Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz konusu olduğunda, hiçbir şey bulaşık makinesinde kapsamlı bir temizlik yapamaz. Üst raf yerinde olduğunda daha büyük eşyalar sığamaz, ancak bulaşık makinesinin üst rafını çıkarmak ve yer açmak mümkündür.

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Üst raf, kolay yükleme için dışarı çekmenizi sağlayan bir ray ile bağlanmıştır. Her marka farklı olmasına rağmen, üst raf, tüm tencere ve tavalarınıza uyacak açık bir alan sağlamak için rayından güvenle çıkarılabilir.

Bulaşık makinesinin kapağını açın ve durana kadar üst rafı kendinize doğru sonuna kadar çekin. Raf rayları, rayları kayan iki takım tekerlekli tertibat sayesinde kayabilir. Bazı modeller üst rafı çıkarmak için kolay bir kaldırma hareketine sahip olabilir, ancak çoğu tekerlekli raylara kilitlenir.

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Takılır ?

Her bir üst raf rayının sonunda plastik bir uç kapağı bulunur. Daha yeni modellerde, bu plastik uç kapakları üst rafı ray raylarından çıkarmak için kenara veya yana çekilebilir. Bu, her plastik uç kapağındaki belirtilen tırnağa hafifçe bastırmak veya sıkmak ve rafı dışarı doğru yönlendirmek kadar kolaydır. Eski modellerde, plastik uç kapağı, plastik kapağın arka tarafında bulunan alt kancanın arkasına bir tornavida sokularak çıkarılabilir. Tornavidayı yavaşça bulaşık makinesinin duvarına doğru itin ve kapağı içeri doğru çevirin. Kapak çıkarılmalıdır. Zorlamayın, çünkü kapak kırılabilir ve modelin yaşına bağlı olarak kolayca değiştirilemeyebilir.

Bulaşık Makinesinin Üst Rafının Çıkarılması

Adından da anlaşılacağı gibi, ray durakları rafın raylardan kaymasını önler. Raf tamamen çıkarıldığında yerine otururlar. Bunlar, cihazın arkasına doğru yerleştirilmiş küçük plastik durduruculardır. Modelinizde bu tür bir raf varsa, tekerlekler çıkarılırken rafla birlikte çıkacaktır. Ray duraklarında açmak için geri dönecek bir kapak vardır. Rafın her iki yanındaki rayların her ikisini de açtıktan sonra, ön tekerlekler raylardan dışarı kayacak şekilde rafı öne doğru çekin. Arka tekerlekler görünene kadar hafifçe çekin. Çıkarmak için arka tekerlekleri yukarı ve dışarı doğru çekin.

Üst rafınızın çıkarılamayabilir. Bulaşık makinesi modeli, yüksekliği ayarlanabilen üst rafları hareket ettirmek için bir teknisyene ihtiyaç duyabilir veya model raf çıkarmaya uygun olmayabilir. Bazılarının 1990’lardan önceki eski modellerinde, cihaza zarar vermeden rafı çıkarmak için bir yol olmayabilir. Talimatlar için daima kullanım kılavuzuna bakın. Eğer yoksa, bulaşık makinenizin model numarasını ve markasını bulun. Hızlı bir internet araması, kullanım kılavuzunuzun çevrimiçi bir sürümünü sağlayabilir.

Ayrıca Kontrol Edin

Buzdolabı Nasıl Onarılır

Buzdolabı Nasıl Onarılır ?

Buzdolabı Nasıl Onarılır ? Buzdolabı, evinizde gece gündüz sürekli çalışan ve yiyeceklerinizi soğuk tutan birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Call Now ButtonServis Çağır (0216) 360 91 06