Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Tost Makinesi Çalışmıyor ?
Tost Makinesi Çalışmıyor Isıtma Yok İse

Tost Makinesi Çalışmıyor ?

Tost Makinesi Çalışmıyor Isıtma Yok İse Tost makineleri, ısıtma cihazları olarak sınıflandırılmaktadır. Fonksiyonları, bir dilim ekmek yanında ısınmak ve kızartmak için yeterli ısıyı geliştirmektir. Kahvaltı kesinlikle pop-up tost makinesi olmadan aynı olmaz.

Tost Makinesi Çalışmıyor

Birçok evde, tost makineleri diğer küçük cihazlardan daha fazla arızalanır. Bunun iki sebebi var. İlk olarak, tost makineleri tipik olarak atışlı bir cihaz olmak için ekonomik olarak üretilir.

Tost Makinesi Isınmıyor

Tost Makinesi Çalışmıyor Isıtma Yok İse Panini prizi takılı olduğu prize herhangi bir güç sağlamazsa, cihaz ısınmayacaktır. Tost Makinesi prizin, lamba gibi çıkışa farklı bir cihaz takarak çalışma çıkışına takılı olduğundan emin olmak için kontrol edebilirsiniz. İkinci cihaz da çalışmazsa, çıkış gücü sağlamadığı muhtemeldir.

Tost Makinesi fiş kablolarında sorun olabilir

Normal aşınma ve yıpranma veya cihazın düşmesi ve sarsılmasından ötürü, fiş ve dahili kablolar arasında bir kopukluk olabilir. Kablo sisteminde herhangi bir bağlantı kopması varsa, ısıtıcı elemanlar güç almayacaklarından dolayı cihaz ısınmayacaktır. Büyük olasılıkla, fiş telleri onları iç kablolara bağlayan tel somunlarından kurtuldu. Lütfen kablo somunlarına erişmek için fiş kablo kılavuzuna bakın .

Isıtma elemanına kabloda sorun olabilir

Tel somunlarını yukarıdaki adımdan kontrol edip değiştirdikten sonra cihaz hala ısınmazsa, iç kablo ile ısıtma elemanı arasında eksik bir lehim olabilir. Üst pişirme yüzeyi ısınırsa ancak alt kısım açılmazsa, lütfen eksik lehimi değiştirmek için alt ısıtma elemanı lehim değiştirme kılavuzuna bakın . Üst pişirme yüzeyi ısınmazsa, lütfen üst ısıtma elemanı lehim değiştirme kılavuzuna bakın . İFixit Lehimleme Sayfası size temel lehimleme becerilerini öğretebilir.

Pişirme rezistansları

Alt pişirme yüzeyi ısınır ancak üst yüzeyde ısınmaz Üst ısıtma elemanına kablolamada bir sorun olabilir

Alt yüzey ısınırsa, ancak üstte değilse, sorun ısıtma elemanı ve güç kabloları arasında kayıp bir lehimdir. Eksik lehimi değiştirmek için lütfen üst ısıtma elemanı lehim değiştirme kılavuzuna bakın . İFixit Lehimleme Sayfası size temel lehimleme becerilerini öğretebilir.

Pişirme yüzeyi güvenli kapanmıyorsa

Pişirme yüzeyi kapanacak, ancak yerine kilitlenmeyecek ve pres hareket ettirildiğinde açılacaktır.

Kilitleme düğmesi ile ilgili bir sorun olabilir

Kilitleme düğmesi çapraz olarak dişliyse, çok sıkı veya paslanmışsa, açılmayacaktır. Düğme veya sapın değiştirilmesi gerekiyor. Kolu ve / veya kilitleme topuzunu değiştirmek için lütfen kolu değiştirme kılavuzuna bakın .

Kapanış mandalı ile ilgili bir sorun olabilir

Kilitleme düğmesi çalışıyorsa, ancak panini düğmesine hala düzgün bir şekilde kapanmıyorsa, sorun kapanma mandalına bağlıdır. Bu mandal, mandalın altındaki 2 vidayı sökerek ve mandal üzerinde dışarı doğru çekerek kolayca değiştirilebilir.

Gösterge ışıkları

Her iki pişirme yüzeyi de ısıtılır, ancak gösterge lambalarından biri yanmaz.

Kırmızı ışık

güce bağlandığında ve ısındığında yanar.Yeşil ışık, pişirmek için yeterince sıcak olduğunda yanar. Kırık ampul olabilir  Kırılmış bir ampulünüz olup olmadığını anlamak için, üst ısıtma elemanından gelen kabloları LED değiştirme kılavuzunu kullanarak LED’lere kontrol edin . Kablolama ses geliyorsa ve kayıp bir lehim veya konektör yoksa, LED’in kendisi kırılır ve değiştirilmesi gerekir.

Yeşil ışık

Baskı prize takılıysa ve her iki ısıtma elemanı pişirme sıcaklığındaysa, ancak yeşil ışık yanmıyorsa, termik şalterin değiştirilmesi gerekebilir. Bu, yeşil LED’in çalıştığı varsayılmaktadır. Çalışmıyorsa LED’i değiştirmek için yukarıdaki adımları izleyin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Buhar Vermiyor

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !