Alarko Kombi Arıza Kodları

Alarko Kombi Arıza Kodları Hata Düzeltme Hayatımızın büyük bir parçası haline gelen doğalgaz ve kombi sistemleri ev ve işyerlerimizde ısınmadan mutfak tüpüne ve sıcak suya kadar pek çok olanak sağlamaktadır.

Alarko Kombi Arıza/Hata Kodu

Doğalgaz sistemi ve tesisatı uzmanlık gerektiren bir iştir; ancak doğalgaz tesisatının en önemli kısmı kombilerdir. Kombi arızalarının nedeni bilinmeden, hata öğrenilmeden tamir yapılamaz. Kombi arıza kodları sorunun tespit edilerek kısa sürede onarılmasına yardımcı olurlar.

Serena Alarko Kombi Arıza/Hata Kodları

E01 Arıza Kodu : Kombinin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini belirten koddur. Bu durumda cihazdan verim alınması söz konusu olamaz. Kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol ediniz. Eğer gaz girişi var ise, kombiye birkaç defa olmak şartı ile reset işlemi yapınız. Düzelmez ise, gaz armatüründe, iyonlarda, ateşleme elektrotlarında veya elektronik kartında sorun olabilir. Alarko serena servisi tarafından müdahale gerekir.

E02 Arıza Kodu : Cihazda limit termostat denilen bir parça mevcuttur. Bu parça cihaz aşırı ısındığı zamanlarda devreye girerek kombiyi olası zararlardan korumaktadır. Eğer ekranda böyle bir arızayla karşılaşıyorsanız, limit termostatın hasar gördüğünü anlayabiliriz. Konuyla alakalı olarak servisimizi arayınız.

H20 Arıza Kodu :Kombinin içindeki su basıncının bittiğini ve bu sebeple cihazın çalışmadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza kodu ekranda belirdiği zaman kombiye 1 ile 2 bar arasına kadar su basmanız gerekmektedir. Sonrasında cihaz eski verimine geri dönecektir.

E05 Arıza Kodu : Kalorifer devresi sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Tüketici kaloriferleri ısıtmada sorun yaşayabilir. Servis tarafından sensörün değişimi gerekir. Bu sensör yüzeysel sensör olarak ta bilinmektedir.

E06 Arıza Kodu : Kullanım sıcak su sensörünün arızalı olduğunu belirten koddur. Bu esnada kullanıcı sıcak su alamaz veya sıcak su bir süre akar, bir süre akmaz. Alarko servisini çağırıp kombiye müdahale ettiriniz.

E14 Arıza Kodu : Baca tıkalı olabilir yahut bağlantılarında gevşeme meydana gelmiş olabilir. Bu tip durumlarda kombi bu hata kodunu verir. Servis tarafından müdahale gereklidir.

E22 Arıza Kodu : Cihazın parametre ayarlarında sorun oluşmuş. Bu sebeple cihaz eski çalışma sistemini sürdüremez. Servis tarafından parametre ayarlarının yapılması gerekmektedir.

E 35 Arıza Kodu : Kombi ateşleme yapıyor, ama alev alamadığından dolayı geri sönüyor ve verim sağlamıyor. Gazla alakalı bir arıza meydana gelmiş olabilir. Alarko servisini arayınız.

Trendy Alarko Kombi Arıza/Hata Kodları

80 ledi yanıp sönüyorsa : Cihaz kendini kullanıma kapamış durumda. Bu sebeple de kombi ateşleme yaparken alev alamadığından verim sağlamıyor. Alarko trendy servisini aramanız gerekmektedir.

80 ve 70 ledi yanıp sönüyorsa : Kombinin içinde mevcut olan ısı en yüksek seviyeye ulaştığından dolayı kombi kendi işlevlerini geçici olarak kilitlemiş demektir. Kombinize reset işlemi yapınız. Bir süre bekleyiniz. Düzelmez ise servisimiz ile iletişime geçiniz.

80 ve 60 ledi yanıp sönüyorsa : Cihazın baca çekişinde problem yaşandığını belirten hata kodudur. Acil olarak kombinizin bacasına baktırmanız gerekmektedir.

60 ledi yanıp sönüyorsa ; Kombinizin hava akım sorunu mevcut. Fanında arıza meydana gelmiş veya baca çekim gücünü kaybetmiş olabilir. Teknik servisten yardım almanız gereken bir durumdur.

70 ve 60 ledi yanıp sönüyorsa : Kombinin içindeki su basıncı düşük. Kombinize su verdiğiniz takdirde sorun çözülecektir. Standart su bar ayarı 1,5 bar dır.

50 ledi yanıp sönüyorsa : Kombinin sıcak su vermesinde etmen olan parçada hasar meydana gelmiş durumda. Tüketici sıcak suyu almakta zorluk çekebilir veya sıcak suyu hiç alamayabilir. Sensör değişirse sorun çözümlenir.

40 ledi yanıp sönüyorsa : Kalorifer devresi sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Eğer kombide 40 ledi yanıp sönüyorsa bu sensörde arıza var demektir. Kombinizin derecesi yükseltilsede petekleriniz ısınmayabilir. Servis çağırmanız gereken bir durumdur.

Trendy-D Alarko Kombi Arıza/Hata Kodları

F5 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Hava akımında sorun oluştuğunu belirten hata kodudur. Hava prosestatı arızalı veya baca çekişi yetersiz olabilir. Servisi çağırınız.

F4 + reset +ing Anahtarı Arıza Kodu : Cihaz ateşlemeye geçiyor ama alev alamadığından çalışmıyor. Gazla alakalı bir arıza meydana gelmiş olabilir veya gaz grubu, iyonizasyonu, veya kart arızalı olabilir. Alarko servisini arayınız.

F4 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Kombi ateşleme işleminden sonra alevlemesi sahte oluyor. Bu durumda cihazdan verim alınması söz konusu olamaz. Sorunun çözümü için servis çağırmanız gereken bir durum söz konusudur.

F3 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Peteklere sıcaklık gitmesini sağlayan sensörde arıza meydana gelmiş. Bu durumda kullanıcının petekleri ısınmayabilir. Sensör değişirse cihaz eski verimini sağlayabilir. Alarko trendy – d servisini çağırınız.

F2 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Kullanım sıcak su sensöründe arıza meydana gelmiş. Bu durumda kullanıcı sıcak su alamaz. Sensörün değişmesi gerekmektedir. Servisimiz ile irtibata geçiniz.

F1 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Kombinizde aşırı ısınma meydana geldiğinde, cihazı olası zararlardan korumak için bir limit termostat mevcuttur. Eğer ekranda böyle bir kod görünürse, cihaza reset işlemi yapınız. Bir süre bekleyin. Düzelmez ise servisimizi arayınız.

F0 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Kombinizin kalorifer devresi su basıncı düştüğünde bu arıza kodu ekranda görünür. Kombinizin su basıncını kontrol ediniz. Düşük ise su doldurma vanası yardımıyla cihazınızın su basıncını 1,5 bar seviyesine ayarlayınız. Sorun çözülecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi