Destek
Siemens Buzdolabı Arızaları Çözümleri

Siemens Buzdolabı Arızaları Çözümleri

Siemens Buzdolabı Arızaları Çözümleri Buzdolabı doğru çalışmıyor mu? Bu uzman buzdolabı sorun giderme ve onarım önerileri, zayıf soğutma, buzdolabı sesleri ve gıdaların istenmeyen donması gibi buzdolabı sorunlarının nasıl çözüleceğini içerir. Buzdolapları genellikle çok güvenilir bir şekilde çalışmasına rağmen, parçalanabilirler ve yaptıklarında yiyecekler acele edebilir. Buzdolabı sorunlarının giderilmesi için genellikle bir buzdolabı onarım elemanı gerekir , ancak bazı basit buzdolabı sorun giderme ve onarım işlemlerini kendiniz yapabilirsiniz. Sonuç olarak, paradan, zamandan ve yardım beklemenin zorluğundan tasarruf edebilirsiniz.

Siemens Buzdolabı Arızaları

Siemens Buzdolabı Arızaları Çözümleri Siemens Buzdolabı ve Dondurucu Problemleri Buzdolabınız veya buzdolabınız bir arıza yaparsa, hızlı bir şekilde tamire ihtiyaç duyar, aksi takdirde içerikler bozulur ve maliyetler artar. Sık karşılaşılan sorunlara ve bunların nasıl düzeltileceğine bakın.

Siemens Buzdolabı Çalışmıyor

Hiç çalışmayan bir buzdolabı, özellikle sizi fark etmek için biraz zaman alırsa son derece sinir bozucu olabilir. Göz kırpma üzerinde giden bir buzdolabına çok fazla yiyecek kaybedebilirsiniz.

Elektrik (ğüç) Varmı

Söyleyebileceği kadar basit, en basit olasılıkla önce başlayın; Buzdolabına giden güç var mı? Bu sadece priz ve anahtarlar değil, aynı zamanda devre kesici kutusunu ve sigortaları da kontrol edin. Ayrıca herhangi bir uzatma kablosunun iyi çalışır durumda olduğundan emin olun. Buzdolabındaki ışık çalışmıyorsa, değiştirilmesi gerekebilir.

Tahliye tavaları ve tüpleri tıkanmış olabilir, bu yüzden kontrol edin

Son olarak, bir yaz içersinde bir avuç buz küpü, sıcak yaz ayları boyunca bir nimet olsa da, buz yapıcılar sorun yaratabilir ve her türlü soruna yol açabilir. Tıkanıklık olmadığından emin olmak için buz yapıcının tüpünü kontrol edin.

Buzdolabınız çalışıyorsa, ancak gerektiği kadar soğutmuyorsa, buzdolabınız soğumadığında ne yapacağınıza dair kılavuzumuzu inceleyin.

Siemens Buzdolabı Neden Soğutmaz

Buzdolabı Sıcaklık Kaç Derece Olmalı ?

Tercih edilen sıcaklık yaklaşık 2 ila 3 derece C (veya yaklaşık 35 – 38 Fahrenheit) arasında bir yerdedir. Çok daha yüksek ve yiyecekler bozulacak ve sağlık tehlikesi yaratacaktır. Daha düşük ve dondurucu bir şey sorun olur.

Buzdolabınızın sıcaklık ayarlarını kontrol etmek için termostatınızı arayın. Ya bir analog kadranı veya bir dijital ekranı andırır.

Buzdolabınızın sıcaklığı çok yüksekse, buzdolabınız soğumadığında  veya  buzdolabım yeterince soğuk değilse ne yapmanız gerektiği hakkındadaha fazla bilgi için makalemize bakın  .

Buzdolabınızın sıcaklığı çok düşükse, termostatınızın kırılması veya kapatılması olasıdır. Tıkanmadığından veya örtülmediğinden emin olmak için kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Sadece buzdolabına giderken, sıcaklığın soğuk ve uygun bir şekilde buzdolabında olduğu gibi buzdolabından ılık suya düşmesi, kalpleri yıkamak için yeterlidir.

Panik aklınızı ilk kestirmek, buzdolabınızın tüm içeriğinin ortadan kalktığını ve çöp kutusu için tahrip edildiğidir. Olması gereken ikinci düşünce, uzman ücretlerinde size bir servete mal olacak olmasıdır.

Ancak burada, yapabileceğiniz birkaç kontrol vardır.

Kapı Contaları

Kapı contalarının her zaman iyi durumda olduğunu iki kere kontrol et. Kapı contasına herhangi bir hasar gelmesi durumunda veya yok edici işaretler varsa buzdolabından soğuk hava kaçabilir.

Buzlanma

Buzdolabının iç kısmında buz birikmesi, ısı transferini engelleyerek verimliliği azaltır. Azaltılmış verimlilik, artan faturalara ve daha sıcak bir buzdolabına yol açar.

Bu sonuçları önlemek için buzdolabınızı düzenli olarak çözünüz.

Kirli Kondenser Bobini

Buzdolabının yeterince soğuk olmaması için bir olasılık, kondenser bobinlerinin kirli olması. Bir radyatör gibi etkili bir şekilde, kondenser buzdolabının içinden çıkan ısıyı dağıtmak için temiz kalmalıdır. Bobinler kirlendikçe, buzdolabını soğutmak için daha fazla çaba göstermeleri gerekiyor. Çok kirliyse, buzdolabının içini doğru sıcaklığa getiremezler.

Evaporatör Fan Motoru

Evaporatör fanı temel olarak, tüm buzdolaplarının sahip olduğu bir dizi bobintir – marka ve modele bağlı olarak bir veya daha fazla olabilir. Evaporatörün amacı, soğuk havayı buzdolabında dolaştırmaktır – eğer çalışmıyorsa, soğutucu bölmesi için yeterli soğuk hava üretmez. Sadece bir buharlaştırıcı varsa, dondurucu tarafında olacaktır, ancak dondurucu hala soğuk olabilir.

Kondenser Fan Motoru

Buzdolabının yeterince soğuk olmasının olası bir belirtisi, kondenser fan motoru bıçağında sıkışmış bir şey olmasıdır. Ya bu ya da fan motoru arızalı olabilir. Buzdolabının altında veya arkasında bulunan kondenser fan motorunun amacı, soğutmak için kondenser serpantinlerinin üzerine hava çekmektir.

Röle Termik Grubu

Kompresörün yan tarafına bağlı küçük bir cihaz, başlangıç ​​rölesinde kompresörün başlatılması için güç sağlanır. Arızalı bir başlatma rölesi, kompresörün çalışamayacağı ve buzdolabının soğumaması anlamına gelecektir. Arızalı ise, başlangıç ​​rölesi değiştirilmelidir.

Sıcaklık Kontrol Termostatı

Termostat, evaporatör fanı, kompresör ve kondenser fanı boyunca yeterli soğuk havanın geçmesini sağlayan çok amaçlı işlevi sağlar. Soğutma sistemi fanları çalışıyor ancak buzdolabı soğutmuyorsa, termostatı kontrol etmeniz önerilir.

Kondansatör

Yeterli sıcaklığa soğumayan bir buzdolabı problemi, kompresörün başlatılmasının zor olduğu anlamına gelebilir. Kompresörün devreye alma sırasında güçlendirme için bir pil görevi görmesi, eğer başlatma kondansatörü yandığında kompresör gerektiği kadar sık ​​başlayamayacaktır. Arızalı biri değiştirilmelidir.

Termistör

İsminden de anlaşılabileceği gibi, bir termistör hava sıcaklığını izleyen ve kontrol panosuna bağlı bir sensördür. Arızalı bir termistör buzdolabının aşırı soğumasını veya hiç soğumamasını sağlar.

Sıcaklık Kontrol Kartı

Sıcaklık kontrol panosu kompresör ve fan motorlarına voltaj sağlar. Sıcaklık kontrol panolarıyla ilgili en iyi tavsiye, çoğu zaman yanlış teşhis edildiği için, önce diğer tüm potansiyel hataları kontrol etmektir.

Kompresör (motor)

Bir kompresör, soğutucuyu sıkıştıran ve bunu kondenser serpantinleri ve evaporatörden geçiren bir motordur. Herhangi bir kusurlu kompresörü kontrol etmek ve bir profesyonel tarafından değiştirilmek en iyisidir.

Ana Kontrol Panosu

Buzdolabınız yeterince soğutmuyorsa, bu potansiyel sorunların en az ortak noktasıdır. Bu bileşenlerdeki arızalar daha olası olduğundan, önce soğutma fanlarını, soğutma kontrollerini ve buz çözme sistemini kontrol edin.

Siemens Buzdolabı Yeterli Soğutmuyor

Buzdolabının yeterince basit bir görevi vardır, düşünebilirsiniz ki, çok fazla müdahale olmadan bunu yapmak güvenilir olabilir. Elbette, herhangi bir cihaz gibi, bir buzdolabı da bileşenlerine bakım ve bakıma ihtiyaç duyacaktır.

Buzdolabınızın doğru sıcaklığa soğutulmadığını kontrol edebileceğiniz birkaç şey vardır.

Hatalı termostat

Buzdolabı bölmesi hala soğuk ve fan çalışıyor olabilir, bu durumda sıcaklık regülatörünü kontrol edin. Sıcaklık regülatörü dijital veya analog olabilir. Dijital ise, dijital bir ekrana sahip olurken, analog sıcaklık regülatörü kadran veya pastil (termometre) şeklinde olabilir.

Fan çalışmıyor

Çalışmıyorsa, buzdolabının buzunu çözmeyi deneyin. Buz dolabında hareketsiz hale getirilirse, bıçakları serbest bırakır. Bu işe yaramazsa, fanın motoru arızalandı.

Diğer hatalar

Bobinler tıkanmış olabilir veya soğutma ünitesi kırılabilir, arızalanabilir veya soğutma sıvısı tükenebilir.

Ayrıca, kendi kendini buz çözme sistemindeki bir problemin, soğutmayı önleyebilecek olan evaporatör bobinleri üzerindeki buzdan kaynaklanabileceği de muhtemeldir.

Alternatif olarak, başlangıç ​​kondansatörünün veya çalıştırma rölesinin aktif hale gelmemesi veya ana kontrol panosunun arızalı olması olabilir.

Siemens Buzdolabı Kapısı Açık Kaldı

Dondurucu kapınızın açık kalması her zaman bir acıdır. Yapmanız gereken şey, bunun, tüm yiyeceklerin ardında yatan yaramaz bir çocuk ya da sakar bir eş olduğundan şüphelenseniz bile.

Dondurucu kapı contası

Kapı contasını kontrol edin. Kapı contası kirliyse, temizleyin. Kirli bir kapı contası, kapının problemi çözmediği anlamına gelebilir. Kapı contasının herhangi bir deliği veya deliği varsa, kapağı kapalı tutsa bile ısıyı dışarıda tutamayacağı için değiştirmeniz gerekir.

Yaylı Kapılar

Buzdolabınızın kapısını açık bırakmaya devam ederseniz, neden olursa olsun, buzdolabınız için kendi kendine kapandığından emin olmak için yaylı bir kapı satın almayı düşünün.

Buz Çözülmüş Gıda

Yiyecekler buzdolabında çözüldükten sonra, pişirmeden tekrar dondurmak güvenlidir. Yiyeceklerde, çözülme sürecinde kaybolan nem nedeniyle bazı kalite kayıpları olabilir, ancak yiyecekler buzdolabı sıcaklıklarında ve oda sıcaklıklarında olmadığı sürece iyi olmanız gerekir.

Eğer çiğ yiyecekleri çözerseniz, pişirin, pişirilen yiyecekleri saklamak güvenli olmalıdır. Daha önce çözülmüş olan pişirilmiş yiyecekler de yeniden dondurulabilir.

Herhangi bir arta kalanları dondurursanız, çözüldükleri noktadan üç ila dört gün içinde yaptığınızdan emin olun. İki saatten uzun bir süre boyunca hiç bir soğutma yapmamış gıdaları ya da sıcaklık 33 derece Celsius’un (90 derece Fahrenheit) üzerine çıktığında bir saat beklemeyin.

Siemens Dondurucu Kısmı Yeterince Soğuk Değil

Dışardan mükemmel bir dondurucudan daha fazla sinir bozucu bir şey yoktur (bu süreçte enerji faturanıza yığınlar ve yığınlar ekleyerek) ancak yemeğinizi soğuk tutmaz. Her nasılsa, bir tür çalışma sırasında tamir etmek için bir tamirci çağırmak gibi hissettiriyor. Yani sorunu kendiniz tanımlamak istiyorsanız, o zaman okumaya devam edin!

Don birikmesi nispeten yüksek veya güvenilir olmayan sıcaklıkların sebebi olabilir. Dondurucunuzda 3mm’den fazla buz varsa, Dondurucumuzu Buzlanma  .

Sık kullanım

Açıktır ki, sıcak öğeleri soğutmak veya dondurucuyu açmak için bir dondurucu kullanmak, içerisindeki sıcaklığı etkileyecektir. Bunun dondurucunuzu nasıl kullandığınızı açıklayabileceğini düşünüyorsanız, muhtemelen önemli bir sorun değildir.

Kapı Kapanışı

Kapı böyle bir madde kapıyı basmak yeterli sopalarla olduğu gibi, en ufak miktarda açık kalırsa bile mükemmel işleyen dondurucu dondurulmuş gıda muhafaza olmayacaktır. Derin bir şey yapmadan önce dondurucu kapınızın doğru şekilde kapandığından emin olun!

Evaporatör fanı engelleme

Dondurucunun çalıştığı, ancak donmadığı diğer bir yaygın sebep ise, içeriğin yanlış şekilde ambalajlanmasıdır. Dondurucunuzun içinde, tipik olarak arkada bulunan bir havalandırma deliğinin arkasında yer alan evaporatör fanı, havayı serinletir. İçeriği bu fan boşluğundan uzağa çekin ve öğelerin etrafında oda bırakın, böylece hava, buzluğun her noktasına ulaşabilir.

Bunları tamamladıktan sonra, bir termometreyi dondurucuya yerleştirin ve bir iki saat sonra kontrol edin. Hala çok sıcaksa, dondurucuda ciddi bir sorun var.

Kapı contası

Kapı contalarının her zaman iyi durumda olduğunu iki kere kontrol et. Kapı contasına herhangi bir hasar gelmesi durumunda veya yok edici belirtiler varsa, o zaman dondurucunun dışından sıcak hava girecektir.

Arkaya bakabilmeniz için dondurucuyu dışarı çekin, kondenser serpantinlerinin verimli çalışmasını engelleyebilecek toz veya buz gibi çöpleri arayın.

Arızalı Evaporatör Fanı

Cıvıl cıvıl ışıl ışıl ışıldandığının bir işareti. Bir evaporatör fan arızası genellikle yanlış filih sorunlarını kendiniz düzeltebilmenize rağmen söz konusu fanı değiştirmenizi gerektirir. Kırılmış veya arızalı bir evaporatör kontrolü, daha yüksek dondurucu sıcaklıklarının bir başka nedenidir.

Termostat

Arızalı bir defrost kontrol zamanlayıcısı veya termostatı aşırı sıcak bir dondurucuya neden olabilir. Evaporatör serpantininizin, buzları gerçekten göremeyeceğiniz yere donmuş durumda olup olmadığına bakın. Bu durumda, buz çözme zamanlayıcınızı (kompresörün yakınında bulunan) defrost’a çevirmeniz ve vermeniz gerekir. defrost ısıtıcının evaporatör bobinlerinin altına gelip gelmediğini görmek için birkaç dakika.

Eğer defrost ısıtıcısı yanmazsa, buz çözücü termostatı (donarken) dondurucunun takılı olmaması ile sürekliliğini (OHMS ayarında) test etmek için volt / ohm ölçüm cihazına ihtiyacınız olacaktır.

Kondenser Fan

Kondenser fan motoru bloke olabilir veya hasar görebilir. Tıkanmışsa, tıkanıklığı sökün, ancak herhangi bir hasar kondenser fan motorlarına oldukça ölümcül olabilir ve muhtemelen değiştirilmesi gerekecektir.

Röle Termik

Başlangıç ​​rölesi, kompresörün başlatılması için güç sağlar. Arızalı bir başlatma rölesi, kompresörün çalışamayacağı ve dondurucunun soğulamayacağı anlamına gelir. Başlangıç ​​rölesi arızalıysa, değiştirilmesi gerekir.

Termistör

Bir termistör, sıcaklığı izleyen ve kontrol panosuna bağlı bir sensördür. Arızalı bir termistör, belirli kusurlara bağlı olarak dondurucuyu çok soğuk ya da hiç soğutmaz.

Kompresör

Bir kompresör, soğutucuyu sıkıştıran ve bunu kondenser serpantinleri ve evaporatörden geçiren bir motordur. Herhangi bir kusurlu kompresörü kontrol etmek ve bir profesyonel tarafından değiştirilmek en iyisidir.

Yeterli sıcaklığa soğumayan bir dondurucu problemi, kompresörün başlatılmasının zor olduğu anlamına gelebilir. Başlangıç ​​kondansatörü yandığında, kompresör gerektiği kadar sık ​​başlayamaz. Arızalı bir kompresör veya başlatma kondansatörü değiştirilmelidir.

Dondurucum Çalışmayı Durdurdu

Çalışmıyor bir dondurucu büyük bir rahatsızlık, sağlık tehlikesi ve yeterince kötü değil sanki gerçekten berbat bir kokuya neden olabilir.

Elektronik Kontroller

Buzdolabınız bir elektrik kesintisi sonrasında çalışmayı tamamen durdurduysa, elektronik kontrollerin hasar görmesi söz konusu olabilir. Bir tıklama sesi duyabiliyorsanız, kompresörün başlatmaya çalıştığı ancak yapamayacağı ve uygun kontroller yapmak için bir teknisyeni işe almanız gerektiği anlamına gelir.

Aksi takdirde

Açık olan adımlar arasında, dondurucunun açık olduğundan emin olmak, güç kablosunun takılı olduğunu ve hasar görmediğini kontrol edin, prizin canlı olduğunu kontrol edin ve bir sigortanın atlanmadığını kontrol edin.

Buz tıkanıklığı

Buzdolabında sorunlara neden olan fazla buz olabilir, olabildiğince fazla buz alın ve yiyecekle çok sıkı bir şekilde paketlenmediğinden emin olun. Bu muhtemelen buzdolabınızı çalışmayı durduran tek şey olmayacak, ancak bu katkıda bulunan bir faktör olabilir.

Fan ve Motor

Dondurucu fanı ve motoru kontrol edin. Hasar ve hatalı bağlantılar çalışmaya başlamamaya neden olabilir. Arka kontrol panosunda bir kondansatör arızalandıysa, her türlü şey ters gidebilir. Bu yaygın hatanın sorun olmadığını kontrol edin.

Siemens Buzdolabı Az Soğutuyor

Dondurucunuz hiç çalışmıyorsa, Dondurucumun Çalışmasını Durdur bölümümüzü kontrol edin, Dondurucunuz çalışıyorsa, ancak düzgün bir şekilde donmaya yetecek kadar soğuk değilse, Dondurucumun Yeterince Soğuk Değil bölümüne bakın  .

Siemens Buzdolabı Çok Soğutuyor

Aşırı soğuk bir dondurucu, çoğu insan için uzun süreli bir problem olup, güvenilir olmayan sıcaklıklar ve hasarlı gıda maddeleri gibi sorunlara neden olur. Neyse ki, düzeltmek çok zor olmamalı.

Bir dondurucunun donması için en yaygın neden, değiştirilmesi gerekecek başarısız bir kapı. Başarısız bir contanın içinde delikler ve yırtıklar olabilir, muhtemelen oldukça küçüktür.

Dondurucunuz çok dolu ise, aynı zamanda donma oluşmasına da neden olabilir. Bu durumda, don oluşumunu durdurmak için dondurucunuzun içindeki yiyeceklerin bazılarını çıkarmanız yeterlidir.

Hemen hemen tüm modern buzdolapları donmaya karşı korumalıdır. Daha büyük buzdolapları, yanlış bir şey olmadığında bile düzenli buz çözme ihtiyacı duyabilir. Donun 3mm’den fazla kalınlaşmasına izin vermemelisiniz.

Termostat

Modern, donma önleyici buzdolabında buzlanma, termostat veya defrost mekanizması ile ilgili bir sorunu gösterebilir. Sorun termostatta ise, farklı bir ayarın daha iyi çalışıp çalışmadığını görmek için ayarlamayı denemelisiniz. Sorun, defrost mekanizmasındaysa, değiştirmeniz gerekecektir.

Siemens Buzdolabı Temizliği

Sorunun kök nedenini düzelttikten sonra, buzdolabını temizlemeniz ve buzları çıkarmanız gerekir. Garantiyi geçersiz kılacak ve ciddi hasara neden olabileceğinden, dondurucudan buz temizlerken asla keskin aletler kullanmayın. Bunun yerine suyu yakalamak için bir kap ile yavaşça ve dikkatlice çözün. İşlemi hızlandırmanız gerekiyorsa ılık su kullanın.

Toz buz, genellikle buzlanma hakkında konuştuğumuzda tartıştığımız şeydir. Dondurucunuzda katı buz varsa, buzdolabınızın bir yere sızması muhtemeldir. Bu durumda, Dondurucum Su Sızdırıyor bölümümüzü kontrol edin  .

Siemens Buzdolabı Su Damlatıyor

Sızan bir dondurucu, zeminin tamamında suyla sonuçlanabilir veya buzdolabının içinde katı buz oluşabilir. Her iki durumda da, dondurucuyu her zamanki gibi kullanmadan önce sorunu çözmeniz gerekir ve bunu yapmak, sorunun nerede yattığını belirlemeniz gerekir.

Manuel defrost yaparken veya damlama kabına veya boşaltma hortumuna erişmek için ön paneli çıkarırken daima dondurucuyu çıkarın.

Manuel Defrost

Dondurucu tahliye hortumuna ve damlama kabına erişmek için bir tornavida ile dondurucunuzun ön veya arka panelini sökün. Buz çözücü, sadece otomatik bir işlev mi yoksa manuel işlev mi, yoksa buz çözme döngüsü sırasında boşalır. Herhangi bir zamanda boşalırsa, eğitimli bir profesyonel tarafından ele alınması gereken ünitede bir sorun vardır.

Damlama tavası

Damlama kabını boşaltın. Dondurucu tahliye hortumu, buz çözme suyunu, derin dondurucu altındaki bir damlama kabına akacaktır. Bu tava dolduğunda, zemine su akacaktır. Dondurucu buz çözüldüğünde bu düzenli bir bakım görevidir.

Defrost döngüsü sırasında damlama kabını boşaltın

Drenaj Hortumu

Sızan suyu varsa ve tahliye kabı boşsa tahliye hortumunu kontrol edin. Hortum bir hortum kuplöründen ayrılabilir veya bir şekilde kıstırılmış veya kesilmiş olabilir. Hortum bir hortum kuplöründen ayrılırsa, hortum kelepçesini sıkarak ve hortumu kuplöre geri iterek tekrar bağlanabilir.

Hortum kelepçesi

Hortum kelepçesinin, hortumun kuplörle temas ettiği noktaya yerleştirildiğinden emin olun. Hortum kesildiyse veya dilimlenirse, hortumun içine bir hortum kuplörünü sokun ve her iki tarafta da birbirine kenetleyin. Küçük plastik kuplörler donanım mağazalarında mevcuttur. Hortumun bir ucunu yanınıza alın, böylece doğru boyutta kuplör ve doğru boyutlu kelepçeleri elde edin.

Boşaltma tapası

Drenaj tapasını çıkarın ve dondurucunuzda bir tahliye tapası varsa, dondurucunun boşalmasına izin verin. Fiş çıkarılmazsa, su dondurucuya geri döner ve alttan dışarı akar. Tahliye tapası çıkarıldıktan sonra, suyu yakalamak için altına bir tava koyun veya bir tahliye yakınındaysanız, dondurucunun üzerine yerleştirin ve suyun boşalmasına izin verin. Bu genellikle manuel olarak buzdan arındırılmış olan dondurucularda yapılır, ancak daha önceden elle dondurulmuş dikey dondurucularda tahliye tapaları da bulunabilir.

Drenaj hattını bir kızartma şırıngası ve 50/50 beyazlatıcı ve su solüsyonu kullanarak temizleyin. Bu yöntem sadece boşaltma borusuna girişin erişilebilir olması durumunda yapılabilir. Erişim sağlamak için servis panellerini çıkarmanız gerekirse, profesyonel bir servis teknisyeni aranmalıdır.

Siemens Buzdolabı Koku Yapıyor

Kokuları gidermek için, yaygın olarak kabul edilen yöntem iyice yıkamak, sonra kalan kokuyu emmek için odun kömürü kullanmaktır. Herhangi bir katkı maddesi ile kömür zehirlidir, bu nedenle bu tür kullanmayın.

Termostat

Dondurucunun yanmasını önlemek için kötü kokulara neden olabilir, uzun süre dondurucuda yiyecek saklamayın. Arızalı bir termostat, dondurucu yanıklarını daha da kötüleştirdiği için, dondurucu yanmasını şiddetlendirebilir. Arızalı bir termostatın, dondurucunuzun sıcaklığının değişmesine neden olduğunu düşünüyorsanız, değiştirmeyi düşünün.

Dondurucu yeterince soğuk değil

Buzdolabınız yeterince soğuk değilse, yemek bozulabilir. Olması gerektiği gibi dondurucu bu durumda bizim bölümünü kontrol etmelidir kadar soğuk değilse hissetmek gerekir  My Dondurucu Yeter Soğuk Değildir .

Buzdolabı Damlama tavası

Damlama kabını temiz tutunuz. Damlama kabınızın kurtarılamayacak duruma gelmesine izin verirseniz, onu değiştirmek isteyebilirsiniz, aksi halde boşalmayı ve her üç ayda bir yıkamayı düşünebilirsiniz.

Buz yapıcılar kokuya neden olabilir, çünkü bakteriler için rahatsız edilmeksizin büyümek için çok sayıda küçük yer vardır. Buz makinenizi kontrol edin ve varsa temizleyin.

Bumu Aradığın ?

Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir

Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabı Timer DeğiştirmeBuzdolabı Timer Nasıl Test Edilir ? Buzdolabı Timer Nasıl Değiştirilir ? …

4 Yorumlar

 1. ibrahim kara

  siemens buzdolabım10 ila15 dakika arası surekli calışıyor

  • Adept

   Yaz aylarında uzun çalışması normaldir, kapı düzgün kapandığına dikkat ediniz

 2. Hasan Gümüş

  Siemens derin dondurucu kapısı kapatıldığına bir kaç saniye üfler bir ses çıkıyor. Sonra normal çalışıyor ve soğutuyor.Neden i ne olabilir. Bu şekilde kullanmak zararlı mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi