Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Yıkamada Duruyor
Çamaşır Makinesi Yıkamada Duruyor

Çamaşır Makinesi Yıkamada Duruyor

Çamaşır Makinesi Yıkarken Duruyor

Çamaşır Makinesi Yıkama Esnasında Duruyor yıkayıcı orta döngüsüne katkıda bulunan 5 en yaygın kısım (lar) veya durum (lar) aşağıda sıralanmıştır:

Kapak Anahtarı

Yıkayıcı orta devreyi durdurursa, kapak anahtarı düzeneği bozuk olabilir. Bu çok yaygın bir sorundur. Kapak anahtarı düzeneği mekanik veya elektriksel olarak başarısız olabilir. Süreklilik için herhangi bir elektrik anahtarını bir Ohmmetre ile test edin. Anahtarlar tasarımlarına göre sürekliliğe sahip olmalıdır.

Kapı Kilit Motoru ve Anahtar Komplesi

Yıkayıcı orta devreyi durdurursa, kapı kilit tertibatı kontrol edilmelidir. Kapı kilidi mekanik veya elektriksel olarak başarısız olabilir. Kapı kilidindeki anahtarları Ohmmetre ile test edin. Anahtarlar tasarımlarına göre sürekliliğe sahip olmalıdır.

Çamaşır Makinesi Su Giriş Valfi

Yıkayıcı orta devirde durursa, su giriş valfi soğuk su tarafı arızalanmış olabilir. Çoğu yıkayıcının soğuk suyla durulanması ve soğuk su ile doldurulamaması durumunda soğuk suların girmesini beklemeksizin oturmaktadırlar. Su giriş vanasına soğuk su gelirse ve soğuk su döngünün diğer kısımlarında çalışırsa veya ılık su yapmak için – vana problem değildir.

Ana Kontrol Panosu

Yıkayıcı orta devreyi durdurursa, ana kontrol panosu arızalı olabilir. Bu yaygın değil. Önce kapak veya kapı anahtarı ve diğer bileşenler gibi diğer nedenleri kontrol edin.

Zamanlayıcı

Yıkayıcı orta devreyi durdurursa, zamanlayıcı arızalı olabilir. Bu bölüm sıklıkla yanlış teşhis edilir, bu zamanlayıcıyı değiştirmeden önce diğer bileşenleri kontrol edin.

Çamaşır makinesi yıkama sırasında duruyor

 • Çamaşır makinesinin bağlı olduğu prizde sorun olabilir.
  • Fişin prize düzgün bir şekilde takılıp takılmadığını kontrol ettiniz mi? Fişin takılı olduğu priz çalışıyor mu? Prizin çalışıp çalışmadığını anlamak için prize başka bir cihazı (örn. Saç kurutma makinesi) takın.
 • Su vanası kapalı olabilir.
  • Su vanasının yeteri kadar açık olduğundan emin olun.
 • Bazı programlarda (örn. Hassas, Sentetik) sulu bekleme özelliği vardır. Kazanda su ile bekleme yapabilir.
  • Yıkama programını manuel olarak değiştirebilir ve çamaşır makinesini yeniden çalıştırabilirsiniz.
 • Çamaşır makinesi, suyu düzgün bir şekilde boşaltamıyor olabilir.
  • Boşaltma pompası ya da borusunun düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin: pompaya takılmış olan yabancı maddeleri çıkarın. Boşaltma borusunu çıkarıp içinde kalan suyu boşaltmayı deneyin.

İlginizi Çekebilir

LG mikrodalga fırın

LG mikrodalga fırın sorunlarını giderme

LG mikrodalga fırın sorunlarını giderme LG LCSP1110ST mikrodalga fırın sorunlarını giderme İçindekiler LG LCSP1110ST mikrodalga …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi