Sharp Klima Hata Kodları

Sharp Klima Hata Kodları

Sharp Klima Hata Kodları Arıza Düzeltme Klimayı kendi kendinize tamir etmek mümkün mü yoksa tek seferde bir mühendis mi rezervasyon yaptırmanız gerekiyor? Yanıt için Keskin hava hatası kodlarının listesini kontrol edin. Hata kodları ve neler olup bittiğine dair kısa bir açıklama içerir.

Sharp Klima Arıza/Hata Kodu

Arızanın olası nedenlerini de bileceksiniz (örneğin, gürültü varsa veya üniteden gelen buğu veya tozu görebiliyorsanız). Bu kullanımı kolay kılavuz, hata kodlarının önemini izlemenizi sağlar ve sorun giderme yardımı sağlar.  Teknik desteği aramaya karar vermeniz durumunda, ekranda gördüğünüz Sharp hava hatası kodları hakkında bilgi vermek iyi bir fikirdir. Bu, mühendislerin problemle başa çıkmasına yardımcı olacaktır.

HATA KODUARIZA
E0Su pompası arızası
EKompresörün yüksek basınç koruması
E2Kapalı kompresörün donma koruması
E3Kompresörün düşük basınç koruması
E4Kompresör hava tahliye yüksek sıcaklık koruması
E5Kompresör aşırı koruma
E6Iletim hatası
E8Kapalı fan koruması
E9Su akış koruması
F0Hava dönüş havasında iç ortam sensörü arızası
FEvaporatör sensörü arızası
F2Kondenser sensör arızası
F3Dış ortam sensörü arızası
F4Hava deşarj sensörü arızası
F5Displayerdaki ortam sensörü arızası
FFBağlı kontrol iletişimi hatası
EEDüğmeler kilitli (arıza değil)

Sharp Taşınabilir Tip Klima Hataları

SORUNLARNEDENLERÇÖZÜMLER
Klima çalışmıyor.Güç kaynağı iyi bağlanmamış.
Güç fişi sıkıca takılmamış.
Güç fişi veya soketinde arıza var.
Sigorta bozuldu.
1. Elektrik fişini sıkıca takın.
2. Elektrik fişini veya soketini değiştirin.
3. Bakım elemanının sigortayı değiştirmesini isteyin.
SOĞUTMA moduna ayarlanmış olmasına rağmen, serin rüzgar yoktur.1. Oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklıktan daha düşük.
2. Evaporatör donları.
1. Bu normal bir olgudur. Ünite buz çözme işleminde çalışıyor, buz çözüldükten sonra orijinal işletimde çalışmaya devam edecektir.
KURU mod ayarlanmış olmasına rağmen, serin rüzgar yokturBuharlaştırıcı donuyor.1. Ünite buz çözme işleminde çalışıyor, defrost sonrası orijinal yağda çalışmaya devam edecektir.
LED “E5” gösterir.Akım koruma üzerinde düşük voltaj.Güç kaynağını, 10 dakika sonra, üniteyi açın,
“hala gösteriliyorsa, bakım elemanını bakımını yapması için bilgilendirin.
LED “H8” gösterir.Su deposu dolu.Tankın içine su dökün
LED “F1” gösterir.Ortam sıcaklık sensörünün arızalanması.İç ortam sıcaklığı sensörünün düzgün bağlandığını kontrol edin.
LED “F2” gösterir.Evaporatör sıcaklık sensörünün arızalanması.Evaporatör sıcaklığının doğru bağlandığını kontrol edin.
 • İç ünitenin fan motoru arızalanırsa, Çalışma göstergesi yanar ve 1 kez yanıp söner, 5 saniye dinlenir, 2 kez yanıp söner ve 4 saniye dinlenir. Bu döngüler sorun çözülene kadar tekrarlanır;
 • Kompresör bloke edildiğinde, Çalışma göstergesi yanar ve 12 saniyede bir yanıp söner;
 • Sıcaklık sensörü kısa devre yapıyorsa, Çalışma göstergesi 1 kez yanıp söner, 3 saniye mola, 1 kez daha mola, 7 saniye mola verir. Sorun çözülene kadar döngü tekrar eder;
 • Sıcaklık sensörü arızalanırsa, Çalışma göstergesi her üç saniyede bir yanıp söner.

Sharp İç Ünite Arızaları

İç ünite çalışıyorsa ve dış ünite duruyorsa, aşağıdaki Sharp klima hata kodlarını bulmanız ve kodunu çözmeniz gerekir :

 • İç ünite ekranındaki göstergeler 1, 4, 5’tir. Dış ünite ekranındaki göstergeler kapalı. Bu, iç fanın durduğunu gösterebilir. Bu hata koduyla, Sharp klimasının fanın engellenmediğinden emin olması gerekir. Kablolamayı kontrol edin ve bu işe yaramazsa, fan motorunu değiştirin;
 • İç ünite ekranındaki göstergeler 1 ve 4’tür. Dış ünite üzerinde gösterge 1 yanar Dış ve iç üniteler arasındaki bağlantı kontrol edilmelidir;
 • İç ünitenin ekranında 1 ve 5 göstergelerinin yanı sıra dış ünitede göstergelerin 1 de yanar. Dış ünitede elektrik kesintisi olduğunu gösterir. Bu hatayla, Sharp klima, dış ve iç üniteler ile her iki ünitenin kontrol kartları arasındaki bağlantıyı kontrol etmelidir;
 • 1, 3, 4 göstergeleri iç ünite ekranında yanar, gösterge 1 dış ünitede yanıp söner Soğutucu akışkan dolaşım hatasını gösterir. Bu hatayla, Sharp klima modüller arasındaki boruları kontrol etmeli, iç modülün kontrol modülünün ve enerji kontrol ünitesinin çalışmasını test etmelidir.

Comments (2)

 • Mustafa Şen

  Merhaba,

  Sharp AE-X24LR model inverter 24,000 btu kapasiteli split klimamızın dış ünitesi zaman zaman çalışmıyor (aslında çoğu zaman!). “Timer” ışığı yanıp yanıp sönüyor. R410A gazı kullanıyor, miktarı 1,68 kg kapasitelidir.

  Voltajdan kaynaklanabilir diye buvat’tan ana sigortaya taşıyaraak bağlantı yaptık yine sorun çözülemedi. Yazın çok kullanıcı olur voltajı düşürür diye gece saat 02:00’de denedik yine aynı sorun devam etti.

  Sorunumuzun çözümüne yardımcı olabilirseniz çok memnun oluruz. Yetkili servise sorduk ama o da tatmin edici bir cevap veremedi.

  Selamlar,

 • Rahmi

  Sharp marka eski tip 18 btü klimamız mevcut calisiyor ve 1 dk çalıştıktan sonra motoru ve iç uniteyi bir anda kesiyor ve iç ünitede saat sembolü yanıp dönüyor ariza neyden kaynaklıdır acil yardım edermisniz

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22