Klima Uyku Modu Nasıl Ayarlanır ?

Klima Uyku Modu Nasıl Ayarlanır ? Uyku modu özelliği, klimanın keyifli uyku koşullarına otomatik olarak uyum sağlaması için bir zaman ayarlamanızı sağlar. Düğme uzaktan kumandada bulunur ve bir yıldız simgesi ile işaretlenmiştir.

Klima Uyku Modu Ayarı

Uyku modunda, iç mekan fanı soğuk modda düşük veya ısıtma modunda orta hızda üfler. Uyku modunda soğutma modu yürürlüğe girdikten sonra, sıcaklık bir saat içinde kademeli olarak 2 derece artacak ve manuel olarak değiştirilinceye kadar 2 derece daha yüksek kalacaktır.

İyi Bir Gece Uykusu için Evde Klima Kullanımı

Klima Uyku Modu Nasıl Ayarlanır Bir klimadaki uyku modu, vücudunuz soğuduğunda uykudayken, daha az soğutma gerektirdiğinden, her saat sıcaklığını arttırarak, uyku sırasında rahatlık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. İkinci bölüm, her saatini değiştirerek, uyanma zamanı geldiğinde sıcaklıkta bir değişiklik yapmasıdır.

Yani uyku modunun en iyisi olan bir örnek için deyin.

8 saat uyumak istiyorsun ve oda sıcaklığını 22 ° C’ye ayarlıyorsun.

Yani her saat bir ac için max olan 30’a kadar artacaktır.

Bu süreç ile sizi uyanıklıktan uyandıracak sıcaklıkta sabit bir değişim sağlar ya da uyandığınız zaman size çok az rahatsızlık verir.

Diğer bir kısmı da her saat değişiminde enerji tasarrufu sağlamak için tasarlandığını ve her saat enerjinin kompresörden enerji tasarrufu sağlayacağını düşünüyor.

Sonuç olarak, sıcaklığa karşı hassas olmanız ve hatta iki derecenin değişmesi durumunda, uykunuzda bir sorun yaratacağınız için bu mod sizin için yapılmaz. Başka bir deyişle, uyku sırasında metabolizma aktivitesi düşük olduğundan ve vücudunuz için soğutma talebi azalmaya devam ederken ve dışarıdaki ortam da azalır ve bu da Soğutucuyu daha yüksek bir sıcaklıkta daha da arttırır.

Klima Uyku Modunu Kullanma

Sorun şu ki, fırlayan enerji faturaları olmadan havalı bir şekilde nasıl uyuyorsunuz? Yatağa gittiğinizde klimacınızı kapatırsanız, daha sonra ter içinde uyanırsınız.

Yeni invertör teknolojisi ve “akıllı” devre, cevabı buldu – konforunuzu uyku moduna geçirerek bir adım daha ileriye taşıyor. İşte nasıl çalışıyor…

Uyku moduna geçtiğinizde, klimayı 24 ° C’de, uyku modunda ayarladığınızı varsayalım. İlk başta, inverter, odanın ortam sıcaklığını seçtiğiniz ayar noktasına getirmek için çok çalışacaktır. Daha sonra, inverteri sıcaklığı korumak ve rahat bir şekilde uykuya daldırmak için aşağı doğru (böylece daha az enerji kullanarak) rampa olacaktır.

Uykuya daldığınızda, rahat kalmak için odaya ihtiyacınız yoktur – bu yüzden üniteyi sıkı tutmak için hiçbir anlam ifade etmez. Bu, uyku modunun farkı yarattığı yerdir.

Uyku modunda, klima, sıcaklığı her saat başı yarım saatte dört kat artacak ve 24 ° C’lik bir odayı 26 ° C’ye gönderecektir. Klima modelinize bağlı olarak ünite kapanacak veya sessiz bir şekilde 26 ° C’de çalışacaktır.

Sabah erken saatlerde aynı soğumaya ihtiyacınız yoktur, bu nedenle uyku modunun kullanılması ekonomik ve konforludur.

Uyku modunu kullanmak, gün içinde uyumakta olan işçilerin hem uyumaya hem de rahat kalmasına yardımcı olur. Günün sıcaklığı sırasında bir odanın soğutulması için daha fazla güç harcanır – bu nedenle, klimayı kullanarak birkaç saat sonra güç kullanımını azaltan uyku modunu kullanmak, maliyetleri düşürmeye yardımcı olur.

Hareket algılamalı bir klimada uyku modu

Klimanızda yerleşik bir akıllı hareket sensörü varsa (bazı Daikin ve Panasonic modellerinde olduğu gibi), daha etkin bir şekilde çalışacaktır.

Bu üniteler hala uyku fonksiyonuna sahip diğer modellerle aynı rutini takip eder (saat başına yarım dereceye kadar yükselir). Bununla birlikte, aynı zamanda, huzur içinde ve uykuda olduğun zaman, bunun rahat olduğunu da bilir.

Eğer bu modeller odanın hareketini algılarsa (uykunuz bozulduğunda fırlatma ve dönme), uyku modu döngüsünü kırar ve odanın sıcaklığını tekrar 24 ° C’ye getirerek tekrar rahat etmenizi sağlar.

Rahat bir uykuya geri döndüğünüzü hissettiğinde, kapatmadan önce yavaşça sıcaklığı tekrar yükseltir. Tekrar hareket etmeye başlarsanız, gecenin herhangi bir noktasında tekrar açılacaktır – bu, sıcak ve rahatsız olduğunuz bir klimayı gösterir.

Böylece sistem, vücudunuzun doğal uyku döngüsü ve ortam oda sıcaklığı ile çalışarak size mükemmel bir gece uykusu verir.

Uyku Modu Programlama

Uyku modu özelliğini etkinleştirmek için uzaktan kumandadaki uyku modu düğmesine basın. Uyku modu düğmesine her basışınızda, zamanlayıcı bir saat ekler. Örneğin, bir saat içinde kapanmasını istiyorsanız, uyku modu düğmesine bir kez basın. Klimanın beş saat içinde kapanmasını istiyorsanız, “Uyku Modu” düğmesine beş kez basın. Zamanlayıcı ayarlanmışsa ve bir saat eklemek istiyorsanız, uzaktan kumandayı üniteye doğrultun ve her ilave saat için uyku modu düğmesine bir kez basın.

Uyku Modu Göstergesi

Uyku modunun doğru sayıda saatle etkin olduğunu onaylamak için, uzaktan kumanda ekranında istediğiniz saat sayısının yanında yıldız simgesi göstergesinin yandığını doğrulayın.

Uyku Modu İptali

Uyku zamanlayıcısını iptal etmek istiyorsanız, uzaktan kumandayı üniteye doğru çevirin ve ekrandaki yıldız simgesi gösterge ışığı sönene kadar uyku modu düğmesine basın.

Comment (1)

  • Mahmut ÇALIŞKAN

    Klimamın kumandasında uyku modu düğmesi yok reşit düğmesinde yok fakat uyku modunu iptal edemiyorum ve resetde atamıyorum ne yapmam lazım ne olur yardımcı olun

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22