Vestel Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodu

Vestel Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodu

Vestel Çamaşır Makinesi E01 Hata Kodu Vestel Çamaşır Makinesi E01 Hatası (Arıza) Nedeni Vestel marka çamaşır makinesi eğer E1 Hatası veriyorsa, bunun kaynağı çamaşır makinenizin kapağından kaynaklandığını belirtmektedir. Makinenizi çalıştırdığınızda kapı kili işaretini gösterdikten 30 saniye sonra led ekranda E01 arıza kodunu göstermektedir. Nedeni çamaşır makinesi kapağının tam kapalı olmamasından kaynaklanmaktadır.

Vestel Çamaşır Makinesi E01 Hata/Arıza Kodu

E01

Kapı
Kilidi Arızası
Emniyet kilidi arıza durumunda
bu hata kodu ile karşılaşırız kapı
kilidi bazen kapak tam yerine
oturmadığı durumlarda Çalışmaya Bilir.

Vestel Çamaşır Makinesi E01 Hatası

Vestel Çamaşır Makinesi E01 Hatası (Arıza) Çözümü Çamaşır makinenizin kapağından kaynaklanan E01 Hatasının çözümü olarak makine kapağının düzgün kapandığından emin olun. Diğer zamanlarda makine kapağını sert şekilde değil tutarak kapatmanız kapağınızın bozulmasının önüne geçecektir.

Kapağı tutan menteşe ve vidalar gevşediyse bunların sıkılması gerekmektedir. Ayrıca önemli bir uyarıda bulunacak olursak, Çamaşır makine kapakları program bittikten sonra modele göre 1- 2 dakika arsında değişkenlik gösteren kapak açılma süresi bulunmaktadır. Bu süreçte makine kapağını zorlayarak açmayı denemeyiniz.

Çamaşır Makinesi Deterjan ve Yumuşatıcı Dispenserini Temizleme

Otomatik çamaşır makinelerinde deterjan ve yumuşatıcılar için ayrı kaplar bulunur. Bu makineler bu maddeleri otomatik olarak suyla karıştırır ve küvete dökerler. Deterjanın su ile karışmasını beklemeniz ve daha sonra çamaşırlarınızı koymanız gerekmediği için bu oldukça temiz bir işlemdir.

Bununla birlikte, bu kapların uygun temizlik yapılmadan uzun süre kullanılması onları bakteri ve konsantre toksik elementler için bir sığınak haline getirir. Dokunmak kirli hissi veren şeffaf ve bazen yeşil bir doku oluşturur. Giysilerinizin bu zararlı bakteri birikiminde yıkandığını hayal edin. Bu, makinenizi kirletir ve temizleme kalitesini de etkiler. Bu tür sorunlardan kurtulmak için dağıtıcıları düzenli olarak temizlemelisiniz.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06