Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Siemens Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

Siemens Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

Siemens Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme buzdolabının kompresörü, düşük basınçlı bir durumda olan gazlı bir soğutucu kullanmaktadır. Buzdolabının termostatı daha fazla soğuk hava talep ettiğinde, kompresör devreye girer ve soğutucu yüksek basınçlı hale gelir, soğutma fanları boyunca hareket eder ve fanlar soğuk havayı buzdolabına ve dondurucu bölmelerine iter.

Siemens Buzdolabı Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Termostatı buzdolabına sıfırlamak, daha düşük enerji maliyetlerine yol açabilecek sıcaklık ayarlarını daha ince ayarlayabilmenizi sağlar. Ayrıca buzdolabına buz çözme ve ortam oda sıcaklığına dönme şansı verir. Yeniden başlatıldıktan sonra, buzdolabı kompresörü istenen sıcaklığa ulaşana kadar, ortam sıcaklığından daha soğuk olana kadar çalışacaktır.

Siemens Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Nasıl Sıfırlanır ?

Cihazın arkasındaki buzdolabı güç kablosunu bulun. Güç kablosunu duvar prizinden çıkarın. Güç kapandığında çalma sesleri veya kulağa bir ses gelebilir. Buzdolabını birkaç dakika boyunca fişten çekin.

Siemens Buzdolabı ve dondurucu kontrollerini buzdolabının içinde “Kapalı” veya “0” olarak ayarlayın. Buzdolabını elektrik prizine takın.

Buzdolabı ve dondurucu kontrollerini istenilen ayara getirin. Örneğin, “0” dan “9” a ayarlı buzdolaplarında “5” ayarı normal olur.

Sabit bir sıcaklığa ayarlamak için buzdolabının bir güne kadar bekleyin.

Siemens Buzdolapları Ana Arızaları Kullanım Önerileri

Yüksek ekipman kalitesine, güvenilir bileşenlerin ve muhafaza malzemelerinin kullanımına rağmen, ünite birkaç nedenden dolayı başarısız olabilir:

Elektrik şebekesinin yanlış çalışması sırasında oluşabilecek sistem kartında hasar. Bu durumda mühendis, hataları yanlış düzeltebilecek sensörlerin çalışmasını test etmelidir. Voltaj düşmesi nedeniyle, buzdolabının elektronik parçaları arızalanabilir. Bu tür sorunları önlemek için kesintisiz güç kaynakları ve voltaj regülatörleri kullanın.
Evaporatörün duvarlarında hasar.

Modern büyük boyutlu ekipmanların düzenli olarak buzunun çözülmesi gerekmez. Ancak evaporatörün başarısızlığı, odaya monte edilen bulaşıkların üzerindeki mekanik basınç ile ilişkili olabilir. Cihazı bulaşıklarla yüklerken, acele etmeyin, olabildiğince dikkatli olun.

Buzdolabında yüksek sıcaklık. Kapıyı açarken, mümkün olan en kısa sürede kapatmaya çalışın. Sızdırmazlık kauçuğunun kalitesini gözlemleyin; bir kusur bulunursa, hemen bir uzmana başvurmak daha iyidir. Ayrıca, odaya sıcak yiyecekler koymayın.

Mekanik arızalar ve gövde kusurları. Bundan kaçınmak için, ekipmanı dikkatli bir şekilde kullanın, kapağı yavaşça kapatın, üniteyi yatay konumda kurmayın.

Comments (16)

 • Mayıs 18, 2020

  İsa KAYMAZ

  Hayırlı günler Siemens marka buzdolabımın COOLER tuşu aktif olmadığından soğutucu kısmı ısısını ayarlayamıyorum. Buzdolabının dondurucu kısmı normal soğutmaktadır. Yardımcı olabilirseniz çok memnun oluruz.

  • Ağustos 7, 2021

   Yaşar Besnili

   Dondurucu kisimin göstergesi sürekli olarak yanıp duruyor dondurucu iyi soğutmuyor

 • Temmuz 8, 2020

  Orhan Tekin

  Merhabalar Siemens buzdolabım var ev taşıdım yeni evimize gectıgımızde hemen çalıştırmadım dolabı 40 dakıka sonra çalıstırdım ama kırmzı alarm ışığı yanıyor reset nasıl atabılırım acaba yardımcı olurmusunuz

  • Temmuz 9, 2020

   Uzman

   Alarm ışıgı ilk çalışmada yanar, istenilen soğukluğa ulaştığında sönecektir.

 • Temmuz 12, 2020

  Meryem Çalışkan

  merhaba siemens no frost buzdolabımın alarmı sürekli ötmeye başladı kapıları açıp kapattım susmadı içi epey doluydu birkaç şey çıkarttım ALARM yanındaki SUPER butonuna rastgele basınca ses gitti ancak ALARM göstergesi halen kırmızı.Yıllardır kullanıyorum ilk defa bu gece oldu dün dolaba fazla ürün yerleştirmiştim bundan ötürü olabilirmi. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Temmuz 13, 2020

   Uzman

   Fazla ürün yerleştirmek hava akışına engel olabilir, istenilen soğukluğa ulaşmayınca alarm verecektir. hava kanallarının önüne ürün koymayınız.

 • Ekim 8, 2020

  Gürsel

  Sebze meyve kısmı soğutma yapmıyor neden acaba

  • Ekim 8, 2020

   Uzman

   diger kısımlarda sorun yok ise, Hava akış yollarında buzlanma oluşmuş olabilir, dinlendirmek gerekebilir 24 saat

 • Kasım 22, 2020

  Hasan

  Buz dolabın çalışıyor ama soğutuyor acaba neden

  • Kasım 23, 2020

   Uzman

   Motor Çalışıyor ise gaz sorunu olabilir.

 • Nisan 14, 2021

  Beyhan Güler

  Merhaba Simens buzdolabımın kapısında bulunan digital panelin ışığı kapı açılınca sürekli yanıp sönüyor ve ses çıkarıyor kapı kapanınca normale dönüyor.
  Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 • Nisan 17, 2021

  Yasın

  Sımens buzdolabım duzkuk tarafı deyil de dolap olan yerin yukarısı da 3 delik var orası buz ve su kabarcıgı oluyor neden oluyor

 • Mayıs 8, 2021

  Ebru

  Siemens buzdolabı alarm nasıl resetlenir

 • Temmuz 21, 2021

  Elvan

  Siemens buzdolabı ekran ışığı sönmüyor sürekli yanıyor. Nasıl sönebilir

 • Şubat 22, 2022

  Ferhat Gürbüz

  Siemens nofros buz dolabını temezlemek için 2 gün fişi cekdik ve temizledikden sonra fişi daktık arıza lambası yanıyor kaç gün yanacaktır

 • Eylül 6, 2022

  Serhat

  Merhaba Siemens buzdolabımız daha 1 senelik alarmı sürekli çalıyor freeze yazan kısımda alarm yazıyor öyle tıkabasa dolu da değil -24 e getirdik 8-9 saat sonra sustu sonra yine başladı ne yapmalıyız

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22