Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Vestel Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu
Vestel Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu

Vestel Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu

Vestel Çamaşır Makinesi E05 Hata Kodu Vestel marka çamaşır makinesi eğer E5 Hatası veriyorsa, bunun kaynağı çamaşır makinenizin içindeki ısıtıcının arızalı olduğundan led ekranda E05 arıza kodunu göstermektedir. Bunun nedenlerinden birisi Kireçlenme olabilir. Diğer olası nedenler, rezistansta elektrik kaçağı olabilir. Bu hatayı gördüğünüzde derhal cihazınızın fişini elektrikten çekmenizi tavsiye ederiz.

Vestel Çamaşır Makinesi E05 Hata/Arıza Kodu

E05

Su Isıtma HatasıMakinenizin kazanda bulunan suyu ısıtamadığı için bu hatayı verir hatanın nedeni Rezistans veya NTC Denilen ısı sensörün den kaynaklıdır.

Vestel Çamaşır Makinesi E05 Hatası

Vestel Çamaşır Makinesi E05 Hatası Makinenizin daha büyük sorunlarla karşılaşmaması için, fişini çekerek Vestel Yetkili servisinizden teknik destek istemenizdir. Bulunacağınız fiziki müdahaleler cihazınızda daha büyük hasarlara neden olabilir. Eğer çamaşır makinenizin garantisi devam ediyorsa hiç çekinmeden direk yetkili servisinize başvurun. Calgon tarzı kireç çözücü işinizi çözebilecekken diğer durumda cihazınıza daha büyük hasarlar verebilirsiniz. Elektrik kaçağı ciddi bir durum olduğundan teknik servisten yardım isteyiniz.

İpucu: Çamaşır Makinenizi Düz Seviyede Tutun.

İnsanların çamaşır makinesi kullandıklarında yaptığı en yaygın hatalardan biri, makinenin düz olup olmadığını kontrol etmemektir. Bu sadece makinenizin tabanı için değil, aynı zamanda zemin için de sorun yaratır. Makinenin sıkma devri sırasındaki titreşimleri yere baskı uygular ve hatta bir süre sonra karoların kırılmasına neden olabilir.

Ayrıca, düz bir seviyede değilse, yıkama sırasında zeminde hareket edebilir ve makinenin gövdesine zarar verebilir. Makinenin tabanı da etkilenebilir. Çoğu modelde, yükseltmek veya alçaltmak isteyip istemediğinize bağlı olarak saat yönünde ve saat yönünün tersine döndürülebilen bacaklar bulunur. Makineyi düz bir yere koymak için bunları iyi kullanın.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları Ürünlerin yüksek kalitesine rağmen, önemli bir süre sonra ekipman kullanılamaz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !