Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Profilo Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri
Profilo Çamaşır Makinesi Arızaları

Profilo Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri

Profilo Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri Ekranda anahtar resmi var ya da CL – NR yazıyor ise çocuk kilidi devreye girmiş olabilir. Devreden çıkarmak için aşağıda belirtilen butonlardan hangisi var ise 5 sn basılı tutulmalıdır: Kalan süre – saat resminin yanındaki düğme Start -sol taraftaki Menü düğmesi

Profilo Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor ?

Profilo Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri Program bitmemiş olabilir, su boşaltma konumuna alarak programı tekrar bitirelim, kapak açılmaz ise çağrı merkezi ile irtibata geçiniz. Program bitti ise alt sağ kısımdaki pompa filtresinden suyu boşaltın ve kapağı tekrar kontrol edin.

Profilo Çamaşır Makinem Çalışmıyor ?

Ön panel ışıkları yanmıyor ise priz kaynaklı sorun olabilir, prizinizde saç kurutma makinası, ütü, kettle gibi farklı bir cihaz denenmelidir.

Ekranda anahtar resmi var ya da CL – NR yazıyor ise çocuk kilidi devreye girmiş olabilir. Devreden çıkarmak için aşağıda belirtilen butonlardan hangisi var ise 5 sn basılı tutulmalıdır: Kalan süre – saat resminin yanındaki düğme- Start -sol taraftaki Menü düğmesi

Çamaşır makinası kapağı kapanmamış (kilitlenmemiş) olabilir kapağı açıp kapattıktan sonra cihazı tekrar çalıştırın.

Cihazın bağlı bulunduğu musluk kapalı veya filtresi tıkalı olabilir, kontrol edip tekrar deneyin. Çalışmaz ise Web sayfasından servis için randevu alabilirsiniz.

Profilo Çamaşır makinem su almıyor. Ne yapabilirim ?

Cihazın bağlı bulunduğu musluk kapalı veya filtresi tıkalı olabilir,kontrol edip tekrar deneyin. Çalışmaz ise Web sayfasından servis için randevu alabilirsiniz.

Çamaşır makinası kapağı kapanmamış (kilitlenmemiş) olabilir kapağı açıp kapattıktan sonra cihazı tekrar çalıştırın.

Ön panel ışıkları yanmıyor ise priz kaynaklı sorun olabilir, prizinizde saç kurutma makinası, ütü, kettle gibi farklı bir cihaz denenmelidir.

Profilo Cihaz titreşim yapıyor / sallanıyor veya yürüyor ?

Montaj yüzeyi titreşime karşı hassas olabilir. (Örneğin, ahşap zemin)

Mümkünse, cihazı odanın köşelerinden birine yerleştiriniz. Altına bir panel (30 mm kalınlığında, su geçirmez) yerleştiriniz ve ahşap zemine bunu vidalayınız. Lütfen kullanım kılavuzundaki talimatlara uyunuz.

Dengesiz yükleme

Makinenin içindeki çamaşırlar içiçe girerek top haline gelmiş veya çamaşır miktarı fazla olabilir.Mümkünse, dengesizliği azaltmak için lütfen büyük ve küçük çamaşırları birlikte yıkayınız. Yanlış hizalama (Örneğin hareket ettirildikten sonra) Cihaz ayaklarını kullanarak cihazı dengeleyiniz ve montaj talimatlarına uygun olarak bunları sabitleyiniz.

Hata kodu F18, E06 veya E18 veriyor ?

Cihazın yere temas ederek çalışması gerekir, yerle arasında aparat (ayaklık, mermer, tahta… vs) var ise dengeyi bozar ve bahsedilen duruma neden olabilir , bu nedenle kaldırılmalıdır. Taşıma askıları çıkartılmamıştır Montaj talimatlarında verilen bilgilere uyunuz.

Çamaşır makinem az su ile yıkıyor ?

Cihazın bağlı bulunduğu musluk kapalı veya filtresi tıkalı olabilir,kontrol edip tekrar deneyin. Çalışmaz ise Web sayfasından servis için randevu alabilirsiniz. Çamaşır makinası kapağı kapanmamış (kilitlenmemiş) olabilir kapağı açıp kapattıktan sonra cihazı tekrar çalıştırın. Ön panel ışıkları yanmıyor ise priz kaynaklı sorun olabilir, prizinizde saç kurutma makinası, ütü, kettle gibi farklı bir cihaz denenmelidir.

Makinenin ön kısmından su akıyor ?

Giriş hortumu vida bağlantısı sızıntı yapıyor olabilir. Vida bağlantılarını sıkınız.Tahliye hortumu sızıntı yapıyor olabilir. Tahliye hortumunu değiştiriniz.

Su boşalmıyor, Pompa tıkalı uyarısı veriyor ?

Pompa filtresine bir şey kaçmış olabilir. Cihazın fişini çekin.Alt kısımda yer alan kapağı açıp bir şey (para,düğme..) kaçıp kaçmadığını kontrol edebilirsiniz.(alt kısımdan su akışı olacaktır)

Çamaşır makinemden neden koku geliyor ?

Web sayfasından servis için randevu alabilirsiniz.

Yıkama süresi sabit durmuyor, Uzun yıkıyor ?

Kirlilik ve yük miktarına göre cihaz süreyi azaltır ya da çoğaltır. Bu bir arıza değildir. Bunun nedeni yıkama performansı ve tasarrufu sağlamaktır.

Yıkama sonucu çamaşırlar temiz çıkmıyor ?

Web sayfasından servis için randevu alabilirsiniz.

Ekranda Demo programı aktif yazıyor ?

Sağ menü düğmesine 6 saniye basılı tutulursa demo programı devreden çıkacaktır.

E-Doz Işığı Devamlı Yanıyor ?

Bu bir arıza değildir, hazne içerisinde deterjan miktarı yeterli ise E-Doz ışığı sürekli yanar.

E-Doz Işığı Yanıp Sönüyor ?

Bu bir arıza değildir, hazne içerisindeki deterjan azaldığında ışık yanıp söner. Deterjan ekleyerek sorunu çözebilirsiniz.

E-Doz Işığı Yanmıyor ?

E-Doz gözü kapalı olabilir ya da E-Doz özelliği olmayan program seçmiş olabilirsiniz. Kullanma kılavuzundan kontrol edebilirseniz sorun giderilecektir.

Deterjan Bölmesinde Deterjan Kalıntıları Var ?

Nemli veya biriken deterjan, deterjan bölümünü kirletmiş olabilir. Dikkatli bir şekilde deterjan çekmecesini temizleyiniz ve kurulayınız. Sıvı deterjan kullanılmış olabilir. Ölçü bilgileri ile ilgili üretici talimatlarına uyunuz.

Deterjan I. Bölmeden Dağıtılamıyor ?

Ön yıkaması olmayan programı seçmiş olabilirsiniz. Renkliler ön yıkamalı 60°C programını seçiniz.

Deterjan Bölümünden Köpük Çıkıyor  ?

Çok fazla deterjan kullanmış olabilirsiniz. 1 çorba kaşığı yumuşatıcı ile 1/2 litre suyu karıştırınız ve deterjan çekmesindeki II. bölmeye boşaltınız. Bir sonraki yıkama döngüsünde deterjan ölçüsünü azaltınız.

Gösterge Lambaları Yanmıyor ?

Devre kesici devreye girmiştir veya arızalıdır. Devre kesiciyi tekrar açınız. Lütfen arızalı devre kesicileri değiştiriniz. Elektrik arızası Lambaların veya diğer parçaların çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Prize güç beslemesi yoktur Prizin çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz, ör: saç kurutma makinesi kullanarak. Saç kurutma makinesi çalışmazsa, lütfen bir lütfen bir elektrik teknisyenine başvurunuz

Program başlatılamıyor. “Hazır” göstergesi yanıyor

Kapak kapalı değildir. Kapağı kapatınız (klik sesi duyulur).

Program başlatılamıyor

Başlatma düğmesine basılmamıştır. Çalıştırma düğmesine basınız.

Program süresi normalden daha uzun

Dengesiz yük tespit sistemi etkinleştirilmiştir. Dengesiz yük tespit sistemi dengesizliği çamaşırları birkaç kez dağıtarak düzeltmeye çalışır. Dengesizliği azaltmak için lütfen büyük ve küçük çamaşırları birlikte yıkayınız. Köpük tespit fonksiyonu etkinleştirilmiştir. Köpük tespit fonksiyonu köpüğü azaltmak için ek bir durulama işlemi uygular. Sonraki yıkama için deterjan ölçüsünü ayarlayınız.

Tekrarlı çevirme döngüleri

Dengesiz yük tespit sistemi etkinleştirilmiştir Dengesiz yük tespit sistemi tekrarlı çevrim döngülerini düzeltmeye kullanarak dengesizliği düzenltmeye çalışır. Dengesizliği azaltmak için lütfen büyük ve küçük çamaşırları birlikte yıkayınız.

Görünürde tamburda su yok

Su görünen alandan daha alt seviyededir. Bu bir hata değildir.

Cihazın alt kısmından dışarı su akıyor

Giriş hortumu vida bağlantısı sızıntı yapıyor olabilir. Vida bağlantılarını sıkınız. Tahliye hortumu sızıntı yapıyor olabilir. Tahliye hortumunu değiştiriniz.

“Bitti” göstergesi yanıp sönüyor

Tahliye borusu veya hortumu tıkanmış olabilir. Çok fazla tüy çıkaran malzemeler yüksek sıcaklıklarda (60/90 °C) yıkandıklarında tahliye borusu veya tahliye hortumu tıkanabilir. Tahliye borusunu ve/veya tahliye hortumunu kullanım kılavuzunda verilen bilgilere uygun olarak temizleyiniz.  Tahliye pompası yabancı nesneler tarafından tıkanmış olabilir. Tahliye pompasını temizleyiniz. Bilgi için kullanım kılavuzuna bakınız.

“Aktif” göstergesi yanıp sönüyor

Profilo Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri Musluk açık değildir. Musluğu açınız. Su girişindeki filtreler tıkanmış olabilir. Filtreleri temizleyiniz. Bilgi için kullanım kılavuzuna bakınız.

soru sor

38 Yorumlar

 1. hüsnü persil

  5328 pasifik model makinam devamlı su alıyor. Devamlı su boşaltıyor .Yıkama programı başlamıyor.Arıza nerde olabilir. Ne yapabiliriz.Yardıcı olursanız sevinirim.

  • Tahsin karabostan

   Profilo makinam da 15 dakikalık program çalıştırdım bi süre sonra pause yazdı ve dijital ekran tamamen kapandı açılmıyor ne yapmam lazım

 2. hüsnü persil

  5328 pasifik model makinam devamlı su alıyor. Devamlı su boşaltıyor .Yıkama programı başlamıyor.Arıza nerde olabilir. Ne yapabiliriz.Yardıcı olursanız sevinirim.

  • Nurgül

   Çamaşır makinem profikonun cmı140 dtr modeli. E36 – 10 hatası veriyor neden olabilir

 3. hüsnü persil

  5328 pasifik model makinam devamlı su alıyor. Devamlı su boşaltıyor .Yıkama programı başlamıyor.Arıza nerde olabilir. Ne yapabiliriz.Yardıcı olursanız sevinirim.

  • Adept

   Su giriş ventili arızalı olabilir, program kartı diger ihtimal, profilo servisinden destek almanız gerekenidir.

 4. Ahmet

  İyi geceler benim çamaşır makinesi işlem bittinede açma zil sesi çok çalıyor ve zamanı 10 dk verken

 5. Tuğba

  Çamaşır makineme elektrik gelmiyor neden olabilir

  • Prizinizde arıza yok ise, cihazın giriş bağlantıları veya cihaz üzerinde 1 den fazla çalışandan yapabilir.

  • Hasan

   A-A sınıfı. ACM2070 TR. SINIFI..PROFİLO ÇAMAŞIR. MAKİNAM.ÖNYIKAMA.YAPIYOR KEN. SICAK SU DURUYOR. PROĞRAM SONU LAMBASI YANIP SÖNÜYOR.

 6. Recep bostancıeri

  Porofilo e doz makinanın ekranında anahtar resmi yanıp söndünden dolayı makinayı çalıştıramıyoruz yardımcı olursanız sevinirim

  • Hazne içerisinde deterjan miktarı yeterli ise E-Doz ışığı sürekli yanar. Bu bir arıza değildir, hazne içerisindeki deterjan azaldığında ışık yanıp söner. Deterjan ekleyerek sorunu çözebilirsiniz. kapı kilitleniyormu ? Su girişindeki filtreler tıkanmış olabilir.

 7. hatice uysal

  Uzun yıkıyor sıkmaya geçmiyor hiç bir süre zamanında bitmiyor son bir dakikadan başa dönüyor sıkma programına getirip öyle boşaltıp sıkıyor makine sizce sorun ne

  • Filtreleri temizleyiniz. ısıtma sorunu olabilir, servisinden yardım alınız.

   • Nurgül

    Çamaşır makinem profikonun cmı140 dtr modeli. E36 – 10 hatası veriyor neden olabilir

 8. Ismail

  Profilo makinam E02 yazıyor hiç bir tuş işlem görmüyor neden acaba

  • Yıkama hatası Motor kontrol edilmeli, tako arızalı olabilir.

 9. hatice soyfidan

  makinamın sag alt köşesindeki kapagı açamıyorum

  • Kapak sıkışmış olabilir, biraz sert çevirmeniz gerekir.

   • Nilüfer

    Yıkamanın sonunda makinada end yazısı yazmiyo ötme sesinden sonra ekran karariyo öyle kapatıyorum.Hatta ilk yıkamada ne ekran karardı ne de end yazdı bende direk kapadım umarım sorun yoktur

    • yıkama kurutma normalmi , normal ise ekran arızalı olabilir.

   • Şevkiye

    Cm 1001ctr markası Makınezı calısmak ıcın actıgımızda end yazıyor calıstırmıyoruz neden olabılır

 10. Nazife

  Profilo MAKinama elektrik gelmiyor neden kaynaklı olabilir

  • Fişi ve prizi kontrol ediniz, sorun devam ederse 444 66 88 arayınız.

   • Bahar

    Başlat düğmesinini bastığımda iki kere ses geliyor neden olabilir

 11. Selim

  Mrb E02 ariza verdi makina özel servise götürdum bana beyin değişmesi lazım dediler acaba doğrumu bende internete baya baktım motor arızası diyor yardımcı olabilirmisin

 12. Vural

  Profilo çamaşır makinesi CMG serisi açma kapama düğmesi yanıp sönüyor.Makina çalışmıyor sebebi nedir

  • Kapı kilidi arıza muhtemel sebebi, kapandığından emin olun kapağın

 13. Ömer Akbas

  Dokunmatik calismiyor neden olabilir

 14. Berkay

  Merhaba, profilo CM 1001 CTR 7KG Çamaşır makinemizon gösterge paneli 8888 sabit gösteriyor eğer başlatma yapılırsada hata kodu olarak gözükmeyen ama sanki EO3 gibi bir kod yanıp sönüyor her hangi bir devir ısı ayarıda yapılamıyor sorun ne olabilir?

  • İbrahim

   İyi günler.Makinanın deterjan bölgesinden su geliyor

 15. Sümeyye

  Ekranda ışıklar yanıp sönüyor

 16. zekayi

  anahtar isareti var calismiyor

 17. Hüseyin Kılınç

  Profilo ACM 2070 makinam hazır yazıyor. Başlat düğmesine basınca çalışmıyor

 18. ali

  profilo cmg100 dtr 9 kg çamaşır makinam var. Makina normal yıkamayı yapıyor. sıkmaya gelince sürekli biraz hızlanıp duruyor ta ki bir dakika kalana kadar. sonra tekrar su alıp çalışmaya devam ediyo program bitmiyo.

 19. Rabia

  Profilo camasir makinam göstergeleri yanmıyor elektirik almiyor ne yapmaliyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !