Ev / Nasıl Yapılır ? / Yağlı Davlumbaz Filtresi Nasıl Temizlenir ?
Yağlı Davlumbaz Filtresi Nasıl Temizlenir

Yağlı Davlumbaz Filtresi Nasıl Temizlenir ?

Yağlı Davlumbaz Filtresi Nasıl Temizlenir ? En son ne zaman soba davlumbazının altına bakıp egzoz fan filtrelerini kontrol ettin? Bir süredir devam etmediysen veya bunu hiç yapmadıysan, seni uyarmama izin ver: güzel olmayacak. Aralıklı bir davlumbaz filtresinin amacı gres toplamaktır, bu yüzden işini doğru bir şekilde yaparsa, görünüşe bakacak ve iyi bir şekilde yağlı olacaktır.

Davlumbaz Filtresi Temizleme

Zaman geçtikçe, filtre, yağını ve etkinliğini kaybettiği için çok tıkanabilir. Bu nedenle bu filtreleri periyodik olarak temizlemek önemlidir. Neyse ki, onları temizlemek hiç de zor değil!

Bu eğitici, lavabonuzdaki filtrenin sadece kaynar su, kabartma tozu ve iyi bir yağlayıcı bulaşık sabunu ile nasıl temizleneceğini gösterir. (Şafağı tercih ederim.) Bazı davlumbaz filtreleri aslında bulaşık makinesinde yıkanabilir, ancak kendinizin temizliğinden bu yana ne kadar süre geçtiğine bağlı olarak, en azından onları bu şekilde temizlemeden tavsiye etmem. (Bulaşık makinenizde çok fazla yağ istemiyorsanız!)

Nelere ihtiyaç var

Malzemeler
Çok sıcak veya kaynar su
Yağı bulaşık sabunu (Şafak çok iyi çalışır)
Kabartma tozu
Aşındırıcı olmayan ovma fırçası
Kağıt havlu veya bulaşık bezi

Talimatlar

  1. Filtreleri davlumbazdan çıkarın: Çoğu filtre, kolayca kapağın altından kaymalı veya dışarı çıkmalıdır. Mayın, filtreyi yukarı itip çıkarmak için yakalayabileceğim bir metal halka vardı.
  2. Bir lavabonun veya kepçenin kaynar suyla doldurulması: Su ne kadar sıcak olursa o kadar etkili olur. Suyu musluğunuzdan ne kadar sıcak alacağınıza bağlı olarak, bu yeterince iyi olabilir. Benim için, elektrikli çaydanlıkta su kaynattım ve onu lavaboya döktüm.
  3. Kabartma tozu ve bulaşık deterjanı dökün : Sıcak suya yıkayıcı bulaşık sabunu ve 1/4 bardak kabartma tozu kullanın. Su güzel ve sabunlu hale gelene kadar bir fırçayla (eliniz çok sıcak değil) çevirin.
  4. Yağlı filtreleri suya koyun : Yağlı egzoz fan filtrelerinizi suya batırın. Tamamen kapalı olduklarından emin olun.
  5. Emdirin : Filtrelerin 10 dakika bekletin.
  6. Filtreleri ovun : Islatma işleminden sonra aşındırıcı olmayan bir fırça fırçasını alın ve filtreleri temizleyin. Eğer fırçalarken gerektiğinde fırçanıza daha fazla bulaşık sabunu ekleyin.
  7. Durulayın ve kurulayın: Filtreleri sıcak suda iyice durulayın ve bir kağıt havlu veya temiz bir bezle kurulayın.
  8. Filtreleri değiştirin ve gerektiğinde tekrarlayın: Filtreleri başlığa takın ve gerektiği şekilde tekrarlayın! Filtreleri ayda bir kez temizlemek iyi bir bakım stratejisidir.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e15 Bosch bulaşık makinesi hata kodu e15 Bazen Bosch bulaşık makinesi aniden çalışmaya devam eder ve ekranda e15 hata kodu görüntüler. Tabii ki, el...
Klima Doğru Vakum Nasıl Yapılır ? Klimada vakumun önemi Klima Doğru Vakum Nasıl Yapılır ? Birçok teknisyenleri sistemin ve hizmet kalitesi için nasıl olabilir kötü bilmiyorum doğru kl...
LG Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri LG Çamaşır Makinesi Arızaları LG Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri LG yıkayıcı sorun giderme SEMPTOM MUHTEMEL NEDEN ÇÖZÜM Çın...
Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği Ekmek Kızartma Makinesi Temizliği Birçoğumuz her gün kullansa da, tost makinesi muhtemelen temizlik beyinlerimizin ön planda değildir. Bu çıtır çıtır ...
Buzdolabı Kapı Kolu Nasıl Değiştirilir ? Buzdolabı Kapı Kolu Nasıl Değiştirilir ? Buzdolabı kapı kolları bazen değiştirilmelidir. Buzdolabının yeni bir eve girmesine yardımcı olmak için...

İlginizi Çekebilir

Ocak Doğalgaz Dönüşüm Nasıl Yapılır

Ocak Doğalgaz Dönüşüm Nasıl Yapılır ?

Ocak Doğalgaz Dönüşüm Ocak Doğalgaz Dönüşüm Nasıl Yapılır ? Üretici ile iletişim kurun Her durumda, gaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi