Ev / Klima / Samsung Klima Yaz Kış Ayarları
Samsung Klima Yaz Kış Ayarları

Samsung Klima Yaz Kış Ayarları

Samsung Klima Yaz Kış Ayarları (Isıtma Soğutma) Ekran uzaktan kumandası Pil değiştirme süresi Pillerin bitmesi durumunda, uzaktan kumanda ekranında bir simge görünecektir . Böyle bir simge çıkarsa , pilleri değiştirin. Uzaktan kumanda iki adet 1.5V AAA pil gerektirir. Uzaktan kumandayı saklama Eğer, uzaktan kumanda kullanmak uzak gelen pilleri çıkarmayın uzun bir süre varsa kontrol ve onlarsız tutun.

Samsung Klima Kış Ayarısamsung klima kumandası

Ana işlem türü, Mod düğmesine basılarak seçilebilen çalışma modu tarafından belirlenir. Mod düğmesine her basıldığında, mod bu sırayla değişir; Otomatik, Soğuk, Kuru, Fan ve Isı. Otomatik modda otomatik (Otomatik) klima, sıcaklığı otomatik olarak 24 ° C’ye ayarlayacaktır. Fan hızı oda sıcaklığına bağlı olarak otomatik olarak ayarlanır. (Serin) Serin. Cool modunda, klima odanızı soğutacaktır. Sıcaklığı ve fan hızını ayarlamanız gerektiğini unutmayın.
004 samsung

Kuru Klima, kuru moddaki nem, oda havasındaki nemi gidererek nem giderici olarak işlev görür. Dry modu, havayı nemli bir ortamda taze yapar.  Odayı havalandırmak için fan seçilebilir. Fan modu durgun iç havayı yenilemek için faydalı olacaktır.

Samsung Klima Yaz Ayarı

Isı Klima odanızı ısıtabilir.  Isıtma için açıldıktan sonra, klima 5 ~ 7 dakika sonra ılık hava vermeye başlayacaktır. Klima ısınırken soğuk havanın beslenmesini önlemek için gecikme gereklidir.  Klima dış ortamdan (dış ortam) gelen ısıyı alarak odayı ısıttığından, dış ortam sıcaklığı 0 ° C’nin altındaysa ısıtma kapasitesi azaltılabilir.

Hava akış yönünün ayarlanması

Dikey hava akışını nasıl düzenleriz?

 005 samsung Uzaktan kumandadaki 006 samsungHava salınım düğmesine basın  .

Bir hava akımı yönündeki sürekli bir değişimin göstergesi açılacak ve kılavuzlar hava akışını sağlayarak sürekli olarak yukarı ve aşağı doğru dönmeye başlayacaktır. Hava akış yönünü güncel yönde sabitlemek için

uzaktan kumandadaki 006 samsungHava salınım düğmesine tekrar basın .

Yatay hava akışını ayarlama

007 samsung İhtiyacınız olan yönde hava akış yönünü kilitlemek için kılavuz pimi sola veya sağa hareket ettirin.
.

Turbo işlev ataması

 008 samsung Turbo fonksiyonu, odayı hızlı ve verimli bir şekilde soğutmak için kullanılır. Cool modunda uzaktan kumandadaki Turbo düğmesine basın. Turbo kontrol lambası uzaktan kumanda ekranında belirir. Klima, Turbo fonksiyonunda 30 dakika çalışacaktır. Fonksiyonu kapatmak için tekrar Turbo düğmesine basın.Turbo işlevi sadece Cool modunda çalışır. Mod düğmesine basarak, Turbo işlevi aktif olduğunda, bu işlevi iptal edersiniz. Bu fonksiyon ile fanın sıcaklığını / hızını ayarlamak mümkün değildir.

uyku modu

Rahat bir uyku sağlamak için, klima rahat bir uyku sağlar (İyi uyku). Bu mod sırasıyla üç moddan oluşur: Uykuya dalma, Ses uyku , Uyanma.

 009 samsung Soğutma / Isıtma modunda kullanılır.

1. Uzaktan kumandadaki / Good sleep / düğmesine basın.
– / İyi uyku / gösterge görüntülenir ve uzaktan kumandada Kapalı zamanlayıcı göstergesi yanıp söner.
2. Zamanı ayarlamak için Time Up (Yukarı) veya Time Down (Aşağı) düğmesine basın.
– Zamanı yarım saat kadar bir sürede, 30 dakika ila 3 saat arasında ve 3 saat ila 12 saat arasında bir saatte ayarlayabilirsiniz.
– Çalışma süresi en az 30 dakika ve en fazla 12 saat için ayarlanabilir.
– Varsayılan çalışma süresi 8 saat olarak ayarlanmıştır.
3. İşlevi etkinleştirmek için Set düğmesine basın.
– Uyku zamanlayıcısı göstergesi yanıp sönmeyi durdurur ve ayrılan süre 3 saniye boyunca gösterilecektir.
Klima şimdi / Good sleep / (Cooling) modunda çalışır.
– / Good sleep / veya Time Up veya Time Down tuşlarına bastıktan 10 saniye sonra Set tuşuna basmazsanız, klima önceki duruma döner. Kapalı zamanlayıcı göstergesini ve 011 samsungiç ünitedeki göstergeyi kontrol edin .

Fonksiyonun çalışması sırasında sıcaklık ve fan hızını değiştirme İyi uyku.

– Uyku: Odadaki sıcaklığı düşürerek uykuya dalmayı teşvik eder.
– Güçlü uyku: Vücudunuzu rahatlatır ve sıcaklığı hafifçe artırır.
– Moddan Uyanma: Rahat bir aralıklı hava kaynağıyla uyanmanızı sağlar ve bu, gücünüzü yeniden kazandığınızı hissetme fırsatı verir.

Not:
Uyku fazları sırasında (uykuya dalma, güçlü uyku, uyanma) zamanlayıcının 5 saatten daha kısa süre (veya 8 saatten fazla) süresinin kısalmasını sağlamak için etkili eylemleri olduğundan emin olmak için. Sıcaklığın soğutma için 25˚C ila 27˚C’ye ve ısıtma için 21˚˚ ~ 23˚˚’ye ayarlanması önerilir.

Açma / Kapama Zamanlayıcısı – Ayarlama Klimayı istediğiniz zaman otomatik olarak açıp / kapatacak şekilde ayarlayabilirsiniz.  Klima kapalıyken Açık Zamanlayıcıyı ayarlayın / Klima açıkken Uyku Zamanlayıcısı’nı ayarlayın.

010 samsung 1. Açma Zamanlayıcısı düğmesine basın, uzaktan kumanda ekranında Zamanlayıcı Açık / Kapalı Zamanlayıcı göstergesi yanıp söner
.
2. Saati  ayarlamak için Time Up veya Time Down düğmesine basın .
– Zamanı yarım saat kadar bir sürede 30 dakika ila 3  saat arasında ve 3 saatlik bir süre için de 24 saate kadar olan bir saatte ayarlayabilirsiniz .
– Çalışma süresi en az 30 dakika ve en fazla 24 saat için ayarlanabilir .
3. Zamanlayıcıyı etkinleştirmek için Ayar düğmesine basın
– Açık Zamanlayıcı göstergesi yanıp sönmeyi ve 3 saniye boyunca kalan süre görüntülenir.
– Bu tuşa bastıktan sonra 10 saniye içinde Set tuşuna basmazsanız  klima bir önceki duruma dönecektir. Açma  Zamanlayıcısı veya Açma Zamanlayıcısı göstergesini ve 013 samsungiç ünite üzerindeki göstergeyi kontrol edin.
.

Akıllı Tasarruflu Kullanımı

Bu işlev, klima Cool modunda çalışıyorsa, enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olmak için sıcaklık aralığı limitini ayarlayacaktır.

 016 samsung  Klima Cool modundaysa, uzaktan kumandadaki Smart Saver düğmesine basın:  Uzaktan kumanda ekranında Smart Saver göstergesi ve hava yönü değişikliği göstergesi otomatik olarak görünür. sonra aşağı.
– Ayarlanan sıcaklık 24 ° C’nin altındaysa, otomatik olarak  24 ° C’ye yükselir .  Devre Dışı modu – Smart Saver düğmesine tekrar basın. Akıllı Tasarruf işlevi yalnızca Soğuk modda kullanılabilir.
• Akıllı Tasarruf işlevi etkinleştirilirse, sıcaklık aralığı 24 ° C ile sınırlandırılacaktır.
• İstenilen sıcaklık 24 ° C’nin altındaysa, Smart Saver düğmesine tekrar basarak Smart Saver işlevini kapatın.
• Sıcaklık / fan hızı da ayarlanabilir.
• Hava akışı manuel olarak ayarlanabilir.
• Smart Saver açıkken Mod düğmesine basarsanız, bu işlev iptal edilir.

 Otomatik Temizleme işlevini kullanma

Otomatik temizleme işlevi, ünitenin iç kısmındaki nemi gidererek küf oluşumunu önleyecektir. İç ünitede nemin buharlaşması gerçekleşir. Bu işlevi etkinleştirmek size daha temiz ve daha sağlıklı bir hava sağlayacaktır.

017 samsung

Otomatik Temizle düğmesine basın.

Klima kapatılırsa, iç ünite ekranında Otomatik temizleme göstergesi görünür ve Otomatik Temizlik  işlevi otomatik olarak açılır.

Klima açıksa, iç ünite ekranında Otomatik temizleme göstergesi görünür ve klima durduktan sonra Otomatik Temizleme işlevi açılır
.

Otomatik temizlemenin süresi,
daha önce kullanılan moda bağlı olarak değişebilir .
Modlar Otomatik (soğutma), Soğutma, Kurutma: yaklaşık 30 dakika.
Modlar Otomatik (ısıtma), Isıtma, Fan: yaklaşık 15 dakika

Devre Dışı Bırak – Otomatik Temizle düğmesine tekrar basın.

Klima açıksa, Klima durduktan sonra Otomatik Temizleme işlevi başlar
.

İlginizi Çekebilir

Merkezi Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis

Merkezi Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis

Merkezi Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis Bölgesel Soğutma, ticari kompleksler, ofisler, oteller, yeni kentsel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi