York Çatı (Rooftop) Klima Üniteleri Hata Kodları

York Çatı (Rooftop) Klima Üniteleri Hata Kodları

York Çatı (Rooftop) Klima Üniteleri Hata Kodları Arıza Çözümleri flash kodlarını ticari donanımlarımız daha anlaşılır hale getiriyoruz, orada onu York flaş kodunun açıklaması burada. Umarım bu, onu bir kodun ne anlama geldiğini anladığını ve doğru tanı koymanıza yardımcı olmanıza yardımcı olur. 

Unutmayın, flaş kodu istediğinizi söylüyor yanılıyor ama belirtilere bakıyor. Teşhis, flaş koduna dayanarak yapılmalıdır.

York Rooftop Klima Hata Kodu

Soğutucu Akışkan Sistemi Alarm Kodları (01, 02, 03, 04, 09, 10, 11, 12)

İlk 12 alarm, kompresörleri korumaya yönelik kontrolleri içerir. Her bir kompresör sistemi, soğutma sistemi bağlantısı çalışma karakteristiklerinin kompresör sistemi Koruma tipi, kullanılan kompresör tipine bağlı olarak kullanılır.

York Klima Düşük Basınçlı Kesme Alarmı (09, 10, 11, 12)

Tandem kompresörler kullanıldığından, sistem 1 için bir ve sistem 2 için bir düşük basınç şalteri vardır. Düşük basınç şalteri açılırsa, bu sistem için her iki kompresör de kapanır. Sistem 1 için düşük basınç şalteri (kompresörler 1A, 1B) açılırsa, hem 09 hem de 10 alarm kodu üretecektir. Benzer şekilde, düşük basınç şalteri sistem 2 için açılırsa (kompresörler 2A, 2B) açılırsa, hem 11 hem de 12 alarm kodu üretecektir.

York Klima Limit Switch Alarmları (13, 14, 15)

Kumanda, kurulu olan her bir ısıtma bölümünün limit anahtarı durumunu izler. Limit anahtarı devresi açılırsa kontrol, açık limit devresi olan bölümün ısı bölümü çıkışını keser ve iç mekan üfleyici çıkışına enerji verir. Limit tekrar kapandığında, besleme fanı bir Fan Gecikme Kapalı gerçekleştirir.

York Klima Gaz Isıtma Alarmları (16, 17, 18)

Birim Kontrolör çıkışı gaz valfine izler. Ünite Kontrolörü, ısı kademesinin çalışması için çağırıyorsa ve 5 sürekli dakikadan sonra gerilim mevcut değilse, bir alarm verecektir. Ünite Kontrolörü ısı kademesinin çalışmasını gerektirmiyorsa ve 5 dakika boyunca gaz vanasında voltaj varsa, alarm verir ve besleme fanını kilitler. Giriş kesilirse kontrol normal çalışmaya geri döner.

York Klima Uzay Sıcaklığı Sensörü Alarmı (19)

Bu alarm, alan sıcaklığı girişinin açık veya kısa devre olduğunu gösterir. Ekranda -40.0 ° F değeri gösterilecektir. Alan sıcaklığı girişi P6 konektörünün ST ve GND değerlerindedir.

York Klima Besleme Hava Sıcaklığı Sensörü Alarmı (20)

Bu alarm, besleme havası sıcaklığı girişinin açık veya kısa devre olduğunu gösterir. Ekranda 40.0 ° F değeri gösterilecektir.

York Klima Dönüş Hava Sıcaklığı Sensörü Alarmı (21)

Bu alarm, dönüş havası sıcaklığı girişinin açık veya kısa devre oluyor. Ekranda 40.0 ° F değeri gösterilir. P11 soketinin RAT + ve RAT- değeridir.

York Klima Dış Hava Sıcaklık Sensörü Alarmı (22)

Bu alarm, dış hava sıcaklığı girişinin açık veya kısa devre oluyor. Ekranda -40.0 ° F değeri gösterecektir.

York Klima Kirli Filtre Şalteri Alarmı (23)

Bu alarmın ünitenin çalışması üzerinde etkiliyor. Alarm, kirli filtre şalter kontaklarının kapandığını, filtrelerdeki basınç düşüşünün şalter ayarının başına geliyor.

