Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F17
Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F17

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F17

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F17 Bu hata, çoğunlukla, başlangıçta, daha az sıklıkla ve yıkama işleminde nadiren kendini gösterir. Tüm bunlara, ekranda kapının veya F17 kodunun görünümü eşlik eder. Yalnızca ekransız göstergeleri olan Ariston modellerinde, F17 hatası aşağıdaki yanan / yanıp sönen düğmeler veya göstergelerle gösterilir.

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata/Arıza Kodu F17

 • Başladıktan sonra hiç yıkamaya başlamayın;
 • Programın yürütülmesini kesintiye uğratır;
 • Veya yıkamadan sonra açılmaz.

Tüm bunlara, ekranda kapının veya F17 kodunun görünümü eşlik eder. Yalnızca ekransız göstergeleri olan Ariston modellerinde, F17 hatası aşağıdaki yanan / yanıp sönen düğmeler veya göstergelerle gösterilir.

 • İki göstergeye sahip en “yaş” modeller – güç ve açılır tavan kilitleri (Ariston Margherita gibi) , 3-5 saniyelik bir ara ile güç lambasının sık sık 17 yanıp sönme serisini üretecektir . Aynı zamanda, program seçme düğmesi saat yönünde döner ve çamaşır makinesi tıklar. Ayrıca, kapı kilit lambası yanıp sönebilir.
 • Program yürütme modları göstergeleri ve ek işlev ampulleri (AV, AVL, AVTL, AVSL, CDE, vb.) Göstergeleri ile daha modern Aristonlar , döndürme göstergesini ve ek işlevlerin en düşük düğmesini aynı anda yanıp sönerek bir hata rapor edecektir (buna ek olarak “Ek Durulama “veya” Sıkma azaltma “modele göre değişir). Aynı zamanda, “Anahtar” kapı kilit lambası da yanıp söner, ancak daha yüksek bir frekansla.
 • Hotpoint-Ariston modellerinde, Alçak Uç çizgisi (ARSL, ARTL, ARXL, AVM, ARUSL, vb.) Aynı anda ikinciyi dikey göstergeler sırasında ampulün üstünden (“Durulama” göstergesi) ve alttan birincisi (“Hatch kilidi” LED’i) yanıp sönecektir. döngünün aşamaları ile . Ek işlev düğmelerinin tüm LED’leri de yanabilir. Bazı modellerde, kontrol panelindeki konumları yataydır (örneğin, Hotpoint-Ariston ARTL, ARXL, BHWD, BHWM, vb.) Ve diğerlerinde – dikey olarak (ARTF, AVC, ECOTF vb. Modeller).
 • Ekransız Hotpoint-Ariston Aqualtis serisi makineler (AQSL, AQS0L, AQ9L vb. Modelleri) , alt sayımda birinci ve beşinci sıcaklık göstergelerini (“Isıtma yok” ve “60 ° C” LED’leri aynı anda yanıp sönerek bir F17 hatasını gösterecektir. altı sıcaklık göstergesi veya beş sıcaklık ampulüne sahip modellerde “Isıtıcısız” ve “90 ° C”).

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi F17 Kodu Çözme

Ariston veya Hotpoint Ariston çamaşır makinelerindeki F17 kodu veya kapısı, kapağın kapatılmasında bir hata anlamına gelir. Çamaşır makinesi kapağı herhangi bir nedenle tıkanmamış veya makinenin “beyni” kilidi “görmüyor”.

Hata kodu çözme, Ariston çamaşır makinenizdeki UBL’nin (açılır tavan kilit cihazı) olası bir arızasını gösterir. Ama sonuçlara acele etmeyin, belki de arıza yoktur ve hata dikkatsizliğinizin veya yazılım arızanızın bir sonucudur.

KAPI hatası – kendiniz Nasıl Düzeltirsiniz ?

 • Gevşek kapı kapatma. Belki, yeterince çaba harcamadan çamaşır makinesinin kapısını veya kapak ile lastik bant (manşet) arasında keten olduğunu kontrol edin ve makinenin kapanmasını önleyin. Kapağı tekrar açmayı ve kapatmayı deneyin. Kapıyı kapatırken bir klik sesi duyulmalıdır.
 • Ağdaki düşük voltaj. Şebeke voltajını kontrol edin, özellikle de özel bir evde yaşıyorsanız. Değer 200 volttan azsa, makinenin UBL’si çalışmayabilir. Bir voltaj izleme rölesinin takılması sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır.
 • Rögar dili için kirli kilit deliği. Deliğe yabancı bir cisim girip girmediğini veya kirli olup olmadığını kontrol edin.
 • Bağlantı elemanları menteşeleri gevşetmiştir. Bu durumda, kapak dili kilide sığmayacak ve makinenin kapısı kapanmayacaktır. Menteşe menteşelerini sıkın.
 • Kontrol ünitesi veya ekranın bir defalık arızası. Hata ilk kez ortaya çıkarsa, çamaşır makinesinin fişini 5 ila 10 dakika soketten çekip tekrar takmayı deneyin. Kontrol ünitesi yeniden başlatılır ve kapı hatası kaybolabilir.
 • Zayıf Baplantı. Açılır tavan kilidinden kontrol ünitesine kadar alandaki temas bağlantılarının sıkılığını kontrol edin. Çalışma sırasında makinenin titreşimleri nedeniyle uzaklaşırlar, bu da bir hataya neden olur.

Belirtilen ipuçları Hotpoint Ariston çamaşır makinesinde kapıyı veya Ф17 hatasını gidermeye yardımcı olmadıysa, sorunun bir arıza olduğu ve çamaşır makinenizin profesyonel onarım gerektirdiği anlamına gelir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları

Profilo Kurutma Makinesi Hata Kodları Ürünlerin yüksek kalitesine rağmen, önemli bir süre sonra ekipman kullanılamaz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !