Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Bosch Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri
Bosch Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri

Bosch Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri

Bosch Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri Bosch kurutucusunda, daha hızlı döngü tamamlama için daha kapsamlı kurutma ve yoğuşma kurutması sağlayan yapısal bir tambur bulunur. Kurutucuda mekanik sorunlar meydana gelirse ve sorun giderme çabaları başarısız olursa, sıfırlama işlemi kurutucuyu normal çalışmasına döndürebilir.

Bosch Kurutma Makinesi Arızaları

Bosch Kurutma Makinesi Arızaları Çözümleri

Bosch AXXIS kurutucu sorun giderme

SORUN MUHTEMEL NEDEN DÜZELTİCİ EYLEM
Kurutucu başlamıyor. Ana fiş hiç takılmamış veya doğru şekilde takılmamıştır. Ana fişi doğru şekilde takın.
Açık gösterge ışığı yanmıyor. Güç kaynağının sigortası attı. Sigortayı değiştirin / değiştirin.
Başlat düğmesine basılmamış. Başlat düğmesine basın.
Program seçilmedi. Programı seçin.
Kapı kapalı değil. Kapıyı kapat.
Ortam sıcaklığı 41 ° F / 5 ° C’nin altında. Oda sıcaklığını artırın.
Kurutucu başlamıyor. Seçilen Başlangıç ​​zamanı ekranda yanıp söner. Seçilen zaman kaydedilmez. Saati kaydetmek ve geri saymaya başlamak için Başlat düğmesine basın.
Kapı kendi kendine açılır. Kilitli pim takılı değil. Kilitleme pimini yerine oturuncaya kadar kapıyı kapalı konuma getirin.
Program kesintiye uğradı. Lint filtresi kirli. Filtreyi temizle. Kapatın / tekrar açın.
Egzoz hava kanalı tıkalı veya çok uzun. Temiz egzoz hava kanalı. Egzoz hava kanalını maksimum uzunluğa düşürün.Kapatın / tekrar açın.
Program sırasındaki arıza veya arıza. Kurutma makinesini kapatın, 30 dakika soğumaya bırakın, tekrar açın. Programı yeniden başlat.
Oda / kabin yeterince havalandırılmadı. Yeterli temiz hava sağlayın. Kapatın / tekrar açın.
Kuruma derecesi ulaşılmamıştır veya kuruma süresi çok uzundur. Nem sensörü kirli. Temiz nem sensörü. Kapatın / tekrar açın.
Egzoz hava kanalı tıkalı veya çok uzun. Temiz egzoz hava kanalı. Egzoz hava kanalını maksimum uzunluğa düşürün.Kapatın / tekrar açın.
Lint filtresi kirli. Filtreyi temizle. Kapatın / tekrar açın.
Çamaşırhane çok ıslaktı. Çamaşır makinesinde daha yüksek hızda çamaşır sıkın. Kapatın / tekrar açın.
Uygun olmayan program seçildi. Program seçim tablosu yardımıyla program seçiniz. Kapatın / tekrar açın.
Maksimum kuruma süresi aşıldı. Temiz lint filtresi. Egzoz havası çıkarımını kontrol edin. Çamaşır makinenizdeki çamaşırları daha yüksek hızda sıkın.
Motor limit sıcaklığı aşıldı. Kurutma makinesini kapatın, 30 dakika soğumaya bırakın. Tekrar aç. Programı başlat.

