Vestel Buzdolabı Hata Kodu LC ve LF

Vestel Buzdolabı Hata Kodu LC ve LF LF ve LC arızası Soğutma yetersiz LF ve LC aynı anda gerçekleştiğinde görünür. Buzdolabı ilk çalışmaya başladığında bu uyarı çıkar, ve soğutma gerçekleştiğinde uyarı kendiliğinden kalkar.

Vestel Buzdolabı Hata/Arıza Kodu LC ve LF

LF Arızası

Dondurucu bölüm yeterince soğuk değilse bu uyarı özellikle uzun süre elektrik kesintisi olmuşsa ve buzdolabı ilk kez çalıştırıldığında çıkar.

Buzdolabım LF Uyarısı Verdi, Ne Yapmalı?

Buzdolabınızın ekranında LF uyarısı var ise;

 •         Dondurucu bölümün çok sıcak olduğu anlamına gelir. Dondurucu bölüm sıcaklık ayarını düşürünüz. (-24 derece yoksa -22 derece veya Hızlı Dondurma Modunu aktif ediniz.)
 •         Uyarı ekrandan kaybolana kadar kapıları sık sık açıp kapatmayınız.
 •         Yaklaşık 2 saat bekleyiniz. Dolap içerisindeki sıcaklık istenen seviyeye ulaştığında uyarı ekrandan kaybolacaktır.

LC Arızası

Soğutucu bölüm çok sıcak soğutucu bölümün ideal sıcaklığı +4oC’dir. Bu uyarı görüldüğünde soğutucu bölümdeki yiyeceklerin bozulma riski vardır.

Buzdolabımın Ekranında LC Yazıyor, Ne Yapmalı?

Buzdolabınızın ekranında LC uyarısı var ise;

 •        LC uyarısı soğutucu bölmenin sıcak olduğu anlamına gelir.
 •         Ürününüzün hızlı soğutma özelliğini aktif ediniz. Hızlı Dondurma modunu aktif edebilmek için ürününüzün kullanma kılavuzunu kontrol edebilirsiniz.
 •         LC uyarısı ekrandan kaybolana kadar buzdolabınızın kapaklarını sık sık açmamaya dikkat ediniz.
 •         Ürünün iç ortam sıcaklığı istenilen seviyeye geldiğinde LC uyarısı kaybolacaktır.

Soğutucu sıcaklık ayarını geçici olarak, istenilen seviyeye gelene kadar arttırınız veya hızlı soğutma moduna getiriniz.

LF ve LC Arızası

Soğutma yetersiz LF ve LC hatası aynı anda gerçekleştiğinde görünür. Buzdolabı ilk çalışmaya başladığında bu uyarı çıkar, ve soğutma gerçekleştiğinde uyarı kendiliğinden kalkar.

Vestel Buzdolabı LC ve LF Hatası

Herhangi bir ev aleti ve buzdolabı istisna değildir, temiz tutulmalıdır. Buzdolabının dışarıdan, içeriden ve arkadan temizlenmesi gerekir. Bu prosedüre başlamadan önce ünitenin fişini çektiğinizden ve tüm ürünleri çıkardığınızdan emin olun.

Dış yüzeyler periyodik olarak nemli bir bezle silinebilir. Zayıf bir soda çözeltisinde nemlendirilmesi en iyisidir. Kimyasal çözücü veya aşındırıcı temizleyici içermez! Sabun kullanılması da istenmez. Özellikle dikkatli bir şekilde yağlı parmak izlerinin kaldığı kalemleri ve diğer yerleri tutmanız gerekir.

Buzdolabı veya bazı dış parçaları paslanmaz çelikten yapılmışsa, bu tür yüzeyleri temizlemek için neler kullanabileceğinize ilişkin üreticinin önerilerini dikkatlice okumalısınız. Bunları cihazın kılavuzunda veya şirketin resmi web sitesinde bulabilirsiniz. Bu nedenle, paslanmaz çelik buzdolaplarının yüzeylerini özel bir temizleme aletiyle işlemek için yılda 3-4 kez tavsiye eder.

2 Yorumlar

 1. ÇAĞLAR

  48 SAAT FİŞİNİ ÇEKTİM ŞUAN TAKALI 1 SAAT OLDU LF LC YİİNE YANIP SONÜYOR BİRDE BİP SİNYALİ VERİYOR DOLABIN NORMALDE TOPARLAMASI YANİ SİNYALLERİN KESİLMESİ KAÇ SAATE DÜZELİR SAYGILAR

 2. ÇAĞLAR

  LF LC EKRANDA YANIP SÖNÜYOR BİRDE BİP SİNYALİ VERİYOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi