Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor ?
Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor

Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor ?

Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor ? Gevşek bir şekilde kapatılmış bir kapı, sıcak havanın odaya girmesine ve sıcaklık rejimini bozmasına neden olabilir. Bu durumda kapı contasını değiştirmeniz gerekir. Ayrıca, dondurucudaki donmuş buz nedeniyle kapak tam olarak kapanmayabilir.

Buzdolabı Işıkları Neden Yanıp Söner ?

Buzdolabı Işıkları Neden Yanıp Söner ? Dondurucunun buzunu çözmek burada yardımcı olacaktır, Buzdolabının bu davranışının nedeni kompresör olabilir. Motor sürekli çalışıyorsa ve periyodik olarak kapanmıyorsa, sorun bunun içindedir. Bu durumda, kompresör arızasını teşhis etmek için servise başvurmanız gerekir. Ses yapması en rahatsız edici nedeni, buzdolabı kontrolünün arızalanmasıdır.

Modern buzdolaplarında çok sayıda elektronik vardır ve kontrol modülü genellikle arızalanır. Buzdolabını kapatmayı deneyin, birkaç dakika bekleyin ve ardından tekrar açın. Kontrol modülünün arızası küçükse, cihaz yeniden başlayacak ve normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Aksi takdirde, bir elektronik uzmanını aramanız gerekecektir.

Buzdolabı Neden Bip Sesi Çıkarıyor ?

Tüm modern Buzdolabı modelleri çeşitli işlevlerle donatılmıştır ve bunları elektronik kontrol ünitesini yönetir . Bir kusur göründüğünde, ekranda hata bilgisi görüntülenir, gösterge yanıp söner ve bir bip sesi duyulur. Yanıp sönen gösterge ve ses sinyalinin bip sesi, kullanıcıyı, ürünün normal çalışmasına müdahale eden bir arızanın buzdolabında bulunduğu konusunda uyarır:

 • nötr gazın kaçtığı soğutma sisteminde çatlak görünebilir – kusuru ortadan kaldırmak ve ekipmanı freon ile doldurmak gerekir;
 • donma odasında donma veya kar ortaya çıktı – cihazı çözmeniz ve duvarları temiz, yumuşak bir bezle silmeniz gerekir;
 • kapı sıkıca kapanmıyor – büyük bir tavanın müdahale etmesi veya sensörün kırılması, kontrol ünitesini kapının kapatılması hakkında bilgilendirmesi mümkündür;
 • belirli defrost sistemi hataları var – kullanılamayan parçaların teşhisi ve değiştirilmesi gereklidir;
 • uzun yaşaması için yerleşik programlara sahip özel bir pano – yeni bir parça takmak için bir uzmana ihtiyacınız var;
 • termostat arızası nedeniyle alarm verildi , odalarda nominal sıcaklığa ulaşılmadı – sensör değiştirilmelidir.

Buzdolabı Dijital Gösterge Yanıp Sönüyor ?

Bip sesi gıcırdayacak ve gösterge yanıp sönecektir – bu, ürün anormal bir durumdan bu şekilde şikayet eder ve bazen daha önemli dahili sorunları bildirmeye çalışır. Ekteki Kullanım Talimatlarında Buzdolabı üreticileri, hata kodlarını ve bunların kodlarının çözülmesini ayrıntılı olarak açıklar ve marka ürünler gibi güvenilir ekipmanların bile olası arızalarının nedenlerini ayrıntılı olarak analiz edeceğiz.

Sıcaklık Düzensizliği

İki bölmeli buzdolabı, bölmelerdeki sıcaklık yükseldiğinde ses ve ışık yayabilir . Bu haberle birlikte, kullanıcı derhal dondurucunun normalden daha sıcak olduğundan emin olmalı, ardından bu artışın nedenini bulmanız gerekir.

Buzdolabının kapısını uzun süre açık tutarsanız tüm modern ürünler sinyal vermeye başlar – örneğin çarşıdan gelip raflara yiyecek koyarsınız. Cihaz, odadan soğuk hava sızması nedeniyle arıza hakkında bir bip sesi çıkarmaya başlar: Bu kadar uzun süre kapıları kapatmamış olanın siz olduğunu göremez.

Dondurucuya dondurulması gereken çok sayıda yeni satın alınmış ürün yüklerseniz de benzer bir durum ortaya çıkabilir: bu şekilde sistem, sıcaklığın yükseldiğini ve buzdolabının önceki sıcaklığı geri kazanması için belirli bir süreye ihtiyacı olduğunu bildirir.

Bu durumda kapının kilitlendiği modeller vardır: Cihaz gıdayı dondururken kullanıcı dondurucuyu açamayacaktır.

Bir buzdolabı taktığınızda, ışık ve ses sinyali tetiklenir, ancak bu bir arıza olduğu anlamına gelmez. Korkmayın ve ürünün bağlantısını hemen kesin – henüz haznelerde nominal sıcaklık almadı , bu nedenle vicdanlı bir teknisyen sıcaklık rejiminin ihlal edildiğini bildirmek için acele ediyor.

