Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Bulaşık Makinesi Çocuk Kilidi Açma/Kapama
Bulaşık Makinesi Çocuk Kilidi AçmaKapama

Bulaşık Makinesi Çocuk Kilidi Açma/Kapama

Bulaşık Makinesi Çocuk Kilidi Açma/Kapama Bulaşık makinenize birkaç ekstra yük getirmekten sakınmak istiyorsanız, bulaşık makinenizin çocuk kilidi özelliğini etkisizleştirme sadece aradığınız şey olabilir. Neyse ki, çocuklara çoğu bulaşık makinesini kilitlemek kolaydır ve herhangi bir özel araç gerektirmez veya nasıl olduğunu bilmez. Çocuk kilidi özelliğini açmak için şu basit adımları izleyin.

Bulaşık Makinesi Çocuk Kilidi Açma/Kapama

Üniteler kontrol panelinizdeki çeşitli fonksiyonlarla kendinizi tanıyın. Ne yazık ki, tüm bulaşık makinelerinde kilitleme veya çocuk kilidi özelliği (özellikle eski modeller) bulunmayacaktır. Bununla birlikte, bulaşık makineniz son on yılda bir kez yapılmışsa, bu özelliklerden biri de yerleşiktir. Kontrol panelinde kilit simgesi veya “kilitli” yazan bir düğme bulun.

Bulaşık makinenizdeki talimatları izleyin. Bulaşık makinesinin tasarımına bağlı olarak, bir kilitleme düğmesine basmanız veya kilitleme özelliğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için belirli bir süre belirli bir tuşa basmanız gerekebilir. Bulaşık makinesinin nasıl kurulduğuna bakılmaksızın, bunun nasıl yapılacağı ile ilgili talimatlar kontrol panelinde doğru olmalıdır. Aksi halde, ünitenizle birlikte gelen kullanım kılavuzuna bakın.

Kilitleme özelliği açıldığında kontrol panelindeki tüm düğmeler yanıt vermeyecektir. Kontrol panelini tekrar yanıt vermeye başlamanın tek yolu kilitleme özelliğini devre dışı bırakmaktır.

Arçelik Beko Bulaşık Makinelerinde Çocuk Kilidi Açma/Kapama

Arçelik Beko Bulaşık Makinelerinde Çocuk Kilidi Açma/Kapama Cihazın Üzerinde bulunan 1. Yardımcı fonksiyon tuşu düğmesine 3 saniye boyunca basılı tutmanız halinde, ekran üzerinde “ Çocuk Kilidi Devrede “ ışığı devreye girer. Aynı şekilde çocuk kilidini devre dışı bırakmak için, 1. Yardımcı fonksiyon tuşuna 3 saniye boyunca basılı tutmanız gereklidir.

Ekran üzerinde “ Çocuk Kilidi Devrede “ ışığı sönecektir. Her hangi bir program çalışırken çocuklar tarafından müdahalelerin yapılmasını engelleyici bir özellik olan çocuk kilidi, benzer şekilde ihtiyaç halinde açma-kapama tuşuna basıldığında, programın iptal edilmesini de engeller.

Bu durumda öncelikle çocuk kilidinin devre dışı bırakılması gerektiği unutulmamalıdır. Eğer program iptal edildiğinde ürünün kapağını açmanız gerekiyor ve su seviyesi kapağın hizasını geçiyorsa, kapak açılmayacaktır. Bu durumda öncelikle program tablosundan Pompa+Sıkma seçeneği seçilerek, suyun tahliye edilmesi sağlanmalıdır.

Bosch Siemens Bulaşık Makinelerinde Çocuk Kilidi Açma/Kapama

Bosch Siemens Bulaşık Makinelerinde Çocuk Kilidi Açma/Kapama bulaşık makinenizin çocuk kilidi işlevi, programda yanlışlıkla değişiklik yapılmasını önler ve cihaz çalışırken çocukların kumandalarla oynamasını durdurur. Yanlışlıkla açılmışsa kilidi kapatmak isteyebilirsiniz. Bulaşık makinesinin kontrolleri, çocuk kilidi çalışırken yeni bir yıkama başlatmanızı önleyerek devre dışıdır. Kilit, sadece birkaç saniye içinde gerektiğinde açılıp kapatılabilir.

Geçerli yıkama döngüsünün bitmesini bekleyin ve Bosch bulaşık makinesinin bekleme moduna dönmesine izin verin. Kontrol panelindeki kontrol kilidi düğmesini bulun; konum, modeller arasında değişiklik gösterir. Düğmenin yanında basılı bir asma kilit veya anahtar simgesi arayın.

Kilit düğmesini “CL” ekrandan kaybolana kadar kabaca dört saniye basılı tutun. Kilit şimdi kapalı. Kilidi yeniden etkinleştirmek için düğmeyi tekrar basılı tutun.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

2 Yorumlar

  1. Yüksel Aktaş

    SilencePlus Bosch Bulaşık makinam normal çalışıyor
    ken bir kaç gün sonra tekrar bulaşık yıkamak için kapağını açmak istediğimde kapağının 5-7 cm den fazla açılmadığını gördüm.İnternetten her yolu denedim çocuk kilidinden bahsediliyor fakat çocuk kilidinin nerede olduğu belirtilmiyor.
    Ben bıktım bosch makinaların arızalarından ve servise para kaptırmaktan.

    • Çocuk kilidi kapagın açılması ile ilgisi yoktur, kapak menteşelerinde sorun olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !