Beko Bulaşık Makinesi Resetleme

Beko Bulaşık Makinesi Resetleme

Tüm cihazlarda olduğu gibi, bazen onlarla ilgili sorunlar yaşarsınız. Beko bulaşık makineniz de bir istisna değildir. Uyarı ışıklarının yanıp söndüğünü veya Beko bulaşık makinenizin çalışmadığını fark ettiğinizde, genellikle her şeyi düzeltebilecek bir yöntem vardır.

Beko bulaşık makinenizi kolayca sıfırlayabilirsiniz. Bu işlem, sorunlar önceden ele alınmışsa tüm uyarıları temizleyecektir. Beko bulaşık makineniz bir sorun yaşadıysa ve siz sorunu çözdüyseniz, uyarıları görmeye devam etmek kafa karıştırıcı olabilir.

Bunun nedeni, Beko bulaşık makinenizin sabit diskinin yeniden başlatılması gerekmesidir. Bu işlem tamamlandıktan sonra Beko bulaşık makinenizi sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz gerekir. Peki, Beko bulaşık makinenizi nasıl ve ne zaman sıfırlamanız gerekiyor? Beko bulaşık makinenizde herhangi bir bakım yaptıysanız, uyarı ışığını gidermek için her zaman sıfırlama yapmalısınız. Bu, düzenli bakım söz konusu olduğunda en iyi uygulamadır.

Beko Bulaşık Makinesi Sıfırlama

Beko Bulaşık Makinesi Resetleme Beko cihazınız arızalanırsa, elektronik kontrol paneli kilitlenebilir ve yeni bir bulaşık yıkama döngüsü seçmenizi veya başlatmanızı imkansız hale getirir. Bulaşık makinesinin kontrol panelini sıfırlamak ve kontrol panelinin kilidini açmak için basit bir işlemdir.

Beko Bulaşık Makinesi Resetleme

Aşağıdaki tabloda, Beko bulaşık makinelerinin tüm hatalarını ve bunları çözmenin yollarını açıklıyoruz. Ancak önce, bir kodun görüntülenebileceği bir sistem arızasını göz ardı etmemelisiniz. Hatayı sıfırlamak resetleme için ekipmanı yeniden başlatmanız gerekir. Beko bulaşık makinenizdeki elektronik kontrol panelini inceleyin.

“Başlat / Durdur” düğmesini basılı tutun ve bulaşık makinesinin mevcut temizleme döngüsünü iptal etmek için üçe kadar sayın; düğmeyi serbest bırakın.

“Start / Stop” düğmesine basın ve basılı tutun ve bulaşık makinesi kontrol panelini sıfırlamak için beş-yediye kadar sayın; düğmeyi serbest bırakın.

Beko Bulaşık makinesi hatalarını sıfırlamanın iki yolu

Arıza nedenini anlar ve diğer işlemlere karar verirseniz, hata kodunu sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapmanın iki kolay yolu vardır:

 1. Bulaşık makinesini prizden 15-20 dakika ayırın . Bu süre kontrol modülünün sıfırlanması ve yeniden başlatılması için yeterlidir.
 2. “ Açılış ” ağ düğmesini 10-15 saniye basılı tutun . Bu işlemden sonra ekipman da sıfırlanır.

Açıklanan öneriler, farklı marka ve modellerde bulaşık makineleri için uygundur.

Comments (7)

 • Serhat

  P1 p2 yanıp sönüyor neden acaba yardımcı. olumusunuz rica etsem.

  • Uzman

   Alt menü ayarlarını değiştirmek için:
   Program Seçimine ve Başlat/Duraklat/İptal tuşlarını basılı
   tutarken Açma/Kapatma tuşuna basarak makinenizi açın. Önce,
   P1 göstergesi ekranda yanar. Program Seçim tuşuna basarak
   istediğiniz ayarı (P1, P2, P3, P4) seçin.
   P1: Uyarı Sesi (AÇIK) – İç aydınlatma (AÇIK)
   P2: Uyarı Sesi (KAPALI) – İç aydınlatma (AÇIK)
   P3: Uyarı Sesi (KAPALI) – İç aydınlatma (KAPALI)
   P4: Uyarı Sesi (AÇIK) – İç aydınlatma (KAPALI)
   Seçilen ayarları, Başla/Bekle/İptal tuşuna tekrar basarak kaydedin

   • Hüseyin Yürük

    Beko BM 4014 marka bulaşık makinası su almıyor ve almadığı halde sürekli çalışıyor.Bize gönderilen videoda tarif edilenleri uygulamamıza rapmen makina bir türlü normale dönmüyor.444 0888 tlf numarasını aradım,eğer hata sizdeyse 60 tl servis ücreti alınacağını söyledi.Her seferinde böyleyse bu bir soygun demektir.Daha 4 ay oldu makinayı alalı ve en fazla 4-5 defa bulaşık ya yıkandı ya yıkanmadı.Biz 2 programlı makina alacak iken yetkili bayi de çalışan arkadaş ısrarla bunu almamızı söyledi ve malum olay başımıza geldi.Her seferinde böyle para verecek isek nakinayı geri iade edelim.

   • Sevgi

    Dokunmatik makina hepsini aynı anda yapamıyorum nasıl olacak

 • Seher Çullu

  Bulaşık makinem kurulama yaparken suyu atamıyor ve sigortanın atmasına sebep oluyor neden olabilir acaba yardımcı olabilirseniz sevinirim

 • Mert

  Beko D5001E bulaşık makinam var ekranında ışık var fakat yazılar çıkmıyor arada sırada çıkıyor çıkmadığı zaman makina çalışmıyor nedeni nedir

 • Mikai

  Beko bm4044 bulaşık makinası son dakikalarda kapanıyor su boşaltmıyor yeniden başlttıgımda saniyeler degişiyor ve dakikalar çok uzun bu normalmi

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22