SMEG Kahve Makinesi Sorun Giderme

Smeg Kahve Makinesi Sorun Giderme

SMEG Kahve Makinesi Sorun Giderme Bakım Ve Arıza Düzeltme Smeg kahve makinenizle ilgili bir sorun varsa, cihazın sorun giderme yöntemleri ile ilgili ve güvenilir bilgiler için aşağıdaki tabloya bakın. makinelerimizin farklı davranmaya başladığı zaman zaman hepimize olur. Kahvenizin biraz tadına baktığını veya makinenizin garip bir ses çıkardığını veya belki de tamamen çalışmayı bıraktığını görebilirsiniz . Bu size biraz hayal kırıklığı ve biraz rahatsızlık verebilir, ancak doğrudan panik moduna girmeye gerek yoktur.

SMEG Kahve Makinesi Sorunları

SMEG Kahve Makinesi Sorun Giderme Bir kahve tutkunundan diğerine, bu kılavuz karşılaşabileceğiniz birçok sorun için espresso makineniz için sorun giderme adımları verecek ve mümkün olduğunca hızlı bir şekilde en yüksek performansa geri dönecektir.

Mebusan Yokuşu caddesi, Kopuzlar Han 2 NO:10/3 34427 FINDIKLI BEYOĞLU / İSTANBUL
SMEG iletişim
TELEFON +90 212 251 07 07
FAKS +90 212 251 62 14
POSTA
SORUN NEDENLER ONARIM
Kahve sıcak değil. • Bardaklar önceden ısıtılmamıştır. • Bardakları sıcak suyla durulayarak ısıtın.
• Demlik soğudu, çünkü son kahve yapıldıktan sonra 2/3 dakika geçti. • Kahve yapmadan önce, demlik ısıtıcısını $ düğmesine basarak ısıtın.
Kahve yeterince kremalı değil. • Kahve çok kaba çekilmiş. • Kahve makinesi çalışırken öğütme ayar düğmesini saat yönünün tersine T yönünde çevirin.
• Yanlış kahve türü • Espresso kahve makineleri için bir kahve türü kullanın.
Kahve bir anda çok yavaş ya da damla olarak verilir. • Kahve çok ince çekilmiş. • Öğütme işletimi devam ederken öğütme ayar düğmesini saat yönünün tersine 7 “yönünde çevirin. Kahve dağıtımı tatmin edilinceye kadar bir defada bir kez devam edin. Efekt sadece iki kahve verdikten sonra görülebilir.
Kahve çok hızlı bir şekilde verilir. • Kahve çok kaba çekilmiş. • Kahve makinesi çalışırken öğütme ayar düğmesini saat yönünün tersine “1” yönünde çevirin.
Öğütme ayar düğmesini aşırı çevirmekten kaçının, aksi takdirde 2 bardak seçtiğinizde, kahve bir seferde bir damla teslim edilebilir.
Etki sadece iki kahve verdikten sonra görülebilir.
Kahve ağızlarından birinden çıkmıyor. • Su çıkışları tıkalı. • Çıkışları bir kürdan ile temizleyin.
Kahve çıkış ağızlarından değil, servis kapısının çevresinden (A2) çıkar. • Çıkış ağızlarındaki delikler kuru kahve tozu ile tıkanmıştır. • Gerekirse, kahve artıklarını bir kürdan, sünger veya sert kıllı mutfak fırçasıyla temizleyin.
• Servis kapağının içindeki kahve kılavuzu tıkalı ve sallanamıyor. • Kahve kılavuzunu, özellikle menteşelerin yanında iyice temizleyin.

SMEG CMSC451 Coffee Maker Sorun Giderme

MESAJ MUHTEMEL NEDEN ÇÖZÜM
DEPOYU DOLDUR Su haznesi boş veya yanlış yerleştirilmiş. Depoyu suyla doldurun ve / veya sonuna kadar iterek doğru şekilde yerleştirin.
ZEMİN ÇOK AMAÇLI AYAR FREZE Öğütme işlemi çok iyi ve kahve çok yavaş verilir. Öğütme ayar düğmesini bir kez saat yönünde “7” yönünde çevirin.
Hidrolik devrede hava olduğundan makine kahve yapamaz. Sıcak su musluğunu yerleştirin, OK düğmesine basın ve su musluğundan birkaç saniye boyunca su geçirin.
SU SU GÜNCELLEME Sıcak su musluğu takılmamış veya yanlış yerleştirilmiş. Sıcak su musluğunu sonuna kadar yerleştirin.
INSERT GROUNDS KONTEYNER Öğütme kabı çok dolu veya en son kahve içtiğinizden bu yana 3 günden fazla zaman geçti (bu, makinenin doğru hijyenini garanti eder). Topraklama kabını boşaltın ve temizleyin, sonra değiştirin.
Önemli: Damlama tepsisini çıkarırken, tamamen dolu olmasa bile zemin kabı boşaltılmalıdır.
Bu yapılmazsa, bir sonraki kahveyi yaptığınızda, öğütme kabı beklenenden daha fazla doldurulabilir ve makineyi tıkayabilir.
INSERT GROUNDS KONTEYNER Temizledikten sonra, topraklama kabı değiştirilmedi. Servis kapağını açın ve topraklama kabını yerleştirin.
INSERT SÜT KONTEYNERİ Süt kabı yerleştirilmemiş. Süt kabını sonuna kadar yerleştirin.
ÖN ZEMİN KAHVE EKLE Ön öğütme işlevi seçiliyken, ön öğütülmüş kahve huniye dökülmez. Cihazı çıkartın ve önceden çekilmiş kahveyi huni içine yerleştirin.
Huni engellendi. Huniyi bir bıçak yardımıyla boşaltın.
KİREÇ ÇÖZME! Makine kireç çözülmüş olmalıdır. Kireç çözme prosedürünün mümkün olan en kısa sürede yapılması gerekir.
DAHA KAHVE Çok fazla kahve kullanılmış Daha yumuşak bir tat seçin veya önceden çekilmiş kahve miktarını azaltın, ardından kahveyi tekrar yapın
Dolu kapları doldurun Kahve çekirdekleri tükendi. Fasulye kabını doldurun
INSERT INFUSER MONTAJ Demlik temizledikten sonra değiştirilmedi. Demliği takın
KAPIYI KAPAT Servis kapısı isopen Servis kapağını kapatın.
Kahve sıcak değil. Bardaklar önceden ısıtılmadı. Fincanları sıcak suda durulayarak ya da fincan ısıtıcı tepsisinde en az 20 dakika dinlenmeye bırakarak ısıtın.
Demlik soğudu, çünkü son kahve yapıldıktan sonra 2/3 dakika geçti. Kahve yapmadan önce, düğmesine basarak infüzeri ısıtın.
Kahve yeterince kremalı değil. Kahve çok kaba öğütülmüş. Yanlış kahve türü Kahve makinesi çalışırken öğütme ayar düğmesini saat yönünün tersine “1” yönünde çevirin.
Espresso kahve makineleri için bir kahve türü kullanın.
Kahve bir anda çok yavaş ya da damla olarak verilir. Kahve çok ince öğütülmüş. Öğütme işletimi devam ederken öğütme ayar düğmesini bir defa saat yönünde 7 yönünde çevirin.
Kahve dağıtımı tatmin edici olana kadar bir seferde bir tıklama devam edin.
Etki sadece iki kahve verdikten sonra görülebilir.
Kahve çok hızlı bir şekilde verilir. Kahve çok kaba öğütülmüş. Kahve makinesi çalışırken öğütme ayar düğmesini saat yönünün tersine “1” yönünde çevirin.
Öğütme ayar düğmesini aşırı çevirmekten kaçının, aksi takdirde 2 bardak seçtiğinizde, kahve bir seferde bir damla teslim edilebilir.
Etki sadece iki kahve verdikten sonra görülebilir.
Kahve ağızlarından birinden çıkmıyor. Emzikler tıkalı. Musluğu bir kürdan ile temizleyin.
Kahve çıkış ağızlarından değil, servis kapısının çevresinden (A2) çıkar. Ağızlardaki delikler kuru kahve tozu ile tıkanmıştır. Gerekirse, kahve artıklarını kürdan, sünger ya da sert kıllı mutfak fırçasıyla temizleyin.
Servis kapağının içindeki kahve kılavuzu engellenir ve sallanamaz. Kahve kılavuzunu, özellikle menteşelerin yanında iyice temizleyin.
Ağız yerine kahve yerine su çıkıyor. Ön kahve, hunide tıkanabilir. Huniyi tahta veya plastik bir çatalla temizleyin, cihazın içini temizleyin.
Süt, süt ağzından çıkmaz. Giriş borusu takılı değil veya yanlış takılmış. Emme borusunu süt haznesinin kapağındaki lastik rondelaya yerleştirin.
Süt iyi köpürmemiş. Süt kabı kapağı kirli. Süt kabı kapağını temizleyin.
Köpüklü süt regülatörü doğru şekilde yerleştirilmemiş.

SMEG Kahve Makinesi Sorun Giderme İtalyan Smeg şirketinin tarihi, 1948 yılında Guastalla, Reggio Emilia’da başladı. Kuruluşundan bu yana yarım asırdan fazla bir süre geçmiş olmasına rağmen, şirket, kurucu ailesinin mülkü olan Vittorio Bertazzoni Snr.  Smeg kahve makinelerinin mevcut ürün serisi, LCD ekranlı makineler ve çok çeşitli özelliklere sahiptir.

7 Yorumlar

 1. Ayşegül Gökdoğan Gökçe

  Flitre kahve makinesinde kırmızı ışıl neden yanar

  • Teknisyen İlker

   Isıtıcı çalışmıyor olabilir. Servisinden destek alabilirsiniz.

 2. Smeg filtre kahve makinesi aldım ama saat ayarını bir türlü yapamadım nasıl yapılıyor acaba yardımcı olur musunuz ?

 3. Smeg filtre kahve makinemde kırmızı ışık yanıp sönüyor nedeni ne olabilir acaba?

 4. Filtre kahve makinesinin saati gösteren ışığında sorun var. Yarısı yanmıyor sorun nedir acaba?

 5. Şenay Selimoğlu

  Merhaba smeg espresso capucino kahve makinasınında kahve yi koyup yerleştirip çalıştırdığımda kahveyle birlikte yukarıdan sular akmaya başlıyor sebebi nedir ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi