Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Whirlpool Mikrodalga Fırın Sorun Giderme
Whirlpool mikrodalga fırın

Whirlpool Mikrodalga Fırın Sorun Giderme

Whirlpool Mikrodalga Fırın Sorun Giderme günümüzde popüler bir mutfak cihazıdır. Diğer tüm ev aletleri gibi, bir mikrodalga da kullanım ömrü boyunca arızalanır ve bozulur. Whirlpool Mikrodalga fırınınızda ki yaygın arızalar ve olası çözümleri:

Whirlpool Mikrodalga Fırın Sorun Giderme

BELİRTİ SEBEB OLAN DÜZELTMELER
Fırın çalışmıyor. Sigorta iyi durumda. Ekran yok ve işlem yok. 1. Açık veya gevşek kurşun kablo demeti Termik kesme arızalı olduğunda fan motorunu kontrol edin. LVT arızalı olduğunda Ass’y PCB’yi kontrol edin.
2. Açık termal kesme (Magnetron)
3. Düşük voltaj transformatörü açın
4. Arızalı Ass’y PCB
Ekran yok ve işlem yok. Sigorta atmış. 1. Kısa devre kablo demeti Ayarını kontrol edin. İkincil kilitleme monitörü, güç rölesi, kapı algılama anahtarı.
2. Arızalı İkincil mandal anahtarı (NOT 1)
3. Arızalı monitör düğmesi (NOTE1)
4. Kısa HVCapacitor
5. Kısa HVTransformer (NOTE2)
Fırın anahtar girişini kabul etmiyor (Program) 1. Anahtar girişi Sıralı değil Çalıştırma prosedürüne bakınız. PCB ana parçasını değiştirin.
2. Membran tuş takımının Ass’y PCB’ye açık veya gevşek bağlantısı
3. Kısa veya açık membran paneli
4. Arızalı Ass’y PCB
Zamanlayıcı geri sayıma başlar, ancak mikrodalga salınımı olmaz. (Fırın lambası ve fan motoru açıkken ısı yok.) 1. Mandal anahtarlarının hizalaması Kapı ve mandal anahtarlarını ayarlayın. Yüksek voltaj bileşenini bileşen test prosedürüne göre kontrol edin ve arızalı ise değiştirin. PCB ana parçasını değiştirin.
2. Yüksek gerilim devresinin özellikle magnetron filament devresinin açık veya gevşek bağlantısı
3. Arızalı yüksek gerilim bileşenleri HVTransformer HV Kapasitör HVDiode, HVFuse Magnetron
4. Güç rölesinin açık veya gevşek kabloları
5. Arızalı İkincil mandal anahtarı
6. Arızalı güç rölesi veya Ass’y PCB
Fırın lambası ve fan motoru yanıyor 1. Sekonder mandal şalterinin yanlış ayarlanması veya gevşek kablolanması Kapı ve mandal anahtarlarını ayarlayın.
2. Arızalı İkincil mandal anahtarı
Fırın programlayabilir ancak zamanlayıcı başlamaz. 1. İkincil kilitleme anahtarının açık veya gevşek kabloları Kapı ve kilitleme anahtarlarını ayarlayın.
2. İkincil kilitlenmenin hizalaması
3. Arızalı ikincil kilitleme S / W
Mikrodalga çıkışı düşük; Fırının yemek pişirmesi daha uzun sürüyor. 1. Güç kaynağı voltajında ​​azalma. Elektrikçiye danışın.
2. Manyetron filament devresinin açık veya gevşek kablolarını.(Aralıklı salınım)
3. Manyetronun Yaşlanması
Fişe takıldığında fan motoru açılıyor Kapı algılama şalterinin gevşek kablolaması Kapı algılama şalterinin telini kontrol edin.
Fırın çalışmıyor ve takılı moda geri dönüyor. Arızalı Ass’y PCB PCB ana parçasını değiştirin.
Yüksek sesle vızıltı sesi duyulabilir. 1. Gevşek fan ve fan motoru Fan motorunun vidalarını sıkın. HVTransformer’ın vidalarını sıkın. HVDiode’u değiştirin.
2. HVTransformer üzerindeki gevşek vidalar
3. Kısa HVDiode
Pikap motoru dönmüyor. 1. Dönebilen motorun kablolarını açın veya gevşetin. Pikap motorunu değiştirin.
2. Arızalı döner motor.
Fırın pişirme sırasında çalışmayı durduruyor 1. İkincil kilitleme anahtarının açık veya gevşek kabloları Kapı ve mandal anahtarlarını ayarlayın.
2. termal şalter çalışması (Magnetron)
Sparks 1. Metalik eşya ya da fırın duvarına temas eden pişirme kapları. Müşteriyi bilgilendirin. Metal süslemeli hiçbir pişirme kabı türü kullanmayın.
2. Altın veya gümüş tozu ile kesilmiş seramik ürünler de kıvılcım çıkmasına neden olur.
Düzensiz pişirme Mikrodalgaların özelliklerinden dolayı düzensiz yoğunluğu. Yiyeceklerin ince kısımlarını alüminyum folyo ile sarın. Plastik sargı kullanın veya kapaklı örtü kullanın. Çorba, kakao veya süt gibi yiyecekleri pişirirken bir veya iki kez karıştırın.
Pikap motorundan çalışmaya başladığında gürültü. Gürültü motordan kaynaklanabilir. Pikap motorunu değiştirin.

Whirlpool MH6150XH mikrodalga fırın sorunlarını giderme

SORUN SEBEB OLAN
Mikrodalga fırın çalışmayacak. • Kapı sıkıca kapanmamış ve mandallanmamış.
• BAŞLAT / GİRİŞ’e dokunmadınız.
• Talimatları tam olarak takip etmediniz.
• Daha önce programlanmış bir işlem hala devam ediyor.
• COOK TIME öğesine dokunduktan sonra numara girmediniz.
Mikrodalga pişirme zamanları çok uzun görünüyor. • Evinize veya duvar prizlerine elektrik beslemesi normalden düşük veya düşük. Elektrik şirketiniz, hat voltajının düşük olup olmadığını söyleyebilir. Elektrik teknisyeniniz veya servis teknisyeniniz, çıkış voltajının düşük olup olmadığını söyleyebilir.
• Pişirme gücü önerilen ayarda değil.
• Daha büyük miktarlarda yemek daha uzun pişirme süresi gerektirir.
Döner levha dönmeyecek. • Döner tabla doğru şekilde yerleştirilmemiş. Döner tablanın yukarı doğru olduğundan ve merkez milin üzerine sağlam bir şekilde oturduğundan emin olun.
• Destek doğru çalışmıyor. Döner tablayı çıkarın, döner tabla desteğinin yerine oturduğundan emin olun ve fırını yeniden başlatın. Pikap desteği hareket etmezse, tamir için belirlenmiş bir servis teknisyenini arayın. Pikap olmadan yemek pişirmek size kötü sonuçlar verebilir.
Ekranda geri sayım bir zaman gösteriyor ancak fırın pişirme yapmıyor. • Fırın kapısı tamamen kapalı değil.
• Denetimleri bir mutfak zamanlayıcısı olarak ayarladınız. Dakika Sayacını iptal etmek için KAPALI / İPTAL’e dokunun.
Programlama Tonunu duymuyorsunuz. • Komut doğru değil.
Fan normalden daha yavaş çalışıyor gibi görünüyor. • Fırın soğuk bir alanda saklandı. Fırın normal oda sıcaklığına ısınana kadar fan daha yavaş çalışacaktır.
Ekranda “: • Bir güç kesintisi oldu. Saati sıfırla.

Whirlpool MH8150XJ mikrodalga fırın sorunlarını giderme

SORUN SEBEB OLAN
Hiç birşey çalışmıyor. • Güç kaynağı kablosu topraklı bir 3 uçlu prize takılı değil.
• Ev sigortası atmış veya devre kesici açılmış.
• Elektrik şirketi elektrik kesintisine uğradı.
Mikrodalga fırın çalışmayacak. Döner levha dönmeyecek. • Fırını zamanlayıcı olarak kullanıyorsunuz. Mutfak Zamanlayıcısını iptal etmek için KAPALI / İPTAL’e dokunun.
• Kapı sıkıca kapanmamış ve mandallanmamış.
• BAŞLAT / GİRİŞ’e dokunmadınız.
• Talimatları tam olarak takip etmediniz.
• Daha önce belirlediğiniz bir işlem hala devam ediyor. Bu işlemi iptal etmek için KAPALI / İPTAL’e dokunun.
Yemekler yeterince pişmemiş. • Evinize veya duvar prizlerine elektrik beslemesi normalden düşük veya düşük. Elektrik şirketiniz, hat voltajının düşük olup olmadığını söyleyebilir. Elektrik teknisyeniniz veya servis teknisyeniniz, çıkış voltajının düşük olup olmadığını söyleyebilir.
• Pişirme gücü önerilen ayarda değil.
• Pişen yemek için yeterli pişirme süresine izin vermediniz. Daha büyük miktarlarda yemek daha uzun pişirme sürelerine ihtiyaç duyar.
Ekranda geri sayım bir zaman gösteriyor ancak fırın pişirme yapmıyor. • Fırın kapısı tamamen kapalı değil.
• Denetimleri bir mutfak zamanlayıcısı olarak ayarladınız. Mutfak Zamanlayıcısını iptal etmek için KAPALI / İPTAL’e dokunun.

Whirlpool MHE13XH mikrodalga fırın sorunlarını giderme

SORULARI CEVAPLAR
Mikrodalga fırınımı döner tabla olmadan çalıştırabilir miyim veya büyük bir çanak tutmak için döner tablayı ters çevirebilir mi? Hayır. Döner tablayı çıkarır ya da ters çevirirseniz, kötü pişirme sonuçları alırsınız. Fırında kullanılan yemekler döner tablaya sığmalıdır.
Mikrodalga fırınımda bir raf kullanabilir, böylece 1 aynı anda iki seviyede tekrar ısıtılabilir veya pişirilebilir? Bir rafı yalnızca raf mikrodalga fırınınızla birlikte verilmişse kullanabilirsiniz. Mikrodalga fırınla ​​birlikte verilmeyen bir raf kullanıyorsanız, düşük pişirme performansı ve / veya ark elde edebilirsiniz.
Mikrodalga fırında metal ya da alüminyum tavaları kullanabilir miyim? Koruma için alüminyum folyo kullanabilirsiniz (küçük, düz parçalar kullanın), küçük şişler ve sığ folyo tepsileri (tepsi, mikrodalga enerjisini emmek için (19 mm) derinlikte ve yarısı gıda ile doldurulmuşsa% 20’den daha uzun değilse). Metalin duvarlara veya kapıya temas etmesine asla izin vermeyin.
Döner tablanın her iki yöne dönmesi normal mi? Evet. Döner tabla, pişirme döngüsü başladığında motorun dönüşüne bağlı olarak saat yönünde veya saat yönünün tersine döner.
Bazen mikrodalga fırınının kapısı dalgalı görünüyor. Bu normal mi? Bu görünüm normaldir ve fırınınızın çalışmasını etkilemez.
Mikrodalga fırınım çalışırken 1 duyulan uğultu sesleri nelerdir? Mıknatıs borusu açıldığında transformatörün sesini duyabilirsiniz.
İçinde 1 mikrodalga fırın varken çanak neden ısınır? 1 bunun olmaması gerektiğini düşündü. Yiyecekler ısınırken, yiyeceği yemeğe iletir. Pişirdikten sonra yiyeceği çıkarmak için sıcak ped kullanmaya hazır olun.
“Bekleme süresi” ne anlama geliyor? “Bekleme süresi”, yiyeceğin fırından çıkarılması ve pişirmeyi bitirmesi için ek süre boyunca örtülmesi gerektiği anlamına gelir. Bu, fırını diğer pişirme işlemleri için serbest bırakır.
Hava egzoz havalandırma deliğinden neden buhar çıkıyor? Buhar normalde pişirme sırasında üretilir. Mikrodalga fırın, bu buharı havalandırma deliklerinden dışarı çıkarmak için tasarlanmıştır.
Mikrodalga fırında patlamış mısır alabilir miyim? 1 en iyi sonuçları nasıl alır? Evet. Üreticinin yönergelerine uyarak paketlenmiş mikrodalga patlamış mısır pop ya da önceden ayarlanmış POPCORN ped kullanın. Normal kağıt poşet kullanmayın. Patlama her 1 veya 2 saniyede bir “pop” a yavaşladığında hemen fırını durdurarak “dinleme testini” kullanın. Açılmamış çekirdekleri tekrar doldurmayın. Cam tencereye patlamış mısır koymayın.

Whirlpool MW-25BC mikrodalga fırın sorun giderme

SORUN MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Fırın başlatılamaz. (1) Güç kablosu sıkıca takılmamış. Çıkarın. Ardından 10 saniye sonra tekrar takın.
(2) Sigorta üfleme veya devre kesici çalışır. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın (şirketimizin profesyonel personeli tarafından tamir edildi)
(3) Çıkışlı sorun. Diğer elektrikli cihazlarla test çıkışı.
Fırın ısınmıyor. (4) Kapı iyi kapanmamış. Kapıyı iyi kapat.
Mikrodalga fırın çalışırken cam döner tabla ses çıkarır (5) Kirli silindir dayanağı ve fırın tabanı. Kirli parçaları temizlemek için “Mikrodalga Bakımına” bakın.

Whirlpool WMC11009 mikrodalga fırın sorun giderme

ARIZA ÖNERİLEN ÇÖZÜMLER
Hiçbir şey çalışmayacak Aşağıdakileri kontrol edin: Ev sigortası veya devre kesici: Ev sigortası atmışsa veya bir devre kesici açılmışsa, sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse, bir elektrik teknisyenini arayın.
Mikrodalga fırın çalışmayacak ■ Magnetron:% 100 pişirme gücünde 2 dakika boyunca 1 bardak (250 ml) soğuk su ısıtmaya çalışın. Su ısınmazsa, aşağıdaki mermilerdeki adımları deneyin. Mikrodalga fırın hala çalışmıyorsa, servisi arayın.
■ Kapı: Kapıyı sıkıca kapatın. Bazı modellerde, kapağın iç tarafına bir ambalaj yerleştirici takılıysa, çıkarın, ardından kapağı sıkıca kapatın. Ekranda kapıyla ilgili bir mesaj belirirse, mikrodalga fırın başlatılmadan kapı 5 dakika veya daha uzun süre kapalı kalır. Bu, mikrodalga fırınının yanlışlıkla başlatılmasını önlemek için oluşur. Kapıyı açıp kapatın, ardından çevrimi başlatın.
■ Kontrol: Kontrolün doğru şekilde ayarlandığından emin olun. Kontrol Kilidi’nin KAPALI olduğundan emin olun.Demo modunun (bazı modellerde) KAPALI olduğundan emin olun.
Mikrodalga fırın uğultu sesi çıkarır ■ Bu normaldir ve magnetrondaki güç kaynağı açıldığında ortaya çıkar.
Mikrodalga fırın kapısı dalgalı görünüyor ■ Bu normaldir ve performansı etkilemez.
Pikap çalışmayacak ■ Döner Tabla: Döner tablanın yukarıya doğru baktığından ve döner tabla desteğinin üzerine sıkıca oturduğundan emin olun. “Pikap” bölümüne bakınız.
■ Pikap desteği Pikabı çıkarın. Döner tabla göbeğini çıkarın ve temizleyin. destek ve silindirler. Hub, destek ve döner tablayı değiştirin. Döner tablaya 1 bardak (250 mL) su koyun, ardından mikrodalga fırını yeniden başlatın. Hala çalışmıyorsa, servisi arayın. “Garanti” bölümüne bakın. Mikrodalga fırını döner tabla ve döner tabla desteği düzgün şekilde çalışmadan çalıştırmayın.
Döner tabla, dönüş yönlerini değiştiriyor ■ Bu normaldir ve döngünün başındaki motor dönüşüne bağlıdır.
Ekran mesajları gösterir ■ Yanıp sönen bir “1:01”, elektrik kesintisi olduğunu gösterir. Saati sıfırla.
Ekran zaman geri sayımını gösteriyor, ancak mikrodalga fırın çalışmıyor Aşağıdakileri kontrol edin: Zamanlayıcı: “Zamanlayıcı” bölümüne bakın.
Yemek zamanı çok uzun görünüyor ■ Pişirme gücü “Mikrodalga Pişirme Gücü” bölümüne bakın.
■ Yiyecek miktarı: Daha büyük miktarlarda yemek daha uzun pişirme süresi gerektirir.
■ Voltaj: Yetkili bir elektrikçiye evdeki elektrik sistemini kontrol ettirin.
Radyo, TV veya kablosuz telefon girişimi ■ Yakınlık: Alıcıyı mikrodalga fırından uzaklaştırın veya radyo veya TV antenini ayarlayın. Mikrodalga fırın aynı prize takılıysa, elektronik cihaz için farklı bir prizi deneyin.
■ Toprak: Mikrodalga fırın kapağının ve sızdırmazlık yüzeylerinin temiz olduğundan emin olun.
■ Frekans: Bazı 2,4 GHz tabanlı kablosuz telefonlar ve ev kablosuz ağları, mikrodalga fırın AÇIK iken statik veya gürültü ile karşılaşabilir. Kablolu bir telefon veya farklı bir frekanslı kablosuz telefon kullanın veya mikrodalga fırında çalışırken bu maddeleri kullanmaktan kaçının.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi