Ev / Elektronik / Televizyonum ‘sinyal yok’ diyor !

Televizyonum ‘sinyal yok’ diyor !

Televizyonum ‘sinyal yok’ diyor!  Televizyonda sinyaliniz yoksa, mutlaka çöp kutusuna koymanız gerekmez – TV kapak planınızda bir hak talebinde bulunmanıza bile gerek olmayabilir (eğer varsa) ve televizyonun kendisi çalışıyor olabilir tamamen mükemmel. Bu sayfadaki tavsiyelere bir göz atın ve bunu bilmeden önce en sevdiğiniz TV şovlarının önüne geri oturabilirsiniz!

Televizyonda ‘sinyal yok’ uyarısı

televizyonda sinyal yok

Genellikle ‘sinyal yok’ mesajı, alım sorunları olduğunu gösterir; yani televizyon antenden veya kablolardan alma kabul etmiyor. Evinizde bir televizyon seti çalışıyor ancak başka bir şey yapmıyorsa, ellerinizde bozuk bir TV olabilir. Aksi halde, ‘sinyal yok’ görmenizin sebebi neredeyse kesinlikle resepsiyonla ilgilidir.  Alım sorunlarını kontrol etmek için aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

  • Uydu anteni veya UHF anteni doğru şekilde yerleştirilmiş mi?

Birisi uydu çanağınızı veya TV anteninizi bükebilir, güçlü rüzgarlara üflenmiş olabilir veya düşmüş dallar / diğer döküntüler içine düşmüş olabilir.

Bir uydu anteni veya TV anteni yeniden konumlandırmak bir zorluk olabilir ve aynı zamanda tehlikeli de olabilir – daha iyi bir TV alışı için birçok kişi hayatını kaybetti. Anten veya uydu anteninizi ayarlamanız gerektiğini düşünüyorsanız, önerilerini almak için TV paketinizi tedarik eden şirketle bağlantı kurmanızı öneririz.

  • Anten veya kablo korozyona uğradı mı?

Yağmur ve nem dış mekan antenlerine zarar verebilir, sıradan aşınma ve yıpranma ise iç mekan kablolarına zarar verebilir. Kabloların ve antenlerin temiz ve pastan arınmış olduğunu ve kabloların televizyonunuza sağlam bir şekilde sabitlendiğini kontrol edin.

  • Kanal yayınlanıyor mu?

Bir televizyon kanalı yayınlandığında TV’de sinyal alamazsınız. Durumun böyle olup olmadığını görmek için kanalı değiştir!

televizyon sinyali yok

Sorunları ayarlama

  • TV doğru girişte mi?

Scart 1, Scart 2, PC / VGA, HDMI 1, AV 1… modern televizyonlardaki girişlerin listesi neredeyse sınırsızdır, hatta bazıları ihtiyaçlarınız için tamamen gereksiz olabilir! Uzaktan kumandayı kullanarak veya kanalın sağ tarafına ulaşıncaya kadar televizyon setindeki tuşlara basarak girişler arasında dolaşabilirsiniz.

Kutuyu sıfırla

TV setinizi ve ilgili tüm ekipmanları tam olarak sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  • Duvardaki her şeyi kapat.
  • Tüm kabloların sağlam ve sıkı bir şekilde yerine oturduğundan emin olun.
  • 60 saniye bekleyin.
  • TV kutunuzu (televizyon setini değil) takın ve açın.
  • 60 saniye kadar bekleyin veya TV kutusundaki ışıklar yanıp sönmeyi kesene kadar bekleyin.
  • Diğer her şeyi tekrar takın ve hepsini tekrar açın.

İlginizi Çekebilir

Android telefonda ses seviyesini nasıl artırabilirim

Android telefonda ses seviyesini nasıl artırabilirim ?

Android telefonda ses seviyesini nasıl artırabilirim ?  Tüm akıllı telefonlar, stereo sisteminizi kıskandıracak kadar hoparlör …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi