Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Bosch Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme
Bosch Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

Bosch Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

Bosch Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme İlk önce dolabın üzerinde bulunan süper tuşlarının ışığını söndürüyoruz (kapatıyoruz ayarları). Sonra alt ve üst gözün derecelerini orta seviyeye getiriyoruz. Buzdolabı düğmesine basarak kapatıyoruz düğme iç kısmının üste). 3 4 dakika o şekilde bekliyoruz.

Bosch Buzdolabı Sıfırlama

Alışılmış şekilde buzdolabını çalıştırıyorsunuz ve aniden ekranda semboller görüyorsunuz. Bazı Bosch modellerde göstergeler yanıp sönebilir veya bir bip sesi duyulabilir. Bir arıza aramaya başlamadan önce, bir sistem hatasını ortadan kaldırın. Bunu yapmak için: Buzdolabını fişten çekin. 10-15 dakika bekleyin. Tekrar çalıştırın. Ekrana bakın. Kod kaybolduysa, nedeni bir sistem arızasıydı. Değilse, talimatlarda veya tablomuzda bir konuşma metni arayın.

Bosch Buzdolabı Kontrol Paneli Resetleme

Sonra dolabımızı çalıştırıp alarm yazan kısıma 20 sn basılı tutuyoruz. Buzdolabı kendine reset atmış bulunuyor. Donanımsal bir sıkıntı yoksa eğer çözüm sağlayacaktır.

Genellikle elektrik kesintisi sonrasında buzdolabınız kendini sıfırlayacaktır. Buzdolabı ve derin dondurucu bölümü, elektrik kesintisinden sonra iyi çalışıyor olmalıdır. Tek sorun dijital ekran paneli yanmayacak. Bazı buzdolapları tekrar soğumaya başlamayabilir ve güç geri geldiğinde sıfırlamanın yapılması gerekir. Buzdolabında tüm yiyeceklerin ve birçok saat boyunca gücün tükendiği için dondurucunun kötü gittiğini gördük.

Elektrik kesintisinden sonra buzdolabınız soğuyor veya soğutmuyorsa, genellikle ön ekran panelini sıfırlamanız gerekecektir. Bu, panelin tekrar çalışmasını sağlamak ve ayrıca eğer varsa, soğutucunun tekrar soğumaya başlamasını sağlamaktır. Sıfırlamanın tüm yöntemleri ve koşulları, buzdolabınızın marka ve modeline bağlı olarak değişecektir.

Bosch soğutmasında bir arıza gösteren veya bir arıza olduğunu gösteren işaretler: Kompresör dinlenmeye ara vermeden sürekli çalışıyor. Bölmedeki sıcaklık normale ulaşmıyor, duvarlarda buz ve kar oluşabilir. Lastik contayı, termostat konumunu kontrol edin. Sıcaklık çok düşük ayarlanmış olabilir. Oda sıcak olsa bile röleyi maksimuma ayarlamanıza gerek olmadığını unutmayın.

Cihaz doğru seçilmişse, yükle başa çıkacaktır. Super Freeze’in açık olup olmadığına bakın. Mekanik modellerde, manuel olarak kapatılır: kapatmayı unutmuş olabilirsiniz. Kompresör, bölmedeki ışık açıkken başlamaz, bu da ağdaki voltajın varlığını gösterir. Ayrıca tıklamalar da duyulabilir. Bu, başlatma rölesinin motoru çalıştırmaya çalıştığı anlamına gelir. Açılabilir, ancak hemen kapanır.

Sonuç: kompresör aşınması. Acil değiştirme. Ünitenin çalışması sırasında gürültü duyulmasına rağmen, bu daha önce olmamıştı. Buzdolabı çalışırken anormal sesler duyulursa, nedeni motorda aşınma olabilir. Ayrıca, bağları gevşetilebilir, bu yüzden onları sıkmanız gerekir. Nou Frost’lu modellerde, bıçaklar buzla kaplıysa bir fan ses çıkarabilir. Daha sonra en az 10 saatlik bir buz çözme gereklidir.

Bölüm duvarlarında kar büyüyor. Birçok neden olabilir: conta yırtılmış, termostat kırılmış, evaporatör veya parçaları ile ilgili sorunlar ortaya çıkmıştır. Tam teşhis gerekli. Bölmedeki sıcaklık optimumdur, ancak kompresör çalışmaya devam eder. Termal anahtar kırılmış, bir soğutucu akışkan kaçağı veya tıkalı bir kılcal boru olabilir. En zor şey elektronik modülün bozulmasıdır. Bosch buzdolabınızda herhangi bir arıza belirtisi fark ettiniz mi? Onarımı kendiniz yapamaz mısınız? Ardından servis merkezine başvurun.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

38 Yorumlar

 1. Serap

  Simens marka buzdolabımın dijital ışığı artık yanmıo dolabın kapağını açıp kapatınca yanıyo 2dk sonra tekrar kayboluşu daha önce böyle değildi?

 2. Murat ikiz

  Kolay gelsin benim buzdolabının dijital ekranı gitti ve Dolap şu an çalışmıyor bunun asıl sebebi nedir acaba

  • Buzdolabınızda elektrik var ise, kart arızası, değişmesi gerekebilir, 444 66 88 den destek alınız.

   • esma

    mode tuşıuna basarken panel söndü ve buzdolabı çalışmıyor. iç ışıkları yanmadığına göre. buzdolabının fişini çıkarıp taktığımda panel bir kaç saniye yanıyor ve tekrar sönüyor.

 3. Fatih

  Bosch kdn56aw32n marka buzdolabının iç ışıklandırmaları çalışmıyor. Sebebi ne olabilir resetleme gerekir mi

  • Işık genelde arıza yapmakdadır, değiştiriniz. diger ihtimal Kapı anahtarı arızalı olabilir.

   • Filiz

    Bosch marka buzdolabımın dijital ışığı yanmıyor..dolabin kapagini acip kapattigimda yaniyor bir süre sonra tekrar sönüyor..sebebi ne olabilir acaba?

    • İç aydınlatma mı ? gösterge panelimi çalışmayan ?

     • Filiz

      Gösterge paneli..yaz kış sogukluk ayarini yaptigimiz rakamlarin oldugu yer

    • İbrahim Güneş

     Bosch buzdolabim kendi kendine kapanıp açılıyor yani elektrik gidip geliyor arada bir oluyor bazen de kısa araliklarla sürekli oluyor nedeni ne olabilir

 4. Deniz

  Merhabalar Bosh kdn74aw20n marka buldolabımız var, gösterge panelinde öncede derece değerlerini görebiliyorduk fakat şu an göremiyoruz. Kapağını açtığımızda görünüyor ama kapattıktan bir süre sonra tekrar kayboluyor. Alarm tuşuna basılı tututp reset atmayı denedim fakat bir işe yaramadı. Acaba derece değerlerini tekrar nasıl görünür hale getirebilirim? Teşekkür ederim.

  • Ekran kayboluyor ise kablo soket grubunda arıza olabilir, (soğutma normal ise)

   • Ferhan civelek

    Bosch buzdolabın,alttaki derin dondurucu gösterge ayarı alarm veriyor,,8 ile 10 düşüyor,hemen alarm tuşuna basınca susuyor eski _ 16 ayarına geri dönüyor.günde en az 4 sefer yapıyor,ne olabilir?

 5. hayrettin barmanbek

  kapı açık kalmış alarm verdi alarm düğmesine bastım söndü şimdi 5u yazısı var

  • Uzun süreli kaldı ise kapı 24 saat kapılar açık dinlendirin, hata vermeye devam eder ise servisinden destek alınız.

 6. Zeynep

  Buzdolabimın sıcaklık panelınin ışıkları kapağı kapattikdan kısa sure sonra sonuyor kapağı açınca ancak tekrar yanıyor bu dolabın calışmasında bir problem olduğu anlamına mı gelir ya da dolabın çalışmasında problem yaratır mı

  • Sogutmada sorun yok ise problem yaratmaz, yinede servisten destek almanız iyi olacaktır, kablo gurubu ve soketlerde sorun muhtemel arıza

   • Ferhan civelek

    Bosch buzdolabım alarm veriyor,-18 ayar alt bölüm dondurucu yanıp sönüyor,-10düşüyor,tekrar alarm düğmesine basınca tekrar eski ayarlara geri dönüyor,günde bi kaç sefer böyle.eve mahkum oldum.2.buzdolabın kapısını açınca gösterge ışıgı yanıyor,kapatınca sönüyor normalmi?

 7. Halim

  Bosch derin dondurucu dereyi gosteren lamba yanıp sönüyor neden acaba

  • Soğukluk düşüklügünde yanar söner, yaz mevsimlerinde yapabilir, soğukluk sorunu yok ise arıza degildir.

 8. belgin

  buzdolabım bosch marka soğutmasında sorun var dijital ayarları değişiyor alarm veriyor sürekli soğutmuyor calışması çok kısa ses yapıyor

  • Teknisyen İlker

   Merhaba Belgin Hanım, buzdolabınızın alarm vermesinin nedeni içerisindeki soğutmanın kaybolduğunu işaret eder. Problemin kaynağı tam olarak görebilmek için servisinden destek almanı gerekebilir.

 9. Yeliz

  Merhaba dolabım birden larm vermeye başladı. Soğutucu bölüm ışığı yanıp sönüyor dularmi durdurdum ancak gosrege hep kırmızı yanıyor soğutma bölümünü biraz fazla dolu acaba bu yüzden mi

  • Fazla doldurmanız sogutma düşüklügü yaratır, hava kanallarının açık olmasına dikkat ediniz.

 10. SABRİ

  Bosch buzdolabının buzluk gsetergesi önce alarm verdi fişi çektik taktık şimdi ise – 18 yazısı yanıp sönüyor normalmiş bu

  • Sogutma düştügünde alarm varir, yanıp sönen -18 istenilen ayardır, istediginiz ayara gelmez ise servisinden destek alınız.

 11. Caner

  Bizim buzdolabimiz Bosch kad62a71ne gardırop tipi buzdolabı.. yazın başından beri bir anda alarm çalıyor ve dondurucu kısmı 3 veya 4 dereceye düşüyor. Alarmı kapattığımızda tekrar soğutuyor. Ama sogutana kadar içindeki ürünler çözülüyor. Yaklaşık 7 yıldır kullanıyorum.

  • Sıcaklık yükseldiginde alarm verir, birden fazla arıza sebebi var, sensör ve evap rezistans devresi genel arızaları, bakımsızlıkta bunu yapabilmekdedir.

 12. Turgay

  Bosch marka buzdolabimiz dondurucu kısmı soğutuyor diğer kısım ise soğutma yapmıyor resetlemede yaptık fakat düzelmedi sorun ne olabilir acaba

  • Ara bölmede buz bloklaşması oluşmuş olabilir, bir kac arıza sebebi vardır evap rezistans ve ya sensör yapabilir, elk kart diğer ihtimal

 13. Anıl

  Merhaba Bosch buzdolabımızın dijital ekranında ışıkları yanıyor gayet normal ama ısı derecelerinin olduğu kısımda yazılar yanmıyor alt kısımda bulunan eco holiday lock ibarelerinin olduğu kısım aktif bunun sebebi nedir nasıl düzeltebiliriz

  • Hamdi güven

   Bu sorunu herkese cevap olarak yazıyorum. Alarm off kısmına basılı tutarsanız ekran eskisi gibi geri gelir

 14. umut

  Merhaba. Benim bosh buzdolabımın elektrik kesintisinden sonra digital göstergesi söndü ve ekran yok. Soğutmasında ve çalışmasında problem yok ama.Nedendir ve ne yapabiliriz acaba. Teşekkür ederim şimdiden…

 15. Sevda Durunesil

  Merhaba KGN56VL30N bosh marka buzdalabi ekran görüntüsü bi sorun yok fakat dolap bölümü soğutmuyor neden acaba dolap süper yaptım aogutmadigi için buzluk bölümü-18 soru.n neden kaynaklı olabilir daha önce böyle bi sıkıntı yoktu 3yil oldu alalı dolabı

  • Ferhan civelek

   Bosch buzdolabın,alttaki derin dondurucu gösterge ayarı alarm veriyor,,8 ile 10 düşüyor,hemen alarm tuşuna basınca susuyor eski _ 16 ayarına geri dönüyor.günde en az 4 sefer yapıyor,ne olabilir?

 16. Meltem

  Merhaba, KAN93VL30N Bosch marka ve dediğiniz şekilde resetlemeye çalışınca alarm düğmesi lock kısmına geçiyor ve hiç bir işlem.Yapmıyor acaba başka türlü mü resetleniyor?

 17. Samet

  Bosch kdn40a00ne markalı buzdolabimin motoru aşırı ısınıyor diğer buzdolaplarında kompresör yanında fan var bu modelde yok acaba o yüzden mi çünkü durmadan alarm veriyor artık dayanılmaz hal aldı gerekli bütün talimatları yapıyorum içinde buzlanma yok 24 saat fişini çektim buzu eridi bekledim kurudu fişe taktım tekrar alarm çalıyor gün içinde en az 9 10 kez içinde gıda yok gibi duvara yakın değil arka ızgarayı fırça ile tertemiz yaparım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !