Vestel Bulaşık Makinesi F6 Hata Kodu

Vestel Bulaşık Makinesi F6 Hata Kodu

Vestel Bulaşık Makinesi F6 Hata Kodu Vestel markası en çok satan beyaz eşya markasıdır. Bu kadar geniş kapsamlı bir markada tabi ki bulaşık makinesi modelleri de çok fazla bulunmaktadır. Bir makine de çok programın olması çok temiz yıkama yapacağı veya en iyi makine anlamına gelmemektedir.

Vestel Bulaşık Makinesi F6 Hata/Arıza Kodu

Makinedeki programlar bulaşıkların türlerine göre ayarlanmıştır. Az yağlı veya çok yağlı bulaşıklar için programlar bulunmaktadır. Vestel marka bulaşık makinesinde de bazı arızalar meydana gelmektedir. Bunlardan bazılarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

F6
 • Sıcaklık sensörü hatalı
 • Servise başvurunuz.

Vestel Bulaşık Makinesi F6 Hatası

F6 hatası; makine istenilen sıcaklık seviyesine ulaşılamadığını göstermektedir. Sıcaklık sensörü arızalıdır. Mutlaka yetkili servise başvurulması gerekir.

Çamaşır makinesi bakım ipuçları

Çamaşır yıkayıcılarınız evinize bir sürü destek sunar, bu nedenle periyodik olarak iyiliği iade etmek için zaman ayırın. Çamaşır makinesinin bakımı, cihazı hizmet dışı bırakabilecek arızalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir veya daha da kötüsü, sızıntılara ve pahalı su hasarına yol açabilir.

 • Su hortumlarını değiştirin. Hortumları düzenli olarak şişkinlik, çatlama, yıpranma ve uçlarda sızıntı açısından kontrol edin. Bir sorun bulunursa veya proaktif bakım programının bir parçası olarak her üç ila beş yılda bir hortumu değiştirin.
 • Makineyi hareket ettirin. Hortumların bükülmesini önlemek için çamaşır makinenizle duvar arasında en az dört inç olup olmadığını kontrol edin.
 • Makineyi düz tutun. Kilter kapalı bir çamaşır makinesi, sıkma döngüsü sırasında zemine veya makineye zarar verebilecek şekilde titreşebilir, kayabilir veya yürüyebilir. Bacakları indirmek için saat yönünde ve yükseltmek için saat yönünün tersine çevirerek yıkayıcıyı dengeleyin.
 • Lif filtresini temizleyin. Makinenize bağlı olarak, tiftik toplayıcı, çoğu makinenin orta sütunu olan karıştırıcı tüpünde veya küvetin üst kısmına yakın olabilir. Çamaşır makinenizin verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmak için temiz tutun.
 • Çamaşır makinesini yıkayın. Mağazadan alınan çamaşır makinesi temizleyicisini veya boş bir yük yoluyla sıcak su, sirke ve kabartma tozu çözeltisini çalıştırarak sabun kalıntısını durulayın ve birikmesini sağlayın.
 • Küflü kokuları ve küflenmeyi önleyin. Üniteyi kurutmak ve temiz kokmasını sağlamak için çamaşır makinesi kapağını veya kapağını yükler arasında açık bırakın. Önden yüklemeli rondelalarda, çamaşırlarınızı yaptıktan sonra kapının etrafındaki lastik contayı silin.
 • Deterjanı ölçün. Makineniz için doğru türde ve miktarda deterjan kullandığınızdan emin olmak için cihaz kullanım kılavuzunu okuyun. Çok fazla sabun çamaşırlarınızda kalıntı bırakabilir ve çamaşır makinenizde aşırı yıpranmaya ve yıpranmaya neden olabilir ve yüksek verimli yıkayıcılar özel, düşük köpüklü bir deterjan gerektirir.
 • Makineyi aşırı yüklemeyin. Yükün boyutu için uygun miktarda su kullanın. Ağır veya hacimli çamaşırları, cihazda daha zor olduğu için küçük yüklerde yıkayın.
 • Çamaşır makinenizin altına bir damlama tavası ekleyin. Su kaçakları altındaki zeminlere zarar verebileceğinden, üst kattaki bir çamaşır odasına önemli bir ektir.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06