Bosch Vision 300 Serisi kurutucuda sorun giderme

SORUN MUHTEMEL NEDEN DÜZELTİCİ EYLEM
Kurutucu başlamıyor. “Başla / Bekle” gösterge ışığı yanmıyor. Ana fiş hiç takılmamış veya doğru şekilde takılmamıştır. Ana fişi doğru şekilde takın.
Bir sigorta veya devre kesici devrede. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın.
“Başla / Bekle” düğmesine basılmamış. ‘Başlat / Duraklat’ düğmesine basın.
Program seçilmedi. Programı seçin.
Kapı kapalı değil. Kapıyı kapat.
Ortam sıcaklığı 41 ° F’nin altında (5 ° C) Oda sıcaklığını artırın.
Çevrim kesintiye uğradı. Bir uyarı sinyali verilir ve ekranda “CLrT” görüntülenir. Lint filtresi tfirty. Tiftik filtresini temizleyiniz. Kurutucuyu kapatın / tekrar açın. Bu, hata kodunu temizlemezse, Müşteri Hizmetlerini arayın.
Çevrim kesintiye uğradı. Bir uyarı sinyali verilir ve ekranda “E: 12B” görünür. Egzoz hava kanalı tıkalı veya çok uzun. Temiz egzoz hava kanalı. Egzoz hava kanalını maksimum uzunluğa düşürün. Kurutucuyu kapatın / tekrar açın.
Program sırasındaki arıza veya arıza. Kurutma makinesini kapatın, 30 dakika soğumaya bırakın, tekrar açın. Programı yeniden başlat.
Oda / kabin yeterince havalandırılmadı. Yeterli temiz hava sağlayın. Kapatın / tekrar açın.
Kuruma derecesi ulaşılmamıştır veya kuruma süresi çok uzundur.Gösterge “E: 03” gösterebilir. Nem sensörü kirli. Temiz nem sensörü. Kurutucuyu kapatın / tekrar açın.
Egzoz hava kanalı tıkalı veya çok uzun. Temiz egzoz hava kanalı. Egzoz hava kanalını maksimum uzunluğa düşürün. Kurutucuyu kapatın / tekrar açın.
Lint filtresi kirli. Filtreyi temizle. Kurutucuyu kapatın / tekrar açın.
Çamaşırhane çok ıslaktı. Çamaşır makinesinde daha yüksek hızda çamaşır sıkın. Kurutucuyu kapatın / tekrar açın.
Uygun olmayan program seçildi. Program seçim tablosu yardımıyla program seçiniz. Kurutucuyu kapatın / tekrar açın.
Maksimum kuruma süresi aşıldı. Temiz lint filtresi. Egzoz hava kanalını kontrol edin. Çamaşır makinenizdeki çamaşırları daha yüksek hızda sıkın.
Motor limit sıcaklığı aşıldı. Kurutma makinesini kapatın, 30 dakika soğumaya bırakın. Tekrar aç. Programı başlat.
Kuruluk derecesi doğru ayarlanmadı 800 Serisi. Kuruluk derecesi için ayarları değiştirin
Tambur ışığı çalışmıyor. Program seçilmedi. Programı seçin.
Ampul arızalı, ampul yandı. Yanmış ampulü değiştirin ve kapağı tekrar takın
Güç kaynağı yok. Güç kaynağını kontrol edin.
Ampul gevşek. Ampul kapağını çıkarın ve ampul gevşekse, ampulü sıkın. Kapağı tekrar takın
“Başla / Bekle” gösterge ışığı yanmıyor. “Kırışıklık Blok® / Bitmiş” gösterge ışıkları.Ekranda “OOO” gösterilir. Program sırasındaki arıza veya arıza. Kurutma makinesini kapatın, 30 dakika soğumaya bırakın, tekrar açın. Programı yeniden başlat.
Lint filtresi temizlendikten sonra Lint filtre LED’i göz kırpıyor Lint filtresi LED’inin yanıp sönmesi bir problemin doğru olmaması değildir. Sadece bir hatırlatma olarak kullanılır. Hiçbir işlem gerekli değil. Işık yanıp sönmeyi bırakacaktır.
Ekran M gösterir Yün programında tamburda çamaşır yıkandı (çamaşırlar rafta değil) Çamaşırları kurutucu rafına yerleştirin. Programı yeniden başlat.
Olağandışı gürültü: şiddetli ses Davul süspansiyon silindirlerinin ısınması için zaman ihtiyacı vardır. Hiçbir işlem gerekli değil. Süspansiyon sistemi silindirleri ısındığında, buğulanma azalacak ve 2 – 3 dakika arasında kurutucu kullanımı sona erecektir.
Olağandışı gürültü: Sürekli titreşim, kurutucunun sallanması Kurutucu seviyesi değil. Kurutucu seviye
Olağandışı gürültü: Ritmik titreşim Çamaşırhane, sıçrama yapmak için yüke neden oldu. Kurutma makinesini, ayrı yük öğelerini durdurun, kurutucuyu yeniden başlatın.
Buhar çevrimleri sırasında üniteye su püskürtülmez Su musluğu (ları) açık değil. Su musluğunu açın.
Meme yeterince su püskürtmez. Memenin dışını sirke ile nemlendirilmiş bir bezle silin. Eğer bu püskürtme memeye geri püskürtmezse
Engellenen ağızlık Memeyi 7/16 inç (11 mm) lokma anahtar kullanarak sökün. Memeyi memeyi kaplamak için yeterli miktarda beyaz sirke ile dolu bir kaba yerleştirin. Nozulun beş dakika boyunca ıslanmasına izin verin, daha sonra tortuyu çıkarmak için nozul ucunu hafifçe bir diş fırçası ile ovun. Memeyi durulayın ve tekrar kurutucuya tekrar takın ve elle sıkın, daha sonra anahtar ile 1 ek tur sıkın.
Döngü Seçici “Kapalı” konumuna getirildiğinde kontrol panelinde LED ya da düğme yanar Arıza durumu Devre kesiciyi kapatın ve Müşteri Hizmetlerini arayın.

Bosch WFMC2201UC Nexxt 300 Serisi kurutma makinesi sorun giderme

HATA MUHTEMEL NEDEN AKSİYON
Kapı açılamıyor. Son sıkma seçili değil. Tahliye veya Döndür’ü seçin.
Güç kesintisi. Güç geri yüklendiğinde kesintili bir program devam ettirilecektir. Bir elektrik kesintisi sırasında çamaşırlar çıkarılacaksa, Müşteri Hizmetlerini arayın.
Program çalışıyor ve / veya güvenlik nedeniyle kapı kilitli. Program bitene kadar bekleyin;
Fiş gevşek veya takılı değil. Sebebi ortadan kaldır.
Program seçicisi, program bitmeden önce Kapalı konumuna çevrilir. Bir program seçiniz.
Cihaz kapatılıp açılmış olsa bile kapı açılamıyor. Güvenlik nedeniyle kapı su seviyesi, sıcaklık veya hız çok yüksek olduğu için kilitlendi.
Kontrol lambaları yanmıyor. Bir sigorta attı. Bireysel devrenin sigortasını değiştirin.
Bu arıza tekrar ederse Müşteri Hizmetlerini arayın.
Güç kesintisi. Güç geri yüklendiğinde kesintili bir program devam ettirilecektir. Bir elektrik kesintisi sırasında çamaşırlar çıkarılacaksa
Program başlamıyor.Başla / Bekle göstergesi ışığı yanıp söner. Başla / Bekle düğmesine basılmamış. Başlat / Duraklat düğmesine basın.
Program başlamıyor.Gösterge ışığı “son * yanıyor ve ekran yanıp sönüyor * E: Veya Kapı düzgün kapatılmamış. Çamaşırların kapı içinde sıkışıp tutulmadığını kontrol edin. Kapıyı kapatın (bir tıklama duyulmalıdır). Program devam ediyor.
Döndürme hızı seçilemiyor. İplik zaten devam ediyor; Döngü döngüsü sırasında hız değiştirilemez. Eğirme öncesi hızı seçin.
Program seçici tahliye olarak ayarlanmıştır;Bu program ile sıkma döngüsü mümkün değildir. Gerekirse, başka bir program seçin.
Su makineye girmez veya deterjan yıkanmaz. Su musluğu (ları) açık değil. Su musluğunu / musluklarını açın ve Başlat / Duraklat düğmesine basın. Program devam ediyor.
Gösterge ışığı “döndürme” yanıyor ve ekran yanıp sönüyor Besleme hortumu bükülmüş veya sıkışmış. Sebebi ortadan kaldır.
Besleme hortumundaki süzgeçler kösteklendi. Su giriş süzgeçlerini temizleyin;
“E: 02” “E: 03” Su basıncı çok düşük. Sebebi ortadan kaldır.
Su, tamburda görülemez. Bu bir hata değil. Su seviyesi tamburun görünen kısmının altındadır.
Gösterge lambası “durulama” yanar ve ekranda “E: 04” yanıp söner ve küvetde su kalmaz. Köpük ya da pompa tıkalı. Gelecekteki yıkama yükleri için daha az deterjan kullanın. Sizin için özel olarak tasarlanmış deterjanlar Yüksek Verimlilik yıkayıcı, daha az köpük üretir ve ambalaj üzerinde “HE” harflerini içerir. Su tahliye borusunu ve / veya tahliye hortumunu temizleyiniz. Program seçiciyi “off” konumuna getirin ve Drain programını tekrar başlatın.
Makinenin altından su akıyor. Besleme hortumunun dişi sıkışık değildir. İpliği sıkın.
Boşaltma hortumunda sızıntı. Boşaltma hortumunu değiştirin.
Deterjan dağıtıcısından çıkan köpükler. Çok fazla sabun veya HE olmayan sabun kullanılırsa, pompa köpük çıkarmaz. 1 çorba kaşığı yumuşatıcıyı 1 pt (V2 litre) su ile karıştırın ve deterjan dağıtıcıya III dökün.Gelecekteki yıkama yükleri için daha az deterjan kullanın. Sizin için özel olarak tasarlanmış deterjanlar Yüksek Verimlilik yıkayıcı, daha az köpük üretir ve ambalaj üzerinde “HE” harflerini içerir.
Tekrarlanan iplik. Bu bir hata değil. Dengesizlik dengeleme sistemi, yükü tekrarlanan dönüşlerle dengelemeye çalışıyor. Her zaman davulu büyük ve küçük eşyalar ile birlikte yükleyin.
Çamaşırhane bükülmüş değildi. Büyük giysi parçaları dolaşmış ve tamburda eşit olarak dağıtılamamıştır. Güvenlik nedenleriyle yüksek hızlı dönüş çevrimi otomatik olarak bastırılmıştır. Her zaman davulu büyük ve küçük eşyalar ile birlikte yükleyin.
Program süresi uzatıldı. Bu bir hata değil. Köpük algılama özelliği, köpük miktarını azaltmak için ek bir durulama döngüsü başlatmıştır. Daha uygun miktarda deterjan ekleyin.
Bu bir hata değil. Her zaman davulu büyük ve küçük eşyalar ile birlikte yükleyin.
Dengesizlik dengeleme sistemi, yükü tekrarlanan dönüşlerle dengelemeye çalışıyor.
Tatmin edici olmayan yıkama sonucu. Kirlenme derecesi tahmin edilenden daha yüksekti. Uygun bir program seçin veya ek bir seçenek olarak Ağır hizmet.
Yeterli deterjan yok. Üreticinin özelliklerine göre deterjan ekleyin.
Çamaşırlardaki deterjan artığı. Bazı fosfat içermeyen deterjanlar, çamaşırlarda hafif lekeler olarak görünebilen suda çözünmeyen kalıntıları içerir. Çamaşırların kuru olması için lekeleri fırçalayın.
Çamaşırlarda gri kalıntı. Merhemler, yağlar veya yağlardan kir birikmesi. Maksimum deterjan miktarını ekleyin ve izin verilen en yüksek sıcaklığı seçin.
Düşükten daha yüksek hıza geçerken sistem sallar veya titreme olur. Davul sistemi süspansiyonu hızlanma sırasında kayabilir, bu bir arıza değildir. Bu etkiyi en aza indirgemek için küçük ve büyük çamaşır parçalarını karıştırın.

Bosch Nexxt 100 Serisi kurutma makinesi sorun giderme

HATA MUHTEMEL NEDEN AKSİYON
Kapı açılamıyor. Güç kesintisi. Güç geri yüklendiğinde kesintili bir program devam ettirilecektir. Bir elektrik kesintisi sırasında çamaşırlar çıkarılacaksa
Program çalışıyor ve / veya güvenlik nedeniyle kapı kilitli. Program bitene kadar bekleyin;
Fiş gevşek veya takılı değil. Sebebi ortadan kaldır.
Program seçicisi, program bitmeden önce Kapalı konumuna çevrilir. Bir program seçiniz.
Cihaz kapatılıp açılmış olsa bile kapı açılamıyor. Güvenlik nedeniyle kapı su seviyesi, sıcaklık veya hız çok yüksek olduğu için kilitlendi.
Kontrol lambaları yanmıyor. Bir sigorta attı. Bireysel devrenin sigortasını değiştirin.
Bu arıza tekrar ederse Müşteri Hizmetlerini arayın.
Güç kesintisi. Güç geri yüklendiğinde kesintili bir program devam ettirilecektir. Bir elektrik kesintisi sırasında çamaşırlar çıkarılacaksa, Müşteri Hizmetlerini arayın.
Program başlamıyor. Başla / Bekle göstergesi ışığı yanıp söner. Başla / Bekle düğmesine basılmamış. Başlat / Duraklat düğmesine basın.
Program başlamıyor.Gösterge ışığı “sonu” yanar. Kapı düzgün kapatılmamış. Çamaşırların kapı içinde sıkışıp tutulmadığını kontrol edin. Kapıyı kapatın (bir tıklama duyulmalıdır).Program devam ediyor.
Deterjan dağıtıcısındaki deterjan artığı. Deterjan nemli veya topaklıydı. Deterjan dağıtıcısını temizleyin ve kurulayın; Sıvı deterjanları ölçmek için deterjan şişesinin kapağını kullanın.
Su makineye girmez veya deterjan yıkanmaz. Su musluğu (ları) açık değil. Su musluğunu / musluklarını açın ve Başlat / Duraklat düğmesine basın. Program devam ediyor.
Besleme hortumu bükülmüş veya sıkışmış. Sebebi ortadan kaldır.
Gösterge ışığı “dönüş” yanıyor. Besleme hortumundaki süzgeçler tıkalı. Su giriş süzgeçlerini temizleyin;
Su basıncı çok düşük. Sebebi ortadan kaldır.
Su, tamburda görülemez. Bu bir hata değil. Su seviyesi tamburun görünen kısmının altındadır.
Gösterge lambası “durulama”, küvetde kalan su kalmadığında yanar. Köpük ya da pompa tıkalı. Gelecekteki yıkama yükleri için daha az deterjan kullanın. Sizin için özel olarak tasarlanmış deterjanlar Yüksek Verimlilik yıkayıcı, daha az köpük üretir ve ambalaj üzerinde “HE” harflerini içerecektir: Su tahliye borusunu ve / veya tahliye hortumunu temizleyiniz.Program seçiciyi “kapalı” konuma getiriniz ve Tahliye programına tekrar başlayınız.
Makinenin altından su akıyor. Besleme hortumunun dişi sıkışık değildir. İpliği sıkın.
Boşaltma hortumunda sızıntı. Boşaltma hortumunu değiştirin.
Deterjan dağıtıcısından çıkan köpükler. Çok fazla sabun veya HE olmayan sabun kullanılırsa, pompa köpük çıkarmaz. 1 çorba kaşığı yumuşatıcıyı 1 pt (Vi litre) su ile karıştırın ve deterjan dağıtıcıya III dökün.
Gelecekteki yıkama yükleri için daha az deterjan kullanın. Sizin için özel olarak tasarlanmış deterjanlar Yüksek Verimlilik yıkayıcı, daha az köpük üretir ve ambalaj üzerinde “HE” harflerini içerir.
Tekrarlanan iplik. Bu bir hata değil. Dengesizlik dengeleme sistemi, yükü tekrarlanan dönüşlerle dengelemeye çalışıyor. Her zaman davulu büyük ve küçük eşyalar ile birlikte yükleyin.
Çamaşırhane bükülmüş değildi. Büyük giysi parçaları dolaşmış ve tamburda eşit olarak dağıtılamamıştır. Güvenlik nedenleriyle yüksek hızlı dönüş çevrimi otomatik olarak bastırılmıştır. Her zaman davulu büyük ve küçük eşyalar ile birlikte yükleyin.
Program süresi uzatıldı. Bu bir hata değil. Köpük algılama özelliği, köpük miktarını azaltmak için ek bir durulama döngüsü başlatmıştır. Daha uygun miktarda deterjan ekleyin.
Bu bir hata değil. Her zaman davulu büyük ve küçük eşyalar ile birlikte yükleyin.
Dengesizlik dengeleme sistemi, yükü tekrarlanan dönüşlerle dengelemeye çalışıyor.
Tatmin edici olmayan yıkama sonucu. Kirlenme derecesi tahmin edilenden daha yüksekti. Uygun programı seç
Yeterli deterjan yok. Üreticinin özelliklerine göre deterjan ekleyin.
Çamaşırlardaki deterjan artığı. Bazı fosfat içermeyen deterjanlar, çamaşırlarda hafif lekeler olarak görünebilen suda çözünmeyen kalıntıları içerir. Çamaşır kuruduğunda lekeleri temizleyin.
Çamaşırlarda gri kalıntı. Merhemler, yağlar veya yağlardan kir birikmesi. Maksimum deterjan miktarını ekleyin ve izin verilen en yüksek sıcaklığı seçin.
Düşükten daha yüksek hıza geçerken sistem sallar veya titreme olur. Davul sistemi süspansiyonu hızlanma sırasında kayabilir, bu bir arıza değildir. Bu etkiyi en aza indirgemek için küçük ve büyük çamaşır parçalarını karıştırın.

Bosch Nexxt 500 Plus Serisi kurutma makinesi sorun giderme

SORUN MUHTEMEL NEDEN DÜZELTİCİ EYLEM
Kurutucu başlamıyor.“Start / Stop” gösterge ışığı yanmıyor. Ana fiş hiç takılmamış veya doğru şekilde takılmamıştır. Ana fişi doğru şekilde takın.
Güç kaynağının sigortası attı. Sigortayı değiştirin / değiştirin.
“Start / Stop” düğmesine basılmamış. “Başlat / Durdur” düğmesine basın.
Program seçilmedi. Programı seçin.
Kapı kapalı değil. Kapıyı kapat.
Ortam sıcaklığı 41 ° F’nin altında (5 ° C) Oda sıcaklığını artırın.
Kurutulduktan sonra çamaşırlar ıslak. Kesme vanası kapalı. Kesme vanasını açın.
Program kesintiye uğradı.Bir uyarı sinyali verilir ve ekranda “E: 01M. Lint filtresi kirli. Filtreyi temizle. Kapatın / tekrar açın.
Egzoz hava kanalı tıkalı veya çok uzun. Temiz egzoz hava kanalı. Egzoz hava kanalını maksimum uzunluğa düşürün. Kapatın / tekrar açın.
Program sırasındaki arıza veya arıza. Kurutma makinesini kapatın, 30 dakika soğumaya bırakın, tekrar açın. Programı yeniden başlat.
Oda / kabin yeterince havalandırılmadı. Yeterli temiz hava sağlayın. Kapatın / tekrar açın.
Kuruma derecesi ulaşılmamıştır veya kuruma süresi çok uzundur. Gösterge “E: 03” gösterebilir. Nem sensörü kirli. Temiz nem sensörü. Kapatın / tekrar açın.
Egzoz hava kanalı tıkalı veya çok uzun. Egzoz havası çıkarmayı temizleyin. Egzoz hava kanalını maksimum uzunluğa düşürün. Kapatın / tekrar açın.
Lint filtresi kirli. Filtreyi temizle. Kapatın / tekrar açın.
Çamaşırhane çok ıslaktı. Çamaşır makinesinde daha yüksek hızda çamaşır sıkın. Kapatın / tekrar açın.
Uygun olmayan program seçildi. Program seçim tablosu yardımıyla program seçiniz. Kapatın / tekrar açın.
Maksimum kuruma süresi aşıldı. Temiz lint filtresi. Egzoz havası çıkarımını kontrol edin. Çamaşır makinenizdeki çamaşırları daha yüksek hızda sıkın.
Motor limit sıcaklığı aşıldı. Kurutma makinesini kapatın, 30 dakika soğumaya bırakın. Tekrar aç. Programı başlat.
Kuruluk derecesi doğru ayarlanmadı 800 Serisi, kuruluk derecesi için ayarları değiştirin
Tambur ışığı çalışmıyor. Program seçilmedi. Programı seçin.
Ampul arızalı, ampul yandı. Ampul değiştirmek
Güç kaynağı yok. Garanti güç kaynağı.
Ampul gevşek. Ampulü sıkın. Kapağı çıkarın ve yeniden takın
“Start / Stop” gösterge ışığı yanmıyor “Kırışıklık engelleme” gösterge ışıkları Ekranda “000” görünür. Program sırasındaki arıza veya arıza. Kurutma makinesini kapatın, 30 dakika soğumaya bırakın, tekrar açın. Programı yeniden başlat.
Tiftik filtre temizlendikten sonra Lint filtre LED’i yanıp sönüyor Lint filtresi LED’inin yanıp sönmesi bir problemin göstergesi değildir. Sadece bir hatırlatma olarak kullanılır. Hiçbir işlem gerekli değil. Işık yanıp sönmeyi bırakacaktır.
Olağandışı gürültü: şiddetli ses Davul süspansiyon silindirlerinin ısınması için zaman ihtiyacı vardır. Hiçbir işlem gerekli değil. Süspansiyon sistemi silindirleri ısındığında, buğulanma azalacak ve 2 – 3 dakika arasında kurutucu kullanımı sona erecektir.
Olağandışı gürültü: Sürekli titreşim Kurutucu seviyesi değil. Kurutucu seviye
Olağandışı gürültü: Ritmik titreşim Çamaşırhane, sıçrama yapmak için yüke neden oldu. Kurutma makinesini, ayrı yük öğelerini durdurun, kurutucuyu yeniden başlatın.
MISTCARE ™ döngüleri sırasında üniteye su püskürtülmez Su musluğu (ları) açık değil. Su musluğunu açın.
AQUASTOP® Hortum güvenlik özelliği etkinleştirildi. Hortumdaki kırmızı göstergenin görsel olarak incelenmesiyle AQUASTOP® Hortumunun aktivasyonunu onaylayın. Kırmızı gösterge gösteriliyorsa (hortum aktive edilir) hortumu değiştirin.
Engellenen ağızlık 7/16 inç lokma anahtar kullanarak nozulu sökün. Memeyi memeyi kaplamak için yeterli miktarda beyaz sirke ile dolu bir kaba yerleştirin. Nozulun beş dakika boyunca ıslanmasına izin verin, daha sonra tortuyu çıkarmak için nozul ucunu hafifçe bir diş fırçası ile ovun. Memeyi durulayın ve tekrar kurutucuya tekrar takın ve elle sıkın, daha sonra anahtar ile 1 ek tur sıkın.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

6 Yorumlar

 1. yaşar şahin

  merhaba kurutma makinam çalışıyor bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor fişini çekip bir süre bekledikten sonra yeniden başlatıyorum tekrar aynısı oluyor

  • adept

   kurutma makinenizin filtrelerini temizleyiniz, hava sirkülasyonu olmasınından durma yapabilir.

 2. kübra

  su haznesini çıkartırken altından çok miktarda su aktıntısı oldu nedeni ne olabilir

  • Adept

   hazne taşırmış olabilir, hazne tahliye bağlantısı arızalı olabilir, tekrar yaparsa ise servisinden destek alınız.

 3. Figen Hağur

  Bosch Serie 4 kurutma makinam var.Programı başlatıyorum, 5-10 dakika sonra duruyor. Ekranda filtre işareti yanıyor ama bunu tiftik filtresi temizken de yapıyor, hatta tiftik filtresi temizken , içindeki diğer filtreler de yıkanıp temizlenmişken de yapıyor. Bu durumun sebebi nedir,kendim giderebilir miyim ya da servisi mi aramalıyım?

  • Adept

   Filtreleriniz temiz ise, servis desteği alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi