Anasayfa / Ev Aletleri Hata Kodları / Arçelik Termosifon Hata/Arıza Kodu F03

Arçelik Termosifon Hata/Arıza Kodu F03

Arçelik Termosifon Hata Kodu F03 (Kart arıza) Kart arızası RESET kilitlemeli arıza olup servis tarafından resetlenmedikçe ısıtıcı devreye girmeyecektir.

Arçelik Termosifon F03 Arıza/Hata Kodu

UYARI: Cihaz ile verilen basınç emniyeti, Avrupa Normu EN 1487: 2000’in şartlarına uygun değildir. Bu uygunluk için cihaz 7 bar basınç için bir kesme vanası, bir çek-valf ve bu çek-valf için kontrol cihazı ve su basıncı kesme aygıtı kullanılmalıdır.

Arçelik Termosifon F3 Hatası

Hata Kodu F03 (Kart arıza)

UYARI: Kullanım esnasında musluklardan akan 50°C üzerindeki su yanıklara sebep olabilir.

UYARI: Termosifonun ömrü kullanım suyunun sertlik derecesine göre değişkenlik gösterebilir. Su sertliğinin 12 °F ve üzerinde olduğu durumlarda kireçlenme oranı artışından dolayı ısıtma elemanları zarar görebilir ve çalışma verimi düşebilir.
• Termosifonu ambalajından çıkartıp asma konumuna getirin.
• Ambalajdan çıkan şablonu kullanarak duvara dübel ve vidalarla askı braketini yerleştirin.
1. Emniyet ventili
2.Drenaj hortumu
3. Kapama vanası
4. Basınç düşürücü (şebeke basıncı 6 kg/cm2 den fazla ise su sayacı çıkışına basınç düşürücü monte edilmesi tavsiye edilir.)
• Termosifonu askı braketine resimde belirtildiği gibi asın. Tampon plastiğini ayarlayarak termosifonunuzu duvar ile paralel konuma getirin. Termosifonunuzun soğuk su giriş borusuna emniyet vanasını monte edip 1/2” bar hortumlarla sıcak/ soğuk su bağlantılarını yukarıdaki şekilde belirtildiği gibi yapın.

Arçelik Cihazınızda bulunan LCD ekran sayesinde termosifonunuzdaki su sıcaklığını en hassas şekilde takip edip istediğiniz değeri ayarlayabilir ve bu ekrandaki simgeler yardımıyla hangi fonksiyonların devrede olduğunu takip edebilirsiniz.

ECO Mod: Bu özellik cihazı optimum sıcaklık seviyesinde çalıştırarak, enerji harcamanızı en ekonomik şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Bu mod süresince cihazınız 47-53°C aralığında çalışacaktır.

• LCD ekran üzerinde e işareti belirecektir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Arçelik Termosifon Hata Kodu F04

Arçelik Termosifon Hata Kodu F04 (Düşük voltaj arıza) Elektrik şebekesi voltajının düşük olması sebebiyle karşılaşılan …

soru sor

Bir yorum

  1. yuksel ardic

    termosifon asiri isinmadan dolayi damlamaya basladi ventil calismamis bu akinnti kazandanmi geliyor tamiri mumkunmu?tsk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !