Arçelik Klima Yaz Kış Ayarları

Arçelik Klima Yaz Kış Ayarları

Arçelik Klima Yaz Kış Ayarları (Isıtma Soğutma) İklim sistemleri odadaki herhangi bir optimum sıcaklığın yaratılmasına yardımcı olur, Klima, konforlu iç mekan koşulları yaratmak için uzun zamandır entegre bir cihazdır. Onun yardımı ile insanlar sıcak yaz günlerinde kurtulur. Ancak çok az sayıda kullanıcı, bu cihazın kış sezonunda etkili bir şekilde kullanılabileceğini biliyor. Kışın çok soğuduğunda klimayı ısıtmak için nasıl ayarlanır?

Arçelik Klima Yaz Kış Ayarı

COOLHEAT

Soğutma veya ısıtma modun da kullanırken set ettiğiniz ısı derecesine ulaşınca ortam ısısı; Klasik on-off klimalar soğutmada dış ünite durur,iç ünite üflemeye devam eder.Isıtmada ise dış ünite durur,iç fan ya durur yada çok düşük devirde döner. İnverterde ise istenilen ısı ya yaklaştıkça kompresör yavaşlar ve kapasiteyi min. kadar düşürür.

DRY

Nem alma modudur. Özellikle çok nemli bölgelerde soğutma işlemine başlamadan önce çalıştırmakta fayda vardır.Ortamdaki nemi daha hızlı alır.Bazende geçiş mevsiminde arada sırada kullanılabilir.

AUTO

Oto mod Cool,Heat veya Dry modu kendi seçer.Genel olarak ortam ısısı 21 derecenin altında ise 24 de kadar Heat,26 nın üzerinde ise Cool,ikisi arasında ise Dry çalışır. Çok kullanan yoktur. Bence bizim coğrafyada gerekte yok.

Auto Fan

Fan hızı genelde Hı-med-Low yani Hızlı-Orta-Düşük 3 adettir. Ya siz manuel ayarlarsınız yada Auto fana alırsanız set istetiğiniz ısı dercesine göre hızı makine otomatik değiştirir.

Sonuç Olarak

Sonuç olarak sıcak günlerde klimadan ayar cool olana getirilmeli ve değer 20 derecede uygundur, soğuk günlerde ise ayar heat olarak değiştirilmeli ve değer 24 -27 derece uygundur.

Arçelik Klima Soğutma Modu

Isı geldiğinde bu işlevi evde sürekli olarak kullanırız, bu yüzden bu işlemi daha ayrıntılı olarak ele alacağız. Klimayı soğukta açmak için, sadece bir kar tanesi görüntüsü ile düğmeye basın , ardından odadaki havayı soğutmak için gerekli olan en uygun sıcaklığı seçin. İstenen mikro iklime ulaşıldığında, uzak ünite otomatik olarak kapatılır ve evaporatör ünitesi çalışmaya devam eder, kullanıcı tarafından ayarlanan parametreleri destekler.

Soğuk bir hava akımı evaporatörden ayrılır ve tüm alanı doldurur, sisteme emilen ve soğutulan daha sıcak olanı değiştirir. Sıcaklık birkaç derece arttığında, dış ünite uzaktan kumandayı klima üzerinde kurduğunuz optimum seçeneğe indirmek için tekrar çalışmaya dahil edilir.

Uzmanlardan “soğuk” fonksiyonun kullanımı ile ilgili öneriler vardır.

  1. Dairede havayı 16 derecenin altına soğutmak gerekli değildir . Cihaz tam güçle çalışırken, üşütme riski olduğu unutulmamalıdır.
  2. Dış ve iç havanın sıcaklığı arasındaki fark 5 dereceyi geçmemelidir.
  3. Dış hava sıcaklığı 12 dereceden az olduğunda ürünü soğuk havalarda açmayın.
  4. Modern klima kontrol cihazlarının tüm modelleri enerji tasarrufu sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır , özellikle dönüştürücü ürünler bu konuda farklıdır – otomatik olarak bir çalışma modu seçerler.
  5. Tüm klimalar genellikle 0 derecenin altındaki bir dış sıcaklıkta açılmamalıdır.

Üreticilere göre birçok bölünmüş ünite modeli, odayı ısıtarak sıfırın altında 20 derecede çalışabilir, ancak fanı kırmamak için şiddetli donmalarda kapatılmalıdır. Özellikle dikkatli bir şekilde bu tekniği ani çözülmeler sırasında çalıştırmak gerekir.

Arçelik Klima Isıtma Modu

Arçelik Modern iklim sistemleri daireye sadece soğuk hava sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ısı da sağlar. Bunu yapmak  komutları izleyin.

  1. Başlat tuşuna veya Açık / Kapalı, ardından Isı etiketli düğmeye basın .
  2. Değilse, o zaman üzerinde sembollerin bulunduğu bir Mod tuşu veya başka bir tane vardır: kar tanesi, güneş, yağmur damlası ve fan. Ekranda istediğiniz karakter görünene kadar modları değiştirin.
  3. + Veya – veya yukarı / aşağı oklara basarak, gerekli sıcaklığı ayarlamanız gerekir. Değeri şu anda odada olandan 5 derece daha yüksek olmalıdır.

Başlangıçta, fan açılır ve ardından ısıtma modu. Maksimum 10 dakika sonra ürün odaya ılık hava pompalamaya başlar. Yukarıda kontrol panelinde açıklanan düğme yoksa şansınız kalmaz, bu klima modeli ısıtma modunda çalışamaz.

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22