Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Whirlpool Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri
Whirlpool Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri

Whirlpool Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri

Whirlpool Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Whirlpool WDF serisi, DU serisi, W serisi, GU serisi, WDT serisi, 4 Serisi, 8  serisi bulaşık makinesi sorun giderme Whirlpool bulaşık makinenizle bir şeyler ters giderse, hızlı ve kolay sorun giderme ipuçları için aşağıdaki tabloya başvurmanızı öneririz. Bir servis sağlayıcısına danışmadan önce en sık karşılaşılan sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Tablo aşağıdaki seriler için kullanılabilir: WDF, DU, W, GU, WDT, 4 ve 8.

Whirlpool Bulaşık Makinesi Arızaları

SORUN SEBEPLER ÖNERİLEN EYLEM
Bulaşık makinesi düzgün çalışmıyor 1. Bulaşık makinesi,
2. döngü sırasında çalışmaz veya durmaz.
3. Temizleme ışığı yanıp söner 3. Bulaşık makinesinin dolmaması
4. Bulaşık makinesi çok uzun sürüyor.
5. Su, bulaşık makinesinde
kalır. 6. Deterjan, dağıtıcının kapalı bölümünde kalır.
7. Erişim panelinin önündeki beyaz kalıntı
8. Bulaşık makinesinde koku
9. Mutfak tezgahında yoğuşma (dahili modeller)
1. Kapı sıkıca kapatılmış ve kilitlenmiş mi? Doğru döngü seçildi mi? Bulaşık makinesinde güç var mı? Ev sigortası atmış mı yoksa devre kesici takılmış mı? Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse, bir elektrikçi çağırın. Motor aşırı yüklenme nedeniyle durdu mu? Motor birkaç dakika içinde kendini otomatik olarak sıfırlar. Yeniden başlatılmazsa, servisi arayın. Su kapatma vanası (takılıysa) açık mı? Belirli yıkamaların ana yıkama sırasında birkaç saniye boyunca tekrar tekrar durması normaldir.
2. Servis için arayın.
3. Aşırı doldurma koruma şamandırası serbestçe yukarı ve aşağı hareket edebiliyor mu? Serbest bırakmak için aşağıya basın.
4. Bulaşık makinesi, toprak seviyesine, su sıcaklığına, devir sayısına ve seçeneklere bağlı olarak 3 ‘/ 2 saate kadar çalışabilir. Bulaşık makinesine verilen su yeterince sıcak mı? Su ısıtılırken bulaşık makinesi daha uzun süre çalışır. Bulaşık makinesi çevrim süresi içinde döngüsel zaman mıdır? Döngü bölümlerini yıkama sürelerine bakın. Su, uygun sıcaklığa ulaşana kadar, bazı yıkama ve durulama döngülerinde otomatik olarak bir gecikme meydana gelir. Bu bulaşık makinesi, su sıcaklığını, toprağı ve deterjan miktarını algılayan bir optik sensör yıkama ile donatılmıştır. Yıkama çevrimleri, algılanan şeye göre ayarlanır.
ÖNEMLİ: Evinizdeki kurulumdan sonraki ilk yıkama döngüsü, ilave 2 durulama içerecek şekilde ayarlanacaktır. Bu sensör uygun sensör ayarı için kesilmemelidir. Eğer
Bu ayar döngüsü, Döngüsün sonunda Temiz ışığı yanmadan önce iptal edilir veya durdurulur, sonraki yıkama döngüsü bu sensör ayarını tekrar eder.
5. Çevrim tamamlandı mı?
6. Çevrim tamamlandı mı? Deterjan yumrusuz mu? Gerekirse deterjanı değiştirin. Bulaşık makinesi kapısı kapalıyken, dağıtıcı kapağı bulaşık veya tencere ile bloke mi?
7. Çok fazla deterjan kullanılmış mıydı? Deterjan markası fazla köpük yapıyor mu? Köpürmeyi azaltmak ve birikimi ortadan kaldırmak için farklı bir marka deneyin.
8. Yemekler her 2 veya 3 günde bir yıkanıyor mu? Tam yükünüz olana kadar günde bir veya iki kez bir durulama döngüsü yapın.Bulaşık makinesinde yeni bir plastik koku var mı? “Bulaşık Makinesi Bakımı” bölümünde anlatıldığı gibi bir sirke durulayın.
9. Bulaşık makinesi tezgah ile aynı hizada mı? Bulaşık makinesinin konsolundaki havalandırmadan gelen nem, tezgâh üzerinde oluşabilir.
Yemekler tamamen kurumaz 1. Yemekler tamamen
kurulamıyor 2. Yemekler kuru değil
3. Raflarda ve bulaşık makinesinde aşırı nem var
1. Durulama yardımcısı kullandınız mı? Bulaşık makineniz iyi bir kurutma performansı için durulama yardımcısı kullanmak üzere tasarlanmıştır. Durulama olmadan bulaşıklarınız ve bulaşık makinenizin içi aşırı neme sahip olacaktır. Isı kuru seçeneği durulama yardımı olmadan da gerçekleştirilmez.
2. Uygun su tahliyesine izin vermek için bulaşık makinenizi mi yüklediniz? Aşırı yüklenmeyin. Kuruma hızlandırmak için sıvı durulama maddesi kullanın. Plastikler ıslak mı? Plastikler genellikle havlu kurutmaya ihtiyaç duyarlar. Durulama maddesi dağıtıcısı boş mu? Hava-kuru veya enerji tasarrufu sağlayan kuru bir seçenek kullandınız mı? Kurutucu tabaklar için ısıtılmış kurutma seçeneği kullanın.
3. Dağıtıcıda durulama yardımcısı olduğunu görmek için durulama yardım göstergesini kontrol edin.
Bulaşıkları lekeler ve lekeler 1. Yemeklerin lekelenmesi ve filizlenmesi
2. Silika film veya aşındırma (silika film sütlü, gökkuşağı renginde bir çökeltidir; gravür bulanık bir filmdir)
3. Yapışmaz cilalı tencere üzerine beyaz lekeler
4. Bulaşıklar ve bulaşık makinesinde kahverengi lekeler
5 Siyah veya gri lekeler üzerinde bulaşıklar
6. Plastik bulaşıklar veya bulaşık makinesinde turuncu lekeler.
1. Suyunuz sert mi, yoksa suyunuzda yüksek mineral içeriği var mı? Son durulama suyunun bir sıvı durulama yardımı ile tutturulması lekelenmeyi ve film çekmeyi ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Durulama haznesini doldurun. Her zaman yüksek sıcaklık seçeneği kullanın. Su sertliğiniz 13 tane veya üzeri ise, ev tipi bir su yumuşatıcı kurmanız önemle tavsiye edilir. Yumuşatılmış su içmek istemiyorsanız, sıcak su kaynağına yumuşatıcı takın.
Su sıcaklığı çok mu düşük? En iyi bulaşık yıkama sonuçları için, su bulaşık makinesine girerken 120 ° F (49 ° C) olmalıdır. Doğru miktarda etkili deterjan kullandınız mı? Yalnızca önerilen bulaşık makinesi deterjanlarını kullanın. Yük başına 1 tbs’den (15 g) daha az kullanmayın. Deterjan etkili olmak için taze olmalıdır. Ağır toprak ve / veya sert su genellikle ekstra deterjan gerektirir. Ev tipi su basıncı uygun bulaşık makinesi dolumu için yeterince yüksek mi? Uygun bulaşık makinesi dolumu için ev su basıncı 20 ila 120 psi (138 ila 828 kPa) olmalıdır. Su basıncınız hakkında sorularınız varsa, lisanslı, yetkili bir tesisatçıyı arayın.
NOT: Cam malzemeden lekeleri ve filmleri çıkarmak için, tüm gümüş eşyaları ve metal parçaları çıkarın ve “Bulaşık Makinesi Bakımı” bölümünde anlatıldığı gibi bir sirke durulayın.
2. Bazen belirli tipte cam eşyalarla su / kimyasal reaksiyonu vardır. Bu genellikle yumuşak veya yumuşatılmış su, alkali yıkama solüsyonları, yetersiz durulama, bulaşık makinesinin aşırı yüklenmesi ve kurutma ısısının bir araya gelmesinden kaynaklanır. El yıkama dışında problemden kaçınmak mümkün olmayabilir. Bu işlemi yavaşlatmak için, minimum miktarda deterjan kullanın, ancak
yük başına 1 tbs’den (15 g) az olmamalıdır. Sıvı durulama maddesi kullanın ve iyice durulama sağlamak için bulaşık makinesini boşaltın. Silika filmi ve aşındırma kalıcıdır ve çıkartılamaz. Isıtmalı kurutma kullanmayın.
3. Bulaşık makinesi deterjanı tencere çeşidini çıkardı mı? Reseason Tencere bulaşık makinesinde yıkadıktan sonra.
4. Suyunun yüksek demir içeriği var mı? Deterjan dağıtıcısının kapalı kısmına eklenen 1 – 3 çay kaşığı (5-15 mL) sitrik asit kristalleri kullanarak yeniden yıkayın. Deterjan kullanmayın. Deterjanla normal bir yıkama döngüsü uygulayın. Tedaviye her aydan daha sık ihtiyaç duyulursa, demir çıkarma ünitesinin kurulması önerilmektedir.
5. Alüminyum aksamı yıkama sırasında bulaşık makinesini ovuyor mu? Tek kullanımlık alüminyum parçalar bulaşık makinesinde parçalanabilir ve işarete neden olabilir. Bu eşyaları el ile yıkayın. Hafif bir aşındırıcı temizleyici kullanarak alüminyum işaretlerini çıkarın.
6. Bulaşık makinesinde büyük miktarlarda domates bazlı yiyecekler var mı? Lekeleri bulaşık makinenizden çıkarmak için leke çıkarma ürünü kullanmak gerekebilir. Lekeler bulaşık makinesinin performansını etkilemez.
gürültüler Taşlama, ızgara, çatırdama veya vızıldayan sesler Sert bir nesne yıkama modülüne girmiştir (bazı modellerde). Nesne topraklandığında, ses durmalıdır. Tam bir döngüden sonra gürültü devam ederse, servisi arayın.
Yemekler tamamen temiz değil Yemekler üzerinde bırakılan besin toprağı Bulaşık makinesi düzgün yüklenmiş mi? Bulaşık makinenizdeki en zor toprakları tanımlayan döngüyü seçtiniz mi? Daha ağır topraklara sahip bazı öğeleriniz varsa, daha ağır bir döngü kullanın.
Su sıcaklığı çok mu düşük? En iyi bulaşık yıkama sonuçları için, su bulaşık makinesine girerken 120 ° F (49 ° C) olmalıdır.
Doğru miktarda taze deterjan kullandınız mı? Yalnızca önerilen bulaşık makinesi deterjanlarını kullanın. Yük başına 1 tbs’den (15 g) daha az kullanmayın. Deterjan etkili olmak için taze olmalıdır. Ağır toprak ve / veya sert su genellikle ekstra deterjan gerektirir.
Deterjan dispenserin içinde mi? Sadece taze deterjan kullanın. Deterjanın bir ıslak dağıtıcıda birkaç saat beklemesine izin vermeyin.Caked deterjan mevcut olduğunda temiz dağıtıcı. Pompa veya püskürtme kolu şişelerden ve kutulardan gelen etiketlerle tıkanmış mı?
Ev tipi su basıncı uygun bulaşık makinesi dolumu için yeterince yüksek mi? Uygun bulaşık makinesi dolumu için ev su basıncı 20 ila 120 psi (138 ila 828 kPa) olmalıdır. Su basıncınız hakkında sorularınız varsa, lisanslı, yetkili bir tesisatçıyı arayın.
Yüksek köpükler yıkama kolunu yavaşlatıyor mu? Sabun veya çamaşır deterjanı kullanmayın. Yalnızca önerilen bulaşık makinesi deterjanlarını kullanın.
Yemekler bir döngü sırasında zarar görür Bulaşıkları yonga Bulaşık makinesini düzgün bir şekilde mi yüklediniz? Bulaşıkları ve bardakları, stabil olacak şekilde yükleyin ve yıkama işleminden birlikte vurmayın. Rafı yavaşça içeri ve dışarı hareket ettirerek çentiği en aza indirin.
NOT: Antikalar, tüy kenarlı kristaller ve benzeri çin ve cam eşya türleri otomatik bulaşık yıkama için çok hassas olabilir. Elle yıkayın.

Whirlpool 33 serisi, 8 serisi bulaşık makinesi sorun giderme

Whirlpool 33 serisinde ve 8 serisinde 30’dan fazla bulaşık makinesi bulunmaktadır. Bu bulaşık makinesinden herhangi birini düzeltmek için, fark ettiğiniz belirti veya semptomların bir açıklaması için aşağıdaki tabloya bakın. Bu cihazların farklılıkları ne olursa olsun, hepsi aynı ortak sorunlara eğilimlidir.

SORUN SEBEB OLMAK ÇÖZÜM
Gıda toprağı tabaklarda kaldı – Uygun olmayan yükleme
– Su sıcaklığı çok düşük
– Yanlış, çok az veya etkisiz deterjan kullanımı
– Dağıtıcıdaki deterjan kekleri
– Şişe veya teneke kutulardaki etiketlerle tıkanmış pompa veya püskürtme kolu
– Düşük su basıncı nedeniyle yetersiz doldurma
– Yıkama kolunun yavaşlaması yüksek seslere
– Gerekirse, suya giren bulaşık makinesinin en az 120 ° F (49 ° C) olmasını sağlamak için ana su ısıtıcısını yukarıya doğru çevirin.
– Sadece önerilen bulaşık deterjanı kullanın. Asla yük başına bir çorba kaşığı kullanmayın. Deterjan etkili olmak için taze olmalıdır. Deterjanı daima serin ve kuru bir yerde sıkıca kapalı olarak saklayın.
– Sadece taze deterjan kullanın. Deterjanın bir ıslak dağıtıcıda birkaç saat beklemesine izin vermeyin. Caked deterjan için dağıtıcıyı kontrol edin. Caked deterjan mevcut olduğunda temiz dağıtıcı.
– Yıkamadan önce etiketleri çıkarın veya elle yıkayın. Filtre ekranını temizle.
– Uygun bulaşık makinesi dolumu için ev su basıncı inç kare başına 20 ila 120 lira olmalıdır (psi). Basınç çok düşükse, su kaynağı üzerindeki bir güçlendirici pompa gerekli olabilir.
– Asla sabun veya çamaşır deterjanı kullanmayın. Yalnızca önerilen bulaşık makinesi deterjanlarını kullanın.
Lekelenme ve filme – Suda sert su veya yüksek mineral içeriği
– Su sıcaklığı çok düşük
– Yanlış deterjan kullanımı
– lekelenmeyi ve film çekmeyi önlemek için durulama maddesini kullanın.
– Gerekirse, suya giren bulaşık makinesinin en az 120 ° F (49 ° C) olmasını sağlamak için ana su ısıtıcısını yukarıya doğru çevirin.
– Sadece önerilen bulaşık deterjanı kullanın.
Spotting ve filme (devam) – Yanlış deterjan miktarı – Etkin
olmayan deterjan kullanımı
– Düşük su basıncı nedeniyle yetersiz doldurma
– Taze deterjan kullanın. Deterjanı serin ve kuru bir yerde sıkıca kapalı olarak saklayın. Topaklı deterjanı atın
– Uygun bulaşık makinesi dolumu için ev su basıncı 20 ila 120 psi olmalıdır. Basınç çok düşükse, su kaynağı üzerindeki bir güçlendirici pompa gerekli olabilir.
Yemekler tamamen kurumaz – Yemekler düzgün bir şekilde boşalmaz
– Plastikler
– Yemekler uygun su tahliyesine sahip olmalıdır. Aşırı yüklenmeyin. Boşaltmayı hızlandırmak için bir sıvı durulama maddesi kullanın.
– Malzemeye bağlı bazı plastiklerin havlu kurutulması gerekebilir.
Silika film veya aşındırma (silika film beyaz bir yanardöner çökeltidir; dağlama bir bulutlu filmdir)
Bazı yumuşak veya yumuşatılmış su, alkali yıkama
solüsyonları, yetersiz durulama, bulaşık makinesinin aşırı yüklenmesi ve
kurutma ısısının neden olduğu bazı cam malzeme ile su kimyasal reaksiyonu .
– El yıkama dışında problemi önlemek mümkün olmayabilir. Bu
işlemi yavaşlatmak için , minimum miktarda deterjan kullanın, ancak
yük başına en az bir çorba kaşığı kullanın . Sıvı durulama maddesi kullanın ve iyice durulama sağlamak için bulaşık makinesini boşaltın.
Silika filmi ve aşındırma kalıcıdır ve çıkartılamaz. ENERGY SAVER DRY seçeneğini kullanın.
Yemeklerde siyah veya gri görünümler – Yemeklere dokunan Alüminyum Hems – Alüminyum ürünleri, yıkama sırasında bulaşıklara sürtmeyecek şekilde yükleyin. Yıkanmış alüminyum ürünleri bulaşık makinesinde yıkamayınız çünkü kırılabilir
ve işarete neden olabilirler. Hafif bir aşındırıcı temizleyici kullanarak alüminyum işaretlerini çıkarın.
Yapışmaz kaplamalı tencere üzerine beyaz lekeler – Bulaşık deterjanları ile terbiye işlemi – Bulaşık yıkandıktan sonra Reseason tencere.
Yemekleri ve bulaşık makinesi iç kahverengi lekeler Su beslemesinde yüksek demir içeriği 1 çay kaşığı ile bulaşık deterjan dağıtıcısının kapalı bölümüne eklenmiş 1 yemek kaşığı sitrik asit kristalleri ile bulaşık yıkayarak (gıda toprağı çıkarıldıktan sonra) çıkarın. Deterjan kullanmayın. HAFİF YIKAMA döngüsü ve deterjan ile takip edin. (Tek yıkama devreli modeller için, WASH kullanın.) Eğer tedaviye her aydan daha sık ihtiyaç duyulursa, demir sökme ünitesinin montajını tavsiye ederiz.
Bulaşık makinesi iç turuncu lekeler Bulaşık makinesinde yerleştirilen bulaşıkları büyük miktarda domates bazlı yiyecekler Lekeler bulaşık makinesinin performansını etkilemez ve zamanla yavaş yavaş azalır. RINSE & HOLD’in (bazı modellerde) düzenli kullanımı boyama şansını azaltır. Bulaşık makinesindeki hava, döngünün Mdry “kısmı sırasında ısıtılırsa, ENERGY SAVER DRY seçeneği seçildiğinde, lekeler daha yavaş düşebilir.
Bulaşık makinesinde koku Yemekler sadece iki ila üç günde bir yıkanır Tam yük birikene kadar en az bir veya iki kez bir RİNSE & HOLD (bazı modellerde) döngüsü çalıştırın.
Bulaşıkları yonga Yanlış yükleme Bulaşıkları ve bardakları sabit olarak yerleştirin ve yıkama işleminden birlikte vurmayın. Rafları yavaşça içeri ve dışarı hareket ettirmek ayrıca yongalamayı en aza indirecektir.
NOT: Bazı porselen ve cam eşyalar otomatik bulaşık yıkama için çok hassastır ve el yıkanmalıdır; örneğin: antikalar, tüy kenarlı kristaller ve benzer öğeler.

Bumu Aradığın ?

Mikrodalga Fırın Sigorta Attırıyor ?

Mikrodalga Fırın Sigorta Attırıyor ? Çoğu evde sigorta veya devre kesici varsa, mikrodalga fırınlarda da …

3 Yorumlar

  1. Tugce

    Merhaba whirlpool bulasık makinam calişiyor suyu atıyor suyu almiyor

    • Su taşırmış ise pompa çalışır su almaz, servisinden destek almalısınız. 444 50 10

  2. Tugce

    Merhaba makinami yıkamayı secip baslatıyorum su sesi geliyor içine 15 dakkika sonra suyu tahliye edip bitiriyor su aliyor fiskilerine vermiyor fiskiyeler aynı duruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi