Anasayfa / Kombi Hata Kodları / Ariston Kombi Arıza Kodları
Ariston Kombi Arıza Kodları

Ariston Kombi Arıza Kodları

Ariston Kombi Arıza Kodları Kombinizin ve dağıtım sisteminin doğru çalışması ve bakımı, enerji faturalarından önemli ölçüde tasarruf etmenizi sağlar. Birçok kombi sistemi ortalama% 65 ila 75 arasında bir verimlilikle çalıştığından, düzenli bakım yapmanız Cihazınızın ömrünü uzatacaktır.

Ariston Kombi Arıza/Hata Kodları

Ariston Kombi Arıza Kodu 101

Ariston Kombinizin aşırı ısınmasından kaynaklanan arızadır. Kombinizi kapatıp bir süre bekleyip tekrar çalıştırmanız arızayı ortadan kaldırabilir. Servis den destek almanıza gerek kalmaya bilir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 103-104-105-106-107

Kombinizin içindeki sirkülasyonun yeterli olmadığını ya da kombinizin su durumunda bir arızanın meydana geldiğini gösterir. Tüketici yetkili servis den destek alabilir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 110

Kombinizin ısıtma sensöründe kısa devrenin olduğunu ya da temassızlıktan kaynaklanan bir problemin olduğunu belirtir. Tüketici yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 112

Kombinizin ısıtma ile ilgili kombiye gelen dönüş yollarında bulunan sensörde sorun olduğunu ya da kısa devrenin olduğunu gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı. Yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 114

Kombinizin dış sensörlerinin kısa devre yaptığını ya da sensörlerde arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketici destek için servisi aramalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 116

Kombinizde bulunan yerden ısıtma termostatın da arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketici olarak yapabileceğimiz bir durum yoktur. Yetkili servis den destek almalıyız.

Ariston Kombi Arıza Kodu 1P1-1P2-1P3

Kombinizin akışlarını, atık boşaltım sistemlerin ya da sirkülasyonunda arıza meydana geldiğini belirtir. Tüketici olarak yapabileceğimiz bir müdahale yoktur. Yetkili servis den destek almalıyız.

Ariston Kombi Arıza Kodu 201

Kombinizin sıcak su sensörün kısa devre yaptığını ya da arıza meydana geldiğini gösterir. Bu durumda kombiden sıcak su alamayız. Tüketici destek için servis ile iletişime geçmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 202

Kombinizde bulunan tankın su seviyesinde oluşan azalmasının ya da su tankında bulunan sensörlerde kısa devrenin olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 203

Kombinizin elektronik devrelerinde bulunan anahtarla sensörlerin kısa devre ya da temassızlık kaynaklanan arızaların olduğunu bildirir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 204

Kombinizde yer alan güneş kolektör sensöründe kısa devrenin olması ya da sensör de bir hasar meydana geldiğini gösterir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Yetkili servis den destek alınmalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 205

Kombi yer alan güneş kolektör sensörünün kısa devre yapması ya da arıza meydana gelmesi ile birlikte sensöre su gelmiş olma durumu olduğunu da gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 207

Kombi yer alan güneş manifoldun da aşırı ısınmadan kaynaklı arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketici kombiyi bir süre dinlendirip tekrar kombiyi açmalıdır. Eğer sorun devam ederse servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 208

Kombi bulunan güneş manifoldunun kış şartlarında donması nedeniyle meydana gelen arızadır. Kombiniz sıcak tutulması ve donmamaya karşı önlem alınmalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 209

Kombi boyler kısımda aşırı ısınmadan kaynaklanan arızayı gösterir. Tüketici destek için yetkili servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 301

Kombi eprom kısmında bulunan bir ekran hatasının olduğunu gösterir. Tüketicinin kombiye reset atmalıdır. Sorun devam ediyor ise servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 302

Kombini GP ile GIU arasında oluşan iletişim hatasının olduğunu gösterir. Yetkili servis den destek alınabilir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 303

Kombi kartından kaynaklanan PCB arızası olduğunu gösterir. Tüketici müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 305

 Kombi elektronik kartında arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketici servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 306/307

Kombi bulunan PCB kartında meydana gelen bir arızanın olduğunu gösterir. Tüketici servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 401

Kombi ana kartında oluşan hasarı gösterir. Modem ve Bus veri yolları arasında iletişim bozukluğundan kaynaklıdır. Tüketici destek için servis ile iletişime geçmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 402

Kombi ana kartında arıza meydana geldiğini gösterir. GPRS ve GSM ‘den kaynaklanan hatadır. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı. Servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 403

kombi ana kartıyla ve sim kart modem arızası olduğunu gösterir. Yetkili servis ile iletişime geçilmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 404

Kombi ana kartı ile modem arasındaki iletişim bozukluğunu gösterir. Tüketici bu durumda müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 405/406

Kombi ana kartında meydana gelen bir modem hatası olduğunu gösterir. Tüketici yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 407

Kombi yer alan oda sensörünün kısa devre yapması ya da hasar meydana geldiğini gösterir. Bu durumda tüketici müdahalede bulunmamalı. Yetkili servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 501

Kombi ateşleme yapmadığını belirten arızadır. Sorun sürekli devam ediyor ise tüketici servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 502

Kombi gaz valfinde meydana gelen arızayı gösterir. Tüketici olarak destek için servisi aramalıyız.

Ariston Kombi Arıza Kodu 503

Kombi çalışır durumda iken birden bire ateşlemenin kesilmesinden kaynaklı arızanın olduğunu gösterir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 601/602

Bacalı kombilerde bulunan termostatın arızalandığını gösterir. Destek için servis den yardım alınmalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 607

Cihazınızın diferansiyel basınç anahtarının kontağı ateşlemeden önce açık olduğunu gösteren hatadır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 6P1

Cihazınızın diferansiyel hava basınç anahtarında kapsama sorunu meydana geldiğini veya kapsamanın gecikme problemini gösteren arızadır. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 701

Kombi bölge 2 olarak bilinen bölümün çıkış sensöründe sorun oluştuğunu gösteren arızadır. Tüketici yardım için yetkili servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 702

Cihazınızın 2. Bölgede ısıtma dönüş sensöründe arızaların meydana geldiğini gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis ile iletişime geçmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 703

Cihazınızın 3. Bölge kısmında ısıtma çıkış sensörünün sorun oluştuğunu bildirir. Yetkili servis den destek alınmalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 704

Kombi 3. Bölgede ısıtma dönüş sensöründe problem oluştuğunu ve buna bağlı olarak da çalışmadığını gösterir. Tüketici destek için yetkili servis ile görüşmesi gerekecektir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 705

Bu kod, cihazınızda bulunan hidrolik seperatör sensöründe hasar meydana geldiğini gösterir. Sorunun çözümü için servis ile iletişime geçilmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu 706

Kombi bölge 2’de aşırı ısınmadan meydana gelen arızadır. Sorunun çözümü için servis den destek alınmalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu 707

Kombi bölge 3’de aşırı ısınmadan kaynaklı arızanın olduğunu gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu SP1

Kombi birinci ateşleme denemesinde başarısız olduduğu anlamına gelen arıza kodudur. Arıza çözümü için ateşleme trafosu kontrol edilmelidir. Çakmak bağlantıları incelenmelidir.

Ariston Kombi Arıza Kodu SP2

Kombi ikinci ateşleme denemesinde başarısız olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Arıza çözümü için çakmak sistemi kontrol edilmelidir. Çakmak soket ve bağlantıları incelenmelidir. Gaz valfi kontrolleri yapılmalıdır.

Ariston Kombi Arıza Kodu SP3

Kombi üçüncü ateşleme denemesinde başarısız olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Arıza çözümü için çakmak sistemi kontrol edilmelidir. Çakmak, soket bağlantıları incelenmelidir. Gaz valfi soket ve bağlantı kontrolleri yapılmalıdır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları

Vaillant Vuw Turbotec Arıza Kodları Yenilenmiş turbo TEC Pro kombi size maksimum ısı konforunu tasarrufla …

soru sor

7 Yorumlar

 1. Ali osman dereli

  Hayırlı ısler kombımde reset yazısı yanıp sonuyor musluga sıcak su gıtmıyor resete basılı tutuyorum duzelıyor kısa bır zamn an sonra yıne aynısını yapıyor her defasında resete basıyorum neden boyle yapıyor teşekkur ederim şimdıden

 2. Fatih

  Ariston 302 arızakodu nasıl düzeltilir

 3. Alper Gökçen

  Kombim kış modundan yaz moduna geçtikten sonra sıcak suyu açtığımızda Eror hatası ile birlikte 101 hata kodunu veriyor

  • Aşırı ısınma sorunudur. Su sıcaklığının 90° üstüne çıktığını ve bu sebeple aşırı ısınan sudan kombinin zarar görmemesi amacı ile limit termostatın devreye girerek kombiyi korumaya aldığını, bloke ettiğini belirten arıza kodudur.

 4. Mustafa Bağca

  Sp1 arızası nasıl giderilir

  • ARIZA KODU SP1: Bu kod, kombinizin birinci ateşleme denemesinde başarısız olduduğu anlamına gelen arıza kodudur. Arıza çözümü için ateşleme trafosu kontrol edilmelidir. Çakmak bağlantıları incelenmelidir.

 5. MEHMET

  İYİ GÜNLER KOMBİMDE PETEK KISMINDA IP4 HATASI VAR SEBEBİ NEDİR?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !