Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Bosch bulaşık makinesi hata kodu e28

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e28

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e28

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e28 Neden: Bulanıklık sensörü ile arıza tespit edildi. Belirti: Yemekler temizlenmiyor. Küvette kirli su.

Bosch bulaşık makinesinde elektrikçi ile ilgili hatalar

Çok sayıda sensör sayesinde, modern bir bulaşık makinesi karmaşık bir elektrikçi sistemi ile donatılmıştır. Bir terminalin hafif yanması veya çok sayıda kablolama kablosunun birinin silinmesi aşağıdaki hatalara yol açar:

  • E01 (veya F01)
  • E20 (veya F20)
  • E23 (veya F23)
  • E27 (veya F27)
  • E30 (veya F30)

Bosch Bulaşık Makinesi E28 Hata Kodu

Eğer bulaşık makineniz düzgün çalışmıyorsa, çözülmesi gereken bir hata olduğunu söyleyebiliriz. LCD ekranda E28 hata kodu görüntüleniyorsa, arızanın ilgili olmasının muhtemel olduğuna dair bir işarettir. İşte hata kodunun ne anlama geldiğini anlamamıza yardımcı olmak için buraya geliyoruz.

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e28 Aşağıdaki makalemizi izleyerek bu ikilemden kurtulabiliriz ve bulaşıkları yıkamak için uzun süre kullanamayacağınızı görürüz!

Bulanıklık Sensörü

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e28 Bosch bulaşık makinesi ekranınız bir E28 hata kodu gösteriyorsa , makinenin altında bulunan bulanıklık sensörü ile ilgili bir problem olması muhtemeldir .

Bu cihaz, bulaşık makinesinde suyun içinden ne kadar ışık geçtiğini tanımlar. Su kirliyse bulaşıklar doğru şekilde temizlenemeyebilir ve bulaşık makinesi durulama işlemini tekrar tekrar tekrar yapabilir.

Önce güvenlik! Lütfen herhangi bir tamir işlemine başlamadan önce cihazın şebekeden ayrıldığından emin olun.

İlk önce bulaşık makinesinin tabanını çıkarmanız ve makinenin tabanındaki karterde veya hortumlarda bulunan türbidite sensörünü bulmanız gerekir.  Sensörü bir birikinti ve tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

İlginizi Çekebilir

Electrolux bulaşık makinesi hata kodu i51 i59 i5A i5F

Electrolux bulaşık makinesi hata kodu i51 i59 i5A i5F

Sayfa İçindekiler Electrolux bulaşık makinesi hata kodu i51 i59 i5A i5FElectrolux bulaşık makinesinin ayarlarının sıfırlanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi