Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Hotpoint Bulaşık Makinesi Resetleme
Hotpoint Bulaşık Makinesi Resetleme

Hotpoint Bulaşık Makinesi Resetleme

Hotpoint Bulaşık Makinesi Resetleme Arızanın nedenini anlarsanız ve başka işlemlere karar verirseniz, hata kodunu sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapmanın iki kolay yolu vardır, Bulaşık makinesini 15-20 dakika elektrik şebekesinden ayırın Bu süre kontrol modülünün ayarları sıfırlaması ve yeniden başlatması için yeterlidir. “ Açık ” düğmesini 10-15 saniye basılı tutun . Bu işlemden sonra, ekipman ayarları da sıfırlanır. Açıklanan öneriler, farklı marka ve modellerde bulunan bulaşık makineleri için uygundur.

Hotpoint Bulaşık Makinesi Resetleme

Hotpoint Bulaşık Makinesi Resetleme bulaşık makinenizin kontrol panelini sıfırlamak  bazen yaşadığınız sorunları çözebilir.

Hotpoint Bulaşık Makinesi Sıfırlama

Bulaşık makinesi kontrol panelini sıfırlamak için:

 • Güç kaynağından bir dakika için bağlantıyı kesin. Bir dakika sonra bulaşık makinesini güç kaynağına tekrar bağlayın.

 • Bulaşık makineniz prize takılıysa, üniteyi bir dakika boyunca fişten çekin ve üniteyi tekrar yerine takın.

 • Bulaşık makinesi güç kaynağına sıkı bir şekilde bağlanmışsa, kesiciyi bir dakika bekleten ana elektrik panelinde kapatın ve ardından kesiciyi tekrar açın.

NOT:  Eğer bulaşık makinesinde hiç güç, ışık yok gibi görünüyorsa, lütfen Kontrol Kilidi’nin etkinleştirilmediğini doğrulayın. Kontrol Kilidi ayarlanmışsa, kontrolünüz hiç çalışmaz ve kırmızı bir “Asma Kilit” yanabilir. Kontrol Kilidini nasıl devreden çıkaracağınızı öğrenmek için model bulaşık makineniz için Kullanım ve Bakım Kılavuzu’na bakın.

Bazen yıkamaya başladığınızda, bir şeyler ters gider ve programı kapatmanız gerekir (veya yıkama veya bulaşık makinesinin ayarlarını sıfırlamanız gerekir). Bu, makinenizin gücünü 15-20 dakika boyunca keserek yapılabilir. Bu süre zarfında, işlemci veya kontrol programcısı sayaçlarını sıfırlayacaktır. Açtıktan sonra, açılacak ve yeni bir yıkama modu ayarlayabilirsiniz. Bulaşık makinesinde, güç düğmesini 10-15 saniye basılı tutabilirsiniz, ardından ayarlar sıfırlanır.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

5 Yorumlar

 1. Tolga

  Slm bulaşık makinesi A-3 alarmı veriyor nedendir

 2. Selim

  Ariston 6programlı bulaşık makinem parlatıcı eksiltmiyor 2sene oldu alalı parlatıcı boşaltmama rağmen parlatıcı yok ışığı yanmıyor

  • Adept

   Parlatıcı haznesi arızası, değiştirilmesi gerekebilir, servisinden destek alınız.

 3. Fatih

  Slm aleyküm ariston hotpaint 8programlı dijital bulaşık makinesi h 20 arızası veriyor

  • Adept

   Su giriş hatası, baglantılarını kontrol ediniz, su giriş ventili arıza olabilir, elektronik kart hatası diger sebebleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi