Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Bosch Bulaşık Makinesi Resetleme
Bosch Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri

Bosch Bulaşık Makinesi Resetleme

Bosch Bulaşık Makinesi Sıfırlama

Bosch Bulaşık Makinesi Resetleme Diğer ev gereçlerinde olduğu gibi, Bosch bulaşık makinenizi bir sorun nedeniyle sıfırlamanız, döngü değişikliği yapmanız veya seçilen bir çevrimi iptal etmeniz gerekir. Çoğu modelde seçilen bir çevrimi kesmenin en kolay yolu, Açma Kapama düğmesini en az 10 saniye tutmaktır . Bu işlemin tamamlanmasını durdurmalıdır.

Bir Bosch bulaşık makinesinin düğmeleri, sahip olduğunuz modele bağlı olarak bulaşık makinesinin kapısının üstüne oturabilir veya kapının ön panelinde bulunabilir.

Döngüyü Değiştirme

  • SHI661, SHU33A, SHU43C, SHU53A, SHU66C, SHV46C, SHV66A, SHX33A, SHX46A, SHX46B, SHY56A, SHY66C ile başlayan model numaraları için, bulaşık makinesinin içindeki bulaşıkları yıkamak için seçilen çevrimi değiştirmek için istenen döngü düğmesine iki kez basın.
  • Için diğer tüm modelleri , döngüsünü değiştirmek için düğmeye bir kez basın.

Tahliye Kontrol Panellerini İptal Et

Tüm Bosch bulaşık makineleri aynı iptal veya sıfırlama tuşlarını kullanmanıza gerek yoktur – hangi düğmelerin çevrimi iptal edeceğini belirlemek için özel modelinizin kontrol paneline veya kullanım kılavuzuna bakın, kullanım için etkili bir şekilde sıfırlayın.

Diğer modellerde , kontrol panelinde, her düğmenin altına yerleştirilmiş bir nokta bulunan İptal Silme ifadesini arayın. Döngüleri iptal etmek için aynı anda basmanız gerekir – genellikle düğmeler, orta düğmenin solunda ve sağındadır. Bu iki düğmeyi yaklaşık 3 saniye boyunca aynı anda basılı tutun.

Boşaltma gürültüsünün makine için durduğunda ve “Temiz” ışığının ya da LED’in döngünün tamamlandığını gösterdiğine dikkat edin. Bu, bulaşık makinesine ilk başta ayarladığınız çevrimi iptal ederek bulaşık makinesini tamamen sıfırlar. Temiz ışık döngünün sıfırlandığını gösterdikten sonra, bulaşık makinesini kapatın.

Ascenta Model Sıfırlama

Bosch Bulaşık Makinesi Ascenta modelleri için, sıfırlamak için kapağı açın. Start-Reset düğmesini yaklaşık 5 saniye veya Aktif gösterge sönene kadar basılı tutun . Kapatmadan önce iyice boşalmasını sağlamak için bulaşık makinesinin kapağını kapatın. Bulaşık makinesi tahliye işlemini tamamladığında, bittiğini belirtmek için bip sesi çıkarır.

Saat göstergesine sahip modellerde , saat göstergesi 0: 00’a dönüşene kadar Start-Reset tuşunu basılı tutun . Bu modellerin kapısını kapatın ve Açma-Kapama düğmesine basmadan önce saat 0:01 okuyana kadar bekleyin .

Çocuk Kilidi Düğmeleri

Gerekirse, bu özelliğe sahip Ascenta modellerinde üniteyi sıfırlamadan önce Çocuk Kilidi düğmesini devre dışı bırakın. Eğer Çocuk Kilidi Özelliği devreye girer, bir kelimenin altına LED Çocuk Kilidi kontrol paneli yanıyor Çocuk kilidi devreye girdiğinde, ünitedeki diğer düğmelerden herhangi birini kullanamazsınız. Bu özelliği etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için “<” düğmesini basılı tutun. Devre dışı bırakıldığında, sözcüklerin altında LED ışığı görünmez.

 

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Edirne Teknik Servisleri Edirne Bakım Onarım Montaj Teknik Servisleri  Sabah kahvaltısı için tost makinesi, mükemmel bir saç modeli için saç kurutma makinesi veya çamaşır maki...
Termosifon Neden Isıtmaz ? Termosifon Suyu Isıtmıyor Termosifon Neden Isıtmaz ? Termosifon kazanındaki suyun ısınmamasının sebeplerinden birisi, elektrik bağlantısı ile ilg...
Çamaşır makinesinde çok fazla köpük oluşması... Çamaşır makinesinde çok fazla köpürme  Çamaşır makinesinde çok fazla köpük oluşması Makinenize uygun olmayan deterjan kullanıyor olabilirsiniz. Kul...
Mitsubishi Electric Servisi 444 1 840 Mitsubishi Electric Servisi Hizmetimiz Alanında uzman ve profesyonel hizmet veren ekip arkadaşlarımız ile Mitsubishi electric servisi olarak size ulus...
Eviniz İçin Doğru Boyutta Klima Hangisi ? Eviniz İçin Doğru Boyutta Klima Hangisi ? Bir klimanın genel olarak, soğutmak veya ısıtmak için planladığınız metrekare başına en az 80 watt'lık bir ç...

İlginizi Çekebilir

Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa ne yapmalıyım

Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa ne yapmalıyım ?

Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa ne yapmalıyım ? Çamaşır makinesinin suyu …

Bir yorum

  1. Betül

    Merhaba, bulaşık makinem çalışmıyor. Resetledim. Makinenin reseti 65, 35 derecelere eşit basınca resetleniyor.ikisinin arasında 50 derece var. Resetlegince onun ışığı da yanıyor. Normalde yanmıyordu. Ne yapmam lazım acaba.. Ne demek bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi