Ev / Beyaz Eşya Hata Kodları / Bosch Çamaşır Makinesi Hata Kodları
Bosch Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Bosch Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Bosch Çamaşır makineleri hata kod ışık ve sembolleri

Bosch Çamaşır Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Bosch çamaşır makineniz bir sorun algıladığında, bir hata kodu gösterecek veya bir sembolü veya ışığı yanıp sönecektir. Bu hata kodlarını, sembolleri ve ışıkları anlamamız zor olabilir, bu yüzden en yaygın olanları, ne anlama geldiklerini ve nasıl çözüleceğini aşağıda listeledik.

Bosch Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Bosch çamaşır makinesi hata kodu veya daha önce değinildiği gibi arıza kodu varsa, Bosch çamaşır makinesi sorun giderme işlemi çok daha kolaylaşır. Bu, belirli bir hatayla ilişkili bir dizi sayı ve / veya harf veya LED ışık dizisidir. Bosch çamaşır makineniz dijital bir ekrana sahipse, hata kodu alfa sayısal kod olarak sunulacaktır, örneğin ‘F18’. Bununla birlikte, çamaşır makinenizde dijital bir ekran yoksa, arıza kodu bir dizi yanar LED ışığı ile sunulacaktır.

F16 Kapı Kilitleme sorunları

Bu hata kodu, kapı kilitleme mekanizması ile ilgili problemlerle ilgilidir. Kapı düzgün kapatılmamış veya kapı kilidi başarısız. Yeni bir kapı kilidinin takılmasıyla ilgili daha fazla yardım için genel çamaşır makinesi sorunları sayfamızı inceleyin .

F17 Giriş Valfi sorunları

Yine, bir F17 hata koduyla, çamaşır makinenizin hiç çalışmadığı görülecektir çünkü bu arıza kodu bir çamaşır makinesi su doldurma problemiyle ilgilidir. Makine su ile dolduramazsa, o zaman orada hiçbir şey yapmıyormuş gibi görünecek! Gerçekte, arızalı su veya su, yıkama makinesine ulaşmadığı için su giriş vanası olacaktır, çünkü musluklar kapalı, su basıncı düşük veya giriş hortumu bükülmüş olabilir. Ortak sorunlarımıza bakın sayfa bölüm neden çamaşır makinem dolmuyor .

F18 Drenaj Pompası sorunları

Bosch çamaşır makinelerinde F18 yaygın bir sorundur. Bu, çamaşır makinesinin suyu yeterince çabuk boşlayamayacağı anlamına gelir. Bu hatayı düzeltmek için daha fazla yardım almak için ‘Çamaşır Makinesi Drenaj Problemleri’ kılavuzumuzu inceleyin .

F01 Arıza Kodu

Su girişi zaman aşımı  Arızalı Aquastop giriş hortumu  Su musluğu kapalı Bloklanmış  Filtreler  Düşük su basıncı  , doldurmayan bir çamaşır makinesinin nasıl tamir edileceğine dair daha fazla bilgi edinin .

F02 Hata Kodu

Isıtıcı zaman aşımı  Sıcaklığa ulaşma  Isıtıcı elemanı hatalı veya kablo

F03 Arıza Kodu

Tahliye zaman aşımı  Su seviyesi problemi  Basınç şalteri problemi  Arızalı veya bloke pompa

F04 Arıza Kodu

Hatalı Motor  Motor başlamadı (program bitti)

F05 Hata Kodu

Kontrolsüz motor çalıştırma  hatalı karbon fırçalar Genellikle bu hata kodu, karbon fırçaların aşındığı anlamına gelir. Benim çamaşır makinesi üzerinde daha fazla kontrol bulmak için çevirmek veya dönmez .

F06 Hata Kodu

NTC’de kısa devre tespit edildi

F07 Hata Kodu

NTC’deki açık devre algılandı  Hatalı NTC

F08 Hata Kodu

Program başladığında kapı açık Bu arıza normalde kapının düzgün kapatılmadığı veya kapı kilitleme veya kilitleme mekanizmasının arızalı olduğu anlamına gelir. Çamaşır makinemdeki kılavuzumuza bakma, başlamadı .

F09 Hata Kodu

Beklenmeyen ısıtma.

F10 Hata Kodu

İletişim hatası. Bu arıza kodu normalde kalifiye bir mühendisin hizmetlerini gerektirir.

F11 Arıza Kodu

Aşırı ısınma soğutucu veya motor kontrol PCB. Bu arıza kodu normalde kalifiye bir mühendisin hizmetlerini gerektirir.

F12 Arıza Kodu

Kısa devre veya arızalı motor. Bu arıza kodu normalde kalifiye bir mühendisin hizmetlerini gerektirir.

F13 Arıza Kodu

Şebeke voltajı çok yüksek. Bu arıza kodu normalde bir elektrikçi servisini gerektirir.

F14 Arıza Kodu

Şebeke voltajı çok düşük. Bu arıza kodu normalde bir elektrikçi servisini gerektirir.

F15 Arıza Kodu

Bu arıza kodu normalde kalifiye bir Uzman teknik hizmetlerini gerektirir.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Bulaşık Makinesi Servisi (0850) 811 20 88 Bulaşık Makinesi Servisi Binlerce bulaşık makinesinde edindiğimiz uzun yıllara dayanan tecrübemizle, bulaşık makinenize aşina olduğumuzdan ve iş için ...
Panasonic Servisi 444 1 840 Panasonic Servisi Panasonic 35’ten fazla ülkede faaliyet göstermekte olan bir Japon kuruluşudur. Türkiye’de ise 1981 yılından bu yana farklı ürün yelp...
Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor Çözüm Ve Arızaları  Çamaşır makineniz su tahliye etmiyorsa, bu makale nasıl düzeltile...
Amasya Teknik Servisleri Amasya Bakım Onarım Montaj Teknik Servisleri  Cihazlarınızı en iyi durumda tutmanızın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, bu yüzden ev aletiniz için b...
LG Bulaşık Makinesi Resetleme LG Bulaşık Makinesi Resetleme LG Bulaşık Makinesi Resetleme bulaşık makinesinin bu yenilikçi programından yararlanmak için, aşağıdaki prosedürü izlem...

İlginizi Çekebilir

Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E20 veya F20

Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E20 veya F20

Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E20 – F20 Bosch çamaşır makinesinde F20 hatası Bosch Çamaşır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi