Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Elektrikli Fırın Elektrik Kaçırıyor ?
Elektrikli Fırın Elektrik Kaçırıyor

Elektrikli Fırın Elektrik Kaçırıyor ?

Elektrikli Fırın Elektrik Kaçırıyor ise Bazı aygıtlar topraklama telini kasaya bağlar ve bazı evler nötr kabloya bağlı topraklama teline sahiptir. Yani, bu çok olur:  Birisi elektrik prizini kurar veya değiştirir ve içindeki canlı ve nötr kabloyu yanlış bağlar, bu yüzden de canlı kablo kasaya bağlanır. Bir süredir, elektrikli ocağınıza dokunduğunuzda elektrik çarpması geçirdiniz mi? Bir elektrikli ocağa dokunduğunuzda elektrik çarpması hissi büyük olasılıkla bir yalıtım hatası nedeniyledir.

Elektrikli Fırın Elektrik Kaçırıyor ?

Cihazınızın topraklanması ile ilgili bir sorun varsa, elektrik çarpması, kendiniz cihazla toprak arasında bir bağlantı oluşturduğundan kaynaklanır, çünkü ayaklarınız yere değiyor ve akım sizden akıyor, çok tehlikeli ol. Lütfen tüm ev aletlerinin topraklanmasının zorunlu olduğunu unutmayın. Geçerli düzenlemeler hakkında yürürlükteki tüm bilgileri öğrenin. Bu nedenle, elektriğinizi kontrol etmeniz önemlidir. Bu tür bir soruna neden olabilecek çeşitli faktörleri keşfedi

Elektrikli Fırın Elektrik Çarpması

Bazı cihazlarda tel yoktur toprak için (fişin sadece iki iğnesi vardır) ve geri bağlarsanız, kasaya dokunduğunuzda elektrik çarpar. Cihazın veya evinizin uygun bir topraklaması yoksa, kasaya yerleştirdiğiniz elektrostatik yükler siz dokunduğunuzda sizi elektrik çarpabilir.  hafif bir şoka maruz kaldığınız herhangi bir cihazı kullanmayın. Hemen bağlantısını kesin. Bir başka bir cihazdan şok almanızın nedeni, doğru şekilde topraklanmadığı içindir.

Soru : Kullanmakta olduğunuz priz topraklı mı? 

Cevap : Priz topraklı değilse tesisatçı çağırınız.

Soru : Kullanmakta olduğunuz topraklı priz bozulmuş olabilir mi? 

Cevap : Prizdeki toprak hatasının giderilmesi için tesisatçı çağırınız.Evinizin tesisat girişine kaçak akım rölesi taktırınız; bu röle evinizdeki bütün elektrikli cihazları ve sizi korur.

Soru : Servis yönlendirmek için kayıt alınır? 

Cevap : Fırının elektrik bağlantısını servis gelene kadar kesiniz.

Soru : Başka metal yüzeylere dokunduğunuzda da elektrik atlaması hissediyor musunuz ? 

Cevap : Evetse; üstünüzde biriken statik elektrik ilk bulduğu metal kütleye deşarj olur. Bunun üründeki elektrikle ilgisi yoktur.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !