Ev / Klima / Arçelik Klima Yaz Kış Ayarları
Arçelik Klima Yaz Kış Ayarları

Arçelik Klima Yaz Kış Ayarları

Arçelik Klima Yaz Kış Ayarları (Isıtma Soğutma)

Arçelik Klima Yaz Ayarları

COOLHEAT

Soğutma veya ısıtma modun da kullanırken set ettiğiniz ısı derecesine ulaşınca ortam ısısı; Klasik on-off klimalar soğutmada dış ünite durur,iç ünite üflemeye devam eder.Isıtmada ise dış ünite durur,iç fan ya durur yada çok düşük devirde döner. İnverterde ise istenilen ısı ya yaklaştıkça kompresör yavaşlaş ve kapasiteyi min. kadar düşürür.

DRY

Nem alma modudur. Özellikle çok nemli bölgelerde soğutma işlemine başlamadan önce çalıştırmakta fayda vardır.Ortamdaki nemi daha hızlı alır.Bazende geçiş mevsiminde arada sırada kullanılabilir.

AUTO

Oto mod Cool,Heat veya Dry modu kendi seçer.Genel olarak ortam ısısı 21 derecenin altında ise 24 de kadar Heat,26 nın üzerinde ise Cool,ikisi arasında ise Dry çalışır. Çok kullanan yoktur. Bence bizim coğrafyada gerekte yok.

Auto Fan

Fan hızı genelde Hı-med-Low yani Hızlı-Orta-Düşük 3 adettir. Ya siz manuel ayarlarsınız yada Auto fana alırsanız set istetiğiniz ısı dercesine göre hızı makine otomatik değiştirir.

Sonuç Olarak

Sonuç olarak sıcak günlerde klimadan ayar cool olana getirilmeli ve değer 20 derecede uygundur, soğuk günlerde ise ayar heat olarak değiştirilmeli ve değer 24 -27 derece uygundur.

Arçelik Klima Kış Ayarları

             

Birincisi, “Makineyi açma veya kapatma” anlamına gelen evrensel semboldür, Artıve Eksi düğmeleri ise ortam sıcaklığını artırır veya azaltır . Sonra şöyle bir şey gibi görünen bir sembol var:

  veya   veya   

Herhangi bir kar tanesi sembolü, Klima ünitesinin Soğuk modda çalışacağı anlamına gelir (örn. Soğuk hava atmak). Sonra güneşe benzeyen biri geliyor:

  veya     veya   

Bu açıkça, hava devresinin Ters Çevrimli makinalarda Isı modunda çalışacağı anlamına gelir . Bir sonraki hava durumu ayar sembolü biraz kafa karıştırıcı olabilir:

  veya      veya  

Su gösterse de, aslında hava contasının ‘Dry’ modunda olduğu, soğuk havanın atılmasına rağmen ortamdaki havadan hoş olmayan nemi gideren bir fonksiyon olduğu anlamına gelir. Sonra fan sembolüne sahibiz:

  veya      veya    

Bu, klimanızın havalandırma modunda olduğu anlamına gelir; Sadece bir fan gibi çalışacak ve sadece ortam havası olmayan, sıcak veya soğuk havayı dışarı atacaktır. Benzer şekilde, böyle bir sembol görürseniz:

veya    veya   

Dahili fan hızını gösterir. Gördüğünüz daha fazla çubuk, fan ne kadar hızlı çalışır. Bir sonraki sembol Otomatik Fonksiyon:

  veya    veya  

Otomatik İşlev, elde edildiğinde istenen sıcaklığı korur. Hem ısıtma hem de soğutma modunda çalışır. Daha sonra, kendiliğinden açıklayıcı olan bir hava con ayar sembolüne sahibiz:

veya      veya   

Bu, air con’nın Sessiz Modda veya Sessiz Çalışmada olduğunu gösterir. Bu ayarda, ünite mümkün olduğunca sessiz çalışacak ve fan hızı gürültüsünü en aza indirecektir. Çoğu makinede bir sonraki sembol özellikleri:

veya     veya  

Bu Dikey Hava Dönüşünü temsil eder. Havayı dikey olarak, statik pozisyonda, salınımlı veya otomatik olarak yönlendirmek için ayarlanabilir. Bu bizi bu sembole götürür:

  veya    veya 

Bu sefer yatay hava akış yönünü seçtiğimiz Yatay Hava Dönüşü. Daha fazla soğutma veya ısıtmaya mı ihtiyacınız var? Bu sembolü dene:

veya     veya   

Bu ‘turbo’ butonu. Makineyi 15 ila 30 dakika arasında kesintisiz maksimum kapasitede çalışacak şekilde zorlayacaktır (marka ve modele bağlı olarak).

Diğer İklimlendirme Ayar Sembolleri

Az önce açıkladığımız ortak sembollerin yanı sıra, her klima üreticisinin her biri kendi sembollerine sahip olan kendi özel özelliklerine sahiptir. İşte bunlardan sadece bazıları.

Örneğin, LG, uyurken sıcaklık derecesinin birkaç derece artmasına (ya da düşmesine) izin veren bir fonksiyona sahiptir. Buna Uyku Modu veya Gece Modu denir…

Ayrıca, güç tüketimini% 25 veya% 50 oranında azaltabilen bir mod da var. Buna Econo Fonksiyonu denir…

Mitsubishi Electric, hava yönünü kontrol eden iki süper-akıllı sensör fonksiyonuna sahiptir, i-See Sensörü…

Artı odadaki insanların varlığını veya yokluğunu tespit ederse yanar veya kapanır. Varlık Sensörü denir…

Daikin’ın Akıllı Göz Fonksiyonuna benziyor…

ve Fujitsu’nun Enerji Tasarrufu İşlevi…

Ayrıca, birkaç modern klima üreticisi, aşağıdaki semboller olarak gösterilen programlama fonksiyonlarını içeriyor…

veya    veya    

Bunlar, yaşam tarzınıza göre soğutma veya ısıtmayı programlamanızı sağlar. Örneğin, işten eve saat 18’de ulaşırsınız, böylece A / C’yi 5.45pm’de başlatabilirsiniz.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Beko Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri Beko Çamaşır Makinesi Arızaları Beko Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri Nedenleri ve çözümleri görmek için Özel Çamaşır Makinesi hatası Bek...
Hotpoint Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri Hotpoint Kurutma Makinesi Arızaları Hotpoint Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri Hotpoint HTDP120EDWW kurutma makinesi sorun giderme SORUN...
Goodman Klima Hata Kodları Goodman Klima Hata Kodları Arıza Düzeltme Goodman markasını seçerken, iklimlendirme endüstrisindeki yüksek kaliteli ürün garantilerinin kapsadığı, y...
Çamaşır Makinesinde Renkli giysi nasıl yıkanır ?... Çamaşır Makinesinde Renkli giysiler nasıl yıkanır ? Renkli giysiler sadece özel değil, aynı zamanda bizim ruh halimizi ve kişiliğimizi yansıtarak her ...
Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Samsung çamaşır kurutma makineniz çalışmıyor. Niye ya? Peki, ekran konsolunda neden olduğunu söyl...

İlginizi Çekebilir

Chiller Bakım & Onarım Servisi

Chiller Bakım & Onarım Servisi 444 1 840

Chiller Bakım & Onarım Servisi Soğutucunuzu havayı soğutmak veya bazı ekipmanları soğutmak için kullanıp kullanmayacağınız, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi