Vestel Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu

Vestel Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu

Vestel Çamaşır Makinesi E04 Hata Kodu (Arıza) Nedeni Vestel çamaşır makinesi eğer E4 Hatası veriyorsa, bunun kaynağı çamaşır makinenizin prosestat’ında arıza olduğu anlamına gelmekte ve led ekranda E04 arıza kodunu göstermektedir. Yani bu arıza, makine içerisinde fazla su olduğunda fazlalığı tahliye etmeye çalışacaktır.

Vestel Çamaşır Makinesi E04 Hata/Arıza Kodu

Her iki dakikada bir bu işlemi yapacak ve su tahliye pompa motorunu devreye sokacaktır. 5 defa denemeden sonra su tahliyesi yapamazsa hata kodunu verecektir. Aşağıdaki modeller, led ekranlı çamaşır makineleri olmasından dolayı, çamaşır makineniz arıza yaptığı zaman arızanın kodunu gösteren akıllı çamaşır makineleridir.

E04Prosestat ArızalıBu Hata Kodunda Çamaşır Makinesinin prosestat Arızalı anlıyoruz prosestat kazanın içine alınan su miktarını ölçer aşırı su alımında ise bu hatayı verir.

Vestel Çamaşır Makinesi E04 Hatası

Vestel Çamaşır Makinesi E04 Hatası (Arıza) Çözümü Zamanla su tahliye motorunun elektrik bağlantıları gevşemiş olabilir yada su tahliye motorunda arıza yada su basıncını ölçen sensörde arıza meydana gelmiş olabilir. Makine alt tarafında bulunan kısmı kontrol ederek burada bir tıkanıklık var mı bunu kontrol edebilirsiniz. Vestel çamaşır makinesi E04 hata kod gördüğünüzde yapmanız gereken makinenizin fişini çekerek, Vestel yetkili servisten teknik destek istemektir.

Makinenizi Dikkatlice Kullanın

Çamaşır makineniz yüksek yıkama kapasitesine ve güçlü bir motora sahip olabilir, ancak yine de hassas bir ekipman parçasıdır. Dikkatli çalışması ve uygun bakımı gerektirir. Makineye kıyafet doldurmamalısınız. Kapasitesinden daha fazla şey yapabileceğiniz seyahat çantanız değil. Önerilen kıyafet miktarından daha fazlasını koymak, makinenin düzgün bir şekilde dönmeyeceği ve tamburun dairesel hareketini etkileyeceği anlamına gelir. Kısmen temizlenmiş kıyafetlerle sıkışmış olacaksınız. Ayrıca, makinenizin motoruna da zarar verebilir.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06