Bosch Siemens Profilo Arıza Hata Onarım Ve Bakım Bilgileri
Bosch Siemens Profilo Arıza Hata Onarım Ve Bakım Bilgileri

Bosch Siemens Profilo Arıza Hata Onarım Bilgileri

Bosch Siemens Profilo Arıza Hata Onarım Ve Bakım Bilgileri Herhangi bir cihaz tamiri yapmaya çalıştığınızda uymanız gereken çok önemli üç kural vardır. Bu kuralları göz ardı ederek asla zamandan ve paradan tasarruf etmeye çalışmayın. Hiçbir şeyi kurtarmazsınız ve sonunda kendinize zarar verebilir veya cihazı mahvedebilirsiniz.

Bosch Siemens Profilo Arıza Hata Onarımları

  • Sorunu teşhis etmek veya herhangi bir onarım yapmak için cihazı test etmeden önce, cihazın elektrik gücünün ve/veya gaz beslemesinin kesildiğinden daima emin olun. Onarım yaptıktan sonra işinizi kontrol etmek için gücü açarsanız, cihaza dokunmayın; sadece gücü açın ve gözlemleyin. Ayarlamalar gerekiyorsa, bunları yapmadan önce gücü kapatın.
  • Bir cihazın parçaları vidalar, cıvatalar, tapalar ve diğer sökülebilir bağlantı elemanları ile bir arada tutuluyorsa, muhtemelen gerekli onarımları yapabilirsiniz. Parçalar perçin veya kaynakla bir arada tutuluyorsa, cihazı kendiniz onarmaya çalışmayın. Profesyonel bir servis görevlisini arayın.
  • Çoğu durumda, kırık veya arızalı cihaz parçaları, sizin veya bir profesyonelin tamir edebileceğinden daha hızlı ve ucuz bir şekilde değiştirilebilir. Kırık veya arızalı parçaları, özellikle o cihaz için yapılmış yeni parçalarla değiştirin. Kırık parça için tam olarak bir yedek bulamazsanız, eski alana sığdığı sürece benzer bir parçayı değiştirmenizde bir sakınca yoktur. Bu durumda, kurulum için üreticinin talimatlarına bakın.

Cihaz parçaları, cihaz servis merkezlerinden, cihaz onarım bayilerinden ve cihaz parça mağazalarından temin edilebilir. Markalı cihazlar için ihtiyacınız olan parça ve hizmeti almak için her zaman belirli bir marka cihaz parça merkezine gitmeniz gerekmez, bu nedenle bazı alışveriş/servis seçenekleriniz vardır. Bölgenizde bir parça servis merkezi bulamıyorsanız, ihtiyacınız olan parçayı doğrudan üreticiden sipariş edin.

Bosch Cihazları :

Siemens Cihazları :

Profilo Cihazları :

Cihaz üreticisinin adı ve adresi genellikle cihazın üzerinde basılıdır. Üreticiye cihaz için mümkün olan tüm model ve parça verilerini verdiğinizden emin olun. Varsa, yedek parça için İnternette arama yapın. Herhangi bir cihaz onarımı yapmadan önce, cihaza elektrik geldiğinden emin olun. Güç eksikliği, cihaz arızasının en yaygın nedenidir. Test ve teşhis sürecine başlamadan önce,

  • Cihazın düzgün ve sıkı bir şekilde takıldığından ve kablo, fiş ve prizin düzgün çalıştığından emin olmak için kontrol edin. Bir prizin çalışıp çalışmadığını belirlemek için bir voltaj test cihazı ile test edin.
  • Devreyi kontrol eden sigortaların ve/veya devre kesicilerin atıp atmadığını kontrol edin. Eviniz için özellikle davlumbaz ve klima gibi 220-240 voltluk cihazlar için birden fazla elektrik giriş paneli olabilir. Hem ana panelde hem de ayrı panelde atmış sigortaları veya atmış devre kesicileri kontrol edin.
  • Cihazın kendisindeki sigortaların ve/veya devre kesicilerin atıp atmadığını kontrol edin. Yıkayıcı, kurutucu ve ocak gibi cihazlara yeniden güç sağlamak için sıfırlama düğmelerine basın. Bazı serilerde fırın çalışması için ayrı fiş tipi sigortalar bulunur; bu sigortaların patlamadığından emin olun.
  • Cihaz gaz veya su kullanıyorsa, yeterli beslemeyi aldığından emin olmak için kontrol edin.
  • Cihazın kullanım kılavuzunu kontrol edin. Birçok üretici, yardımcı sorun/çözüm sorun giderme çizelgeleri içerir. Bir cihaz için bir kılavuzunuz yoksa, muhtemelen – eski veya eski bir cihaz için bile – üreticinin müşteri hizmetleri departmanından bir tane edinebilirsiniz.

Pekala, ön hazırlıkları aradan çıkardığımıza göre, hemen dalmanın zamanı geldi. Büyük bir cihazın nasıl söküleceğini ve topraklama sistemlerinin ayrıntılarını öğrenmek için bir sonraki bölüme geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi