Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Vestel Buzdolabı Hata Kodu HC

Vestel Buzdolabı Hata Kodu HC

Vestel Buzdolabı Hata Kodu HC arızası Soğutucu bölüm çok soğuk soğutucu bölümün aşırı soğuttuğu anlamına gelir ve bölüm içindeki yiyecekler donmaya başlar. Hızlı soğutma kısmında olup olmadığını kontrol ediniz, Soğutucu bölüm ayarlarını kısınız. Buzdolabında aşırı soğuk. Bu, dondurucuda aynı soruna neden olabilir.

Vestel Buzdolabı Hata/Arıza Kodu HC

HC Arıza – buzdolabında çok düşük sıcaklık; yiyecek buzdolabında donuyor; soğutma modunun ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin, gerekli sıcaklığı ayarlayın.

Vestel Buzdolabı HC Hatası

Vestel Buzdolabı HC Hatası Bu hatalar, bu üreticinin buzdolaplarını kullanırken bulunabilir. Çok fazla yok ve onarımlar çok fazla zaman almayacak. ortaya çıkan tüm problemlerle kolayca başa çıkabilir. Herhangi bir hata hızlı bir şekilde düzeltilecek ve gelecekte buzdolabı mükemmel bir şekilde çalışacaktır. Buna ek olarak, gelecekteki sorunlardan kaçınmaya kesinlikle yardımcı olacak bazı öneriler verecektir.

Buzdolabı Satın aldıktan sonra

Buzdolabını mağazadan kalıcı dağıtım yerine taşırken zaten bakmaya başlamanız gerekir. Büyük harflerle üreticilerin kutulara “yatırmayın!” Yazmasına şaşmamalı. Buzdolapları için bu özellikle doğrudur. Buzdolabınızı dik konumda taşıyabiliyorsanız en iyisi. Buzdolabını 40 dereceden fazla eğmemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Böyle bir “titizlik” tesadüfi değildir. Gerçek şu ki, cihaz eğildiğinde, kompresörden yağ sızması tehlikesi vardır. Ve sadece akacaktı. Ne yazık ki, soğutucu akışkan devresine girmesi çok olasıdır. Buzdolabını açtığınızda, soğutucu ile birlikte yağ daha da ilerleyecektir. Böyle bir “açma” nın sonucu, yeni satın alınan buzdolabının kılcal ve pahalı onarımlarının tıkanması olacaktır.

Buzdolabının taşınması için yatay bir pozisyon haricinde başka seçenek bulunmaması durumunda, bazı “güvenlik önlemleri” alınmalıdır. Cihazı yan yatırırken, kompresörden çıkan borunun yukarı baktığından emin olun. Buzdolabının cihazı hakkında çok az fikri olan kişiler için, üniteyi hangi tarafa koyacağınızı gösteren özel bir işaret verilir.

Genellikle doğrudan fabrika ambalajına uygulanır, ancak bazı üreticiler bunu kompresörün üzerine yerleştirir. Bu konumda nakliye (işarete uygun olarak) yağın soğutucu akışkan devresine girmesini engellemez. Bununla birlikte, düşük basınçlı kısmına düşecek ve buzdolabını açtıktan sonra, kompresörün ardından soğutucu akışkan akışı ile geri taşınacaktır.

Ne yazık ki, ev aletlerinin mağazadan alıcıya teslim edilmesinde yer alan tüm “özel olarak eğitilmiş kişiler” nakliye kurallarına aşina değildir. Bu nedenle, iyi ekipmanı iyi kurulmuş mağazalardan satın almak veya kendi başınıza teslim etmek daha iyidir.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22