Göstergenin yanıp sönmesi ve gıcırtı, uzun süre ev aletlerinin amaçlanan amaç için kullanılmamasından sonra bile görünebilir. Bu konseri kapatabilirsiniz, sadece sinyal düğmesini bulmanız, düğmesine basarak kapatmanız gerekir – bir süre sonra her şey durur.

Kapı ile İlgili Sorunlar

Çoğu zaman ürün, hatalı bir kapı nedeniyle soğuk hava sızdığını gösterir; birkaç seçenek olabilir.

 1. Kapı sıkıca kapatılmamış – ürün tarafından hemen bildirilen çatlaklardan soğuk hava sızıntısı var. Çevre etrafındaki lastik contayı dikkatlice incelemek gerekir, belki de sorun kauçuktaki bir kusurdan kaynaklanmaktadır. Raflardaki kapların düzenini kontrol edin – belki de çıkıntılı tutamak kapanmayı engelliyor.
 2. Bazı durumlarda, doğrudan arıza kauçuk conta – zamanla elastikiyetini kaybeder, buzdolabının gövdesine basınç uygulandığı yerde deformasyon meydana gelir. Lastik contayı değiştirmek zorunda.
 3. Kapatırken Değil kapalı yakın sensör düğmesine kapıları ya da o başarısız oldu. Uzun kullanımdan sonra düğme batmayabilir, bu nedenle sistem her türlü alarmı içerir ve sızıntı olmaz – temas yoktur. İki seçenek vardır: arızalı bir sensörü değiştirin veya dengeli bir temas sağlamak için temas noktasına küçük bir lastik parçası yapıştırın.

Küçük kusurları ancak garanti süresi dolduktan sonra onarabilirsiniz, aksi takdirde servisi arayın, sorunu hızla çözecek, kırık parçaları değiştirecek bir sihirbaz gönderecekler.

Soğutma Sistemi

Haznede kırağı veya kar tabakası oluşmaya başlarsa ışıklı ve sesli alarm devreye girer . Can sıkıcı gıcırtıyı ortadan kaldırmak için, tüm ürünleri buzdolabından çıkarmanız ve ağ ile bağlantısını kesmeniz gerekir.

Buzdolaplarının pek çok modeli, bir ürünün 7 aya kadar buz çözmeden çalışmasını sağlayan No Frost sistemi ile donatılmıştır . Yine de donma meydana gelirse – sıcaklık göstergesi göstergesinin maksimumda olmadığından emin olun, ancak öyleyse ortalama modu açın Donma kalitesi çok fazla değişmeyecek ve ses ve ışık sinyali artık sizi rahatsız etmeyecek . Bu tür manipülasyonlardan sonra sinyaller gider ve kürk manto belirirse – soğutma sistemini teşhis etmek için derhal ustayı arayın.

Kompresör Arızası

Teknolojinin kalbi – düzgün çalışmayı sağlamak için periyodik olarak açılan kompresör. Çok sık açılmaya başlarsa ve neredeyse sürekli çalışırsa – kararlı çalışmasında, gösterge ve ses sinyali tarafından hemen bildirilecek bazı sorunlar vardır.

Cihazı dikkatlice inceleyin: belki freon sızıntısı Her durumda, kendi başınıza sorun gidermeye değmez; Bu konuyu bir profesyonele emanet etmek daha iyidir. Yaptıklarınızla zarar verebilirsiniz, böylece buzdolabının bu çok önemli, çok pahalı kısmını değiştirmeniz gerekir.

Kontrol Paneli

Gösterge, panelin kendisindeki küçük bir arıza nedeniyle yanıp sönebilir – sıcaklık göstergesinin konumunun ne olduğunu kontrol edin, tüm modun ayarları buna bağlıdır. Çoğu zaman panelde oluşan yağ ve nem birikintileri , düğmeler yakalanır ve normal şekilde çalışmaz. Paneli dikkatlice incelemek, yağ birikintilerini ve kiri temizlemek, ancak eylemleriyle zarar vermemek için fanatizm olmadan çok dikkatli bir şekilde gereklidir.

Her kullanıcı şunu hatırlamalıdır: Buzdolabının çok karmaşık bir cihazı vardır, elektrik devresini veya elektronik sistemi bağımsız olarak gidermeye gerek yoktur, bunun için soğutma uzmanları vardır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Fırın Sürekli Çalışıyor Kapanmıyor

Fırın Sürekli Çalışıyor Kapanmıyor ?

Fırın Sürekli Çalışıyor Kapanmıyor ? fırında hasar, en iyi servis merkezleri tarafından ele alınan yaygın …

soru sor

2 Yorumlar

 1. alper erdemır

  bosch nofros buzdolabımın sogutucu kısmında buzlanma meydana gelıyor ve kırmızı alarm dügmesı yanıyor ve ses verıyor ne yapmalıyım

 2. Merve

  Iyi günler markası bosch buzdolabından led işiğindan yanıp sonen imge çikiyor ve alarm of yazip duruyor 5 dakika sonra da kendiliğinden simgeler gidiyor ? Bu durumda napmaliyim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Servisi Ara (0850) 333 1 687