Bulaşık Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır ?

Bulaşık Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır

Bulaşık Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır bulaşık makineleri, su, sıcaklık, zaman sensörleri, sanitize yıkama, tencere türleri için özel döngüler, otomatik başlatma ve gecikme zamanlayıcısı, LCD ekran ve kontrol paneli, sessiz çalışma ve hızlı gibi çok çeşitli seçeneklerle gelir.

Bulaşık Makinesi Nasıl Resetlenir ?

Durulama veya hassas döngüler ile Bununla birlikte, en sofistike seçeneklerde bile, bazen bulaşık makineleri bakım veya sorun giderme gerektirir. Bu yapıldıktan sonra, bulaşık makinesinin düzgün çalışmasını sağlamak için bulaşık makinesinin zaman zaman sıfırlanması gerekir. Birçok bulaşık makinesinin uygun işlevi geri yüklemek için sıfırlanması gerekir.

Bulaşık Makinesi Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Modern bulaşık makinelerinin çoğu, bir sorun olduğunda sizi uyaran elektronik kontrollere sahiptir. Bulaşık makinenizde yanıp sönen ışıklar veya bip sesleri olabilir . Bazen bulaşık makinenizin sıfırlanması gerekebilir. Hangi marka bulaşık makinesine sahip olursanız olun, zaman zaman duyulabilir bir şekilde bip sesi duyup ışıkları yakıp kapatabilirsiniz. Bu, bulaşık makinenizin sıfırlanması gerektiğini veya bir parçanın değiştirilmesi veya kontrol edilmesi gerektiği anlamına gelebileceğini söylemek içindir.

Bulaşık Makinesi Hata Kodu Silme

Aşama 1

Bulaşık makinesini kapatın.

Aşama 2

Bulaşık makinesini güç kaynağından ayırın.

Aşama 3

30 dakika bekleyin.

Aşama 4

Gücü yeniden yükleyin ve yeni bir yıkama döngüsü seçin. Yıkamaya başlamak için tuşuna basın veya “Başlat” ı seçin.

Bireysel Markalar

Aşama 1
“Isıtılmış Kurutulmuş” ve ardından “Normal Yıkama” ve ardından “Isıtılmış Kurutma” ve ardından “Normal Yıkama” ve ardından önceki adımlar sorunu çözmüyorsa “İptal Et” düğmesine basmayı deneyin.

Aşama 2
Önceki adımlar sorununuzu çözmezse, bazı bulaşık makinelerini sıfırlamak için “Hi Temp” ve ardından “Isıtılmış Dry” düğmesine basın.

Aşama 3
Önceki adımlar sorununuzu çözmezse sıfırlamak için “Başlat / Devam Et” düğmesine iki kez basın ve bazı bulaşık makinelerinde kapağı sıkıca kapatın.

Yanıp sönen ışıklar ve çoğu bulaşık makinesi için bip sesi şu anlama gelir.

Başlat ve veya Sıfırla ışığının veya düğmesinin yanıp sönmesi veya yanıp sönmesi: Bu, bulaşık makinesinin “kapanma modunda” olduğu anlamına gelebilir. Sahip olduğunuz model bulaşık makinesinin tipine bağlı olarak, Işık 60 – 90 saniye arasında yanıp sönebilir.

Bu durumda 120 saniyeye kadar bekleyin ve bulaşık makinesinin sıfırlanıp normale döndüğünü görün. Bulaşık makinesinin yanıp sönmesi veya yanıp sönmesi durduğunda, sorunsuz bir şekilde yıkanıp yıkanmayacağını görmek için bir yıkama programı başlatmayı deneyin.

Bulaşık makinesi her 30 saniyede bir bip sesi çıkarır.

Bu, yıkama işlemi sırasında bulaşık makinesi kapısının açıldığını gösterir. Herhangi bir yıkama ya da durulama işlemi sırasında kapı açılırsa veya açılırsa, bulaşık makinesi her 30 saniyede bir bip sesi çıkarır. Bu sorunu çözmek için, bulaşık makinesinin kapısını kapatın ve bulaşık makinesinin yıkama döngüsüne devam etmesine izin verin.

Yukarıdaki yanıp sönen ışıklar ve bip sesleri bulaşık makinenize uygulanmazsa.

Yanıp sönen ışıklar ve veya bip sesleri, bulaşık makinesinde yıkama probleminin elektrik dalgalanmasından veya elektrik kesintisinden kaynaklandığı anlamına gelebilir. Bulaşık makinesini fişten çekebilir veya 1 dakika boyunca kesiciyi bulaşık makinesine kapatabilirsiniz.

Bu, bulaşık makinesini sıfırlayabilir ve çalışma düzenine geri döndürebilir. Bulaşık makinesinden elektrik kesildikten sonra sıfırlama çalışmazsa, denenecek bir sonraki şey bulaşık makinesini sıfırlamak için Başlat veya Sıfırla düğmesine basmaktır. 10 saniye kadar basın. Sonra yaklaşık 2 ila 3 dakika bekleyin ve bunun bulaşık makinesini sıfırlamadığından emin olun.

Comments (14)

 • Ahmet Şentürk

  Profilo bulaşık makinesi yıkama yaparken yarısında yıkama durdu ve dakikayı gösteren sayaç yanıp sönüyor.resetlenmiyor komple makineyi kapatıp açıyoruz fişini çekiyoruz yine olmuyor ne yapmamız lazım

  • Uzman

   Program kartı arızalı olabilir, profilo yetkili servisi 444 6 333 arıza bildiriniz .

 • Nuran

  Silverdine bulaşık makinesi bir programında takılı kaldı ne yıkama yapıyor ne de başka programa geçirebiliyor um. Kaç gün su. Kapattım bekledim açtım. Elektrik kestim olmadı. Açtığım anda program ışığı da yanıp söner ek bip yapıyor.??

  • Uzman

   Su taşırmış kendini bloke etmiş olabilir. servisinden destek almalısınız.

 • Recep

  Regal bulasik makinem kapali oldugu halde parlatici ve tuz lambasi yaniyor ve acilmiyor yani yikama da yapamiyoruz yardimci olursaniz memnun olurum

  • Uzman

   Program arızalı olabilir, su taşırma yapmış ise cihaz bloke etmiş olabilir sistemi, servisi kontrol etmesi gerekir.

 • Esengül

  Arçelik bulaşık makınesı erteleme ayarında takılı kalmıs yanıp sonuyor hıc bır şekılde programlar calısmıyor sureklı su alıyormus gıbı ses cıkarıyor ama calısma yok

  • Uzman

   Su taşırmış olabilir, çalışan pompa motoru olabilir, servisi kontrol etmesi gerekir.

 • İsmail

  Cıcınox bulaşık makinesi açıyoruz su alıyor gibi yapıp belkide alıyor, lakın devreye girmiyor 31 benzeyen veya13 benzeyen rakam çıkıyor, yanıp sönüyor olduğu yerde bekliyor… Neden yapa bilir çözümü nasıl olacak…

 • Resul

  Emeğinize sağlık. Bende daewoo 3310 bulaşık makinesi var F1 hatası verip suyu boşaltıyor neden kaynaklıdır bu arıza . Şimdiden teşekkürler

 • Sedra

  Grundig 6502 bulasik makinesi resetlemesi nail oluyor acaba basalt ve avma kapatma dugmesi tek dugme oburleri gibi degil bilgi verirmisiniz

 • Mehmet

  Merhaba
  Franke FDW 612 E6P model ankastre bulaşık makinam var. Üzerinde Başlat/İptal gibi bir düğme yok sadece açma kapama, program ve erteleme tuşları gibi tuşlar var. Bu makinada resetleme işlemini nasıl yapabilirim.
  Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 • Ayse

  Bulaşık makınesı su almıyor bosaltmıyor bütün ışıkları yanıp sönüyorr

 • Numan

  Sılverlıne bulaşık makinesi E2 hatası verdi su hortumlarını kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yoktu çalışırken Su gidip gelmesinden muhtemelen arıza yaptı resetleme ile geçer mi nasıl resetleyebilirim

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Şimdi Servisi Ara