Destek
Bulaşık Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır

Bulaşık Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır ?

Bulaşık Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır bulaşık makineleri, su, sıcaklık, zaman sensörleri, sanitize yıkama, tencere türleri için özel döngüler, otomatik başlatma ve gecikme zamanlayıcısı, LCD ekran ve kontrol paneli, sessiz çalışma ve hızlı gibi çok çeşitli seçeneklerle gelir.

Bulaşık Makinesi Resetleme

Durulama veya hassas döngüler ile Bununla birlikte, en sofistike seçeneklerde bile, bazen bulaşık makineleri bakım veya sorun giderme gerektirir. Bu yapıldıktan sonra, bulaşık makinesinin düzgün çalışmasını sağlamak için bulaşık makinesinin zaman zaman sıfırlanması gerekir. Birçok bulaşık makinesinin uygun işlevi geri yüklemek için sıfırlanması gerekir.

Bulaşık Makinesi Sıfırlama

Modern bulaşık makinelerinin çoğu, bir sorun olduğunda sizi uyaran elektronik kontrollere sahiptir. Bulaşık makinenizde yanıp sönen ışıklar veya bip sesleri olabilir . Bazen bulaşık makinenizin sıfırlanması gerekebilir. Hangi marka bulaşık makinesine sahip olursanız olun, zaman zaman duyulabilir bir şekilde bip sesi duyup ışıkları yakıp kapatabilirsiniz. Bu, bulaşık makinenizin sıfırlanması gerektiğini veya bir parçanın değiştirilmesi veya kontrol edilmesi gerektiği anlamına gelebileceğini söylemek içindir.

Aşama 1
Bulaşık makinesini kapatın.

Aşama 2
Bulaşık makinesini güç kaynağından ayırın.

Aşama 3
30 dakika bekleyin.

Aşama 4
Gücü yeniden yükleyin ve yeni bir yıkama döngüsü seçin. Yıkamaya başlamak için tuşuna basın veya “Başlat” ı seçin.

Bireysel Markalar

Aşama 1
“Isıtılmış Kurutulmuş” ve ardından “Normal Yıkama” ve ardından “Isıtılmış Kurutma” ve ardından “Normal Yıkama” ve ardından önceki adımlar sorunu çözmüyorsa “İptal Et” düğmesine basmayı deneyin.

Aşama 2
Önceki adımlar sorununuzu çözmezse, bazı bulaşık makinelerini sıfırlamak için “Hi Temp” ve ardından “Isıtılmış Dry” düğmesine basın.

Aşama 3
Önceki adımlar sorununuzu çözmezse sıfırlamak için “Başlat / Devam Et” düğmesine iki kez basın ve bazı bulaşık makinelerinde kapağı sıkıca kapatın.

Yanıp sönen ışıklar ve çoğu bulaşık makinesi için bip sesi şu anlama gelir.

Başlat ve veya Sıfırla ışığının veya düğmesinin yanıp sönmesi veya yanıp sönmesi: Bu, bulaşık makinesinin “kapanma modunda” olduğu anlamına gelebilir. Sahip olduğunuz model bulaşık makinesinin tipine bağlı olarak, Işık 60 – 90 saniye arasında yanıp sönebilir. Bu durumda 120 saniyeye kadar bekleyin ve bulaşık makinesinin sıfırlanıp normale döndüğünü görün. Bulaşık makinesinin yanıp sönmesi veya yanıp sönmesi durduğunda, sorunsuz bir şekilde yıkanıp yıkanmayacağını görmek için bir yıkama programı başlatmayı deneyin.

Bulaşık makinesi her 30 saniyede bir bip sesi çıkarır.

Bu, yıkama işlemi sırasında bulaşık makinesi kapısının açıldığını gösterir. Herhangi bir yıkama ya da durulama işlemi sırasında kapı açılırsa veya açılırsa, bulaşık makinesi her 30 saniyede bir bip sesi çıkarır. Bu sorunu çözmek için, bulaşık makinesinin kapısını kapatın ve bulaşık makinesinin yıkama döngüsüne devam etmesine izin verin.

Yukarıdaki yanıp sönen ışıklar ve bip sesleri bulaşık makinenize uygulanmazsa.

Yanıp sönen ışıklar ve veya bip sesleri, bulaşık makinesinde yıkama probleminin elektrik dalgalanmasından veya elektrik kesintisinden kaynaklandığı anlamına gelebilir. Bulaşık makinesini fişten çekebilir veya 1 dakika boyunca kesiciyi bulaşık makinesine kapatabilirsiniz.

Bu, bulaşık makinesini sıfırlayabilir ve çalışma düzenine geri döndürebilir. Bulaşık makinesinden elektrik kesildikten sonra sıfırlama çalışmazsa, denenecek bir sonraki şey bulaşık makinesini sıfırlamak için Başlat veya Sıfırla düğmesine basmaktır. 10 saniye kadar basın. Sonra yaklaşık 2 ila 3 dakika bekleyin ve bunun bulaşık makinesini sıfırlamadığından emin olun.

Bumu Aradığın ?

Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir

Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabı Timer DeğiştirmeBuzdolabı Timer Nasıl Test Edilir ? Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir ? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi