Klima Isıtmıyor Arıza Ve Çözüm Önerileri

Klima Isıtmıyor ? Arıza Ve Çözüm Önerileri

Klima Isıtmıyor ? Arıza Ve Çözüm Önerileri Klima ünitemizin çalışması durduğunda, basit bir düzeltme olabilir. Ancak bu aynı zamanda büyük bir sorun olabilir. Düzenli temizlik işleminde bazı sorunlardan kaçınılabilirken, kendi başınıza çözemediğiniz sorunlara bir teknisyenin bakması önemlidir. Klima sisteminizi kapatabilecek çeşitli nedenler vardır, bu yüzden en yaygın olanlardan bazılarına bir göz atalım.

Klima Isıtma Çalışmıyor ?

Klima Isıtmıyor ? Arıza Ve Çözümleri Eviniz ısıtmayı kapattıysa (ya da açmadıysanız) ne yapmalı Elbette ısıtmak için klimayı açınız! Peki ya ısı için işe yaramazsa? Sebebi bulun ve klimayı sıcak tutun! Şirketimiz bu konuda size memnuniyetle yardımcı olacaktır, ancak önce bazı parametreleri kendiniz kontrol edin.

Klima Sıcak Ayarı

Sadece ustayı beklemek için zaman kaybetmemek ve ekstra yarım günü dondurmamak için. Yani, cihazlar ısıtmak için çalışmak için ne yapılmalı? Klimanız ısınmıyorsa, teknik yardım istemeden önce bu olası nedenleri kontrol edin:

 • ISITMA MODU BAŞLATMA : Isıtma moduna geçerseniz ve difüzörün neredeyse kapalı olduğunu ve hava kalmadığını görürseniz, ünite sıcak hava üretmeye hazır oluncaya kadar bekleyiniz, bu fonksiyon aynı çıkışı hazırlar ve normal bir semptomdur. .
 • DEFROST MODU’DA HARİCİ ÜNİTE : Isıtma modunda, dış ortam sıcaklığı düşük olduğunda dış ünite serpantinlerinde buz / don oluşur. Bu özellik bu oluşumları ortadan kaldırır. Ünitenin yaklaşık 15 dakika süren işlemi bitirmesine izin verin.
 • ÇALIŞMA MODU : Önemsiz görünebilir, ancak bazen yanlışlıkla soğutma veya nem alma olarak seçilen başka bir çalışma moduna sahip olabiliriz. Sıcak hava modunun aktif olup olmadığını kontrol edin.
 • ODA TARAFINDAN SEÇİLMİŞ SICAKLIĞI : İstediğiniz sıcaklığı mevcut sıcaklığın bir katından daha yükseğe ayarlayın.
 • DIŞ SICAKLIK ÇOK DÜŞÜK : Dış hava sıcaklığı çok düşükse, ısıtma etkisi yeterli olmayabilir.

Mod ayarını kontrol et

Belki dikkat etmedin. Ama varsayılan her zaman “Soğuk” olarak ayarlanmıştır. Ve geçen yaz klimayı en son ne zaman açmışsanız, soğutma içindi. “Isı” moduna geçmeyi unutmayın. MODE tuşuna basın ve ısıyı veya güneşin görüntüsünü gösteren simgeyi bulun.

15 dakika bekle

Ayrıca, herkes bilmiyor, ama modları arasında geçiş yapmak için yaklaşık 15 dakika klima alır.  Bu süre boyunca, soğutucu akışkan ters yönde ilerleyecektir, sistem basıncı ayarlayacak ve belirli bir modda çalışacak şekilde ayarlayacaktır. Yani ısı hemen gitmediyse – sadece 15 dakika bekleyin.

Dışarıda daha sıcak olmasını bekleyin

Çoğu model sokak daha sıcak eksi beş ise, çalışmak üzere tasarlanmıştır. Dışarısı daha soğuksa – ısınması için birkaç gün bekleyin, ama şimdilik ısıtıcıyla ısınmayın. Veya klimayı kış setiyle donatın, daha düşük sıcaklıklarda açılabilir.

Kış iklimlendirme seti

 • Isıtmalı karter kompresörü.
 • Isıtmalı drenaj sistemi.
 • Pervanenin dönüşünü yavaşlatmak için cihaz.

Defrost modunu kontrol edin

Klimanızın buz çözme sisteminin dış hava sıcaklığına başarıyla uyarlandığından emin olun. Basitçe söyleyin – dış ünitenin buzlu olup olmadığını görün. Eğer evetse, hemen bağlantısını kesin. Belki de hava tahminini doğru olarak anlayamadınız ve sıcaklık çok düşük ve nem çok yüksek olduğunda açıldınız. Buzlanma değilse – klimayı dinlendirmeye çalışın, sonra tekrar açın ve ısıtma modunda çalışmaya başlamak için 15 dakika bekleyin.

Dört yollu vanayı kontrol edin

Daha fazla teşhis, belirli nitelikler gerektirir ve bunu Klima uzmanlarına emanet etmek tercih edilir. “Soğuk” moddan “Isı” moduna ve geriye doğru doğru geçiş için dört yollu vana sorumludur. Bu valf bozulursa, klima tek modda “takılır” – valf kopmadan önce çalıştığı hacim.

Klima Isıtma Yapmıyor

Valfin değiştirilmesi gerektiğinde, bu durum daha fazla hasara yol açmamıştır. Bunlar atılacak ilk adımlar. Buna ek olarak, klimanın ısınma veya soğutma için nasıl çalışmadığını umursamadığı diğer arızaları da dışlamak gerekir.

Klima Neden ısıtmaz

Bu tür evrensel arızalar arasında bir elektrik kesintisi (kontak arızası, bozuk bir çıkış, ağ parametrelerinin ihlali, vb.), Uzaktan kumandalı piller, kompresörün ve elektronik modülün arızalanması bulunmaktadır. Doğru teşhis ve acil onarım için çagrı merkezimize başvurun.

Klima Çalışıyor Ortamı Isıtmıyor

Deneyimlerden, klimanın hemen hemen her türlü onarımının acil olduğu söylenebilir , çünkü ısı zaten geldiğinde ya da ısıtma kapatıldığında ve soğuk dışarıda ve ekstra birkaç gün sokakta soğuk gibi hissetmediğinde, arıza genellikle ortaya çıkar.

Klima ısıtma yapmıyor

Klima cihazınızın performansını izleyin ve yüksek kaliteli çalışma ve ev aletlerinin uzun ömürlü olmasını garanti edebilen profesyonellerin yardımı ile zamanında yardımcı olun.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

6 Yorumlar

 1. Biraz Isıtma yaptıkdan sonra normal üflüyor, neden kaynaklanıyor

 2. Demir döküm klımam var saat işareti yanıp sönüyo ve ısıtmıyo sebebı ne olabılır

 3. Kilima sıcak uflemiyor ama soğukta üflüyor sıcağa gecince duruyor set yaziyo nasıl yapicam kumandadan kaynakli

 4. Klima sıcakta çalıştığında bı anda nem almaya geçiyor neden olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06