York Klima Besleme Fanı Hava Kanıtlama Anahtarı (24)

Bu alarm, fanı fanın çalışması için bir çağrı yapıldığını ve 90 saniye boyunca fanı fanın çalışmasının yapılması için anahtarın kapanmadığını gösteriyor. Ünite Kontrolörü, fan çıkışını 30’u bir üç emekli için yeniden deneyeceğim. Üç denemeden sonra Ünite Kontrolörü ısıtma ve harici kilitleme.

York Klima Kanalı Şalteri Kapalı Alarmı (25)

Bu alarm, fanda fanda çalışmasında sonlandırıldığını ve 90 saniye boyunca fanda çalışmasını yaparken anahtarının kapalı kaldığını gösteriyor. Kumanda alarmı çalıştırıyor, ancak ünitenin normal şekilde çalışmasına izin verildi.

Mikro elektronik York Klima Arıza Alarmı (26)

Bu alarm, Birim Denetleyici mikro elektronik uygulaması sırasında bir sorun oldu ve Birim Denetleyici’nin varsayılan değerlerde çalıştığını gösteriyor. Kontrole geri dönüşüm değişimi deneyin. Arıza tekrar belirirse, Ünite Denetleyicisini alıyor.

Mikroelektronik York Klima Arıza Alarmı (27)

Bu alarm, Ünite’nin mikro elektroniklerinde bir sorun çıktı ve Ünite’nin’nin kapandığını gösteriyor. Kontrole geri dönüşüm değişimi deneyin. Arıza tekrar belirirse, Ünite Denetleyicisine alıyor.

York Klima Besleme Fanı Aşırı Yük Alarmı (28)

Ünite Kontrolörü, bu vantilatör çalıştığında, bu devreyi izler. Bu giriş 50 mili saniye boyunca kaybedilirse, kontrol tüm ünite işlemlerini durduracaktır. Voltaj girişi 5 dakika içinde geri dönmezse, kontrol alarmı açar.

York Klima Dış Nem Sensörü Alarmı (29)

Bu alarm, dış nem sensörünün aralıklarında ortaya çıkıyor. Bu sayfada, Ünite ortamında ekonomizer tarafından Kuru Bulb’a geçirir. Dış Ortam Nemi analog girişi, P6 konektörünün OH 33 + 33 numaralı telinde ve P6 konektörünün OH-334 numaralı telinde bulunur.

Sensörü çekerken sorun yaşanması için, sensörün EXC ve COM terminallerinde 24 VAC olduğunu doğrulayın. Ayrıca, VİDC’yi doğru ve COM’LENDİRİCİ ve COMİNCİNİZİN Voltaj yoksa, yapan.

York Klima Geri Dönüş Nem Sensörü Alarmı (30)

Bu alarm, geri dönüş nem sensörünün aralıklarında ortaya çıkıyor. Bu sayfada, Ünite ortamında ekonomizer tarafından Tek Entalpi’ye geçirir.

IAQ (CO2) Sensörü Alarmı (31)

Bu alarm, IAQ (CO2) sensörünün aralıklarında ortaya çıkıyor. Bu sırada, Ünite Kontrolörü ventilasyon modunu Talep’ten Sabit Minimum’a değiştirir. IAQ girişi girişi, DV + ve DV- terminallerin dedir. Bu cihaz tedarik edilir.

Zaman Saati Hatası Alarmı (32)

Bu alarm, Ünite analizi Gerçek Zamanlı Saatinin çalışmadığını gösteriyor. Ünite Kontrolörü tüm Ren kapatır. Kontrole geri dönüşüm değişimi deneyin. Arıza tekrar belirirse, Ünite Denetleyicisini alıyor.

Uzay Sıcaklığı Ofset Alarmı (33)

Bu alarm, Uzay Sıcaklığı Ofset devresindeki direnç, 20.000 ohm’dan büyük olduğu üretilir. Uzay Sıcaklığı Ofseti girişi, P6 konnektörünün SSD ve GND terminallerindedir.

CV / VAV Giriş Alarmı (34)

Bu alarm, P7 bağlantısındaki CV / VAV terminalleri ile CV / VAV terminalleri arasındaki mesafenin dışında olduğunu gösterir. Kabul edilebilir aralık 0.0 ila 20.000 ohm’dur. İki CV / VAV terminali arasındaki direnci kontrol edin ve uygun işlemi yapın.

Alçak Gerilim Alarmı (35)

Birim Kontrolör 24 VAC girişini kontrol ünitesine izler. Girişin iki eşiği vardır. Gerilim 19,2 VAC’nin üzerinde olmalıdır, aksi takdirde kontrol kontaktörü açmaz.

Duman Tahliye Modu Alarmı (36)

Bu bir alarm değil, ünitenin duman tahliye moduna alındığına dair bir göstergedir. P3 konektöründeki PURGE bağlantısı ile P1 konektöründeki “C” arasında 24 VAC olduğunu doğrulayın.

Yüksek Kanal Statik Basınç Alarmı (37)

Bu alarm, kanal statik basıncının Kanal Statik Kapatma Ayar Noktasını aştığını gösterir. Bu sorun hatalı bir Kanal Statik Basınç Dönüştürücü girişinden kaynaklanıyor olabilir.

Besleme Hava Sıcaklığı Soğutma Alarmı (38)

Ünite Kontrolörü, besleme havası sıcaklığını “SOĞUTMA İÇİN BESLEME HAVA SICAKLIK ALARMINI” ile karşılaştırır ve aşağıdaki kriterlere göre alarmı başlatır:

 • Soğutmanın tüm aşamaları 10 veya daha fazla dakikadır açık.
 • Besleme havası sıcaklığı, 10 dakika boyunca “BESLEME TEDARİKLİ HAVA SICAKLIK ALARMININ” ayar noktasının 20 veya üzerindedir.
 • Dış hava, “SOĞUTMA İÇİN BESLEME HAVA SICAKLIK ALARM” ayar noktasından daha fazla 20.0 ° F veya daha sıcak değildir.
 • Dış hava damperi% 20’den daha fazla açılmıyor.

Besleme Hava Sıcaklığı Isıtma Alarmı (39)

Ünite Kontrol Cihazı, “havayı sıcAKLIK ALARMINI’NIN ISITMA İÇİN HAZIRLANMASI” ile karşılaştırır ve alarmı buna göre başlatır:

 • Isıtmanın tüm aşamaları 10 veya daha fazla dakikadır açık.
 • Besleme havası sıcaklığı, 10 dakika boyunca “ISITMA İÇİN BESLEME HAVA SICAKLIK ALARMI” ayar noktasının 20 veya daha altındadır.
 • Dış hava, “ISITMA İÇİN HEDEF HAVA SICAKLIK ALARM” ayar noktasından sonra 20.0 ° F veya daha fazla soğuk değil.
 • Dış hava damperi% 20’den daha fazla açılmıyor.

Ekonomizer Minimum Konum Alarmı (40)

Bu hatayı bildirmeden önce, Birim Kontrolörü dış hava sıcaklığını ve ekonomizör pozisyonunu kontrol eder. Dış hava sıcaklığı 20.0 ° F’den daha yüksek, ayar noktası ve ekonomizör % 20’den daha açık, Ünite Kontrolörü ekonomizeri 10 dakika kapatacak ve yönetimi havası sıcaklığını kontrol ediyor.

Uzay Sıcaklığı Trend Alarmı (41)

Bu alarm tercih kriterlere göre üretilecektir:

 • “UZAY SICAK EĞİLİM ALARM SICAKLIĞI” ve “UZAY SICAKLIK ALARM SÜRESİ” ayarlanmalıdır.
 • Ünite, 10 dakika boyunca giden bir arada.
 • Sıcaklık, alan sıcaklığı ayar noktasının altında veya üstündedir ve yerinde, alan sıcaklığı ayar noktasından önce devam edeceği ve “UZAY SICAK EĞİLİM ALARM ZAMANI” süresi dolmuştur.

Kanal Statik Düşük Basınç Alarmı (42)

Bu alarm, bir VAV biriminde, kanalın statik aydınlatmalarında 35 saniyeden sonra ayarında statik basınç ayarları 0,05 ”WC’ye eşit veya daha yüksek seviye başlatıldı. Alarm aktif hale geleceği, ünite tümüyle durdurur ve kilitlenir. Bu, hatalı bir Kanal Statik Basınç algılama ücüsünün olması muhtemel veya VAV tarafından açıksa, kullanılmamış durumdan devam etmekte geçebilir.

Sıcak Su Bobini Donma Alarmı (43)

Alarm, hidronik donma stat şalterinin açıldığını gösterdi. 24 VAC kaynağı, FSP terminalinde, tel 389’dan kaynaklanır. Kontrol girişi, FSI terminalinde, 388 telinden kaynaklanır.

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22