Vestel Buzdolabı Hata Kodu CS

Vestel Buzdolabı Hata Kodu CS

Vestel Buzdolabı Hata Kodu CS Buzdolabınızı bir kerede çok fazla aşırı yüklerseniz, örneğin, alışverişten eve geldiğinizde, buzdolabınıza / dondurucunuza bir kerede çok fazla ürün getirir ve bu da soğuması daha uzun sürer. Sıcaklık cihazın içinde yükselecek ve alarm veya hata koduna girecektir. Termostatla alışverişe başlamadan önce buzdolabının sıcaklığını biraz düşürmenizi, ardından yemeğinizi koyduğunuzda 2 saat sonra normal seviyeye koymanızı öneririz.

Vestel Buzdolabı Hata/Arıza Kodu CS

CSSoğutucu Bölüm çok soğukSoğutucu bölümün aşırı soğuttuğu anlamına gelir ve bölüm içindeki yiyecekler donmaya başlar.Hızlı soğutma kısmında olup olmadığını kontrol ediniz.

Soğutucu bölüm sıcaklık ayarını azaltınız (daha sıcak konuma getiriniz)

Vestel Buzdolabı CS Hatası

No-Frost teknolojisinde dondurucularda, buz çözme sırasında, su genellikle bir direnç içeren bir oluğa akar. Bu, olukta suyun donmasını önlemek için ısınır. Arızalı ise, oluktaki su donabilir. Bu, bir alarmın veya hata kodunun tetiklenmesine neden olabilir. İki test cihazının uçlarını direnç terminallerine koyarak Ohmmetre pozisyonunda bir multimetre kullanarak direnci kontrol edebilirsiniz (elektrik konnektörlerini önceden ayırın). Süreklilik yoksa (sıfır değeri), değiştirmeniz gerekir.

Buzdolabı Hakkında Pratik bilgiler

Buzdolabı buz çözüyorsa, buzu keskin nesnelerle almayın. Sadece sıcak su kullanın. Buz çözüldükten sonra, buzdolabı tamamen kurumaya bırakılmalıdır. Şimdi, buzdolabının dikkatli bir şekilde temizlenmesi gereken yerlerine değineceğiz. Buzdolabının temizlenmesi konusuna dikkatle yaklaşmak ve buzdolabının dış, iç ve arka gibi yerlerine dikkat etmek gerekir.

Dışarıda, buzdolabı soda çözeltisine batırılmış nemli bir bezle silinmesini gerektirir. Aynı zamanda, bu yerleri unutmayın, örneğin, bir kişinin çalışması sırasında sürekli olarak dokunduğu buzdolabının kolu. Dışarıda paslanmaz çelik kaplı buzdolapları vardır, bu nedenle bu tür yüzeyleri temizlemek için uygun ürünleri kullanma talimatlarını okumanız gerekir.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06