Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözümleri
Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözümleri

Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözümleri

Westinghouse Buzdolabı Arızaları

Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözümleri

Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözümleri Tüm modern buzdolapları bir gün sırasın- dan çıkar, çünkü yıpranmış parçalar çalışmalarını zayıflatabilir. Sorun giderme tablosu sorunları ve bunların çözüm yollarını açıklar ve cihazınızı onarmanıza yardımcı olabilir.

SORUN ÇÖZÜM
Cihazınız çalışmadığında Güç kablosunun elektrik prizine düzgün bir şekilde takıldığını ve çıkışın ‘AÇIK’ konumunda olduğundan emin olun.
Elektrik prizinden başka bir cihaz çalıştırmayı deneyin. Prizden herhangi bir güç gelmiyorsa, sigortanız patlamış olabilir veya evinizin güç kaynağını devre dışı bırakmış olabilirsiniz.
Sıcaklık kontrolünü biraz “soğuk” konuma ayarlamayı deneyin.
Otomatik buz çözme döngüsü sırasında veya cihazın çalıştırılmasından sonra kısa bir süre için dondurucu fanın ÇALIŞMAMASI normaldir.
Buzdolabı / dondurucu gürültüsü olduğunda Daha fazla depolama kapasitesine sahip modern buzdolapları / dondurucular yüksek hızlı kompresörleri kullanır. Bunlar oldukça normal bir ses seviyesi sağlar. Normal operasyonel sesler şunları içerir:
Bazen kaynar suya benzer.
Hava akış gürültüsü (küçük bir fan nedeniyle hava dolaşır).
Otomatik buz çözme sırasında duyulan bir gürültü.
Kompresör başlamadan hemen önce bir tıklama sesi duyulur (bu sadece sıcaklık kontrolünün otomatik anahtarlama eylemidir, kompresörü açar veya kapatır).
Diğer garip sesler, kontrol etmeniz ve harekete geçmeniz gerektiği anlamına gelebilir. Örneğin, sesler şu anlama gelebilir:
Dolap düz değil.
Zemin düzensiz veya zayıf.
Şişeler kötü bir şekilde yerleştirilmiş ve çınlıyor.
Buzdolabının üstünde veya arkasında ya da arkasında bir nesneden gelen titreşimler vardır.
Buzdolabı dolabının arkası duvara temas ediyor.
Buzdolabının çalışmaya başlamasından hemen sonra gürültünün daha yüksek görünmesi normaldir.
Cihazın içinde koku varsa İç temizlik ihtiyacı olabilir.
Bazı yiyecekler koku üretir.
Bazı kaplar ve ambalajlar kokulara neden olabilir.
Kendinize, kokunun sıra dışı bir şey saklamaya başladığınız zamanla başlayıp başlamadığını sorun.
Motor beklenenden daha fazla koştuğunda Yeni cihazınız, hem buzdolabı bölümünde hem de ayrı dondurucuda büyük kapasiteler sağlar.Motorun sıkça çalışması normaldir. Ancak, işlemi minimumda tutmak için aşağıdakileri kontrol edin:
Kapılar çok uzun veya çok sık açık tutuluyor mu?
Kontroller çok soğuk mu?
Yakın zamanda depolanmış büyük miktarda sıcak yiyecek var mı? Yaz, şenlikli mevsim ve tatil günleri genellikle cihazınız için çok daha fazla çalışma anlamına gelir.
Gün sıcaksa veya oda çok sıcaksa, cihazın normalden daha fazla koşması gerekir.
Cihaz, kurulumdan hemen sonra veya uzun bir süre kapatıldığında normalden daha fazla çalışır.
Buzdolabındaki sıcaklık çok sıcaksa Cihazın yanlarda, arkada ve üstte yeterli açıklığa sahip olduğunu kontrol edin.
Kapıyı çok uzun veya çok sık açık tutmuş olabilirsiniz.
Yiyecek kapları veya ambalajı bir kapıyı açık tutuyor olabilir.
Yüksek enerji tüketimini önlemek için sıcaklığı artırın.
Dondurucuda yoğun buzlanma meydana gelirse Dondurucuyu ve buzdolabı kapılarını tamamen kapattığınızdan emin olun. Kapılar kısmen açık bırakılırsa, ağır bir don dondurucunun içini kaplayacak. Bir don gelişirse kaldırın. Kapıları düzgün bir şekilde kapatmaya dikkat edin ve don tekrarlamayacaktır.
Eğer su yere damlarsa Buz çözme suyu tepsisi (kabinin arkasında veya altında yer alır) doğru şekilde yerleştirilmemiş olabilir veya boşaltma borusu bu tepsiye suyu yönlendirmek için uygun şekilde yerleştirilmemiş olabilir. Tepsiyi ve tüpü kontrol etmek için buzdolabını duvardan çekmeniz gerekebilir.
Buzdolabı tatil modundan çıkmıyor Cihazı güç noktasında kapatın. Belleğin temizlenebilmesi için üç (3) dakika bekletin ve sonra tekrar açın.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Klimalarda İnverter teknolojisi nedir ? Klima İnverter teknolojisi nedir ? Klimalarda İnverter teknolojisi nedir ? Inverter teknolojisi (DC), kompresörlerin elektro motorları ile ilgili tek...
Miele Servisi 444 1 840 Miele Servisi Miele bir ev için gerekli olacak tüm ürünler ile kendini ispatlamış markalardan biridir. Her evin ihtiyacı olan mutfak ürünleri, beyaz e...
Bosch bulaşık makinesi hata kodu e25 Bosch bulaşık makinesi hata kodu e25 Bosch bulaşık makinesi hata kodu e25 Bulaşık makineniz ekranda E25 hata kodunu gösteriyor mu? Tıkalı bir siste...
Bosch bulaşık makinesi hata kodu e14 Bosch bulaşık makinesi hata kodu e14 Bosch bulaşık makinesi hata kodu e14 Birçok modern Bosch bulaşık makinesi, çalışan bir su ısıtıcısı ile do...
Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetlem... Kontrol paneli düzgün çalışmadığında ne yapılmalı? Samsung Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme  Denetim Masa...

İlginizi Çekebilir

Ocak Ateşleme Anahtarı Nasıl Değiştirilir

Ocak Ateşleme Anahtarı Nasıl Değiştirilir ?

Ocak Üzerine Kıvılcım Ateşleme Anahtarı Nasıl Değiştirilir Ocak Ateşleme Anahtarı Nasıl Değiştirilir ?  başlamadan önce Ellerinizi keskin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi