Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F15
Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F15

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F15

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F15 Programı başlattınız, ancak Ariston veya Hotpoint-Ariston çamaşır makinesi, açıldıktan hemen sonra veya kurutma aşamasında ekranda bir F15 hatası üretiyor. Ekranı olmayan modeller bu hatayı aşağıdaki yanan veya yanıp sönen göstergelerle bildirir.

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata/Arıza Kodu F15

  • İki göstergeye sahip en eski Ariston yıkayıcılar ve kurutucular – güç ve kurutma makinesi (örneğin, Ariston Margherita, örneğin, AL 128 D veya CDE 12 X), birkaç saniye arayla 15 sık sık güç ışığı yanıp söner . Aynı zamanda program seçme düğmesi tıklar ve saat yönünde döner.
  • Programın aşamaları ve kilit ek fonksiyonlar dair göstergelerin kurutma ile daha modern modeller, Açık (örn Ariston AML 109 veya Ariston AML 129) ek fonksiyonların aynı anda tüm dört düğme yanıp yanı kullanıldığı gibi, hiç proc eed frekansı “kilit lambası kapıyı titriyor Anahtar . 
  • Low-End serisi kurutmalı Hotpoint-Ariston daktilolarında (ARMXXL, CAWD, AVDK, vb.), Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü lambalar, döngünün aşamaları ile göstergeler sırasında sıranın altında aynı anda yanıp söner (LED’ler “Kapağı kilitleme” (Anahtar), “Program sonu” (Son), “Boşaltma” ve “Sıkma”). Tüm ek fonksiyon ışıkları da yanabilir.
  • Eleksiz Hotpoint-Ariston Aqualtis kurutmalı çamaşır makinesinde (AQXL, AQXF vb. Modeller), alt sayımdaki ilk, ikinci, üçüncü ve dördüncü sıcaklık göstergeleri senkronize olarak yanıp sönüyor (“Isıtma yok”, “30 ° C”, “40 LED’ler Beş sıcaklık göstergeli Aqualtis SM’de ° С ”ve“ 60 ° С ”ve altı göstergeli modellerde“ Isıtıcısız ”,“ 30 ° С ”,“ 40 ° С ”ve“ 50 ° С ”lambalarında).

Dikkat! Bu hata yalnızca çamaşır kurutma fonksiyonuna sahip Ariston modellerinde gösterilir . Kurutmasız geleneksel AGR’lerde bu kod eksiktir.

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi F15 Kodu Çözme

Ariston ve Hotpoint Ariston çamaşır makinelerindeki F15 kodu, kurutma sırasında ısıtma devresinde bir arıza olduğunu gösterir. Hata, kural olarak, ciddi arızalarla ilişkilidir, ancak sihirbazı çağırmadan önce aşağıdaki noktaları bağımsız olarak kontrol etmenizi öneririz.

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi F15 Hatası

  • Kontrol kartında (elektronik kontrolör) bir defalık arıza . Kontrolör bir mikro devredir ve yıkayıcının çalışması sırasında tüm işlemleri kontrol eder. F15 hatası ilk kez meydana geldiğinde, kontrol kartını yeniden başlatmanız önerilir. Bunu yapmak için, çamaşır makinesini prizden 10-15 dakika ağdan ayırın. Bir kerelik bir “beyin” yetmezliği meydana gelir ve yeniden başlatmadan sonra hata kaybolur.
  • Kurutma ısıtıcı devresindeki temas bağlantıları gevşedi. Çamaşır makinesinin çalışması sırasındaki titreşimler nedeniyle, temas bağlantıları zayıflayabilir ve temas kaybolabilir. Bu nedenle, ısıtıcı ve kurutma sıcaklık sensöründen elektronik kontrolöre kadar alandaki tüm bileşiklerin yoğunluğunu kontrol etmek gerekir.

Kontrol ünitesinin yeniden başlatılması ve temas bağlantılarının yoğunluğunun kontrol edilmesi F15 hatasını düzeltmeye yardımcı olmadıysa, maalesef SM Ariston’unuzun profesyonel onarımına ihtiyacı vardır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları Ürünlerin yüksek kalitesine rağmen, önemli bir süre sonra ekipman kullanılamaz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !