Anasayfa / Klima Hata Kodları / Demirdöküm Klima Hata Kodları
Demirdöküm Klima Hata Kodları

Demirdöküm Klima Hata Kodları

Demirdöküm Klima Hata Kodları Arıza Giderme Demirdöküm klima arıza kodları sayesinde cihazınızın sıkıntısını hemen anlayacak ve ekiplerimizi yönlendirebilecek. Hatta basit arızaları kendiniz çözecek, zamandan ve onarım masraflarından tasarruf edeceksiniz.

Demirdöküm Klima Hata Kodları

Arıza Kodu Arıza Kodları Sebepleri
E1 E2 E3 E4 Sıcaklık sensörü arızası
E5 İç ve dış ünite arasında bağlantı hatası
E6 Dış ünite koruması
E10 Kompresör emiş basınç problemi
E13 Kompresör faz problemi
P4 İç ünite bataryasının sıcaklığı çok düşük veya çok yüksek
P5 Dış ünite kondansatörünün ısısı çok yüksek
P7 Dış ünite deşarj sıcaklık çok yüksek
P9 Anti-cold hava fonksiyonu
P10 Deşarj basınç koruma
P11 Emiş basıncı koruma
P12 Akım aşırı yük koruma
HS Buz çözme başlıyor

Demirdöküm Klima Hata Kod E1

1 Kez yanar İç ünite sıcaklık sensörü hatası

Demirdöküm Klima Hata Kod E2

2 kez yanar İç ünite boru sıcaklık sensörü

Demirdöküm Klima Hata Kod E3

5 Kez yanar Yanlış elektrik bağlantısı/Yüksek akım/Düşük basınçtan koruma amaçlıdır.

Demirdöküm klima arıza kodları Demirdöküm markasına ait klimalarınızda oluşan problemler konusunda bilgi sahibi olmak isterseniz bilgileri sizleri için sunacağız. Demirdöküm klima kullanıcıları ekran başına… Demirdöküm klimanızda hata kodu belirdi ve bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Bu konudaki bilgileri sizler için sayfamızda derledik ve sunmaktayız. Aşağıdaki bilgileri okuyarak sizler de Demirdöküm klimanızın verdiği hata kodu konusunda ve yapılması gerekenler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

E1-E2-E3-E4 arıza kodu: Sıcaklık sensörünün kapalı olduğu ya da devre dışı kaldığı anlamına gelmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem olmaz. Parça değişimi gerekeceğinden Demirdöküm Klima Servisi’ni aramanız gerekir.

E6 arıza kodu: Dış ünite koruması anlamını taşıyan arıza kodudur. Bu durumla alakalı yardımları Demirdöküm Servisi’nden almanız gerekmektedir.

E8 arıza kodu: Electrostatik toz kaplama problemidir. Sorunun çözümlenmesi adına servisi aramanız gerekmektedir.

E13* arıza kodu: Kompresör ön tanıtımlı fazda olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Bu durum karşısında servis yardımı almanız gerekir.

E14* arıza kodu: Kompresör faz bağlantısının yanlış olduğunu belirten hata kodu olmaktadır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir müdahale durumu söz konusu olmaz. Arızanın onarımı adına servisi çağırmanız gerekmektedir.

P4 arıza kodu: İç ünite evaporatör sıcaklığının yüksek ya da düşük durumda olduğunu belirten ve bu durum sebebi ile de kompresör koruma özelliğinin devreye girdiğini belirten hata kodudur. Bu sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle klima filtresini temizlemeniz gerekir. Filtre temizliği sonrasında sorun düzelmez devam ederse Demirdöküm Klima Servisi’nden yardım almanız gerekir.

P5 arıza kodu: Dış ünite kondenser sıcaklığının ya yüksek ya da düşük olduğunu belirten bu nedenle de kompresör koruma özelliğinin devreye girdiğini anlatan arıza kodudur. Bu durum karşısında hava giriş kanalında engel olucu madde var mıdır diye kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer yoksa servisi arayarak yardım almalısınız.

P7 arıza kodu: Çıkış sıcaklığının aşırı yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kompresör koruması devreye girmiştir. Sorunun çözümlenmesi için Demirdöküm Servisi’ni aramalısınız.

P9 arıza kodu: Soğuk hava koruma özelliğinin devreye girdiğini anlatan arıza kodudur. Sıcaklık yeterli seviyeye ulaştığı zaman sorun çözümlenecek Demirdöküm klima ekranındaki bu hata kodu silinecektir.

P10 arıza kodu: Çıkış basıncı korumasının devreye girdiğini belirtir. Yapabileceğiniz işlem olmadığından servis yardımı almalısınız.

P11 arıza kodu: Emme basıncının korumasının devreye girdiğini belirten hata kodudur. Servisi arayarak bu konuda yardım talep etmeniz gerekmektedir.

P12 arıza kodu: Yüksek akım korumasının devrede olduğunu belirtir. Sorunun çözümü adına yapmanız gereken Demirdöküm Servisi’ni aramaktır.

HS arıza kodu: Buz çözmenin devreye girdiğini belirtir. Bu bir arıza değildir. Buz çözme işlemi bittiğinde sorun çözümlenecek Demirdöküm klima normale dönecektir.

NOT: Yukarıda belirtilen E13 ve E14 arıza kodlarının üstünde * sembolü bulunmaktadır. Bunun anlamı bu hata kodlarının Demirdöküm markalı bazı modellerinde geçerli olmasıdır. Her model klimada aynı anlamı taşımamaktadır.

İlginizi Çekebilir

McQuay Klima Hata Kodları

McQuay Klima Hata Kodları

Sayfa İçindekiler 1, makineyi aç 2, mod seçimi  3, parametre sorguları 4, parametre ayarı 5, gerçek zamanlı saat …

2 Yorumlar

  1. Süleyman Kuzucu

    Merhaba benim klima biraz çalıştıktan sonra sarı lamba yanıp sönüyor stop ediyor acaba sorun ne olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi