Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Yıkamada Duruyor
Çamaşır Makinesi Yıkamada Duruyor

Çamaşır Makinesi Yıkamada Duruyor

Çamaşır Makinesi Yıkarken Duruyor

Çamaşır Makinesi Yıkama Esnasında Duruyor yıkayıcı orta döngüsüne katkıda bulunan 5 en yaygın kısım (lar) veya durum (lar) aşağıda sıralanmıştır:

Kapak Anahtarı

Yıkayıcı orta devreyi durdurursa, kapak anahtarı düzeneği bozuk olabilir. Bu çok yaygın bir sorundur. Kapak anahtarı düzeneği mekanik veya elektriksel olarak başarısız olabilir. Süreklilik için herhangi bir elektrik anahtarını bir Ohmmetre ile test edin. Anahtarlar tasarımlarına göre sürekliliğe sahip olmalıdır.

Kapı Kilit Motoru ve Anahtar Komplesi

Yıkayıcı orta devreyi durdurursa, kapı kilit tertibatı kontrol edilmelidir. Kapı kilidi mekanik veya elektriksel olarak başarısız olabilir. Kapı kilidindeki anahtarları Ohmmetre ile test edin. Anahtarlar tasarımlarına göre sürekliliğe sahip olmalıdır.

Çamaşır Makinesi Su Giriş Valfi

Yıkayıcı orta devirde durursa, su giriş valfi soğuk su tarafı arızalanmış olabilir. Çoğu yıkayıcının soğuk suyla durulanması ve soğuk su ile doldurulamaması durumunda soğuk suların girmesini beklemeksizin oturmaktadırlar. Su giriş vanasına soğuk su gelirse ve soğuk su döngünün diğer kısımlarında çalışırsa veya ılık su yapmak için – vana problem değildir.

Ana Kontrol Panosu

Yıkayıcı orta devreyi durdurursa, ana kontrol panosu arızalı olabilir. Bu yaygın değil. Önce kapak veya kapı anahtarı ve diğer bileşenler gibi diğer nedenleri kontrol edin.

Zamanlayıcı

Yıkayıcı orta devreyi durdurursa, zamanlayıcı arızalı olabilir. Bu bölüm sıklıkla yanlış teşhis edilir, bu zamanlayıcıyı değiştirmeden önce diğer bileşenleri kontrol edin.

Çamaşır makinesi yıkama sırasında duruyor

 • Çamaşır makinesinin bağlı olduğu prizde sorun olabilir.
  • Fişin prize düzgün bir şekilde takılıp takılmadığını kontrol ettiniz mi? Fişin takılı olduğu priz çalışıyor mu? Prizin çalışıp çalışmadığını anlamak için prize başka bir cihazı (örn. Saç kurutma makinesi) takın.
 • Su vanası kapalı olabilir.
  • Su vanasının yeteri kadar açık olduğundan emin olun.
 • Bazı programlarda (örn. Hassas, Sentetik) sulu bekleme özelliği vardır. Kazanda su ile bekleme yapabilir.
  • Yıkama programını manuel olarak değiştirebilir ve çamaşır makinesini yeniden çalıştırabilirsiniz.
 • Çamaşır makinesi, suyu düzgün bir şekilde boşaltamıyor olabilir.
  • Boşaltma pompası ya da borusunun düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin: pompaya takılmış olan yabancı maddeleri çıkarın. Boşaltma borusunu çıkarıp içinde kalan suyu boşaltmayı deneyin.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Trane Servisi 444 1 840 Trane Servisi Trane firması uzun yıllardır soğutma ve ısıtma sistemleri ile hizmet vermektedir. Trane Servisi olarak alanında profesyonel olan ve güle...
Ordu Teknik Servisleri Ordu Bakım Onarım Montaj Teknik Servisleri Onların iklimi bize soğuktan başka bir şey bırakmıyor. Bu sayede kamu kurumları için olduğu gibi, her türlü...
Bosch bulaşık makinesi e21 hata kodu Bosch bulaşık makinesi e21 hata kodu Bosch bulaşık makinesi e21 hata kodu E21 hata kodunu gördükten sonra, arıza tipinin farklı olabilmesine ra...
Samsung Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri... Samsung Bulaşık Makinesi Arızaları Samsung Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Samsung 1404262L, D serisi, DWS serisi, DMR serisi, DMS serisi, DW-FG...
Bilecik Teknik Servisleri Bilecik Bakım Onarım Montaj Teknik Servisleri  Bir onarım genellikle yeni satın almak için daha ucuz bir alternatiftir! Yedek parça ve uzman teknisyen...

İlginizi Çekebilir

Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa ne yapmalıyım

Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa ne yapmalıyım ?

Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa ne yapmalıyım ? Çamaşır makinesinin suyu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi