Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Yıkama Esnasında Duruyor ?
Çamaşır Makinesi Yıkama Esnasında Duruyor

Çamaşır Makinesi Yıkama Esnasında Duruyor ?

Çamaşır Makinesi Yıkama Esnasında Duruyor ? ise Çamaşır makineleri karmaşıktır, ancak sizinkinin ortasında durduğunda, çok fazla uzmanlık olmadan düzeltilebilecek birkaç olası suçlu vardır. Güç dalgalanması varsa, ana sıfırlamayı deneyin. Su seviyesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, su kontrol anahtarını test edin. Makineniz dolar ve yuvarlanır ancak dönmezse, kapak anahtarını kontrol etmeniz gerekir.

Çamaşır Makinesi Yıkamada Duruyor ?

Çamaşır Makinesi Yıkama Esnasında Duruyor yıkayıcı orta döngüsüne katkıda bulunan 5 en yaygın kısım (lar) veya durum (lar) aşağıda sıralanmıştır, Kapak anahtarı veya su giriş vanası veya aşağıda listelenen başka bir neden olabilir. Sorunu tam olarak tespit edebilmeniz için sizi mantık yolunda yönlendireceğiz. Panik yapma. Tamir Kliniği yardımcı olmak için burada.

Çamaşır Makinesi Çalışırken Duruyor ?

Kapı Anahtarı

Yıkayıcı orta devreyi durdurursa, kapak anahtarı düzeneği bozuk olabilir. Bu çok yaygın bir sorundur. Kapak anahtarı düzeneği mekanik veya elektriksel olarak başarısız olabilir. Süreklilik için herhangi bir elektrik anahtarını bir Ohmmetre ile test edin. Anahtarlar tasarımlarına göre sürekliliğe sahip olmalıdır.

Çamaşır Makinesi Çalışıp Durması

Kapı Kilidi ve Anahtar Tertibatı

Yıkayıcı orta devreyi durdurursa, kapı kilit tertibatı kontrol edilmelidir. Kapı kilidi mekanik veya elektriksel olarak başarısız olabilir. Kapı kilidindeki anahtarları Ohm-metre ile test edin. Anahtarlar tasarımlarına göre sürekliliğe sahip olmalıdır.

Çamaşır Makinesi Su Giriş Valfi

Yıkayıcı orta devirde durursa, su giriş valfi soğuk su tarafı arızalanmış olabilir. Çoğu yıkayıcının soğuk suyla durulanması ve soğuk su ile doldurulamaması durumunda soğuk suların girmesini beklemeksizin oturmaktadırlar. Su giriş vanasına soğuk su gelirse ve soğuk su döngünün diğer kısımlarında çalışırsa veya ılık su yapmak için – vana problem değildir.

Ana Kontrol Panosu

Yıkayıcı orta devreyi durdurursa, ana kontrol panosu arızalı olabilir. Bu yaygın değil. Önce kapak veya kapı anahtarı ve diğer bileşenler gibi diğer nedenleri kontrol edin.

Zamanlayıcı

Yıkayıcı orta devreyi durdurursa, zamanlayıcı arızalı olabilir. Bu bölüm sıklıkla yanlış teşhis edilir, bu zamanlayıcıyı değiştirmeden önce diğer bileşenleri kontrol edin.

Çamaşır Makinesi Yıkarken Neden Durur ?

 • Çamaşır makinesinin bağlı olduğu prizde sorun olabilir.
  • Fişin prize düzgün bir şekilde takılıp takılmadığını kontrol ettiniz mi? Fişin takılı olduğu priz çalışıyor mu? Prizin çalışıp çalışmadığını anlamak için prize başka bir cihazı (örn. Saç kurutma makinesi) takın.
 • Su vanası kapalı olabilir.
  • Su vanasının yeteri kadar açık olduğundan emin olun.
 • Bazı programlarda (örn. Hassas, Sentetik) sulu bekleme özelliği vardır. Kazanda su ile bekleme yapabilir.
  • Yıkama programını manuel olarak değiştirebilir ve çamaşır makinesini yeniden çalıştırabilirsiniz.
 • Çamaşır makinesi, suyu düzgün bir şekilde boşaltamıyor olabilir.
  • Boşaltma pompası ya da borusunun düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin: pompaya takılmış olan yabancı maddeleri çıkarın. Boşaltma borusunu çıkarıp içinde kalan suyu boşaltmayı deneyin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

15 Yorumlar

 1. Mehmet

  Teste sokunça calışıyor normal çalışıtırnça 3 sny duryor motor sunu alıyor kapı kilidleniyor suyu boşaltıyor

 2. Sevgi Yıldırım

  Vestel markalı çamaşır makinesi belli bir program süresine gelince ( EOI )ekranda bu yazıyor ondan sonra da duruyor makine

  • kapağında meydana gelen bir problem dolayı tam olarak kapanmadığı ve bu yüzden de çamaşır makinesi yıkama programının ilerlemediğindendir, kapı kilidi arızalı olabilir.

  • Ayla durmuş

   Merhaba Vestel marka makinam hiç sıkıntı yoktu ama son 1 haftadır her programda çamaşır yarı yıkamada duruyo ve ekranda end son yazıyo ama son değil durulanmamış sıkılmamış mesela 1.81 lik programda son 1 saat kala duruyo yıkamıyo hatta dijital ekranda end yazıyo kapağı açıyorum. Çamaşırlar sıkılmamış ve sıcak durulanmamış yani her 1 saat kala kısa programda ise 20 dakika falan kala stopluyo sinir oldum manuel sürekli oynuyo yarım yamalak yıkatmaya çalışıyorum.

 3. Şeyda

  Siemens marka çamaşır makinesi dokunmatik ekranı bazen basıyor bazen basmıyor,calistirdigim zaman da örneğin 10 dk sonra duruyor.ilk defa oluyor bu

  • Ekran hatası, servisinden destek alınız.

   • Suleyman

    Arçelik çamaşır makinesi biraz çalişiyo ancak duruyo sonra

 4. Ismail çelik

  Sorunumu nereye yazacağımı bilemedim. AEG çamaşır makinesi yıkamayı yapıp durulamaya geçeceğinde sürekli su boşaltıp su alıyor. Bir türlü devam etmiyor. Hortumu 50cm yukarıda. Tıkanma yok. Prosestatı kontrol ettim çalışıyor. Saygılarımla.

 5. Ali Osman

  LG çamaşır makinesi çamaşır çok az olduğunda çalışıyor ancak normal çamaşır içine koyup çalıştırmaya başlayınca kazan ilk hareketinde zorlanıyor sıkmak yapmıyor yoğun arızası lambası veriyor.

 6. Kenan Türk

  Çamaşır makinesi su alıp çalışmaya başladığında yüksek devir ile 2-3 tur çevirip sonra duruyor. Çok hızlı döndüğü için kazanı sağa sola vuruyor. Boş çalışınca aynı şekilde çalışıyor ama sadece su olduğu için sallamıyor. Sonuna kadar sıkma dahil bu şekilde (yüksek devirli 2-3 tur ) devam ediyor. Kömürler ve amorsörler değişti.
  Yardımcı olursanız sevinirim.

 7. yaşar

  Merhaba,4yıllık bosch çamaşır makinesi kullanıcısıyım.Bugün çamaşır makinemi çalıştırırken 2 dk sonra kendi kendine duruyor. Sağ taraftakii tüm elektonik ekran çalışıyor. Kalan süre duruyor. İptal edip en altta durulama yapıp suyu boşaltırkende 2 dk calısıp sonra yine duruyor. Sıkıntı ne olabilir ?

 8. Ayşe

  Bosch serie 4- 9 kg çamaşır makinem çalışma esnasında çok bekleme yapıyor duruyor biraz sonra yıkamaya devam ediyor sonrasında yine duruyor sebebi ne olabilir önceleri böyle yapmıyordu makinemi daha 8 ay önce aldım

 9. Bilal Çelik

  Arçelik çamaşır makinası yıkmanın son 32 dk sında duruyor nasıl çözebiliriz teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !