Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F16
Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F16

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F16

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F16 Her zamanki gibi, kirli şeyleri bir Ariston veya Hotpoint-Ariston üstten yüklemeli çamaşır makinesine “attınız” ve bir süre sonra CMA’nın tamburu döndürmediğini ve ekranda F16 hatası gösterdiğini öğrendiniz. Kural olarak, herhangi bir programa başladıktan birkaç dakika sonra bir hata görüntülenir. Ancak, kod programın ortasında göründüğünde istisnalar vardır.

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata/Arıza Kodu F16

Ekransız dikey Ariston modellerinde, F16 hatası aşağıdaki yanıp sönen göstergeler ve / veya düğmeler grubunu işaret edecektir.

  • Tek bir güç göstergesine sahip en eski Ariston modelleri (örneğin, Ariston ATL, TX veya AT modelleri) kısa bir kesinti ile bir dizi 16 güç ışığının yanıp sönmesini sağlar . Aynı zamanda, program seçim düğmesi bir daire içinde tıklayıp dönecektir.
  • Ariston markasının daha modern daktilolarda, program yürütme modlarının göstergeleri ve ek işlevler için tuşlar (örneğin, AVTL, AVTXL, vb.), Spin lambası yanıp sönecek ve sunroof kilidinin Anahtar göstergesi daha sık titreyecektir .
  • Low-End serisinin (ARTL, ARTXL, vb.) Dikey yüklemesi olan Hotpoint-Ariston modellerinde , “Durulama” göstergesi yanıp sönecektir (program yürütme döngülerine sahip göstergeler sütunundaki ikinci LED). Ek işlevlerin tüm düğme ışıkları da yanabilir.

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi F16 Hatası

Ariston ve Hotpoint Ariston üstten yüklemeli çamaşır makinelerinde F16 kodu, tambur park sensörü hatasını gösterir. Hem temel dikkatsizlik hem de sensör arızası ile ilişkilendirilebilir.

Dikkat! Hata F16, Ariston dikey CM’leri için tipiktir. Yatay çamaşırları olan çamaşır makinelerinde bu hata kodu eksiktir.

Hata F16 – Nasıl Düzeltebilirsiniz

  • Tamburun kanatları açık. Çamaşırları yükledikten sonra makinenin tamburunun panjurlarını kapatmayı unutup unutmadığınızı kontrol edin. Karakteristik bir klik sesi duyulana kadar kapanmalıdırlar. Bu yapılmadıysa, davul bile değişmez.
  • Kontrol ünitesi veya ekranın bir defalık arızasıÇamaşır makinesini prizden 10-15 dakika ayırmayı deneyin: kabloyu fiziksel olarak prizden çekin. Ardından programı açın ve yeniden başlatın. Belki de F 16 hatası kaybolacaktır.
  • Zayıf kişiler. Park sensöründen kontrol ünitesine kadar alandaki temas bağlantılarının sıkılığını kontrol edin.   Belki de makinenin çalışması sırasındaki titreşimler nedeniyle, eklemlerin yoğunluğu ihlal edildi ve geri yüklenmesi gerekiyor.

Yukarıdaki seçeneklerin tümünü denediyseniz, ancak F16 hatasını hala kaldıramıyorsanız, sorunun bir başarısızlık olduğu ve sihirbazı çağırmadan yapamayacağınız anlaşılıyor.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları Ürünlerin yüksek kalitesine rağmen, önemli bir süre sonra ekipman kullanılamaz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !