Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Bosch Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme
Bosch Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

Bosch Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

Bosch Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme İlk önce dolabın üzerinde bulunan süper tuşlarının ışığını söndürüyoruz (kapatıyoruz ayarları). Sonra alt ve üst gözün derecelerini orta seviyeye getiriyoruz. Buzdolabı düğmesine basarak kapatıyoruz düğme iç kısmının üste). 3 4 dakika o şekilde bekliyoruz.

Bosch Buzdolabı Sıfırlama

Alışılmış şekilde buzdolabını çalıştırıyorsunuz ve aniden ekranda semboller görüyorsunuz. Bazı modellerde göstergeler yanıp sönebilir veya bir bip sesi duyulabilir. Bir arıza aramaya başlamadan önce, bir sistem hatasını ortadan kaldırın. Bunu yapmak için: Buzdolabını fişten çekin. 10-15 dakika bekleyin. Tekrar çalıştırın. Ekrana bakın. Kod kaybolduysa, nedeni bir sistem arızasıydı. Değilse, talimatlarda veya tablomuzda bir konuşma metni arayın.

Bosch Buzdolabı Kontrol Paneli Resetleme

Sonra dolabımızı çalıştırıp alarm yazan kısıma 20 sn basılı tutuyoruz. Buzdolabı kendine reset atmış bulunuyor. Donanımsal bir sıkıntı yoksa eğer çözüm sağlayacaktır.

Genellikle elektrik kesintisi sonrasında buzdolabınız kendini sıfırlayacaktır. Buzdolabı ve derin dondurucu bölümü, elektrik kesintisinden sonra iyi çalışıyor olmalıdır. Tek sorun dijital ekran paneli yanmayacak. Bazı buzdolapları tekrar soğumaya başlamayabilir ve güç geri geldiğinde sıfırlamanın yapılması gerekir. Buzdolabında tüm yiyeceklerin ve birçok saat boyunca gücün tükendiği için dondurucunun kötü gittiğini gördük.

Elektrik kesintisinden sonra buzdolabınız soğuyor veya soğutmuyorsa, genellikle ön ekran panelini sıfırlamanız gerekecektir. Bu, panelin tekrar çalışmasını sağlamak ve ayrıca eğer varsa, soğutucunun tekrar soğumaya başlamasını sağlamaktır. Sıfırlamanın tüm yöntemleri ve koşulları, buzdolabınızın marka ve modeline bağlı olarak değişecektir.

Bosch soğutmasında bir arıza gösteren veya bir arıza olduğunu gösteren işaretler: Kompresör dinlenmeye ara vermeden sürekli çalışıyor. Bölmedeki sıcaklık normale ulaşmıyor, duvarlarda buz ve kar oluşabilir. Lastik contayı, termostat konumunu kontrol edin. Sıcaklık çok düşük ayarlanmış olabilir. Oda sıcak olsa bile röleyi maksimuma ayarlamanıza gerek olmadığını unutmayın.

Cihaz doğru seçilmişse, yükle başa çıkacaktır. Super Freeze’in açık olup olmadığına bakın. Mekanik modellerde, manuel olarak kapatılır: kapatmayı unutmuş olabilirsiniz. Kompresör, bölmedeki ışık açıkken başlamaz, bu da ağdaki voltajın varlığını gösterir. Ayrıca tıklamalar da duyulabilir. Bu, başlatma rölesinin motoru çalıştırmaya çalıştığı anlamına gelir. Açılabilir, ancak hemen kapanır.

Sonuç: kompresör aşınması. Acil değiştirme. Ünitenin çalışması sırasında gürültü duyulmasına rağmen, bu daha önce olmamıştı. Buzdolabı çalışırken anormal sesler duyulursa, nedeni motorda aşınma olabilir. Ayrıca, bağları gevşetilebilir, bu yüzden onları sıkmanız gerekir. Nou Frost’lu modellerde, bıçaklar buzla kaplıysa bir fan ses çıkarabilir. Daha sonra en az 10 saatlik bir buz çözme gereklidir.

Bölüm duvarlarında kar büyüyor. Birçok neden olabilir: conta yırtılmış, termostat kırılmış, evaporatör veya parçaları ile ilgili sorunlar ortaya çıkmıştır. Tam teşhis gerekli. Bölmedeki sıcaklık optimumdur, ancak kompresör çalışmaya devam eder. Termal anahtar kırılmış, bir soğutucu akışkan kaçağı veya tıkalı bir kılcal boru olabilir. En zor şey elektronik modülün bozulmasıdır. Bosch buzdolabınızda herhangi bir arıza belirtisi fark ettiniz mi? Onarımı kendiniz yapamaz mısınız? Ardından servis merkezine başvurun.

İlginizi Çekebilir

Bulaşık Makinesi Bardakları Buğulu Çıkarıyor

Bulaşık Makinesi Bardakları Buğulu Çıkarıyor ?

Sayfa İçindekiler Bulaşık Makinesinde Bardaklar Neden Buğulu çıkarBulaşık Makinesi Buğulu Bardak Sorunu Sert şebeke Su TortularıBulaşık …

Bir yorum

  1. Serap

    Simens marka buzdolabımın dijital ışığı artık yanmıo dolabın kapağını açıp kapatınca yanıyo 2dk sonra tekrar kayboluşu daha önce böyle değildi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi