Demirdöküm Klima Hata Kodları

Demirdöküm Klima Hata Kodları

Demirdöküm Klima Hata Kodları Arıza Giderme sayesinde cihazınızın sıkıntısını hemen anlayacak ve ekiplerimizi yönlendirebilecek. Hatta basit arızaları kendiniz çözecek, zamandan ve onarım masraflarından tasarruf edeceksiniz.

Demirdöküm Klima Arıza/Hata Kodu

 • Demirdöküm Klima E1 hatası çözümü
 • Demirdöküm Salon Tipi Klima E1 arızası
 • Demirdöküm şofben E1 Arızası
 • Demirdöküm klima Ch 38 hatası
 • Demirdöküm Klima e0 hatası
 • Demirdöküm Klima E4 arızası nasıl giderilir
 • Demirdöküm Klima E3 arızası Nasıl giderilir
 • Demirdöküm Klima E2 hatası çözümü

Demirdöküm Klima Hata Kodları nadiren verir. Genellikle hata kodu olmadan arızaya geçer. Klima çalışmaz, sıcak üfleme yapmaz, soğuk üfleme yapmaz ve ya su akıtır. Bunun gibi sorunlar varsa arızalıdır. İlla ki arıza kodu çıkacak diye bir durum söz konusu değildir.

Demirdöküm Klima Hata Kodları olsun ya da olmadan arızaya geçsin hiç fark etmez. Eğer arıza varsa ve teknik bilgi sahibi değilseniz muhakkak demirdöküm servisi arayın. Kendiniz yapmaya çalışmayın. Aksi halde arızayı daha fazla büyütebilirsiniz. Böyle olduğunda ise hem maliyet artar hem de geri dönüşü olmayan hasarlar verme ihtimaliniz artar.

Demirdöküm Klima Hata Kodları bunlardır. Burada yazmayan başka model demirdöküm klima çeşitlerinde bu hata kodlarını alıyorsanız %99 aynı yerden kaynaklıdır. Aynı firma üretimi olduğu için aynı arıza kodudur. Yukarıda yazanların çoğu servisin bakacağı durumlardır. Eğer teknik bilgi sahibi değilseniz kesinlikle müdahale etmeyin. Demirdöküm servisin kontrol etmesi daha sağlıklı olur.

Hata KoduArıza Açıklaması
E1

E2

E3

E4

Sıcaklık sensörü arızası
E5İç ve dış ünite arasında bağlantı hatası
E6Dış ünite koruması
E10Kompresör emiş basınç problemi
E13Kompresör faz problemi
P4İç ünite bataryasının sıcaklığı çok düşük veya çok yüksek
P5Dış ünite kondansatörünün ısısı çok yüksek
P7Dış ünite deşarj sıcaklık çok yüksek
P9Anti-cold hava fonksiyonu
P10Deşarj basınç koruma
P11Emiş basıncı koruma
P12Akım aşırı yük koruma
HSBuz çözme başlıyor

Demirdöküm Klima Hata Kodu E1

Demirdöküm Klima Hata Kodu E1 1 Kez yanar İç ünite sıcaklık sensörü hatası

Demirdöküm Klima Hata Kodu E2

Demirdöküm Klima Hata Kodu E2 2 kez yanar İç ünite boru sıcaklık sensörü

Demirdöküm Klima Hata Kodu E3

Demirdöküm Klima Hata Kodu E5 Kez yanar Yanlış elektrik bağlantısı/Yüksek akım/Düşük basınçtan koruma amaçlıdır.

Demirdöküm klima arıza kodları Demirdöküm markasına ait klimalarınızda oluşan problemler konusunda bilgi sahibi olmak isterseniz bilgileri sizleri için sunacağız. Demirdöküm klima kullanıcıları ekran başına… Demirdöküm klimanızda hata kodu belirdi ve bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Bu konudaki bilgileri sizler için sayfamızda derledik ve sunmaktayız. Aşağıdaki bilgileri okuyarak sizler de Demirdöküm klimanızın verdiği hata kodu konusunda ve yapılması gerekenler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Demirdöküm Klima Hata E4 Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata E4 Arıza Kodu Sıcaklık sensörünün kapalı olduğu ya da devre dışı kaldığı anlamına gelmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem olmaz. Parça değişimi gerekeceğinden Demirdöküm Klima Servisi’ni aramanız gerekir.

Demirdöküm Klima Hata E6 Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata E6 Arıza Kodu Dış ünite koruması anlamını taşıyan arıza kodudur. Bu durumla alakalı yardımları Demirdöküm Servisi’nden almanız gerekmektedir.

Demirdöküm Klima Hata E8 Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata E8 Arıza Kodu Electrostatik toz kaplama problemidir. Sorunun çözümlenmesi adına servisi aramanız gerekmektedir.

Demirdöküm Klima Hata E13 Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata E13 Arıza Kodu Kompresör ön tanıtımlı fazda olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Bu durum karşısında servis yardımı almanız gerekir.

Demirdöküm Klima Hata E14 Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata E14 Arıza Kodu Kompresör faz bağlantısının yanlış olduğunu belirten hata kodu olmaktadır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir müdahale durumu söz konusu olmaz. Arızanın onarımı adına servisi çağırmanız gerekmektedir.

Demirdöküm Klima Hata P4 Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata P4 Arıza Kodu İç ünite evaporatör sıcaklığının yüksek ya da düşük durumda olduğunu belirten ve bu durum sebebi ile de kompresör koruma özelliğinin devreye girdiğini belirten hata kodudur. Bu sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle klima filtresini temizlemeniz gerekir. Filtre temizliği sonrasında sorun düzelmez devam ederse Demirdöküm Klima Servisi’nden yardım almanız gerekir.

Demirdöküm Klima Hata P5 Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata P5 Arıza Kodu Dış ünite kondenser sıcaklığının ya yüksek ya da düşük olduğunu belirten bu nedenle de kompresör koruma özelliğinin devreye girdiğini anlatan arıza kodudur. Bu durum karşısında hava giriş kanalında engel olucu madde var mıdır diye kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer yoksa servisi arayarak yardım almalısınız.

Demirdöküm Klima Hata P7 Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata P7 Arıza Kodu Çıkış sıcaklığının aşırı yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kompresör koruması devreye girmiştir. Sorunun çözümlenmesi için Demirdöküm Servisi’ni aramalısınız.

Demirdöküm Klima Hata P9 Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata P9 Arıza Kodu Soğuk hava koruma özelliğinin devreye girdiğini anlatan arıza kodudur. Sıcaklık yeterli seviyeye ulaştığı zaman sorun çözümlenecek Demirdöküm klima ekranındaki bu hata kodu silinecektir.

Demirdöküm Klima Hata P10 Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata P10 Arıza Kodu Çıkış basıncı korumasının devreye girdiğini belirtir. Yapabileceğiniz işlem olmadığından servis yardımı almalısınız.

Demirdöküm Klima Hata P11 Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata P11 Arıza Kodu Emme basıncının korumasının devreye girdiğini belirten hata kodudur. Servisi arayarak bu konuda yardım talep etmeniz gerekmektedir.

Demirdöküm Klima Hata P12 Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata P12 Arıza Kodu Yüksek akım korumasının devrede olduğunu belirtir. Sorunun çözümü adına yapmanız gereken Demirdöküm Servisi’ni aramaktır.

Demirdöküm Klima Hata HS Arıza Kodu

Demirdöküm Klima Hata HS Arıza Kodu Buz çözmenin devreye girdiğini belirtir. Bu bir arıza değildir. Buz çözme işlemi bittiğinde sorun çözümlenecek Demirdöküm klima normale dönecektir.

NOT: Yukarıda belirtilen E13 ve E14 arıza kodlarının üstünde * sembolü bulunmaktadır. Bunun anlamı bu hata kodlarının Demirdöküm markalı bazı modellerinde geçerli olmasıdır. Her model klimada aynı anlamı taşımamaktadır.

Comments (2)

 • Süleyman Kuzucu

  Merhaba benim klima biraz çalıştıktan sonra sarı lamba yanıp sönüyor stop ediyor acaba sorun ne olabilir

  • Uzman

   Gaz eksikliği genelde hata sebebi

Soru Sor Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Servisi Ara (0850) 811 24 22