Arçelik Beko Altus Arıza Hata Onarım Bilgileri

Arçelik Beko Altus Arıza Hata Onarım Ve Bakım Bilgileri

Arçelik Beko Altus Arıza Hata Onarım Ve Bakım Bilgileri Küçük ev aletleri genellikle oldukça basit makinelerdir. Basit bir ısıtma elemanı, bir fan, bir dizi bıçak veya bir tahrik miline bağlı döner çırpıcılardan oluşabilirler; veya iki veya üç basit mekanik bağlantıya sahip olabilirler. Bu cihazların onarımları genellikle buna bağlı olarak basittir. Büyük cihazlar daha karmaşıktır, çamaşır makinesi gibi büyük bir cihazda motor, zamanlayıcı ve pompanın yanı sıra çeşitli valfler, anahtarlar ve solenoidler bulunabilir..

Arçelik Beko Altus Arıza Hata Onarım Çözümleri

Bu tür bir cihazla, kontrol cihazlarında veya mekanik/güç bileşenlerinde sorunlar meydana gelebilir. Bir kontrol cihazının arızalanması, bir işlemi veya tüm cihazı etkileyebilir; bir mekanik/güç aygıtının arızalanması genellikle yalnızca o aygıta bağlı olan işlevleri etkiler. Büyük bir cihaz bozulduğunda, sorunu nasıl teşhis edeceğinizi bilmek, onu nasıl düzelteceğinizi bilmek kadar önemlidir.

Beko Markasına Ait Çözümler

Büyük cihazlar çok karmaşık olduğundan, genellikle bir arızanın nerede olduğu belli olmaz. (Birçok yeni cihaz, kullanıcı el kitabından yorumlanabilen elektronik teşhis içerir.) İlk adım, sorunun bir kontrol cihazında mı yoksa mekanik bir cihazda mı olduğuna karar vermektir. Örneğin bir kurutucuda, kontrol cihazları ısıyı yönetir ve mekanik bileşenler tamburu döndürür. Hangi sistem etkilenir? Tambur dönüyor ancak kurutucu ısınmıyorsa sorun kontrol sistemindedir. Kurutucu ısınıyor ancak tambur dönmüyorsa sorun mekaniktir. Bu tür bir analiz, tüm büyük cihazlarda arıza türünü (kontrol sistemi veya mekanik sistem) saptamak için kullanılabilir.

Sorunun tam olarak ne olduğunu bulmak için, arızalı parçayı bulmak için etkilenen sistemin her bir parçasını kontrol etmelisiniz. Bu, göründüğü kadar zor değildir, çünkü cihaz bileşenleri mantıklı bir sırayla birlikte çalışır. En basit olasılıklardan başlayarak, arızanın nedenini belirlemek için bileşenleri tek tek test edebilirsiniz.

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Şimdi Servisi Ara