Anasayfa / Kombi Hata Kodları / Bosch Kombi Arıza Kodları
Bosch Kombi Arıza Kodları

Bosch Kombi Arıza Kodları

Bosch Kombi Arıza Kodları Modern kazanlar bugüne kadarki en güvenilir ve verimli olanlardır ve Bosch modelleri pazardaki en iyilerden bazılarıdır. Ancak, arada sırada işler ters gidebilir ve bu durum ortalama ev sahibinin başını çizmesine, sorunun ne olduğunu bilmemesine neden olabilir. Bosch Kombi bir gösterge panosuna sahip olacak ve bir şeyler ters giderse, burada sorunun kaynağını anlatan bir hata kodu gösterilecektir. Kazan sorunlarınızı gidermenize yardımcı olmak için, Bosch modelleri için yaygın bir kazan hata kodları listesi hazırladık.

Bosch Kombi Arıza/Hata Kodları

Bosch Kombi Arıza Kodları Yani kazanınız yanıp sönüyor ve rasgele bir rakam ve harf kümesi gösteriyor? Bu bir hata kodudur ve her hata kodu hataya özgüdür. Bu yüzden, bu sayfada hemen hemen her ana kazanın ve hata kodlarının bir veritabanını derledik. Bir tanesini bulabilecek misin diye bir göz at, bir belirtme çizgisini düzenlemeden önce kendine zaman ve paradan tasarruf edebilirsin. Hata kodunu bulamıyorsanız bizi arayın.

Bosch Kombi Arıza Kodu A7

Bosch Kombi Arıza Kodu A7 Sıcak su sıcaklık sensörü arızalı. Sıcaklık sensörüne ve teline hasar veya kısa devre kontrolü yapın, gerekirse değiştirin

Bosch Kombi Arıza Kodu Ad

Bosch Kombi Arıza Kodu Ad Kazan sıcaklığı sensörü tanınmıyor. Kazan sıcaklığı sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

Bosch Kombi Arıza Kodu C1

Bosch Kombi Arıza Kodu C1 Düşük fan hızı. Şebeke voltajını kontrol edin. Baca gazı sistemini kontrol edin ve gerekirse temizleyin veya onarın.

Bosch Kombi Arıza Kodu C4

Bosch Kombi Arıza Kodu C4 Diferansiyel basınç anahtarı Fan kapalıyken açılır. Diferansiyel basınç anahtarını kontrol edin.

Bosch Kombi Arıza Kodu C6

Bosch Kombi Arıza Kodu C6 Diferansiyel basınç anahtarı Kapatır.Fanı ve kablosunu fişle kontrol edin, yerine takın Diferansiyel basınç şalterini ve tahliye borusunu kontrol edin

Bosch Kombi Arıza Kodu C7

Bosch Kombi Arıza Kodu C7 Fan çalışmıyor. Fanı ve kablosunu fişle kontrol edin, yerine takın

Bosch Kombi Arıza Kodu CE

Bosch Kombi Arıza Kodu CE Yetersiz doldurma basıncı Isıtma sistemi. Su ile doldurun.

Bosch Kombi Arıza Kodu D7

Bosch Kombi Arıza Kodu D7 Gaz bağlantısı arızalı. Bağlantı kablosunu kontrol edin. Gaz bağlantısını kontrol edin, gerekirse değiştirin.

Bosch Kombi Arıza Kodu E2

Bosch Kombi Arıza Kodu E2 Hatalı akış sıcaklık sensörü Hasar veya kısa devre kontrolü yapın Sıcaklık sensörü

Bosch Kombi Arıza Kodu E9

Bosch Kombi Arıza Kodu E9 Sıcaklık sınırlayıcı tetiklendi Eşanjör. Sıcaklık sınırlayıcısına hasar kontrolü yapın Eşanjör ve bağlantı teli ile değiştirin Isıtma sistemindeki çalışma basıncını kontrol edin. Gerekirse sıcaklık sınırlayıcısını kontrol edin Değiştirin.

Pompanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin, gerekirse pompayı değiştirin. Sigortayı kontrol edin, gerekirse değiştirin Kazanı boşaltın. Gerekirse ısı eşanjörünün su devresini kontrol edin Değiştirin. Sıcaklık sınırlayıcısına hasar kontrolü yapın.

Bosch Kombi Arıza Kodu EA

Bosch Kombi Arıza Kodu EA Alev algılanmadı. Koruyucu iletkenin bağlantısını kontrol edin. Gaz musluğunun açık olduğunu kontrol edin. Gaz besleme basıncını kontrol edin, Şebeke bağlantısını kontrol ediniz. Gerekirse elektrotları tellerle kontrol edin Değiştirin. Gerekirse baca gazı sistemini kontrol edin Temizleyin veya onarın. Gaz ayarını kontrol edin, gerekirse düzeltin.

Doğal gaz için: gaz akış izleme rölesini kontrol edin, Gerekiyorsa değiştirin. Bir odadan yanma hava girişi ile çalışırken Odaya giden hava kaynağını ve havalandırmayı kontrol edin Isı değiştiriciyi temizleyin. Gaz bağlantısını kontrol edin, gerekirse değiştirin.

Bosch Kombi Arıza Kodu F7

Kombi kapalı olsa da, bir alev algılanır. Gerekirse elektrotların kirlenmesini kontrol edin Değiştirin. Gerekirse baca gazı sistemini kontrol edin Temizleyin veya onarın. Elektronik kartın nemini kontrol edin,

Bosch Kombi Arıza Kodu FA

Gaz kaynağını kapattıktan sonra tespit edilir. alev. Gaz bağlantısını kontrol edin, gerekirse değiştirin. Elektrotları kontrol edin ve kabloları bağlarken Değiştirilmesi gerekiyor. Gerekirse baca gazı sistemini kontrol edin Temizleyin veya onarın. Fan aşaması ayarlanmamış. Fan kademesini ayarlayın.

Bosch Kombi Arıza Kodu P

Kazan tipi tanımlanmamış. Kazan tipi ayarlayın.

Bosch Kombi Arıza Kodu Fd

Düğme yanlışlıkla çok uzun süre basıldı (30 saniyeden fazla).Düğmesine 30 saniyeden daha kısa bir süre basın.

İstenilen oda sıcaklığına ulaşılmamışTermostatik radyatör vanası / valfleri çok düşük ayarlanmışTermostatik radyatör vanası ayarını ayarlayın.
Cihaz üzerinde merkezi ısıtma akışı için sıcaklık kontrolü çok düşük ayarlanmışMerkezi ısıtma akış sıcaklığı kontrol ayarını arttırın.
Oda termostatında düşük sıcaklık ayarıOda termostatındaki ayarı arttırın.
Isıtma sisteminde hapsolmuş havaRadyatörlerin havasını alın ve ısıtma sistemine tekrar basınç uygulayın.
Düşük sistem su basıncıSistemi tekrar basınçlandırın.
İstenilen oda sıcaklığı çok yüksekTermostatik radyatör vanaları yüksek olarak ayarlanmıştırTermostatik radyatör vanalarını kısın.
Oda termostatı çok yükseğe ayarlanmışOda termostatını kapatın.
Radyatörler çok sıcakCihazdaki sıcaklık kontrolü çok yüksek ayarlanmışCihazdaki Merkezi Isıtma kontrolünü kısarak merkezi ısıtma sıcaklığını düşürün. Not: Bu, soğuk hava dönemlerinde mülkünüzün istenen sıcaklığa ulaşmasını önleyebilir.
Isıtma çok uzun süre açık kalıyorSaat yanlış ayarlanmışSaat ayarını kontrol edin ve ayarlayın.
Mavi İşlem Yok  Hata Göstergesi talebi yokAnlık güç kesintisiCihazın bağlantısını kesin, birkaç saniye bekleyin ve tekrar bağlayın.
Isı gereksinimi talebi çalışma ışığı devre dışı bırakıldıTeknisyeninizden mavi ışığı yeniden etkinleştirmesini isteyin
Sıcak su sıcaklığı çok düşükCihaz kontrollerinde sıcaklık çok düşük ayarlanmışAyarı kontrol edin ve ayarlayın.
Musluktaki su akışı çok yüksekMusluktaki akış hızını azaltın.
Isıtma sisteminde hapsolmuş havaRadyatörlerin havasını alın ve ısıtma sistemine tekrar basınç uygulayın.
Düşük sistem su basıncıSistemi tekrar basınçlandırın.
Sıcak su sıcaklığı çok yüksekCihaz kontrollerinde sıcaklık çok yüksekAyarı kontrol edin ve ayarlayın.
Musluktaki su akışı çok düşükMuslukta akış hızını arttırın.

Bu İşine Yarar Belki ?

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları Yenilenmiş turbo TEC Pro kombi size maksimum ısı konforunu tasarrufla …

soru sor

Bir yorum

  1. sinan

    c6 arıza kodu icin fan motorunu temizlemeyi düşünüyorum ilk adım için yeterli olur mu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !