Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözümleri
Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözümleri

Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözümleri

Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözümleri Arızalı bir buzdolabı, yerini almak için fiyattan daha pahalı olabilir; ayrıca buzdolabında yiyecek kaybına neden olur. Bir buzdolabı, buzdolabı ve dondurucu bölmelerinde ayarlanmış bir sıcaklığı koruduğu için tipik olarak açılıp kapanır. Buzdolabının içindeki sıcaklığa dikkat etmezseniz, buzdolabının Arıza Yaptığında devre dışı olduğunu varsaymak kolaydır. Sıcaklıktaki değişiklikler konusunda sizi uyarmak için hem dondurucu hem de buzdolabı bölmelerinin içine bir termometre takın.

Westinghouse Buzdolabı Arızaları

Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözümleri

Westinghouse Buzdolabı Arızaları Çözümleri Tüm modern buzdolapları bir gün sırasında çıkar, çünkü yıpranmış parçalar çalışmalarını zayıflatabilir. Sorun giderme tablosu sorunları ve bunların çözüm yollarını açıklar ve cihazınızı onarmanıza yardımcı olabilir.

Tabii ki, Westinghouse ekipmanı, tüm yüksek kalitesi için bazen de bozulur. Buzdolaplarında, bazen freon sızıntı yapan termostat röleleri (termostat) arızalanır. Çoğu uzman iyi Westinghouse servis deneyimine sahip olduğundan, tüm bu arızalar bir servis merkezinde hızlı bir şekilde çözülebilir. Bu şaşırtıcı değildir, çünkü şirket, belirli bir modifikasyondaki buzdolapları durdurulmuş olsa bile yedek parçaların ve bileşenlerin her zaman stokta olduğunu dikkatle izler.

SORUNÇÖZÜM
Cihazınız çalışmadığındaGüç kablosunun elektrik prizine düzgün bir şekilde takıldığını ve çıkışın ‘AÇIK‘ konumunda olduğundan emin olun.
Elektrik prizinden başka bir cihaz çalıştırmayı deneyin. Prizden herhangi bir güç gelmiyorsa, sigortanız patlamış olabilir veya evinizin güç kaynağını devre dışı bırakmış olabilirsiniz.
Sıcaklık kontrolünü biraz “soğuk” konuma ayarlamayı deneyin.
Otomatik buz çözme döngüsü sırasında veya cihazın çalıştırılmasından sonra kısa bir süre için dondurucu fanın ÇALIŞMAMASI normaldir.

Buzdolabı dondurucu gürültü olduğunda

Daha fazla depolama kapasitesine sahip modern buzdolapları / dondurucular yüksek hızlı kompresörleri kullanır. Bunlar oldukça normal bir ses seviyesi sağlar. Normal operasyonel sesler şunları içerir:
Bazen kaynar suya benzer.
Hava akış gürültüsü (küçük bir fan nedeniyle hava dolaşır).
Otomatik buz çözme sırasında duyulan bir gürültü.
Kompresör başlamadan hemen önce bir tıklama sesi duyulur (bu sadece sıcaklık kontrolünün otomatik anahtarlama eylemidir, kompresörü açar veya kapatır).
Diğer garip sesler, kontrol etmeniz ve harekete geçmeniz gerektiği anlamına gelebilir. Örneğin, sesler şu anlama gelebilir:
Dolap düz değil.
Zemin düzensiz veya zayıf.
Şişeler kötü bir şekilde yerleştirilmiş ve çınlıyor.
Buzdolabının üstünde veya arkasında ya da arkasında bir nesneden gelen titreşimler vardır.
Buzdolabı dolabının arkası duvara temas ediyor.
Buzdolabının çalışmaya başlamasından hemen sonra gürültünün daha yüksek görünmesi normaldir.
Cihazın içinde koku varsaİç temizlik ihtiyacı olabilir.
Bazı yiyecekler koku üretir.
Bazı kaplar ve ambalajlar kokulara neden olabilir.
Kendinize, kokunun sıra dışı bir şey saklamaya başladığınız zamanla başlayıp başlamadığını sorun.
Motor beklenenden daha fazla çalıştığındaYeni cihazınız, hem buzdolabı bölümünde hem de ayrı dondurucuda büyük kapasiteler sağlar.Motorun sıkça çalışması normaldir. Ancak, işlemi minimumda tutmak için aşağıdakileri kontrol edin:
Kapılar çok uzun veya çok sık açık tutuluyor mu?
Kontroller çok soğuk mu?
Yakın zamanda depolanmış büyük miktarda sıcak yiyecek var mı? Yaz, şenlikli mevsim ve tatil günleri genellikle cihazınız için çok daha fazla çalışma anlamına gelir.
Gün sıcaksa veya oda çok sıcaksa, cihazın normalden daha fazla koşması gerekir.
Cihaz, kurulumdan hemen sonra veya uzun bir süre kapatıldığında normalden daha fazla çalışır.
Buzdolabındaki sıcaklık çok sıcaksaCihazın yanlarda, arkada ve üstte yeterli açıklığa sahip olduğunu kontrol edin.
Kapıyı çok uzun veya çok sık açık tutmuş olabilirsiniz.
Yiyecek kapları veya ambalajı bir kapıyı açık tutuyor olabilir.
Yüksek enerji tüketimini önlemek için sıcaklığı artırın.
Dondurucuda yoğun buzlanma meydana gelirseDondurucuyu ve buzdolabı kapılarını tamamen kapattığınızdan emin olun. Kapılar kısmen açık bırakılırsa, ağır bir don dondurucunun içini kaplayacak. Bir don gelişirse kaldırın. Kapıları düzgün bir şekilde kapatmaya dikkat edin ve don tekrarlamayacaktır.
Eğer su yere damlarsaBuz çözme suyu tepsisi (kabinin arkasında veya altında yer alır) doğru şekilde yerleştirilmemiş olabilir veya boşaltma borusu bu tepsiye suyu yönlendirmek için uygun şekilde yerleştirilmemiş olabilir. Tepsiyi ve tüpü kontrol etmek için buzdolabını duvardan çekmeniz gerekebilir.
Buzdolabı tatil modundan çıkmıyorCihazı güç noktasında kapatın. Belleğin temizlenebilmesi için üç (3) dakika bekletin ve sonra tekrar açın.

Yaygın Westinghouse Buzdolabı Sorunları

Westinghouse buzdolabınızın kullanım ömrü boyunca karşılaşabileceği birçok sorun vardır:

 • Dondurucuda aşırı don
 • Çok fazla gürültü
 • Yetersiz soğutma
 • Sıcaklık düzensizlikleri
 • Sıcak buzdolabı veya hasarlı kondenser serpantinleri
 • Su sızıntısı
 • Kapı contası kaçağı
 • Arızalı termostat
 • Kompresör sorunu
 • Hatalı ışık
 • Kırık kapı, contalar ve contalar
 • Ve daha fazlası…

Westinghouse Buzdolabı Sorunlarınızı Nasıl Çözüyoruz?

Westinghouse buzdolabınız yukarıda belirtilen veya diğer sorunlardan herhangi birini oluşturuyorsa, bizi arayın veya çevrimiçi formumuz aracılığıyla bizimle iletişime geçin. Uzman teknisyenlerimizden biri sizinle aynı gün bir ziyaret planlayacak. Daha sonra hızlı servis sağlamak için orijinal Westinghouse yedek parçaları ile donatılmış bulunduğunuz yere gelecek. Teknisyen, sorunu teşhis edecek ve mallarınızın ve zamanınızın minimum israfını sağlamak için mümkün olan en kısa sürede yerinde onarım yapacaktır.

Westinghouse buzdolabınız bozulursa güvenebileceğiniz yetenekli teknisyenleriz! 20 yılı aşkın bir süredir, kaliteli ve yetenekli Westinghouse buzdolabı onarımları sunuyoruz. Cihazınızın mümkün olan en kısa sürede sorunsuz çalışması için hızlı ve verimli aynı gün hizmet veren bir ailenin sahip olduğu ve işlettiği Westinghouse buzdolabı onarım ve bakım Servisiz.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

2 Yorumlar

 1. Huseyin

  S.a buzdulabinin dondurucu kismi calsiyo ama notmal bolum calismiyor sebebi ne olabilir yardimci olurmusunuz

  • Evap resislansı, timer veya bimetal termostat arızalı olabilir, 3 parçanın değişmesi gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !