Vestel Buzdolabı Hata Kodu LC

Vestel Buzdolabı Hata Kodu LC

Vestel Buzdolabı Hata Kodu LC arızası Soğutucu bölüm çok sıcak soğutucu bölümün ideal sıcaklığı +4oC’dir. Bu uyarı görüldüğünde soğutucu bölümdeki yiyeceklerin bozulma riski vardır. Soğutucu sıcaklık ayarını geçici olarak, istenilen seviyeye gelene kadar arttırınız veya hızlı soğutma moduna getiriniz.

Vestel Buzdolabı Hata/Arıza Kodu LC

Buzdolabı LC Hatası Arıza Kodu Anlamı: LC arızası hatası cihazın Soğutucu (+) Bölümü çok sıcak olduğunu gösterir, buzdolabın soğutucu bölümünün ideal sıcaklık derecesi +4 derecedir. LC arızası uyarısı lcd ekranda görüldüğünde soğutucu bölümdeki yiyeceklerin bozulma riski çok yüksektir.

Vestel Buzdolabı LC Hatası

Buzdolabı LC Hatası Arıza Kodu Çözüm: Buzdolabın soğutucu bölümü ısı sıcaklık ayarını bir süreliğine, ısıyı ayar düğmesinden istediğiniz seviyeye gelene kadar soğukluğu arttırınız, dolabınızda bulunan hızlı soğutma moduna aktif hale getirip dolabın soğutmasını bekleyiniz.

LC Arızası

Soğutucu bölüm çok sıcak soğutucu bölümün ideal sıcaklığı +4oC’dir. Bu uyarı görüldüğünde soğutucu bölümdeki yiyeceklerin bozulma riski vardır. Soğutucu sıcaklık ayarını geçici olarak, istenilen seviyeye gelene kadar arttırınız veya hızlı soğutma moduna getiriniz.

LC – soğutma odasının yeterince düşük sıcaklığı; soğutma odasının ideal sıcaklığı + 4ºº’dir; kameranın gerekli sıcaklığa ulaştığı bildirimi ekranda göründüğünde, buzdolabında bulunan yiyeceklerin bozulma riski azalır; sıcaklığı gerekenden daha yükseğe ayarlayın ve buzdolabında istenen sıcaklık sağlanana kadar bekleyin; Buzdolabının kapısını bir süre açmayın , bildirim kaybolabilir.

Buzdolabı Bakımları Hakkında

buzdolabının da bakıma ihtiyacı var. NoFrost sistemi ile donatılmış bir ünitenin gurur sahibi olsanız bile, odaların manuel olarak çözülmesini, yıkanmasını ve temizlenmesini gerektirir. Gerçekten de, yiyecek depolama sürecinde, buzdolabı yavaş yavaş kirlenir, ayrıca odaların içinde hoş olmayan kokular oluşur. Buzdolabının içini ılık su ve az miktarda dezenfektanla silin. Ve evaporatör ve kauçuk kapı contası sadece temiz, ılık suyla yıkanmalıdır. Asla kimyasal çözücüler gibi toz veya asit kullanmayın.

Buzdolabını yıkarken, suyun sıcaklık anahtarına (elektromekanik kontrol sistemi ile) ve aydınlatma sistemine girmediğinden emin olun. Ünite yıkandıktan sonra, içinde ve dışında kuru yumuşak bir bezle (flanel olabilir) silin.

Ancak, buzdolabını her gün yıkamazsınız. Hasat arasındaki aralıklarda, çeşitli deodorantlar, emiciler ve kokular hoş olmayan kokular için iyi bir iş çıkarır. Bazıları buzdolabındaki havaya narenciye aroması eklerken, diğerleri havayı bir kömür filtresinden geçirerek hoş olmayan kokuları emer. Entegre hava temizleme sistemli modeller vardır.

Comment (1)

  • Taner

    slm benim vestel no frost geniş buzdolabim var alt kısmı soğutma yapmıyor ekranda LC hatası veriyor acaba nesi arızalandı ve ne kadar bir masraf olur

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22