Ev / Kombi Hata Kodları / Airfel Kombi Arıza Kodları
Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel Kombi Arıza Kodları Hata Düzeltme Aşağıdaki Airfel kombi arıza kodları ile ilgili bilgiler ve kısa açıklamaları yer alıyor. Bu kodlar kombi ile ilgili çalışma hataların bildiri ve sonucunda ne yapmanızı size aktarır.

Airfel Kombi Arıza Kodları

Bazı hata kodları evinizde çözebileceğiniz arızaları size bildirirken bazı durumlarda Airfel yetkili servisini aramanız gerekebilir.

Airfel Kombi Arıza Kodu C 20 

Kalorifer gidiş sensörü arıza kodu ne anlama gelir ?

Kalorifer gidiş borusu üzerinde bulunan NTC  sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı  verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.

 Airfel Kombi Arıza Kodu C 40 

Kalorifer dönüş sensörü uyarısı ne anlama gelir ?

Kalorifer dönüş borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.

Airfel Kombi Arıza Kodu C  28 

Baca gazı sensörü arıza kodu  ne anlama gelir ?

Baca gazı sensörünün arızalı olduğunu ve baca gazı sıcaklığını okuyamadığını gösteren hatadır. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.

Airfel Kombi Arıza Kodu C 78 

Basınç sensörü hatası ne anlama gelir ?

Basınç sensörünün arızalı olduğunu ve su basıncını okuyamadığını gösteren hatadır. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamayabilir.

Airfel Kombi Arıza Kodu C 50 

Kullanım suyu sensörü arıza kodu ne anlama gelir ?

Plakalı eşanjör üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.

Airfel Kombi Arıza Kodu C1 05 

Hava atma programı aktif ne anlama gelir ?

Hava atma programının çalıştığını gösterir. Bu kodda anahtar işareti belirir ve bir süre sonra kendiliğinden normale döner.

Airfel Kombi Arıza Kodu C1 11 

Güvenlik sıcaklık seviyesi aşıldı ne anlama gelir ?

Isı sensörleri üzerinden okunan değer limiti aşmışsa bu hata kodu verilir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.

Airfel Kombi Arıza Kodu C1 10 

Limit termostat devrede ne anlama gelir ?

Kalorifer gidiş suyunun 93°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve kombinin devreye girmesini bekleyiniz.

Airfel Kombi Arıza Kodu C1 33 

Ateşleme hatası ne anlama gelir ?

Brülörde alev oluşumunda veya kontrolünde sorun olduğunda anakart bu hatayı verir.  Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.

Airfel Kombi Arıza Kodu C1 17 

Su basıncı yüksek arıza kodu ne anlama gelir ?

Kalorifer devresinde ki su basıncının yüksek olduğunu gösterir (2,5 bar ve yukarısı için). Kombinin suyunu LCD ekranda su basınç değeri 1.5 olana kadar boşaltın.

Airfel Kombi Arıza Kodu C1 18 

Su basıncı düşük ne anlama gelir ?

Kalorifer devresinde ki su basıncının düşük olduğunu gösterir. Cihazın suyunu LCD ekranda su basınç değeri 1.5 olana kadar doldurun.

Airfel Kombi Arıza Kodu C1 54 

Kalorifer dönüş suyu sıcaklığı kalorifer gidişten yüksek arıza kodu ne anlama gelir ?

Bu hata kodu geçicidir. Bir süre sonra kombi normal çalışmaya devam eder. Ancak hata sık oluşmaya devam ediyorsa tekni servislere başvurunuz.

Airfel Kombi Arıza Kodu C1 29 

Fan arızası ne anlama gelir ?

Fan çalışmaya başlamazsa bu hatayı verir. Bu durumda Airfel yetkili servisine başvurunuz.

Airfel Kombi Arıza Kodu C1 30 

Baca gazı güvenlik sıcaklığı aşıldı ne anlama gelir ?

Baca gazı sıcaklığının 80-90°C olduğunu gösterir. Baca tıkandığında veya yoğuşma suyu giderinde bir tıkanma var ise bu hata oluşabilir.

Airfel Kombi Arıza Kodu C1 56 

Hatalı besleme voltajı arıza kodu ne anlama gelir ?

Karta giden besleme voltajında bir sorun olduğunda bu hata verilir. Hata sık sık oluşuyorsa yetkili servislere başvurunuz.

İlginizi Çekebilir

Viessmann Kombi Arıza Kodları

Viessmann Kombi Arıza Kodları

Viessmann Kombi Arıza Kodları Hata Düzeltme Biz özel kombi teknik servisi olarak müşterilerimizden gelen Viessmann arıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi