Siemens Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

Siemens Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

Siemens Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme buzdolabının kompresörü, düşük basınçlı bir durumda olan gazlı bir soğutucu kullanmaktadır. Buzdolabının termostatı daha fazla soğuk hava talep ettiğinde, kompresör devreye girer ve soğutucu yüksek basınçlı hale gelir, soğutma fanları boyunca hareket eder ve fanlar soğuk havayı buzdolabına ve dondurucu bölmelerine iter.

Siemens Buzdolabı Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Termostatı buzdolabına sıfırlamak, daha düşük enerji maliyetlerine yol açabilecek sıcaklık ayarlarını daha ince ayarlayabilmenizi sağlar. Ayrıca buzdolabına buz çözme ve ortam oda sıcaklığına dönme şansı verir. Yeniden başlatıldıktan sonra, buzdolabı kompresörü istenen sıcaklığa ulaşana kadar, ortam sıcaklığından daha soğuk olana kadar çalışacaktır.

Siemens Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Nasıl Sıfırlanır ?

Cihazın arkasındaki buzdolabı güç kablosunu bulun. Güç kablosunu duvar prizinden çıkarın. Güç kapandığında çalma sesleri veya kulağa bir ses gelebilir. Buzdolabını birkaç dakika boyunca fişten çekin.

Siemens Buzdolabı ve dondurucu kontrollerini buzdolabının içinde “Kapalı” veya “0” olarak ayarlayın. Buzdolabını elektrik prizine takın.

Buzdolabı ve dondurucu kontrollerini istenilen ayara getirin. Örneğin, “0” dan “9” a ayarlı buzdolaplarında “5” ayarı normal olur.

Sabit bir sıcaklığa ayarlamak için buzdolabının bir güne kadar bekleyin.

Siemens Buzdolapları Ana Arızaları Kullanım Önerileri

Yüksek ekipman kalitesine, güvenilir bileşenlerin ve muhafaza malzemelerinin kullanımına rağmen, ünite birkaç nedenden dolayı başarısız olabilir:

Elektrik şebekesinin yanlış çalışması sırasında oluşabilecek sistem kartında hasar. Bu durumda mühendis, hataları yanlış düzeltebilecek sensörlerin çalışmasını test etmelidir. Voltaj düşmesi nedeniyle, buzdolabının elektronik parçaları arızalanabilir. Bu tür sorunları önlemek için kesintisiz güç kaynakları ve voltaj regülatörleri kullanın.
Evaporatörün duvarlarında hasar.

Modern büyük boyutlu ekipmanların düzenli olarak buzunun çözülmesi gerekmez. Ancak evaporatörün başarısızlığı, odaya monte edilen bulaşıkların üzerindeki mekanik basınç ile ilişkili olabilir. Cihazı bulaşıklarla yüklerken, acele etmeyin, olabildiğince dikkatli olun.

Buzdolabında yüksek sıcaklık. Kapıyı açarken, mümkün olan en kısa sürede kapatmaya çalışın. Sızdırmazlık kauçuğunun kalitesini gözlemleyin; bir kusur bulunursa, hemen bir uzmana başvurmak daha iyidir. Ayrıca, odaya sıcak yiyecekler koymayın.

Mekanik arızalar ve gövde kusurları. Bundan kaçınmak için, ekipmanı dikkatli bir şekilde kullanın, kapağı yavaşça kapatın, üniteyi yatay konumda kurmayın.

16 Yorumlar

 1. İsa KAYMAZ

  Hayırlı günler Siemens marka buzdolabımın COOLER tuşu aktif olmadığından soğutucu kısmı ısısını ayarlayamıyorum. Buzdolabının dondurucu kısmı normal soğutmaktadır. Yardımcı olabilirseniz çok memnun oluruz.

  • Yaşar Besnili

   Dondurucu kisimin göstergesi sürekli olarak yanıp duruyor dondurucu iyi soğutmuyor

 2. Orhan tekin

  Merhabalar Siemens buzdolabım var ev taşıdım yeni evimize gectıgımızde hemen çalıştırmadım dolabı 40 dakıka sonra çalıstırdım ama kırmzı alarm ışığı yanıyor reset nasıl atabılırım acaba yardımcı olurmusunuz

 3. Meryem Çalışkan

  merhaba siemens no frost buzdolabımın alarmı sürekli ötmeye başladı kapıları açıp kapattım susmadı içi epey doluydu birkaç şey çıkarttım ALARM yanındaki SUPER butonuna rastgele basınca ses gitti ancak ALARM göstergesi halen kırmızı.Yıllardır kullanıyorum ilk defa bu gece oldu dün dolaba fazla ürün yerleştirmiştim bundan ötürü olabilirmi. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Fazla ürün yerleştirmek hava akışına engel olabilir, istenilen soğukluğa ulaşmayınca alarm verecektir. hava kanallarının önüne ürün koymayınız.

 4. Gürsel

  Sebze meyve kısmı soğutma yapmıyor neden acaba

  • diger kısımlarda sorun yok ise, Hava akış yollarında buzlanma oluşmuş olabilir, dinlendirmek gerekebilir 24 saat

 5. Buz dolabın çalışıyor ama soğutuyor acaba neden

 6. Beyhan Güler

  Merhaba Simens buzdolabımın kapısında bulunan digital panelin ışığı kapı açılınca sürekli yanıp sönüyor ve ses çıkarıyor kapı kapanınca normale dönüyor.
  Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 7. Yasın

  Sımens buzdolabım duzkuk tarafı deyil de dolap olan yerin yukarısı da 3 delik var orası buz ve su kabarcıgı oluyor neden oluyor

 8. Siemens buzdolabı alarm nasıl resetlenir

 9. Siemens buzdolabı ekran ışığı sönmüyor sürekli yanıyor. Nasıl sönebilir

 10. Ferhat gürbüz

  Siemens nofros buz dolabını temezlemek için 2 gün fişi cekdik ve temizledikden sonra fişi daktık arıza lambası yanıyor kaç gün yanacaktır

 11. Serhat

  Merhaba Siemens buzdolabımız daha 1 senelik alarmı sürekli çalıyor freeze yazan kısımda alarm yazıyor öyle tıkabasa dolu da değil -24 e getirdik 8-9 saat sonra sustu sonra yine başladı ne yapmalıyız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi