Su Sebili Bakımı Nasıl Yapılır

Su Sebili Bakımı Nasıl Yapılır ?

Su Sebili Bakımı Nasıl Yapılır ? Su sebili temizleme İlk önce, hangi temizleme solüsyonunu kullanmayı tercih ettiğinize karar verin . Su soğutucunuzu çamaşır suyu veya beyaz sirke ile dezenfekte etmeyi seçebilirsiniz .

Su Sebili Temizliği

Her ikisi de mikropları öldürmek ve makinenizi herhangi bir küf veya küften arındırmak için tamamen güvenli ve etkili yollardır, bu nedenle seçiminiz büyük ölçüde hangi kokuyu tercih ettiğinize veya elinizde hangi malzemelerin bulunduğuna bağlı olacaktır. Şişelenmiş suyunuzun tadını etkileyebileceği için yumuşak sabun veya başka kimyasal temizleyiciler önermiyoruz .

Su Sebili Bakımı

Bir kovaya bir galon su dökün. Bu adım, çamaşır suyu veya sirke çözeltisi kullandığınızda da aynıdır. Saplı veya yönetmesi kolay bir kova düşünün. Çamaşır suyu çözeltisinin hiçbiri kaptan, zeminden ya da kıyafetlerinizden dökülmezse en iyisidir.

Su Sebili Nasıl Temizlenir

Çamaşır suyu çözeltisini hazırlayın Kullanmayı seçtiğiniz her galon suya 1 çorba kaşığı çamaşır suyu ekleyin. Mümkünse kokuyu sonuna kadar yıkamak daha kolay olacağından kokusuz bir çamaşır suyu kullanın.

 • Çözeltiyi yavaşça karıştırın, Varsa, tek kullanımlık eldivenler kullanın (önerilen bir önlem, ancak gerekli değildir). Bunu, büyük bir lavaboda olduğu gibi, bazılarını dökmek için para alabileceğiniz bir alanda yaptığınızdan emin olun.

Sebil Temizliği Nasıl Yapılmalı

Sirke çözeltisini hazırlayın, Karışım için, sadece seyreltilmemiş sirke ve bir kovaya ihtiyacınız olacaktır. Sirkenin kokusunu hafifletmek için bir çorba kaşığı veya iki limon suyu eklemeyi seçebilirsiniz. Her üç kısım su için bir kısım beyaz sirkede karıştırın. Bu nedenle, bir galon su kullanıyorsanız, 1/3 galon (5 1/3 bardak) beyaz sirke kullanın. Limon suyunu ekliyorsanız, suyu ve sirkeyi karıştırdıktan sonra ekleyin.

 • Dikkatli bir kelime olarak, sirkeyi kullanmak, herhangi bir şeyi dezenfekte etmek için yalnızca klorlu ağartıcı kullanmak kadar etkilidir. Şişelenmiş su çok az miktarda bakteri içermekle birlikte, tamamen sterilize edilmemişse, bu miktarın zamanla büyümesi mümkündür.

Su Sebili Temizlenmesi

Su soğutucuyu duvardan çıkarın ve şişeyi çıkarın, Aynı prize ya da su soğutucunuzu temizlemeyi seçtiğiniz alanın yakınında takılı başka elektronik olmadığından emin olun. Bu, suyun küçük olmasına rağmen, canlı elektriğe sahip olma olasılığını ortadan kaldırır.
Su soğutucunun Su Sebili iç yüzeyini temizleme çözeltisiyle temizlemek için bir süngeri ıslatın, 2-5 dakika bekletin (ancak aşınma ve yıpranmayı önlemek için daha fazla değil), ardından çözeltiyi musluktan (iki varsa soğuk sıcaklık bir) ve ayrı bir kaba boşaltın. Bu kabı lavaboya veya tuvalete boşaltın.
Kalan temizlik çözeltisini durulayın, İç hazneyi dört kez suyla doldurun ve (soğuk sıcaklık) musluğundan ve bir kovaya dökün. Hiçbir çamaşır suyu veya sirke tadının geride kalmamasını sağlamak için bu konuda dikkatli olun.
Damlama tepsisini kaldırın ve iyice fırçalayın, Tepsiyi ve ekranı (varsa) yıkayın ve dağıtıcıya geri vermeden önce her ikisini de temiz musluk suyunda yıkayın. Dar alanlarda nemi bırakmamak için iyice kuruduğunuzdan emin olun.
Ellerinizi iyice yıkayın ve yeni şişeyi bir havluyla kurulayın, Şişeyi tekrar kullanmadan önce ellerinizi yıkadığınızdan emin olun.
Su Sebili Kapağı çıkarın ve yeni şişeyi yerleştirin, Sıkıca oturduğundan emin olun ve şişenin dağıtıcı ile sızdırmazlık sağladığını gösteren şişenin üstüne çıkan hava kabarcıklarını izleyin.
Çalıştığını kontrol edin, Bir bardak su doldurun, dağıtıcınızda varsa iki musluğu da deneyin. Hoş olmayan bir tat bırakılmadığından emin olmak için suyu tadın.

Tüm Su Sebilleri için

 1. Su soğutucunuzu temizlemeye başlamak için önce su soğutucusu güç kablosunu prizden çıkarın.
 2. Şişeyi soğutucunuzdan çıkarın (şişe boşken bunu yapmak en iyisidir) ve soğuk su (mavi) musluğundaki hazneyi bir kovaya boşaltın ve fırlatıp atın ya da köpeğinize verin. (Depoda buz varsa, erimesine ve sonra boşalmasına izin verin. Bu işlemi hızlandırmak için sıcak su ekleyin.)
 3. Su koruyucuyu veya dökülmeyen üst kısmını soğutucudan çıkarın. Bazı üst kısımlar baskıya uygundur ve bazılarında büküm hareketi gerekir. Zaman ayırın ve üstünüzün nasıl geçtiğini anlayın. Üst kısım kapandıktan sonra, haznenin içindeki bölmeyi de çıkarın. Bu, düz bir şekilde kaldıran beyaz plastik veya paslanmaz çelik plaka / tüp düzeneğidir. Bölme, sahip olduğunuz modele bağlı olarak tam olarak dışarı çekilmelidir. (Rezervuarda buz varsa, erimeye izin verin ve sonra süzün. Bu işlemi hızlandırmak için sıcak su ekleyin.) Bazen bölme eksik – endişelenmeyin.
 4. Bölme kaldırıldıktan sonra, rezervuarın altında, musluklara giden iki delik göreceksiniz.  Sıcak / soğuk su soğutucusunda, merkezdeki delik sıcak su deliğidir. Mantar veya fişle takman gereken şey bu. Takmazsanız, klor sıcak tankınıza girecek ve bu klor tadı sıcak tankınızdan çıkarmak çok zor olacaktır. Sıcak / soğuk soğutucu için aşağıdaki daha ayrıntılı talimatlara bakın.
 5. Su soğutucusu dışını ve musluklarını sıcak su ve yumuşak sabunla temizleyin / yıkayın. Kağıt havlularla iyice durulayın ve kurulayın.

SICAK ve SU SOĞUTUCU VARSA

Su Sebili Bakımı Nasıl Yapılır ? Sizinkine sıcak ve soğuk bir soğutucu ise, sıcak su deposunu kapatmanız gerekir. Bunu küçük bir mantar veya fiş ile yapabilirsiniz. Sıkıca oturması gerekir ve soğutucu deposunun altındaki merkez deliğe tam oturur. Bunu yapmanızın nedeni, dezenfektanın sıcak tankınıza girmesini engellemektir. Sıcak tank çok sıcak olduğu için kendini temizler !! Çamaşır suyu sıcak su tankına girerse, sıcak suyunuz takip etmek için günlerce klor gibi tadacaktır.

 1. Bir galon temiz su ve bir çay kaşığı kokusuz ağartıcıdan oluşan temizleyici bir solüsyon hazırlayın. Bundan daha fazlasını kullanmayın!  Temiz lastik eldivenlerinizi giyin ve solüsyona temiz, havsız bir havlu batırın ve fazla sıvıyı sıkın. Şimdi, o havluyu alın ve rezervuarın tüm iç yüzeylerini iyice temizleyin. Sıcak tankın takılı olduğundan emin olun! Bu nedenle rezervuarın içine iyice siliniz ve daha sonra klor çözeltisiyle doldurunuz. Dezenfektan çözeltisi yaklaşık 5 dakika daha soğukta kalsın.
 2. Dökülme önleyici üst kısmı sterilize edin ve sterilize edici solüsyonla doymuş havlu ile silerek temizleyin. Suya batırmana gerek yok, sadece sil. Küçük hava filtresini ıslatmayın! En az 3 dakika bekletin ve ardından bol miktarda duru su ile yıkayın – bir galon gibi ve kurumaya bırakın.
 3. Şimdi sterilize edici çözümden kurtulalım. Hazneyi taze şişelenmiş suya kadar (sonuna kadar) doldurun ve bu suyu soğuk musluktan tamamen boşaltın . Şimdi tekrar yapın – rezervuarı şişelenmiş suyla doldurun ve soğuk musluktan boşaltın. Klorlu ağartıcının tamamen gittiğinden emin olmak için aynı şeyi üçüncü kez de yapmanızı tavsiye ederiz ! Soğuk musluktan üç galon şişelenmiş su.
 4. Temiz lastik eldivenlerinizi tekrar takın ve sıcak tank mantarını çıkarın (bir tane koyarsanız), yerine sıkıca bastırarak bölmeyi ve dökülmeyen üst aksamını değiştirin. Soğutucuya bir şişe yerleştirin ve her musluktan iki bardak su boşaltın (sıcak, oda sıcaklığı ve soğuk). Herhangi bir klor tadına sahip olmamalısın. Yaparsanız, tat kaybolana kadar daha fazla su akıtmaya devam edin.
 5. Soğutucuyu tekrar takın – su sıcak ve / veya soğuk olmadan önce otuz dakika sürer!
 6. Şişelenmiş su soğutucunuzu yeni temizlediniz ve sterilize ettiniz !!

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06