Anasayfa / Klima / VRV ve VRF Klima Bakım Ve Arıza Servisi 444 1 840
VRV ve VRF Klima Bakım Ve Arıza Servisi

VRV ve VRF Klima Bakım Ve Arıza Servisi 444 1 840

VRV VRF Klima Servisi müşterilerimize anahtar teslim olarak VRV (Değişken Soğutucu Akışkan Hacmi) ve VRF (Değişken Soğutucu Akışkan Akışı) hizmetleri sunuyoruz. Önde gelen VRF abd VRV klima üretimi ve tüm Hindistan’da VRF VRV klima hizmeti vermektedir. VRV / VRF, soğutucu akışkan akışını düzenleyerek elektrik tüketimini azaltmaya yardımcı olan modern ve sofistike bir teknolojidir. Bu nedenle, makine yaklaşık üç buçuk yıl geri ödeme süresi ile insan doluluk, cevherleşme, güneş yönü, ısı üreten ekipmanlara göre verimli bir şekilde çalışır.

VRV Klima Servisi

VRV ve VRF Klima Bakım Ve Arıza Servisi VRV VRF klima sistemlerinin bakımı, yüksek kaliteli kurulum ve eksiksiz bir işletmeye alma işlerine tabidir – nispeten basit ve kullanımı kolay bir prosedürdür. VRV Klima Servisi Ancak, bu çalışmanın niteliksel olarak yerine getirilmesi için, teknik personelin yüksek düzeyde bir niteliğe sahip olması gerekmektedir.

VRF Klima Servisi

VRF Klima Servisi Sistemi VRV VRF temizleme filtreleri ve iç ve dış ünitelerin Ģanjörlerin bakım ana bölümü. Bu prosedür oldukça basittir ve fazla çaba gerektirmez. en karmaşık ve teknolojik olarak gelişmiş kumandası – sistemde, soğutucu sızıntı ve iç ünitelerin ihlallerinin performansı hakkında sonuç çıkarmak için izin verir özel yazılımı kullanarak bir tanı sistemi. tanı teknisyenleri belli bilgi ve becerilerini, sahip olmalıdır için hizmet neden olan VRV ve VRF sistemleri sadece profesyonel şirketlerle anlaşma olmalıdır.

VRF Klima Bakımı

Multizone VRV ve VRF klima sistemlerinin birçok avantajı vardır:

 • Çok bölgeli VRV ve VRF iklimlendirme sistemleri inkar edilemez avantajı, böyle bir sistemin, bazı odaların soğutulmasına ve diğerlerinin ısıtılmasına izin veren, 2-5’in üzerinde iç üniteyi yönetmesidir.
 • Klimanın iç ve dış üniteleri arasındaki mesafeye gelince, 100 metreye (50 metre yüksekliğe) kadar ulaşabilir.
 • İç ünitelere gelince, öncelikle estetik görünümleri hakkında şunları söylemeliyiz: boyut, tavan, duvar veya zemin, kaset veya kanal olarak küçüktürler. Çok bölgeli sistemin harici cihazı, avluda bile tavana bile kolayca monte edilebilir.

VRV Klima Bakımı

VRV Klima Servisi Bu nedenle, çok bölgeli iklimlendirme sistemlerinin bakımı için, tesislerinin konumu ne olursa olsun, bu tür sistemlerle çalışma konusunda deneyim sahibi uzmanlar gereklidir.

 • VRV VRF Klima Servisi Çok bölgeli VRV ve VRF iklimlendirme sistemlerinin ana avantajları arasında ekonomileri bulunmaktadır. Tek bir sistemin birkaç elemanını kurarak, bağımsız klimalarla karşılaştırıldığında güç tüketimini yarı yarıya azaltabilirsiniz. Bu, aynı anda birden fazla odaya hizmet verirken, çok bölgeli iklimlendirme sisteminin çeşitli işlemler gerçekleştirmesi nedeniyle mümkündür.

Yani, bir odada sıcaklığın düşürülmesi gerekiyor, diğerinde ise aksine artırılmalıdır. Sonuç olarak, bir odadaki ısı diğerine aktarılır. Bu, havanın ısıtılması için ilave elektrik israfını önler. Verimli elektrik kullanımı mevcuttur.

 • Bu çoklu sistemlerin kullanışlı ve kontrol üniteleri – merkez konsoldan gerçekleştirilir. Bu sistemleri kullanırken, tüm ofis klimalarını her akşam kontrol etmeniz gerekmez.

En kısa süre boyunca, tüm klimaların kontrol panelinden ayrılmadan eksiksiz bir genel görünümünü yapabilirsiniz. Zaman tasarrufu ve yüksek verimlilik vardır. Ekstra rahatlık sağlayan sistem programlanması kolaydır.

VRV ve VRF Sistemleri bakımı

VRV ve VRF çoklu sistemlerin hizmet ömrü ile ilgili olarak, yaklaşık otuz yıldır. Ancak, bu tür hizmet şartları, çok bölgeli sistemlerin tüm klimaları için yıllık yetkili servis sağlar.

VRV VRF Klima Servisi Klima elemanlarının bakımı, klimaların bakımı için yapılan sözleşmeye dayanmaktadır . Bu, yakıt doldurmanın periyodik olarak sipariş edilmesinden ve daha sonra her bir başarısız hava koşulunun onarılmasından daha avantajlıdır.

Çok bölgeli iklimlendirme sistemleri VRV ve VRF’nin olası arızaları hakkında konuşursak, bunlar öncelikle yanlış kurulum nedeniyle mümkündür. Arıza durumunda , genellikle pahalı parçaların satın alınmasıyla klimaların onarılması gerekir . Bu durumda sistemi kuran işçilerin nitelikleri zirveye çıktı. Sistemin çalışması sırasında bir gürültü varsa veya bir program çökerse, hemen yetkili yardım istemeniz gerekir.

Klimanın bakımının zorunlu unsurlarından: drenaj sistemi kontrol edilmeli ve zamanında temizlenmelidir. Topraklamayı düzenli olarak kontrol etmek gerekir. Klima sisteminin çalışmasında gürültü, fanın arızalandığını gösterebilir. Harici ünite filtrelerinin zamanında temizlenmesi, temiz hava ve klimaların tüm ana elemanlarının çalışması için normatif bir yük sağlayacaktır.

Çoklu Klima sistemlerin bakımı vrv, vrf, mrv, mms

Servis çok bölgeli sistemler VRV Daikin, VRF Mitsubishi, mrv Haier, VRF lg, toshiba içerir mms soğutucu basıncı gerekirse test edilmiş ve onun doldurma, temizleme (yedek) filtreleri, dezenfeksiyon ve iç ve dış ünitelerin temizliği.

Bu, ölçülen titreşim düzeyi, vanalar ve elektrikli cihazlar, sıcaklık ölçümü ve sistemdeki yağ seviyesini, elektrik kabloları kontrol ve yatak, yağ filtresi ve filtre-kurutucu içinde çekirdeğin yerine istenirse, giriş ve çıkış kontrol sıcaklığında kompresörün durumu ve basıncını kontrol edin. Firmamız Chiller Carrier, York, Hitachi Mitsubishi daikin bakımlarını özel servis olarak üstleniyor.

Servis işlemi küçük başarısızlık oldukça ciddi sonuçlara yol açabilir, çünkü bulup erken bir aşamada sorun her türlü ortadan kaldırmaktır odaklanmalıdır. Bu nedenle, bir hizmet organizasyonu için zorunlu bir gereklilik, VRV ve VRF sistemlerini onarma yeteneğidir.

En yaygın hatalar şunlardır: kontrol panolarının bozulması, elektronik genleşme valflerinin arızalanması, soğutucu sızıntıları, kompresör arızası . sistem vakaların% 99’unda, kompresör başarısız olduysa, bu o yıkar olarak, bu sistemin düzgün çalıştığını bir göstergesidir, sadece kötü davranış hakkında gösterebilir.

Çoklu Klima Sistemlerin Onarımı

vrf ve vrv sistemlerinin onarımı

Aynı çok bölgeli sistemlerin onarımı altında, basit bir şekilde arızalı elemanın değiştirilmesi meselesi değil, aynı zamanda başarısızlık sebebi ile sorunun sonucunun ortadan kaldırılması mümkün olduğundan, arızanın nedenini de bulmaktır. Kompresörü değiştirirken, çalışma yüzeylerini ve yataklarını yağlayan özel yağın, sistemdeki durumu ve miktarının tamamen yeni performansa bağlı olması nedeniyle unutmayınız.

Kompresörü değiştirirken, krank karterinden yağı boşaltmak, miktarını değerlendirmek ve analizleri sadece laboratuvar testlerinin yardımıyla yapılması tavsiye edilen nem ve asitlerin varlığı için analizler yapmak gerekir, çünkü her durumda ekspres testlere inanmak mümkün değildir. Asit seviyesi aşılırsa, yağ tamamen değiştirilmelidir.

Yazının ana noktası, profesyonel bir şirket için değil, çok bölgeli bir iklimlendirme sisteminin bakım ve onarımına güvenmemeniz ya da sadece bu yaklaşımın sonuçlarının çok ciddi olabileceğinden tasarruf etmenizdir.

VRF VRV sistemlerin düzenli bakımı aşağıdakilere katkıda bulunur.

Ekonomi

İklim ekipmanının maliyetlerin bir kombinasyonu olarak sahip olması, düzenli bakımıyla çok daha ucuzdur . Sistemin yılda en az üç veya dört kez kapsamlı bir teknik incelemesinin yapılması acil bir durum riskini azaltacaktır.

Klima tamir maliyeti teknik muayene için bir çok sahibine daha pahalı seyahat uzmanı servis klima sistemleri mal olacağı unutulmamalıdır. Buna ek olarak, düzenli bakım yokluğunda bir sonucu olarak, onun yerine ihtiyacını gerektirmektedir ve HVAC ekipmanları, ömrünü kısaltır, kullanışsız klima sistemleri söküm, hem de satın alıp yenisini yüklemek için kaçınılmaz maliyetler.

Klimaların soğutma kapasitesini arttırmak

Hepimiz biliyoruz ki, klimanın odayı soğutması yeteneği zamanla bozuluyor. İklim ekipmanının düzgün çalışmasını sağlamak için, klima sisteminin freon ile zamanında yakıtlandırılması ve ayrıca ısı eşanjörünün kalitatif temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Havalandırma sisteminin insan sağlığı için güvenliğini arttırmak

Hava filtrelerinin kirlenmesinin, bakterilerin üremesi ve büyümesi için ideal koşulların yaratılmasına katkıda bulunmasının bir sırrı yoktur. Kirlenmiş iklim sisteminin işletilmesi, bakterilerin komşu bina alanlarına inanılmaz oranda yayılmasını sağlar. Bu nedenle salgın sırasında, grip veya soğuk ofisin tüm çalışanlarını etkiler.

Temizlik ve tazeliğin korunması Çok bölgeli iklimlendirme sistemleri

düzenli bakımı, klima cihazının çalışmasında rahatsız edici kokuların oluşmasını engelleyen, iklim ekipmanının içinde kir, çöp ve yağ birikmesine izin vermez. Aynı zamanda, dış ve iç bloklar, odanın iç tarafını ihlal etmeyecek, temiz ve bakımlı bir görünüme sahip.

Yangın güvenliği standartlarına ve kurallarına uygunluk

Ekipmanınızın bozulmasına bağlı olarak yangın olasılığına karşı endişelenmenize gerek yoktur. Kapsamlı bir teknik inceleme ayrıca, çöpün sistemin harici biriminin gövdesinden temizlenmesiyle ilgilidir. Özellikle yaz ve sonbahar dönemlerinde, iklimsel ekipmanların gövdesinde sıkışmış yapraklar ve kavak tüyleri yangın tehlikesine neden olabilir.

VRF VRV sisteminin bakımı sırasında yürütülen çalışmaların listesi

 • Sistemdeki harici mekanik hasarı tespit etmek için, gövdenin ve klimanın bileşenlerinin incelenmesi.
 • Isı eşanjörünün sistemin iç ünitesindeki kalitatif temizliği ve yüzeyini dezenfekte eden bir bileşim ile işlenmesi.
 • Isı değiştiricinin ve harici ünitenin gövdesinin mekanik ve hidrolik temizlenmesi; Bir kompresör ve / veya yüksek basınçlı yıkayıcı vasıtasıyla iklim ekipmanı.
 • İç ünitede hava filtrelerinin entegre temizliği ve klima sisteminin hava giriş ızgaraları.
 • Drenaj sisteminin işleyişinin izlenmesi, kirlenme durumunda antibakteriyel bileşim ile temizlenmesi ve arıtılması.
 • Drenaj pompasının verimliliğini (klima sisteminde mevcutsa) ve pompayı temizlemeyi (gerekirse) kontrol edin.
 • Uzaktan kumanda sisteminin işleyişinin ve ihtiyaç halinde yeniden programlamanın izlenmesi.
 • Mekanik tahrikli iklimlendirme ekipmanlarının panjurlarının çalışabilirliğinin kontrol edilmesi.
 • Fan kanatlarının ve klima sistemi motorlarının servis verilebilirliğinin kontrol edilmesi.
 • Tüm çalışma modlarında ekipman çalışmasının kontrol edilmesi, servis verilebilirlik modlarının kontrol sisteminin kontrol edilmesi dahil.
 • Çok-sistemli sistemin iç ünitesine giren ve çıkan hava sıcaklığının kontrol ölçümlerini yapmak.
 • Terminaller ile oluşturulan bağlantıların çizimi.
 • Freon sızıntılarını kontrol edin.
 • Kompresörün çalışma ve başlangıç ​​akımlarının ölçülmesi.
 • Sistem gürültüsünün varlığı için sistem kompresörlerinin çalışmasını izleme.
 • Deşarj / emme basıncı parametrelerinin ölçülmesi de dahil olmak üzere, soğutucu geçiş sisteminin bütünlüğünün, eğer gerekliyse, sistemin chladone ile doldurulması ile izlenmesi.
 • Çok bölgeli sistemlerin kullanıcıları için klimanın çalışması hakkında kısa talimat .

Karmaşık teknik denetimlerin sıklığı , çoklu sistem sisteminin konumuna bağlıdır İklimsel ekipmanların bakım çalışmaları, bina yönetmeliklerine ve yönetmeliklerine uygun olarak gerçekleştirilir. Aşağıdaki hükümlere göre:

 • Restoranlar, marketler, sunucu, oto servisler, çiçek atölyeleri, klima ekipmanlarının iklimlendirme sistemleri için aylık olarak ekipmanların bakım çalışmaları yapılmalıdır.
 • İçin Çok bölgeli sistemlerde, ofis , iş merkezleri, ofis binaları, gıda dışı mağazalar ve iş apartmanlar üç ayda bir yapılmalıdır.

VRF VRV Klima Servis Bölgeleri

İstanbul Bursa Kocaeli Ankara İzmir Sakarya Antalya

İlginizi Çekebilir

Bakım onarım montaj servisleri

Kocaeli Ariston Servisi 444 1 840

Kocaeli Ariston Servisi Teknik onarım ve bakım servisi olarak, emsali görülmemiş büyüme içerisinde bulunmakta sektörümüzün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi